10 نکته ایمنی اسباب‌کشی

همه می‌دانند که جابجایی استرس‌زا است اما تعدادی از افراد متوجه می‌شوند که اسباب‌کشی نه‌تنها ازلحاظ تصویری بلکه ازنظر واقعی خطراتی نیز دارد.

چگونه هنگام اسباب‌کشی از آسیب‌دیدگی جلوگیری کنیم؟

صدمه دیدن در روز جابجایی، بدون شک، بدترین اتفاقی است که می‌تواند برای شما یا یکی از اعضای خانواده شما بیفتد، بنابراین بهترین شانس شما برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی هنگام جابجایی این است که بدانید چگونه در حین جابجایی ایمن بمانید.

در حقیقت 10 نکته ایمنی برای اثاث‌کشی و 10 راه برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی در حین اسباب‌کشی وجود دارد.

ایمنی اسباب کشی

نکته ایمنی 1: برنامه‌ریزی 3 مرحله قبل

درحالی‌که برخی از افراد در حال اثاث‌کشی خوشحال خواهند شد که از اتفاقات اساسی هنگام جابجایی در خانه جلوگیری کنند، شما باید یک مرحله کامل جلوتر بروید و یک اثاث‌کشی کاملاً ایمن و روان را برای خود تضمین کنید

از لحظه بسته‌بندی اولین جعبه خود در خانه فعلی تا بسته‌بندی آخرین جعبه خود در خانه جدید.

اولین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که ایمنی روزمره با سازمان‌دهی مناسب همراه است.

سخنان حکیمانه بزرگی را که قبلاً گفته بود، «برنامه‌ها هیچ‌چیز نیستند، برنامه‌ریزی همه‌چیز است» را در واقعیت اسباب‌کشی خود قرار دهید و به‌زودی به حقیقت عمیق‌تر بصیرت او پی خواهید برد.

به یاد داشته باشید که کارهای خود را قبل از اجرای آن‌ها به‌خوبی برنامه‌ریزی کنید یا به عبارت ساده‌تر: قبل از استفاده از عضلات، از سرخود استفاده کنید. چیزی را بلند نکنید تا زمانی که بدانید کجا قرار داده‌اید و دقیقاً چگونه آن را به آنجا منتقل خواهید کرد.

خدمات باربری تهران و اتوبار تهران به صورت 24 ساعته میباشد.

بله، برنامه‌ریزی برای هر مرحله قبل از اقدام واقعی، روشی صحیح برای یک جابجایی ایمن است که هیچ نوع حادثه‌ای اجازه تخریب روحیه جابجایی را ندارد.

هنگامی‌که با بن‌بست روبرو شدید، کمی استراحت کنید و در مورد کل وضعیت تجدیدنظر کنید و به دنبال راه‌های جایگزین برای حل مشکل موردنظر باشید.

به‌عنوان‌مثال، اگر کاناپه شما از در اتاق نشیمن جا نمی‌گیرد، اشتباه تازه‌کار را نکنید و از نیروی وحشیانه برای خروج یا ورودی آن استفاده کنید. قدرت عضلانی محض به‌تنهایی می‌تواند مخرب باشد، چه به‌صورت آسیب به اموال و چه به دلیل صدمات شخصی.

در عوض، یک‌راه حل مناسب پیدا کنید که در این مورد خاص این است که یا مبلمان خود را از هر قسمت جداشونده و برآمده بیرون بیاورید یا به‌طور موقت درب را از لولاهای آن بردارید تا اتاق موردنیاز مقداری بزرگ‌تر شود.

برنامه‌ریزی پیش رو همچنین شامل مدیریت زمان مناسب نیز هست – هرچه زمان باارزش‌تری را که به لطف لیست بررسی دقیق و تعاملی خانه خود به دست می‌آورید، فشار کمتری را برای عجله در انجام کارهای قبل از اثاث‌کشی خود احساس کنید.

وقت بیشتر به شما فرصت خوبی می‌دهد تا با دقت برنامه‌ریزی کنید و درنتیجه اقدامات عجولانه از آسیب‌های شخصی و خسارات مالی جلوگیری کنید.

به‌این‌ترتیب، شما می‌توانید هر حرکت بین‌شهری یا هر شهر دیگری در کشور را کاملاً بدون فشار و آسیب کنترل کنید.

نکته ایمنی 2: درخواست برای کمک کردن حین اثاث‌کشی

بدون شک، بسته‌بندی کردن کل وسایل بدون کمک اعضای خانواده تقریباً کاری غیرممکن است اما قابل مدیریت است، به‌خصوص اگر شما به دنبال چک‌لیست بسته‌بندی برای انتقال جعبه‌ها حین اسباب‌کشی و… باشید.

متأسفانه، اعتمادبه‌نفس قابل‌توجه خود روز اسباب‌کشی ممکن است به پایان برسد.

بلند کردن، حمل، بارگیری و تخلیه اقلام سنگین یک تلاش تیمی است.

بنابراین ایمنی را اولویت اول کار خود در هنگام اسباب‌کشی بدانید و به یاد داشته باشید برای هر نوع کمک مناسب برای اثاث‌کشی از خود بپرسید: کمک کارگران حرفه‌ای باربری و یا اثاث‌کشی و جابجایی توسط خودتان؟

دوستان شما می‌توانند حمایت فیزیکی خوبی برای کمک به شما ارائه دهند، ایمنی نهایی در حال اسباب‌کشی تنها از طریق کمک‌های حرفه‌ای قابل‌دستیابی است و اسباب‌کشی به شیوه‌ای امن و قابل‌اعتماد تبدیل خواهد شد.

گروه‌های معتبر و باتجربه اسباب‌کشی به‌خوبی با تمام قوانین ایمنی برای جلوگیری از حوادث و آسیب در طول یک جابجایی آشنا هستند و هر آنچه برای یک اثاث‌کشی ایمن لازم است را می‌دانند و انجام می‌دهند.

اتوبار شهرستان

نکته ایمنی 3: اطمینان حاصل کنید که همه جعبه‌ها از مقاومت کافی برخوردار هستند

یک روش عملی برای جلوگیری از جابجایی آسیب این است که مطمئن شوید هنگام بسته‌بندی وسایل خود فقط از جعبه‌های مقوایی محکم استفاده می‌کنید.

هنگام استفاده از جعبه‌های باربری کاملاً جدید، دیگر نگرانی در مورد ایمنی اسباب کشی آن‌ها وجود ندارد – همه آن ظروف مقوایی باید از استحکام کافی برخوردار باشند زیرا قبلاً هرگز استفاده‌نشده‌اند.

هنوز هم ممکن است بخواهید پایین هر جعبه را دو برابر بچسبانید تا امنیت بیشتری داشته باشید و آرامش خاطر داشته باشید … اما حتی اگر این کار را نکنید همه‌چیز باید خوب باشد.

برای ایمنی خود، اطمینان حاصل کنید که تمام جعبه‌ها از قدرت کافی برخوردار هستند.

بااین‌حال، هنگام استفاده از جعبه‌های مقوایی دست‌دوم، ایمنی مسئله بسیار مهم‌تری می‌شود.

در تلاش برای کاهش هزینه‌های جابجایی، احتمالاً وسوسه خواهید شد که جعبه‌های رایگان را پیداکرده و از آن‌ها استفاده کنید و این با توجه به هزینه بالا کاملاً قابل‌درک است.

بااین‌وجود، استفاده از جعبه‌هایی که قبلاً استفاده‌شده است می‌تواند خطرناک باشد – اگر جعبه‌ای را حمل می‌کنید و به دلیل ضعیف بودن ساختار و وزن بار داخل آن، ظرف شکسته می‌شود، درنتیجه ممکن است به پا یا انگشتان آسیب وارد شود.

هنگام اسباب‌کشی فقط با پذیرفتن جعبه‌های رایگان که محکم، خشک و هیچ نشانه‌ای از آسیب‌دیدگی ندارند، از آسیب‌دیدگی خودداری کنید.

همچنین، قبل از شروع بسته‌بندی جعبه، قسمت پایین آن را دو بار با نوار بسته‌بندی محکم بچسبانید تا خطر شکستگی در روز اسباب‌کشی را به حداقل برسانید.

نکته ایمنی اسباب کشی 4: تقلب در قوانین فیزیک

یکی از قوانین اساسی ایمنی که هنوز تعیین نشده است، این است که یک جعبه بسته‌بندی‌شده نباید از حد معقول 15 هزار بیشتر شود. ظروف جابجایی را سنگین نکنید، مگر اینکه بخواهید شخصاً ببینید چه خطراتی از جعبه باز می‌شود.

برای ایمنی خود، بهتر است جعبه‌های خود را زیر 10 هزار نگه‌دارید.

اگر یک جعبه از بالا بردن و حمل کردن برای شما ناراحت‌کننده باشد، در حال حاضر خیلی سنگین شده است. البته، شما همیشه می‌توانید با در اختیار داشتن تجهیزات جابجایی مناسب، راه‌های خود را در مورد قوانین سختگیرانِ فیزیک تقلب کنید.

پس از همه، چرا می‌توانید کمر خود را با حمل اثاثیه سنگین و لوازم آشپزخانه بشکنید، وقتی می‌توانید آن‌ها را تقریباً بدون زحمت از خانه بیرون کنید؟

با استفاده از بزرگ‌ترین قطعه تجهیزات ایمنی اسباب‌کشی تاکنون، از جراحات در هنگام اثاث‌کشی خودداری کنید سهولت استفاده، کارایی و از همه مهم‌تر – ایمنی ثابت‌شده است که در دوره‌های انتقال از یک‌خانه به خانه دیگر بسیار ارزشمند است.

اگرچه چرخ‌دستی دوچرخ L شکل بانام‌های مختلفی شناخته می‌شود، اما در مورد انتقال اشیا حجیم و سنگین از یک مکان به مکان دیگر، کارایی آن بی‌نظیر است.

مراقب باشید که برداشتن سنگین بدون کمک می‌تواند خطرات زیادی برای سلامتی شما یا هر شخص دیگری باشد که درگیر این فرآیند است.

درمجموع، اگر شما در حال سازمان‌دهی جابجایی شخصی هستید، یک وسیله متحرک ضروری است – یکی از شرکت‌های محلی خود را اجاره کنید یا حتی قصد خرید آن رادارید، زیرا اهرم درجه‌یک مطمئناً در طولانی‌مدت ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

نکته ایمنی اسباب کشی 5: از روش‌های مناسب بلند کردن استفاده کنید

روزهای اسباب‌کشی معمولاً با حرکات ناخوشایند و غیرمعمول تا جایی پر می‌شوند که بدن شما برای تحمل آن‌ها خیلی هیجان‌زده نخواهد شد – بلند کردن، خم شدن، فشار دادن، کشیدن و حتی پیچ خوردن.

و درنتیجه آن فشار جسمی غیرمعمول ناگهانی، بدن شما مستعد آسیب‌های جزئی یا حتی جدی‌تر خواهد بود.

حتی کودکان نوپا نیز می‌دانند که بلند کردن مبلمان سنگین، وسایل آشپزخانه با اضافه‌وزن و جعبه‌های پرشده نه‌تنها کار سختی است بلکه یک کار نسبتاً خطرناک نیز هست.

راهنمای ایمنی اسباب‌کشی ما با تکنیک‌های آسانسور ساده و درعین‌حال کارآمد ادامه می‌دهد که ثابت کرده است خطر آسیب به خود در هنگام دست زدن به اشیا سنگین در هنگام جابجایی در خانه را به‌شدت کاهش می‌دهد.

با پاها بلند شوید. تکنیک شماره یک بلند کردن هنگام جابجایی در خانه بیان می‌کند که شما باید با کمک پاها بلند شوید، نه با پشت.

آموزش حمل اثاثیه سنگین

به‌سادگی از زانوها خم شوید، کمر خود را به‌صورت پیکان صاف نگه‌دارید و از قدرت محکم اندام تحتانی خود به‌عنوان یک وسیله بالابر نهایی استفاده کنید.

فشار دهید، نکشید. صحبت از نکات ایمنی اثاث‌کشی برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی کمر، به خاطر داشته باشید، هر زمان که لازم است، همیشه بهتر است که اجسام سنگین را به جلو بکشید تا اینکه آن‌ها را به عقب بکشید.

با پاهایتان بچرخید. یکی دیگر از روش‌های ایمن و مناسب لیفتینگ بیان می‌کند که اگر درحالی‌که هنوز یک‌چیز سنگین را در دست دارید، به‌شدت نیاز به چرخش دارید، باید با پاها بچرخید، نه با باسن.

بار را در مرکز خود نگه‌دارید. برای جلوگیری از جراحات ناشی از جابجایی هنگام جابجایی در خانه، باید وسایل سنگین را نزدیک به بدن و در مرکز خود در ارتباط با قد بدن نگه‌دارید.

هر باریک قدم. هر بار فقط گام‌های کوچک بردارید، همیشه پا را ایمن نگه‌دارید و از حرکات آهسته و نرم برخلاف ناگهانی و تند اطمینان حاصل کنید.

مراقب جلوی پایتان باشید. هنگام بلند کردن و جابجایی وسایل سنگین منزل، چشمان خود را به سمت جلو و کمی به سمت بالا نگاه کنید.

بالای سرخود را بلند نکنید. از بلند کردن چیزهای سنگین روی سر خودداری کنید، مگر اینکه کاملاً لازم باشد.

نکته ایمنی اسباب کشی 6: راهروها و مسیرها را از موانع پاک نگه‌دارید

چگونه هنگام جابجایی در خانه از آسیب‌دیدگی جلوگیری کنیم؟

فضای بیشتری ایجاد کنید. یکی از بهترین نکات ایمنی اثاث‌کشی این است که با از بین بردن موانع موجود در مسیرها، فضای محدود و فضای تنفسی بیشتری را در داخل و خارج از خانه ایجاد کنید.

درک این نکته مهم است که بی‌نظمی می‌تواند به‌راحتی و به‌طورجدی موفقیت بدون حادثه در جابجایی شمارا به خطر بیندازد.

جعبه‌ها را مرتب نگه‌دارید. جعبه‌های بسته‌بندی‌شده باید به‌صورت دسته‌ای شسته‌ورفته و به‌دوراز هر راهرو داخلی که به بیرون منتهی می‌شود، برچسب‌گذاری و سازمان‌دهی شوند تا به‌هیچ‌وجه حرکت در امتداد مناطق پرتردد مانع نشود.

مناطق خارج را تمیز نگه‌دارید. مناطق و مسیرهای بیرونی که به کامیون باربری منتهی می‌شوند، باید کاملاً عاری از گردوغبار، گل‌ولای، آب، برف یا یخ باشد و همچنین از وجود هرگونه زباله روی زمین که می‌تواند خطر داشته باشد پاک شود.

درختچه‌ها و شاخه‌ها را اصلاح کنید. اصلاح بوته‌های بیش‌ازحد رشد کرده یا شاخه‌های برجسته درختی را در نظر بگیرید که ممکن است با شروع کار اثاث‌کشی، مانع از آن شوند.

هرچه فضای بیشتری برای حرکت آزاد قبل از روز جابجایی در خانه خود ایجاد کنید، به‌طورکلی ایمنی اسباب‌کشی شما بهتر خواهد بود.

هنگام چیدمان جعبه‌های بسته‌بندی خود از هر فضای عمودی موجود استفاده کنید اما مراقب باشید وسایل و ظروف را خیلی زیاد روی‌هم قرار ندهید زیرا ترس از سرریز شدن آن‌ها و صدمه زدن به افراد وجود دارد.

نکته ایمنی اسباب کشی 7: کودکان و حیوانات خانگی خود را از دردسر دورنگه دارید

ایمنی کافی هنگام جابجایی در خانه نمی‌تواند به‌اندازه کافی تحت‌فشار باشد.

شما ایده بسیار بهتری در مورد اینکه برای دستیابی به سطح بسیار خوبی از ایمنی پیدا خواهید کرد که نه‌تنها هنگام آماده شدن برای انتقال به یک‌خانه جدید بلکه در روز اسباب‌کشی و همچنین در طول سفر جابجایی خود بهتر است.

بااین‌حال، هرگز نباید فراموش کنید که درحالی‌که درک عمیق‌تری از خطرات اسباب‌کشی پیدا می‌کنید، احتمالاً اعضای خانواده خود را خیلی دوست داشته‌اید که یا خیلی جوان هستند یا خیلی زیبا که نمی‌خواهید برای آن‌ها ازلحاظ ایمنی مشکلی پیش آید.

بنابراین، مهم‌ترین اولویت شما این است که کودکان و حیوانات خانگی خود را با نگه‌داشتن کودکان کوچک تا حد ممکن، ایمن نگه‌دارید.

برای جلوگیری از دویدن بچه‌ها یا حیوانات خانگی خود درحالی‌که افراد وسایل سنگین را از خانه بیرون می‌کشند، برای یک دوست یا اقوام معتمد ترتیب دهید مراقب کودکان شما باشند و از آن‌ها در یک محیط امن مراقبت کنند.

از این طریق، شما یک موقعیت برنده خواهید داشت زیرا بچه‌های شما در هنگام انجام کارهای جابجایی وسایل خود، کارهای موردعلاقه خود را از دست نخواهند داد.

آموزش بسته بندی اثاثیه

نکته ایمنی اسباب کشی 8: بالباس‌های مناسب اثاث‌کشی کنید

جای تعجب نیست که یکی از جنبه‌های ایمنی که به‌راحتی در هنگام اثاث‌کشی نادیده گرفته می‌شود، نحوه لباس پوشیدن افراد در صبح روز اسباب‌کشی است.

این اشتباه را انجام ندهید که فکر کنید آنچه در روزهای اسباب‌کشی می‌پوشید، در چگونگی طولانی‌ترین و طاقت‌فرساترین دوره حرکت 24 ساعته در مقابل چشمان شما تأثیر صفر خواهد داشت.

یکی از حقایق جابجایی جهانی این است که وقتی لباس مناسب برای این مناسبت بپوشید، جابجایی بسیار مطمئن و راحت خواهد بود.

نکات ایمنی اسباب کشی ما اکنون به شما در مورد چگونگی ایمن ماندن در هنگام اسباب‌کشی با انتخاب نوع مناسب لباس و کفش در طول روز بزرگ خود، به شما توصیه می‌کند.

در حالت ایدئال، لباس‌های شما حداکثر سطح راحتی و محافظت را در طول روز شما فراهم می‌کند. کلمه Fashion را فراموش کنید و لباس‌هایی از مواد قابل‌تنفس و قابل‌انعطاف انتخاب کنید که به‌هیچ‌وجه حرکات شمارا محدود نمی‌کند.

جابجایی اغلب کار کثیفی است، بنابراین نوع لباسی را انتخاب کنید که پس از یک روز طولانی خیلی بدتان نمی‌آید خراب شوید.

لباس‌های گشاد به دلیل شانس بیشتری که می‌توانند در یک قسمت بیرون زده درجایی قلاب شوند و درنتیجه ایمنی حرکتی را که برای رسیدن به آن سخت تلاش کرده‌اید، به خطر بیندازند، از این بحث دور هستند.

تا جایی که کفش می‌پوشید، راحت‌ترین جفت بسته خود را انتخاب کنید که می‌دانید بهترین محافظت، انعطاف‌پذیری و کشش را به شما می‌دهد.

با یک جفت کفش ورزشی بالا که معمولاً دارای پشتیبانی بی‌نظیر مچ پا و کف ضد لغزش هستند، هرگز نمی‌توانید اشتباه کنید.

وسایل محافظ شخصی خود را نیز فراموش نکنید! دستکش کار باکیفیت بالا ازنظر ایمنی و رفاه شما بسیار مهم است زیرا دقیقاً از محافظت از دست یا انگشت شما پشتیبانی می‌کند.

نکته ایمنی اسباب کشی9: مراقب شرایط آب و هوایی باشید

بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که خطرات روز اسباب‌کشی می‌توانند از هرکجا و کاملاً غیرمنتظره اتفاق بیفتد.

به خاطر داشته باشید که یکی دیگر از توصیه‌های ایمنی اسباب کشی این است که نسبت به شرایط آب و هوایی هوشیار باشید و برای محافظت از خود و افراد اطراف خود در برابر آسیب، مطابق آن عمل کنید.

هنگام اسباب‌کشی در تابستان، باید با نوشیدن مایعات زیاد آب کافی بدن خود را تأمین کنید. اطمینان حاصل کنید که به‌اندازه کافی آب بطری و مواد غذایی نوشیدنی مانند چای سرد، قهوه، آب‌میوه و… برای همه وجود داشته باشد.

در تابستان در داخل خانه، با روشن بودن کولر یا قرار دادن فن های قابل‌حمل، اتاق‌ها را خنک نگه‌دارید تا هوا در گردش باشد و از گرم شدن بیش‌ازحد هنگام کار جلوگیری کنید.

هنگام بیرون بودن، از بدن برای محافظت از آفتاب به‌اندازه کافی از وسایل زیر استفاده کنید: یک کلاه تابستانی، عینک، لباس تابستانی بارنگ روشن و در صورت لزوم، ضد آفتاب برای محافظت از پوست.

هنگام اسباب‌کشی در زمستان، با نوشیدن نوشیدنی‌های گرم مانند چای، قهوه و البته – شکلات داغ، تمام تلاش خود را بکنید تا بدن خود را گرم نگه‌دارید.

وقتی در حین اسباب‌کشی زمستان هستید، با روشن کردن جریان برق متناوب یا روشن کردن بخاری‌ها، اتاق‌ها را گرم نگه‌دارید.

هنگام بیرون بودن، لباس گرم را به‌صورت لایه‌لایه بپوشید تا بتوانید هنگام جابجایی بین حالت‌های کار و حالت استراحت، دمای بدن خود را به‌راحتی تنظیم کنید.

نکته ایمنی اسباب کشی 10: از عقل سلیم خود استفاده کنید

این احتمالاً بهترین توصیه ایمنی اسباب کشی است که برای کمک به شما در جلوگیری از حوادث ناگوار و صدمات دردناک، به شما کمک می‌کند.

  • برخی از قوانین ایمنی معنی‌دار را در همان ابتدای آماده‌سازی خودتنظیم کنید و آن‌ها را تا زمانی که آخرین جعبه خانه در خانه شما بسته‌بندی نشده نگه‌دارید.
  • قهرمان اثاث‌کشی نشو. سعی کنید در مقابل وسوسه حمل هم‌زمان چندین جعبه متحرک مقاومت کنید زیرا فشار بیش‌ازحد طولانی به خود فقط می‌تواند منجر به آسیب‌دیدگی شود.
  • قبل از شروع هر مورد از وزنه‌برداری بدون در نظر گرفتن احساس تردید نسبت به تمرینات گرم کردن، دست بکشید. فقط از یک ورزشکار حرفه‌ای در مورد اهمیت گرم شدن بدن برای تلاش‌های جسمی سؤال کنید و به صحبت‌های آن‌ها گوش دهید.
  • این کار را برای خود آسان‌تر کنید اگر می‌توانید بدون فشار آوردن به بدن خود به روش ساده‌تری برای انجام کاری فکر کنید، فقط آن را انجام دهید. به‌عنوان‌مثال، جعبه‌های سنگین را به‌جای اثبات قدرت خود، روی یک چرخ متحرک قرار دهید.
  • آنچه بدنتان به شما می‌گوید گوش دهید و از نزدیک گوش دهید. درک محدودیت‌های فیزیکی خود یک روش عالی برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی در حال اسباب‌کشی است.
  • از تکنیک‌های مناسب لیفتینگ که در بالا توضیح داده‌شده استفاده کنید و قبل از هر کار سنگین، استراحت‌های کوتاه اما مکرر داشته باشید.
  • به‌هرحال جعبه کمک‌های اولیه را در همین حوالی نگه‌دارید.
  • به دنبال کمک متخصصین (کارگران باربری) باشید. اثبات می‌شود که بهترین کاری که می‌توانید برای اطمینان از امنیت و آرامش خود در این شرایط انجام دهید کمک گرفتن از کارگران حرفه‌ای و باتجربه باربری است که کار را به ایمن‌ترین شکل ممکن انجام می‌دهند.
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments