20 نکته برای چگونگی جابجایی ماشین ظرف‌شویی

به فکر انتقال ماشین ظرف‌شویی به خانه جدید هستید؟

امروزه بسیاری از مردم ماشین ظرف‌شویی را از قبل در آشپزخانه خود نصب‌کرده‌اند. بااین‌وجود، ممکن است دلیل خوبی داشته باشید که بخواهید ماشین ظرف‌شویی خود را به مکان جدیدی که به آنجا منتقل می‌شوید جابجا کنید.

این 20 مرحله را برای جابجایی ماشین ظرف‌شویی توسط خودتان دنبال کنید:

1. ارزیابی ماشین ظرف‌شویی

انتقال ماشین ظرف‌شویی به خانه جدید کار سختی است، مخصوصاً اگر قصد دارید این کار را بدون استفاده از خدمات کارگران حرفه‌ای باربری انجام دهید. علاوه بر تلاش‌هایی که باید برای انجام این کار انجام دهید، انتقال ماشین ظرف‌شویی به مکان جدید برای شما هزینه دارد و به زمان نیاز دارد.

این را از خود بپرسید: آیا واقعاً لازم است ماشین ظرف‌شویی را با خود ببرید؟ در اینجا چند سؤال برای کمک به شما در ارزیابی عینی‌تر وجود دارد:

آیا می‌خواهید در همان منطقه اثاث‌کشی کنید یا در مسافت طولانی و شهر دیگر قصد اثاث‌کشی دارید؟

آیا جای ماشین ظرف‌شویی از قبل در مکان جدید نصب‌شده است؟ اگر بله پس‌کار شما هم راحت‌تر می‌شود.

هزینه جابجایی ماشین ظرف‌شویی چقدر است؟ خرید یک ماشین ظرف‌شویی کاملاً جدید پس از جابجایی می‌تواند گزینه ارزان‌تری باشد.

2. کمک گرفتن از دوستان

اثاث کشی شرق تهران

اگر بخواهید همه کارها را به‌تنهایی انجام دهید هرگز نمی‌تواند کارساز باشد. چرا؟ چون ماشین‌های ظرف‌شویی خیلی سنگین هستند و بسیار بزرگ هستند و نمی‌توانند توسط یک نفر به‌راحتی جابجا شوند.

هنگام جابجایی ماشین ظرف‌شویی هیچ خطری انجام ندهید – قطعاً به نیروی انسانی کافی نیاز دارید تا دستگاه را روی چرخ بارگیری کنید، آن را از خانه خارج کرده و با خیال راحت روی کامیون باربری بارگیری کنید.

بنابراین، با دوستانی که می‌توانید به آن‌ها اعتماد کنید تماس بگیرید و از آن‌ها کمک بخواهید.

3. ابزار و تجهیزات مناسب را آماده کنید

قبل از اینکه یاد بگیرید چگونه ماشین ظرف‌شویی را حمل کنید، باید مطمئن شوید که آماده مراحل ساخت وسایل آشپزخانه برای حمل‌ونقل ایمن هستید.

برای انجام ایمن کار جابجایی به مجموعه‌ای از ابزاردستی و چند قطعه تجهیزات اثاث‌کشی نیاز دارید:

  • مجموعه پیچ‌گوشتی‌های استاندارد؛
  • آچار قابل تنظیم
  • یک انبردست؛
  • پتو؛
  • تسمه یا طناب
  • چسب بسته‌بندی.

قبل از مراحلی که به شما می‌آموزد چگونه ماشین ظرف‌شویی را ابتدا از منبع تغذیه و سپس از خط تأمین آب جدا کنید، ابزار و تجهیزات فوق را تهیه کنید.

4. ماشین ظرف‌شویی را خالی کنید

باربری در تهران

هنگامی‌که حداقل مجموعه‌ای مناسب از ابزار و تجهیزات را به دست آوردید، وقت آن است که ماشین ظرف‌شویی خود را برای حمل‌ونقل آماده کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که از خالی بودن ماشین ظرف‌شویی اطمینان حاصل کنید تا در حین جابجایی ظرف، لیوان، کاسه، ظروف نقره یا هر چیز دیگری که در آن باقی‌مانده باشد، شکسته نشود.

وسایل آشپزخانه را از ماشین ظرف‌شویی بیرون بیاورید و آن‌ها را جداگانه بسته‌بندی کنید، سپس آن‌ها را به جعبه‌های مقوایی منتقل کنید – بهتر است برای این کار از جعبه‌های مخصوص بسته‌بندی ظرف استفاده کنید.

5. داخل ماشین ظرف‌شویی خود را تمیز کنید

ممکن است تعجب کنید که چرا باید قبل از جابجایی ماشین ظرف‌شویی خود را تمیز کنید، نه بعدازاینکه آن را در خانه جدید نصب کردید. چه سؤال عالی!

اصولاً بهتر است فضای داخلی واشر خود را تمیز کنید تا از ایجاد کپک یا باکتری در داخل آن جلوگیری کنید درحالی‌که وسایل آشپزخانه بین دو محل عبور می‌کند.

تمام‌کاری که شما باید انجام دهید این است که ماشین ظرف‌شویی را تمیز کنید و همه‌چیز آماده است. سپس در را باز بگذارید تا قسمت داخلی دستگاه به‌خودی‌خود خشک شود. وقتی خیلی عجله دارید، می‌توانید با استفاده از یکپارچه خشک یا سشوار رطوبت باقی‌مانده را خشک‌کنید.

6. جای مناسب ماشین ظرف‌شویی در کابینت آشپزخانه

اکثر ماشین‌های ظرف‌شویی مدرن در کابینت آشپزخانه (ماشین ظرف‌شویی داخلی) نصب می‌شوند که درست کنار یا نزدیک ظرف‌شویی آشپزخانه قرار دارند؛ بنابراین، برای جابجایی ماشین ظرف‌شویی، باید ابتدا آن را از پیشخوان آشپزخانه بیرون بیاورید.

با باز کردن درب ماشین ظرف‌شویی و استفاده از پیچ‌گوشتی مناسب، ماشین ظرف‌شویی را از پیشخوان آشپزخانه آزاد کنید و چندین پیچ به راکت که واحد را روی کابینت ثابت نگه می‌دارد، بازکنید.

پس از اتمام کار، پیچ‌های به راکت را درون یک کیسه پلاستیکی مهروموم کننده قرار دهید تا در حین اسباب‌کشی در خانه ایمن باشند و گم نشوند.

اسباب کشی در پاسداران

7. پاهای ماشین ظرف‌شویی را پیچ و مهره کنید

ماشین‌های ظرف‌شویی مجهز به پایه‌های قابل تنظیم هستند که دارای 2 عملکرد می‌باشند: 1) برای قرار دادن واحدهای ظرف‌شویی به‌راحتی در کابینت آشپزخانه و 2) برای بالا نگه‌داشتن دستگاه‌ها در کف.

چگونه ماشین ظرف‌شویی توکار را جدا کنیم؟ اولین قدم بلند کردن پایه‌های جلوی واحد با پیچاندن آن‌ها به کمک آچار قابل تنظیم است.

سپس، كمك كنید كه ماشین ظرف‌شویی را روی پاهای جلوی آن‌که قبلاً شل شده است، به سمت جلو متمایل كند تا قسمت پشتی دستگاه در هوا بلند شود؛ و وقتی آن را گرفت، روی زمین دراز بکشید، با دست به پایه‌های عقب برسید و آن‌ها را نیز شل کنید. ازآنجاکه پاهای پشت کمی در هوا بلند می‌شوند، برای پیچاندن آن‌ها حتی به آچار نیاز نخواهید داشت.

8- ماشین ظرف‌شویی را تا حدی بیرون بیاورید

این مرحله به شما نشان می‌دهد که چگونه ماشین ظرف‌شویی را فقط در نیمه‌راه بیرون بیاورید تا بتوانید واحد را به‌درستی از خطوط برق و آب واقع در پشت آن جدا کنید.

یک مقوا بزرگ را جلوی ماشین ظرف‌شویی قرار دهید تا وقتی آن را به‌طور جزئی بیرون می‌آورید، پایه‌های جلویی آن روی مقوا قرارگرفته و به زمین آسیب نرساند.

سپس، به‌آرامی ماشین ظرف‌شویی را تا نیمه‌راه بیرون بیاورید. بسیار مراقب باشید که هیچ‌یک از 2 خط تأمین آب (معروف به لوله) در پشت دستگاه آشپزخانه را نشکنید.

9. دستگاه را از منبع برق جدا کنید

اثاث کشی توسط خودتان

مرحله بعدی انتقال ماشین ظرف‌شویی به خانه جدید، قطع دستگاه از منبع تغذیه است. اگر آن دستگاه هنوز از شبکه برق تأمین می‌شود، هرگز نباید روی دستگاه برقی کارکنید. بااین‌حال، دلیل اینکه زودتر ماشین ظرف‌شویی را از برق نکشیدید این است که فضای کافی بین پشت دستگاه و دیوار آشپزخانه وجود ندارد.

اما اکنون فضای کافی وجود دارد، بنابراین کابل برق ماشین ظرف‌شویی را پیداکرده و آن را از پریز دیواری که معمولاً در پشت دستگاه قرار دارد جدا کنید. در موارد نادر، ممکن است آن کابل برق به پریز دیواری نرود اما در دیواره ناپدید شود (سیم‌کشی سخت)، پس باید قطع کننده را در جعبه شکن قرار دهید و آن را بچرخانید تا برق را قطع کنید و سپس، باید سیم‌های مدار را از داخل پانل اتصال سیم ماشین ظرف‌شویی جدا کنید – کاری که بهتر است به یک برق‌کار حرفه‌ای سپرده شود.

10. منبع تغذیه را خاموش‌کنید

اکنون‌که می‌دانید چگونه ماشین ظرف‌شویی را تا حدی جدا کنید و آن را از منبع تغذیه جدا کنید، مرحله بعدی تمام کردن منبع تغذیه دستگاه است.

هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد – شما فقط باید دریچه تأمین آب را پیدا کنید که به‌طورمعمول یا در زیر ظرف‌شویی آشپزخانه یا پشت ماشین ظرف‌شویی وجود دارد؛ و بعدازاین کار شیر خاموش را خاموش‌کنید تا ماشین ظرف‌شویی از منبع آب جدا شود. 

11. قطع ارتباط خط به‌منظور ذخیره آب

قبل از اینکه ماشین ظرف‌شویی داخلی را به‌طور کامل از محل استراحت آن در کابینت آشپزخانه زیر قطعه آشپزخانه خارج کنید، باید دستگاه را از دو لوله اتصال‌دهنده آن به سیستم لوله‌کشی خانه جدا کنید.

اولین لوله از این لوله‌ها لوله تأمین آب است – لوله تأمین‌کننده آب تمیز واحد ظرف‌شویی. در اکثر موارد، خط آب‌رسانی یا یک لوله پلاستیکی در بالا یا یک لوله مسی با قطر کوچک است.

دریچه تأمین آب (شیر خاموش) را پیدا کنید، سپس مهره اتصال یا حلقه اتصال را که باعث می‌شود لوله منبع تغذیه در جای خود قرار بگیرد، بازکنید. برای باز کردن عنصر اتصال ممکن است به یک انبردست نیاز داشته باشید.

از یک ظرف کوچک برای جمع‌آوری آبی که در داخل لوله آب‌رسانی محبوس شده استفاده کنید.

12. قطع ارتباط خط تخلیه

فراموش نکنید که سه خط برق را قطع کنید: منبع تغذیه، تأمین آب و پساب.

اکنون‌که خط تغذیه آب را قطع کرده‌اید، در این مرحله نحوه تخلیه ماشین ظرف‌شویی قبل از انتقال از موقعیت استراحت به شما نشان داده می‌شود.

لوله فاضلاب را به محلی که در آن بسته‌شده است دنبال کنید – اغلب این لوله اصلی تخلیه ظرف‌شویی آشپزخانه است. بعد، لوله خروجی فاضلاب را یا با بیرون کشیدن از نقطه اتصال آن جدا کنید یا با گیره یا اتصالی که آن را در جای خود نگه‌داشته است، جدا کنید.

بسته بندی اثاثیه آشپزخانه

با استفاده از یک ظرف – یک سطل کوچک باید کار را انجام دهد – برای جمع‌آوری هرگونه آب ضایعاتی که هنوز درون لوله تخلیه است، استفاده کنید. از یک حوله قدیمی برای خشک‌کردن هر آبی که روی زمین می‌ریزد استفاده کنید.

13. ماشین ظرف‌شویی را تا انتها بیرون بیاورید

هنگامی‌که ماشین ظرف‌شویی خود را از سه خط محدودکننده حرکت آن – خط تغذیه، خط تأمین آب تمیز و خط تخلیه فاضلاب – آزاد کردید، اکنون آماده هستید ماشین ظرف‌شویی خود را کاملاً بیرون بیاورید.

چگونه ماشین ظرف‌شویی را بیرون می‌آورید؟ شما در حال حاضر ماشین ظرف‌شویی را به حالت نیمه یا کم‌وبیش بیرون کشیده‌اید، بنابراین این مرحله در مورد آزادسازی واحد از کابینت آشپزخانه است. این کار را همراه با مددکاران خود، به‌آرامی و بااحتیاط انجام دهید تا از خسارت‌های احتمالی جلوگیری کرده و از هر نوع صدمه شخصی جلوگیری کنید.

همان‌طور که در بالا ذکر شد، چندین ورق مقوا را روی زمین قرار دهید و جایی که واحد ظرف‌شویی را در آن قرار می‌دهید، کاملاً بیرون بیاورید.

14. ماشین ظرف‌شویی را ایمن کنید

این مرحله در مورد ایمن‌سازی ماشین ظرف‌شویی است تا هنگام حمل‌ونقل از آن ایمن و محافظت شود.

کامیون اثاث کشی تهران جهت حمل ماشین ظرفشویی

کراوات کابل برق را به یک بسته نرم‌افزاری با استفاده از بسته‌بندی نوار یا کابل ارتباط دهید. سپس بسته نرم‌افزاری تازه شکل‌گرفته را به پشت واحد ظرف‌شویی بچسبانید تا از وقوع حوادث ناگهانی جلوگیری کند.

15. قرار دادن ماشین ظرف‌شویی در پتو

چگونه ماشین ظرف‌شویی را برای جابجایی بسته‌بندی کنیم؟ این کاملاً ساده است: کافی است دستگاه را در پتوهای مبلمان بپوشانید تا یک‌لایه بیرونی نرم ایجاد کنید که باعث می‌شود لوازم آشپزخانه در برابر ضربه یا ضربه‌های تصادفی در حین جابجایی محافظت شود.

ماشین ظرف‌شویی را در پتوها بپوشانید تا جایی در معرض دید نماند. سپس، از نوار بسته‌بندی برای محکم کردن آن پتوهای محافظ استفاده کنید و مطمئن شوید که نوارچسب در تماس مستقیم با سطح ماشین ظرف‌شویی نیست.

16- ماشین ظرف‌شویی را روی یک دستگاه دالی (چرخ) بارگیری کنید

جابجایی ماشین ظرف‌شویی

بهترین راه برای بیرون آوردن ماشین ظرف‌شویی از خانه استفاده از دالی لوازم‌خانگی است – قطعه‌ای از وسایل متحرک که همچنین از آسیب به اموال و صدمات شخصی جلوگیری می‌کند تا احتمال انتقال مجدد را از بین ببرد.

هنگامی‌که طاقچه دالی (مکانیسم بالابرنده آن) را در زیر دستگاه قرار می‌دهید، کمک کمر ماشین ظرف‌شویی را کج کنید. سپس، دالی را به عقب فشار دهید تا بار روی چرخ‌های لاستیکی متعادل شود.

از بندهای محکم استفاده کنید تا وسایل آشپزخانه را روی اهرم دوچرخ L شکل بچسبانید.

17. ماشین ظرف‌شویی خود را از خانه خارج کنید

هنگام انتقال ماشین ظرف‌شویی از خانه‌ای به خانه دیگر، تمرکز اصلی باید ایمن نگه‌داشتن لوازم آشپزخانه در طول اثاث‌کشی باشد؛ و گرچه این درست است، شما همچنین باید بدانید که چگونه ماشین ظرف‌شویی را بدون خراشیدن کف جابجا کنید فقط به این دلیل که خرابی کف می‌تواند هزینه‌های بسیار زیادی برای مقابله با آن در هنگام جابجایی خانه داشته باشد.

هنگام عبور ماشین ظرف‌شویی بارگیری شده را از داخل درهای کوچک، راهروهای باریک و گوشه‌های تیز دیوار، بسیار مراقب باشید. ماشین ظرف‌شویی محکم شده را به‌آرامی و بااحتیاط از خانه بیرون بیاورید و درحالی‌که دستگاه را به سمت کامیون حرکت می‌دهید، از دوستان خود برای پشتیبانی دستگاه بزرگ استفاده کنید.

18. ماشین ظرف‌شویی را در وسیله نقلیه باربری بارگیری کنید

هنگامی‌که به‌وسیله نقلیه باربری – به‌احتمال‌زیاد اجاره کامیون – می‌رسید، وظیفه شما این است که از رمپ بارگیری استفاده کنید تا ماشین ظرف‌شویی پیچیده را به ایمن‌ترین شکل ممکن به پشت وانت وارد کنید. اگر کامیون مجهز به درگاه آسانسور است، پس این راحت‌تر است – فقط دالی را که بارگیری کرده‌اید بر روی سکوی بالابر خودکار قرار دهید و ماشین ظرف‌شویی را بدون هیچ زحمتی بالا ببرید.

راهنمای بسته بندی لوازم آشپزخانه

فراموش نکنید که از تمام نیروی انسانی که در دسترس دارید برای قرار دادن ماشین ظرف‌شویی خود در قسمت عقب کامیون استفاده کنید. پس از داخل آن، وسایل آشپزخانه را به کنار وسیله نقلیه ببندید (استفاده از طناب نیز خوب است) تا در حین حمل بی‌حرکت شود.

باربری تهران به شهرستان

19. دوباره متصل کردن ماشین ظرف‌شویی در محل جدید

وقتی به مقصد رسیدید، مجبورید دستگاه بزرگ را بارگیری کنید و آن را وارد خانه جدید کنید – کار سختی که می‌تواند پیچیده باشد آن است که با آن مکان جدید زیاد آشنا نیستید.

همچنین، دوستانی که به شما دربسته بندی، جابجایی و بارگیری ماشین ظرف‌شویی در محل کمک کردند، ممکن است در آدرس جدید موجود نباشند که این امر فقط مسائل را برای شما پیچیده می‌کند.

به خاطر داشته باشید که کار نصب ماشین ظرف‌شویی در مکان جدید می‌تواند بسیار متفاوت از کار در خانه قدیمی باشد. درنهایت، شما مجبور نیستید تمام‌کار سخت راه‌اندازی ماشین ظرف‌شویی را در خانه جدید انجام دهید و فقط متوجه شوید که بنا به دلایلی، آن‌طور که باید کار نمی‌کند.

اگر از نحوه اتصال مجدد ماشین ظرف‌شویی در مکان جدید مطمئن نیستید، با یک متخصص تماس بگیرید.

20. ارزیابی خطر ماشین ظرف‌شویی توسط خودتان

مسئله این است که وقتی ماشین ظرف‌شویی را به‌تنهایی حرکت می‌دهید – یعنی بدون جابجایی حرفه‌ای – ممکن است بسیاری از مسائل اشتباه شود. حتی اگر تجربه انتقال وسایل خانگی از خانه‌ای به خانه دیگر را داشته باشید، انتقال ماشین ظرف‌شویی داخلی به خانه جدید تعداد زیادی از خطرات احتمالی را برای همه افراد درگیر در این فرآیند پنهان می‌کند.

کارتن اسباب کشی در تهران

درنهایت، بهترین راه برای جابجایی ماشین ظرف‌شویی این است که به متخصصین باتجربه باربری الوبار اجازه دهید این کار سخت را برای شما انجام دهند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments