حمل بار با کامیون اثاث کشی تهران

حمل بار با کامیون اثاث کشی تهران یکی از رایج ترین روش های باربری است. معمولا در این روش از کامیون استفاده می شود. اما در بعضی شرایط از تریلی و در مواقعی که مقصد نزدیک و وزن و حجم بار نسبتا کم باشد از نیسان بار تهران هم استفاده می شود.

حمل بار ممکن است به صورت درون شهری باشد. یعنی کامیون یا وانت باربری، مسافت زیادی را برای رسیدن به صاحب کالا طی نمی کنند. حمل بار از شهری به شهر دیگر یا سایر استان ها را حمل و نقل برون شهری می گویند. نهایتا آخرین نوع حمل و نقل جاده ای، باربری بین المللی می باشد که بین یک کشور و کشور دیگر است. در باربری بین المللی عموما کالا هایی رد و بدل می شوند که از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

انتخاب نوع حمل و نقل بار به عواملی مانند: نوع کالا، جنس کالا، وزن و ابعاد کالا، موقعیت جغرافیایی مقصد و مدت زمان پیمودن راه برای رسیدن به مقصد بستگی دارد.

کامیون اثاث کشی

ار مهم ترین ویژگی های این روش از باربری تهران می توان به سرعت بالا در کار و هزینه ی کم اشاره کرد. اگر چه فاکتور اصلی رضایتمندی مشتریان، سلامت کالا است. حمل بار با کامیون های مدرن، احتمال آسیب دیدن کالا را کمتر می کند.

مزایای کامیون اثاث کشی الوبار

کامیون مسقف اثاث کشی

حمل بار با کامیون اثاث کشی دارای مزایای زیادی است که در این جا به چند مورد از آن اشاره شده است:

مقرون یه صرفه بودن کامیون اثاث کشی

حمل و نقل و باربری جاده ای نسبت به بقیه ی روش های حمل و نقل، مقرون به صرفه می باشد؛ زیرا استفاده از باربری هوایی یا دریایی هزینه هایی در پی خواهد داشت که چندین برابر بیشتر از این روش خواهد بود. بنابراین اثاث کشی، صادرات و واردات، انتقال کالا های درون شهری و برون شهری با اتوموبیل علی الخصوص کامیون هزینه ی کمتری دارد.

کامیون اثاث کشی متناسب با فواصل دور و نزدیک

کامیون اسباب کشی

یکی از مزایای مهم حمل بار با کامیون اثاث کشی این است که افراد می توانند با استفاده از این روش به راحتی محصولات مورد نظر را از جایی به جای دیگر ببرند. برای مثال: انتقال بار های یک کارخانه به انبار. حمل بار امکان باربری را تا چندین کیلومتر ممکن می کند.

سرعت بالا

اگر چه اسباب کشی از باربری هوایی سریع تر نیست، اما از سایر روش های حمل و نقل مثل: باربری دریایی و ریلی سریع تر می باشد.

ایمن بودن

کامیون ها قادر هستند کالا ها را به هر فاصله ای روی خشکی ببرند و در این کار حد و مرزی ندارند. با توجه به امنیت بالا در کار حمل و نقل جاده ای، انتخاب این روش برای باربری، قابل اعتماد می باشد.

رابط روش های دیگر باربری

بیمه باربری مرکزی تهران

حمل بار به عنوان واسطه در سایر راه های باربری نقش مهمی دارد. انتقال بار پس از بارگیری کشتی یا تخلیه ی قطار، نیاز به رابطی دارد که بتواند بار را به انبار یا هر جای دیگری ببرد. این امور معمولا با کامیون ها انجام می شود. در نتیجه حمل بار با کامیون اثاث کشی در زمینه های دیگر باربری هم کاربرد دارد.

معایب حمل و نقل با کامیون اثاث کشی تهران

حمل بار با کامیون اثاث کشی مزایایی دارد که می تواند افراد را به استفاده از کامیون یا وانت بار تهران وادار کند. اما این روش باربری معایبی هم دارد که سبب می شود در بعضی شرایط امکان استفاده از این راه ناممکن شود. در این بخش درمورد بزرگ ترین معایب حمل بار با کامیون اثاث کشی تهران توضیحاتی داده شده است:

پایین بودن سرعت نسبت به حمل و نقل هوایی

سرعت کشتی یا قطار از کامیون ها کمتر است، اما این دلیل نمی شود که سرعت کامیون از سایر ابزار باربری بیشتر باشد. باربری جاده ای نسبت به حمل و نقل هوایی از سرعت کمتری برخوردار است. در نتیجه حمل بار با کامیون اثاث کشی تهران پر سرعت ترین راه برای حمل بار نیست.

حوادث احتمالی

با توجه به حوادثی که ممکن است در جاده برای اتوموبیل ها رخ بدهد، حمل بار با کامیون اثاث کشی تهران دارای معایبی است. این یعنی حادثه ای مانند تصادف می تواند هم به کامیون، هم به راننده و هم به بار آسیب جدی برساند. در صورتی که در حمل و نقل هوایی و دریایی، مواردی از این قبیل دیده نمی شود.

نامناسب بودن برای مسافت های بسیار دور

اثاث کشی در تهران

کامیون ها جزو مهم ترین عناصر در حمل بار با کامیون اثاث کشی تهران هستند. اگر چه این وسایل قادر به انتقال بار تا مسافت های دور هستند، اما باربری با این وسایل با حوادث احتمالی ای رو به رو است؛ از جمله خراب شدن قطعه ای از کامیون که می تواند در بعضی مواقع راننده را از ادامه ی مسیر باز دارد. به همین دلیل پیشنهاد می شود در مسافت های دور به جای حمل بار با کامیون اثاث کشی تهران از حمل و نقل هوایی استفاده شود.

تأثیر آب و هوا در روند باربری

تخفیف باربری الوبار

شرایط آب و هوایی می تواند تا حد زیادی در فرآیند باربری شهرستان اختلال ایجاد کند. آب و هوای بارانی، برفی و مه آلود دید راننده را در حین رانندگی کمتر می کند. در چنین مواقعی امکان هر حادثه ای مثل منهدم شدن اتوموبیل و تصادف وجود دارد. به همین خاطر افراد قبل از مسافرت و حمل و نقل های بلند مدت، اخبار هواشناسی چند روز آینده در مسیر پیش رو را مرور می کنند. در باربری چند روزه یا بیشتر از یک هفته، حمل و نقل هوایی یا ریلی بهتر از باربری جاده ای خواهد بود.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
رضا
2 سال قبل

سلام.من یه سوال داشتم .
خواستم بدونم این کامیون های اثاث کشی فقط برای حمل اثاث و لوازم خونگی استفاده میشن یا امکانش هست که بارهای دیگه هم جا به جا کنید؟

[…] کامیون اثاث کشی تهران ابتدا بر اساس نرخ مصوب اتحادیه باربری تهران تعیین می […]