10 نکته اثاث کشی در فصل بهار

اثاث کشی در فصل بهار درست مثل روند جابجایی از یک‌خانه به خانه دیگر، فصل بهار نیز تغییر می‌کند. بهار فصل پربرکت سال است که همه ما آن را با تولد دوباره و تجدید حیات مرتبط می‌دانیم. دنیای یخ‌زده اطراف ما بیدار می‌شود و ما را به تماشای رؤیایی گل‌های زیبای بهاری شکوفا و لذت بردن از پرتوهای نوازشگر خورشید گرم می‌کشاند.این انتقال خارق‌العاده زمستان و بهار بیشتر مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد زیرا آن‌ها تمایل دارند بیشتر در این فصل اسباب‌کشی کنند.

در حقیقت، اثاث کشی در فصل بهار ممکن است بعضی از افراد در ماه‌های طولانی و سرد زمستان اسباب‌کشی کردن را دوست نداشته باشند که در درون خود احساس کنند که زمان آن فرارسیده است که بار دیگر به فصل جدیدی از زندگی خود منتقل شوند. به‌طور خلاصه، آن‌ها تصمیم خود را برای اسباب‌کشی در فصل بهار می‌گیرند.

برنامه‌ریزی برای اثاث‌کشی درست بعد از زمستان مطمئناً آغازی تازه به نظر می‌رسد – شروع تازه‌ای که اتفاقاً دوره بسیار مفیدی نیز برای سازمان‌دهی و اجرای یک جابجایی است.

1. مزایای واقعی اثاث‌کشی در فصل بهار

آیا بهار بهترین زمان برای اثاث‌کشی است؟

اثاث کشی در فصل بهار

فصل‌های بهار و پاییز (ترجیحاً اواخر پاییز) ازنظر بسیاری از کارشناسان اسباب‌کشی بهترین زمان‌های سال برای اسباب‌کشی است و اکثریت مردم صرفاً به دلیل شایع بودن محل سکونت مجدد در تابستان، از مزایای بارز اثاث‌کشی در بهار چشم‌پوشی می‌کنند.

توجه به این نکته مهم است که یک جابجایی در فصل بهار ترکیبی از مزایای اثاث‌کشی زمستانی و تابستانی است و تا زمانی که مایل نیستید، نمی‌توانید نقاط ضعف آشکار تصمیم زیرکانه برای جابجایی را بگیرید.

در اینجا اثاث‌کشی ایده آل در بهار آمده است:

قیمت‌های رقابتی: قبل از اوج فصل جابجایی، اکثر شرکت‌های حرفه‌ای باربری هنوز شروع به اخذ بالاترین نرخ نکرده‌اند تا بتوانند مشتری بیشتری جذب کنند و درنتیجه شغل بیشتری تأمین کنند. اثاث کشی در فصل بهار اگر در اواسط زمستان در حال اثاث‌کشی باشید، احتمالاً قادر به یافتن معامله واقعی نخواهید بود، اما در مقایسه با یک اثاث‌کشی تابستانی، جابجایی خوبی برای شما تضمین‌شده است.

سیاست‌گذاران باتجربه: سیاست‌گذاران حرفه‌ای، در طول اوج فصل در حال جابجایی است که می‌تواند آن‌ها را مجبور به کار به‌طور موقت باتجربه بسیار کمی کند.

بدون تعارض برنامه‌ریزی: باوجود شرکت‌های باربری زیاد, در فصل تابستان، برخی از افراد معتبر می‌توانند این آزادی را داشته باشند که اثاث‌کشی برنامه‌ریزی‌شده شمارا فدای یک کار پرسودتر کنند. در مقابل، یک شرکت در حال جابجایی قبل از نادیده گرفتن یک اقدام مسکونی رزرو شده در بهار، بار دیگر فکر می‌کند.

2. مطمئن شوید که در فصل بهار می‌خواهید اثاث‌کشی کنید.

باید بدانید که، به‌عنوان یک قاعده، اکثر شرکت‌های باربری هنوز هم قیمت‌های رقابتی پس از پایان دوره زمستان را شروع می‌کنند و این‌یک چیز دیگر است که بدانید چگونه یک شرکت حرفه‌ای را پیدا کنید.

صرف‌نظر از هر چیزی، اثاث کشی در فصل بهار باید مطمئن شوید که شرکت باربری که برای جابجایی خود استخدام می‌کنید این سه شرط اصلی را برآورده می‌کند:

اسباب کشی در فصل بهار

مقرون‌به‌صرفه: پس از برنامه‌ریزی، سؤالاتی را از متخصصان جابجایی بپرسید تا بتوانید برآورد قیمت دقیق آن‌ها را دریافت و مقایسه کنید. همان‌طور که در بالا ذکر شد، جابجایی در فصل بهار ازنظر قیمت‌گذاری زمان خوبی است، اما در پایان، باید بدانید که این قیمت‌ها چقدر خوب است.

حسن شهرت: اعتبار برای یک شرکت در حال اثاث‌کشی موضوع بسیار مهمی است. شما باید قبل از هر چیزی همه جوانب را در نظر بگیرید و با پرس‌وجو کردن از اطرافیان و دوستان بتوانید بهترین شرکت باربری را انتخاب کنید.

حرفه‌ای بودن: شرکت‌های دارای رتبه برتر باید بتوانند بدون هیچ مشکلی روز جابجایی شمارا در نظر بگیرند بنابراین تا زمانی که ازنظر قیمت مناسب مشکلی ندارید، با شرایط کلی موافقت می‌کنید و اعتبار شرکت‌ها را بررسی کرده‌اید، خوب می‌توانید ادامه دهید. علاوه بر این، ارتباط شما با متخصصان تا آن زمان باید به شما در مورد سطح حرفه‌ای بودن آن‌ها اشاره کافی داشته باشد.

3. هوای بهاری بهترین موقع برای اثاث‌کشی

بعد از یک زمستان طولانی، سرد و سخت، مطمئناً از اولین روزهای معتدل بهار بسیار استقبال می‌شود. در حقیقت، اکثر مردم موافقت خواهند کرد که هیچ‌چیز هوای بهار – آفتاب گرم، نسیم ملایم، هوای صاف و خالص، آوازهای دل‌نشین پرندگان در درختان را شکست نمی‌دهد.

خطرات متعدد جابجایی در زمستان / سرمای شدید، طوفان‌های زمستانی، جاده‌های یخ‌زده و غیره باوجود این‌ها قطعاً همه ما می‌دانیم که بهترین وقت برای اسباب‌کشی کردن همین فصل بهار است.

هوای بهاری برای اثاث کشی

بااین‌حال، شما نباید شرایط آب و هوایی ایده آل را امری مسلم به دست آورید و تصور کنید که در روز اثاث‌کشی خود هوای بهاری مناسبی داشته باشید. بهار به خاطر مزاج سریعاً تغییر پذیرش حداقل در اکثر نقاط شهرت دارد و باران سیل‌آسا و وزش باد شدید نیز ممکن است پیش آید. درهرصورت، خیلی راحت نباشید زیرا طوفان بهاری نیز هرگز دور از ذهن نیست.

بنابراین، یکی از نکات بهتر برای جابجایی در بهار این است که مراقب پیش‌بینی هوا باشید و سریع به هرگونه تغییرات نامساعد آب و هوایی پاسخ دهید.

و بااین‌حال، باید انتظار داشته باشید که هوای مطلوبی را داشته باشید که روند اسباب‌کشی را بسیار آسان‌تر کند؛ و نگرانی در مورد یک مورد کمتر به‌طور خودکار باعث کاهش سطح استرس برای شما و اعضای خانواده می‌شود.

4- خانه خود را با مبلغ اضافه بفروشید

به دلایل مختلف، بهار بهترین فصل برای فروش خانه است:

 • اکثر مردم ترجیح می‌دهند خانه جدیدی خریداری کنند و تا رسیدن تابستان در آن اقامت کنند.
 • به دلیل نظافت ضرب‌المثل بهار، بیشتر خانه‌ها منظم، مرتب و جذاب به نظر می‌رسند.
 • آسمان آفتابی، شکوفه‌های زیبا و درختچه‌های سرسبز باعث شده خانه‌ها جذاب‌تر به نظر برسند و به برداشت‌های عالی بسیار کمک کنند.

بنابراین، می‌توانید از لحظه مناسب جابجایی در بهار استفاده کنید تا خانه خود را با سرعت بیشتری و باقیمت مناسب‌تری ازآنچه در یک‌فصل دیگر اسباب‌کشی می‌کنید، بفروشید.

به یاد داشته باشید که اکثر خریداران احساس نیاز می‌کنند که خود را در آن ملک بدون نیاز فوری به تعمیرات اساسی کنند، تصور کنند.

بله، برای اینکه بتوانید از بین مردم متمایز شوید و رقابت را شکست دهید، باید درست بازی کنید.

 • نظافت بهاری کل خانه شما یک امر ضروری است. توجه داشته باشید که چنین پروژه بزرگی شامل کارهای طاقت‌فرسایی خواهد بود و به زمان قابل‌توجهی نیاز خواهید داشت. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، برای صرفه‌جویی در وقت، با یک شرکت خدماتی نظافتی مشورت کنید. استخدام یک شرکت نظافتی برای انجام این کار برای شما گزینه‌ای خوب است، خصوصاً اگر توانایی پرداخت آن رادارید.
 • ملک شما باید در شرایط عالی باشد تا فروش خوبی داشته باشد. مشکلات شناخته‌شده داخل یا خارج از خانه خود را برطرف کنید، مهم نیست که در نگاه اول چقدر بی‌اهمیت به نظر برسند. اگر نمی‌توانید وقت خود را صرف وقت کنید یا تخصص لازم را ندارید، مسائل را مرتب کنید.
 • با توجه ویژه به جزئیات کمی که اکثر فروشندگان به‌راحتی از آن چشم‌پوشی می‌کنند، ظاهر داخلی مناسب و جذابیت مناسب خانه خود را ایجاد کنید. سنگ‌های آخر را بزنید تا صاحبان آینده را تحت تأثیر قرار دهید و با لبخند از معامله خارج شوید.

5- از شر وسایل اضافی خلاص شوید

کارتن اسباب کشی در تهران

بهار نمادی از یک آغاز جدید است، فرصتی جدید که در زندگی به وجود می‌آید؛ بنابراین، وقتی می‌خواهید تعداد چیزهایی را که اضافی است با خود می‌برید به‌شدت کاهش دهید. چون چیزهای غیرضروری در طول سال جمع می‌شوند، بنابراین اکنون فرصتی مناسب برای خلاص شدن از دست وسایل اضافی است.

اول، شما فقط باید درک کنید که چرا خلاص شدن از دست وسایل اضافی در بهار ایده خوبی است:

 • هزینه اثاث کشی در فصل بهار کمتر به لطف وزن کمتر جابجایی؛
 • وقت بسته‌بندی زیاد صرفه‌جویی می‌شود زیرا بسته‌بندی موارد کمتری سریع‌تر انجام می‌شود.
 • پول نقد اضافی از فروش اقلامی که دیگر نیازی به آن‌ها ندارید.
 • فضای ذخیره‌سازی بیشتری در خانه جدید موجود است.
 • کاهش سطح استرس به‌عنوان یک‌خانه آشفته همچنین به معنای ذهن آشفته است.
 • وسایل شکسته یا فرسوده مانند کفش، لباس، مبلمان، اسباب‌بازی کودکان و حتی وسایل برقی. به‌هرحال برای جابجایی وسایلی که به‌زودی پس از جابجایی آن‌ها را دور بریزید، اذیت نشوید
 • کفش‌ها و لباس‌هایی که دیگر مناسب شما نیستند یا همان لباس‌هایی که هرگز دوست ندارید.
 • موارد گذشته از تاریخ انقضا مانند داروها، محصولات آرایشی و بهداشتی یا مواد غذایی.
 • کتاب‌هایی که خودتان دوباره آن‌ها را نمی‌خوانید یا کتاب‌هایی که هیچ ارزش احساسی برای شما ندارند.

6. تهیه چک‌لیست برای انجام کارها فراموش نشود

یکی از بهترین نکاتی که می‌توانید از آن برای بهار استفاده کنید این است که از کالاهای خانگی که واقعاً در خانه جدید به آن‌ها نیازی نخواهید داشت خلاص شوید، ازجمله مواردی که هرگز دوست ندارید.

خبر خوب در اینجا این است که درنتیجه پروژه موفقیت‌آمیز به هم ریختن بهار، شما یک موجودی کامل و به‌روز از محل سکونت خودخواهید داشت – یک چک‌لیست دقیق موجودی که به‌وضوح مشخص می‌کند که چه مواردی برای جابجایی ارزش زمان و هزینه شمارا دارد و کدام‌یک ارزش تلاش شمارا ندارند را تهیه کنید.

همان‌طور که در بالا توضیح داده شد، روند جابجایی خانه قبل از اثاث‌کشی دو پاداش را به شما ارائه می‌دهد:

پاداش 1: هرچه وسایل کمتری با خود ببرید، در پایان هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد زیرا وزن کلی وسایل شما مستقیماً بر هزینه حمل‌ونقل تأثیر می‌گذارد.

پاداش 2: تصمیم شما برای فروش برخی از وسایل که هنوز ارزش بازار خوبی دارند، پول بیشتری را به جیب شما برمی‌گرداند.

در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که باید برای فروش موفق در نظر بگیرید:

باربری تهران الوبار
 • اولین کار شما طبقه‌بندی و فهرست بندی کالاهای فروشی است.
 • وضعیت فعلی آن‌ها را ارزیابی کرده و پس از کمی تحقیق، قیمت‌های عادلانه را به هر یک اختصاص دهید.
 • در مورد بهترین تاریخ و زمان برای برگزاری فروش خود تصمیم بگیرید.
 • به بهترین راه برای تبلیغ فروش وسایل خود فکر کنید تا افراد بیشتری بتوانند بیایند و به جستجوی معاملات بپردازند.

7. مشغول سازمان‌دهی اثاث کشی در فصل بهاری خود باشید

این کاملاً به خود شما بستگی دارد که یک اسباب‌کشی زیبا بهاری را از ابتدا تا انتها ترتیب دهید.

بهار یک‌زمان بسیار پرانرژی از سال است و احساس جوان شدن آن پس از خواب زمستانی فقط به نفع شما خواهد بود.

بنابراین، چگونه می‌توان برای جابجایی خود پس از زمستان برنامه‌ریزی کرد؟ آماده‌باشید تا نکات سازمانی زیر را برای اثاث‌کشی در بهار یادداشت کنید:

 • آماده‌سازی‌های خود را در اسرع وقت شروع کنید تا از عوارض جانبی استرس لحظه آخر جلوگیری کنید.
 • بودجه‌ای برای جابجایی ایجاد کنید تا تصوری تقریبی از هزینه‌های کل خانه برای هزینه‌های خود داشته باشید.
 • با ایجاد یک تقویم شخصی، یک استراتژی جابجایی داشته باشید. هر ساعت هدررفته در بی‌نظمی ممکن است درنهایت صدمه بزرگی به شما وارد کند، بنابراین لیست کارهای جامع خود را در کنار خود داشته باشید و مرتباً با آن مشورت کنید تا باگذشت زمان پیروز شوید.
 • خانه خود را از هر چیز غیرضروری و ناخواسته پاک‌سازی کنید – مرحله‌ای که باید هزینه کمتری برای جابجایی را تضمین کند و حتی می‌تواند پول بیشتری برای تأمین هزینه پروژه جابجایی شما تضمین کند.

8. با بسته‌بندی توسط خودتان به فعالیت بپردازید

همان‌طور که در بالا بحث شد، برنامه‌ریزی برای یک اثاث‌کشی در بهار می‌تواند در چندین سطح برای شما بسیار سودمند باشد؛ و تا زمانی که شما بهترین راه برای مقابله باکار بسته‌بندی را پیدا می‌کنید، همه‌چیز باید خوب باشد.

اکنون، ساده‌ترین راه برای حل آن، استخدام بسته‌بندی کننده‌های حرفه‌ای برای انجام همه کارها است. قابل‌درک است که این نیز گران‌ترین گزینه است؛ بنابراین، در بیشتر موارد، خواهید فهمید که گزینه جایگزین در بین این موارد – بسته‌بندی هر آنچه می‌توانید توسط خودتان انجام دهید و داشتن بسته‌بندی کننده‌های حرفه‌ای باربری برای هرگونه کالای تخصصی که دارید داشته باشید – در پایان برای شما بسیار مناسب خواهد بود.

کارتن اسباب کشی
 • کار تمیزکاری خانه را طبق برنامه انجام دهید.
 • مواد بسته‌بندی موردنیاز مانند کارتن‌ها، کاغذ بسته‌بندی، بسته‌بندی حباب‌دار، نوار بسته‌بندی، نشانگرهای دائمی و غیره را جمع کنید.
 • کارتن‌های رایگان را پیداکرده و از آن‌ها استفاده کنید تا هزینه‌های بسته‌بندی را به حداقل برسانید. تا زمانی که وقت کافی دارید، از دوستان خود هر ظرف باقیمانده را بخواهید یا یک گشت‌وگذار سریع در بزرگ‌ترین فروشگاه‌های شهر انجام دهید تا جعبه‌های مقوایی لازم را به‌صورت رایگان پیدا کنید.
 • برای اطمینان از اینکه قبل از روز اسباب‌کشی آماده‌اید، هرچه زودتر وسایل خود را جمع کنید. مرتکب اشتباه تازه‌کار نشوید که خودتان مقدار زمان لازم برای بسته‌بندی یک‌خانه را صرف کنید.
 • وسایلی را که مرتب‌سازی و بسته‌بندی آن‌ها دشوار به نظر می‌رسد، بسته‌بندی کنید درحالی‌که انرژی و انگیزه کافی دارید، برای بسته‌بندی به سراغ دیگر وسایل بروید.
 • در هنگام بسته‌بندی وسایل شکننده از کاغذ بسته‌بندی و بسته‌بندی حباب‌دار استفاده کنید. این کار باعث آسیب ندیدن وسایل شکستنی و سالم ماندن آن‌ها می‌شود.

9. هزینه‌های خود را کاهش دهید

ازآنجاکه شما در حال جابجایی هستید باید بیشتر به فکر برنامه‌ریزی و کاهش هزینه‌ها باشید.

یک توصیه عالی دیگر هنگام اسباب‌کشی در بهار این است که یک‌قدم جلوتر بروید و هزینه‌های جابجایی را کاهش دهید تا حتی پول بیشتری به دست آورید؛ و برای انجام این کار، شما باید به‌طور فعال در جستجوی راه‌های کارآمد برای کاهش هزینه اثاث‌کشی باشید:

 • همیشه حداقل 3 پیشنهاد قیمت از شرکت‌های مختلف باربری دریافت کنید، سپس تخمین‌ها را ازنظر هزینه‌ها و خدمات اضافی مقایسه کنید.
 • اثاث‌کشی خود را به‌محض انتخاب یک شرکت باربری برای تخفیف احتمالی رزرو کنید.
 • سعی کنید در مورد قیمت پایین‌تر با شرکت باربری خود مذاکره کنید و از کیفیت انجام کارشان مطمئن شوید.
 • به‌ویژه در مورد ظروف مقوایی (کارتن‌ها) با اندازه‌های مختلف تا می‌توانید لوازم بسته‌بندی رایگان دریافت کنید.
 • هر آنچه را که می‌توانید خودتان بسته‌بندی کنید – درست است، شما برای تهیه لباس، کفش و کتاب خود مشکلی ندارید.
 • برای صرفه‌جویی در وقت خود، یک لیست بسته‌بندی مناسب را دنبال کنید و طبق آن پیش بروید.

جهت مطالعه بیشتر: نکات پس از اثاث کشی

10. از چالش‌های اثاث‌کشی در بهار آگاه باشید

سرانجام، بیایید توصیه‌های خود را با 3 چالش که باید هنگام اسباب‌کشی در بهار همیشه در خاطر داشته باشید، پایان دهیم.

شماره 1 آلرژی بهاری

متأسفانه بهار فصلی است که با آلرژی گرده نیز همراه است.

در صورت بروز واکنش‌های آلرژیک مانند خارش چشم، آبریزش بینی، سرفه، عطسه و غیره به شکوفه‌ها و جوانه‌های گل که در هوا می‌پیچند، فراموش نکنید داروی آلرژی خود را نزدیک نگه‌دارید.

همچنین از ساعاتی که تراکم گرده نسبتاً زیاد است – معمولاً از 5 صبح تا 10 صبح – خودداری کنید.

اثاث کشی

شماره 2 خستگی بهاری

پس از وضعیت نسبتاً خاموش در طول ماه‌های زمستان، فصل بهار با تشویق بدن برای انجام فعالیت‌های بدنی بیشتر سعی در بیدار کردن ما دارد.

و هنگامی‌که این تقاضای اضافی برای انرژی با روزهای طولانی‌تر بهار ترکیب شود، بعضی از ما واقعاً سخت می‌توانیم خود را با این تغییرات ناگهانی سازگار کنیم و نتیجه آن می‌تواند به‌اصطلاح خستگی بهار باشد.

پس یاد بگیرید که اثاث کشی در فصل بهار چگونه خستگی بهار را کنترل کنید تا بتوانید انرژی لازم را داشته باشید تا جابجایی خود را به یک پایان موفقیت‌آمیز برسانید.

شماره 3 بچه‌ها و مدرسه

اگر کودک مدرسه‌ای دارید، پس بهار می‌تواند زمان خوبی برای انتقال به شهر جدید باشد، به‌خصوص اگر در تعطیلات بهار، مکان خود را برای جابجایی برنامه‌ریزی کنید.

به‌این‌ترتیب، پسر یا دختر شما می‌توانند بدون تأثیرات سوء بر نمرات و با کمترین اختلال درروند زندگی خود، به مدرسه جدید بروند.

و بااین‌حال، اثاث‌کشی با کودکان معمولاً چالشی بزرگ‌تر از آن است که اکثر والدین تصور می‌کنند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments