کاربرد اثاث کشی با جعبه های پلاستیکی

جعبه‌های مقوایی برای بسته‌بندی و اثاث کشی با جعبه های پلاستیکی وسایل مختلف خانه اولین تصویری است که افراد هنگام اسباب‌کشی روی آن متمرکز می‌شوند. در حقیقت، ظروف مقوایی به لطف چندین دلیل خوب مترادف با روند جابجایی خانه شده‌اند: جعبه‌های مقوایی نسبتاً مقرون‌به‌صرفه، بسیار متنوع، بسیار راحت و به‌راحتی در دسترس هستند. همچنین، مقوا یک ماده 100٪ قابل‌تجزیه بیولوژیکی است، بنابراین استفاده از ظروف مقوایی نیز کاملاً سازگاربامحیط‌زیست است.

باوجود تمام مزایای بارز استفاده از جعبه‌های مقوایی هنگام اثاث‌کشی، ممکن است متوجه شوید که استفاده از جعبه‌های پلاستیکی در حین جابجایی برای شما نیز بهتر خواهد بود.

ادامه مطلب را بخوانید تا از مزایای بی‌شمار استفاده از جعبه‌های پلاستیکی هنگام نقل‌مکان از خانه‌ای به خانه دیگر مطلع شوید. همچنین، شما یاد خواهید گرفت که برای تهیه بسته‌بندی پلاستیک باید از کجا اقدام کنید و مهم‌تر از همه – نحوه بسته‌بندی ظروف پلاستیکی برای جابجایی چگونه است.

مزایای استفاده از جعبه‌های پلاستیکی برای اسباب‌کشی

درواقع، ممکن است تصمیم‌گیری برای استفاده از سطل‌های پلاستیکی برای بسته‌بندی بیشتر وسایل شما کار ساده‌ای نباشد زیرا شما باید به فکر استفاده از جعبه‌های مقوایی باشید. شما فقط می‌دانید که ظروف مقوایی در حین اسباب‌کشی کاملاً خوب عمل می‌کنند، پس چرا باید ناگهان به سراغ جعبه‌های بسته‌بندی پلاستیکی بروید؟

اثاث کشی با جعبه های پلاستیکی

اثاث کشی با جعبه های پلاستیکی محکم هستند

آیا تابه‌حال هنگامی‌که آن را در آغوش داشتید، جعبه مقوایی زیر وزن خودش شکسته شده‌اند؟ این احتمال وجود دارد که حداقل یک‌بار برای شما اتفاق افتاده باشد.

مطالعه کنید: باربری سعادت اباد یکی از شعب برتر باربری الوبار است.

سطل‌های پلاستیکی از پلی‌اتیلن با چگالی بالا تولید می‌شوند و درنتیجه بسیار مقاوم و بادوام هستند – دقیقاً همان چیزی که در روز اثاث‌کشی به آن نیاز دارید. جعبه‌های پلاستیکی وقتی کاملاً بارگیری می‌شوند، نمی‌توانند سقوط کنند و توسط جعبه‌های دیگری که روی آن قرارگرفته‌اند خرد نمی‌شوند.

همچنین، ازآنجاکه پلاستیک سخت ماده مقاوم در برابر ضربه است، هر آنچه درون سطل‌های پلاستیکی بسته‌بندی‌شده باشد، توسط پوسته بیرونی بادوام آن ظروف نیز محافظت می‌شود. در حقیقت، ظروف پلاستیکی نقش چمدان‌های محکم در مقیاس کوچک رادارند که برای نگهداری وسایل کوچک و شکننده به‌جای لباس یا کفش استفاده خواهد شد.

اثاث کشی با جعبه های پلاستیکی قابل‌استفاده مجدد هستند

هزینه های یک اثاث کشی

یکی از بهترین پاداش‌های استفاده از جعبه‌های پلاستیکی این است که می‌توان بارها و بارها از آن‌ها استفاده کرد فقط به این دلیل که از دوام بالایی برخوردار هستند.

خبر عالی این است که تا زمانی که از آن ظروف پلاستیکی برای اهداف موردنظر خود استفاده می‌کنید، می‌توانید صدها بار قبل از اینکه به بازیافت نیاز داشته باشند از آن‌ها استفاده کنید. سطل‌های پلاستیکی به دلیل سطح قابل‌استفاده مجدد بسیار خوب آن‌ها، همیشه یک سرمایه‌گذاری خوب است.

اثاث کشی با جعبه های پلاستیکی ضد آب هستند

اثاث کشی با جعبه های پلاستیکی برخلاف جعبه‌های مقوایی ضد آب هستند.

درپوش‌های آن‌ها به محکم بسته می‌شوند، درواقع آب بسته می‌شوند و هرچه را که در داخل آن‌ها قرار دارد کاملاً خشک نگه می‌دارند حتی اگر قصد داشته باشید که در فصل بارانی هم اثاث‌کشی کنید.

انتخاب سطل‌های پلاستیکی نگهداری از جعبه‌های استاندارد ساخته‌شده از مقوا، یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود. به خاطر داشته باشید وقتی جعبه‌های مقوایی خیس می‌شوند، بسیار آسیب‌پذیر می‌شوند و حتی وقتی بار داخل آن‌ها خیلی سنگین نباشد، به‌راحتی می‌توانند بشکنند.

مطالعه: برتری های باربری تهران نسبت به سایر باربری ها.

بنابراین، شما نگران نباشید که رطوبت داخل ظروف پلاستیکی برای جابجایی و صدمه زدن به وسایل شما وارد شود.

ظروف پلاستیکی قابل‌انعطاف هستند

یکی دیگر از مزایای استفاده از جعبه‌های پلاستیکی برای جابجایی، قابل انباشته بودن آن‌هاست – یعنی به‌خوبی روی یک چرخ متحرک و بعداً درون ماشین باربری قرار می‌گیرند؛ و به همین دلیل، باید بتوانید سطل‌ها را به‌صورت مرتب روی دیگری بچینید، بنابراین فضای ذخیره‌سازی در کامیون را به حداکثر برسانید.


هزینه اثاث کشی در تهران

اکثر ظروف پلاستیکی دارای درب‌هایی هستند که به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که کاملاً در ته یک ظرف مشابه دیگر قرار می‌گیرند، بنابراین شمارا قادر می‌سازد جعبه‌های پلاستیکی را بدون ترس از لغزش و سقوط آن‌ها، بالاتر قرار دهید.

وقتی کارتان به پایان رسید، سطل‌های پلاستیکی درون یکدیگر لانه می‌شوند که فضای ذخیره‌سازی زیادی را در خانه جدید صرفه‌جویی می‌کند.

جعبه‌های نگهداری پلاستیک مناسب هستند

بیشتر ظروف پلاستیکی برای جابجایی و نگهداری دارای دسته‌های داخلی هستند که باعث سهولت در انتخاب و حمل ایمن آن‌ها می‌شود. همچنین، هنگام استفاده از جعبه‌های پلاستیکی برای جابجایی، هیچ نوع مونتاژی موردنیاز نیست – شما نیازی به برش جعبه نخواهید داشت و قطعاً نیازی به نوار بسته‌بندی برای محکم کردن جعبه‌ها و بسته شدن آن‌ها بعد از بسته‌بندی آن‌ها نیست.

یکی دیگر از ویژگی‌های مناسب جعبه‌های بسته‌بندی قابل‌استفاده مجدد از پلاستیک، شفاف بودن بیشتر آن‌هاست – یعنی به‌راحتی می‌توانید وسایل داخل آن را ببینید. این به شما کمک می‌کند محتوای آن‌ها را بدون نیاز به باز کردن ظروف شناسایی کنید که به‌نوبه خود باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود.

و به دلایل واضح، حتی نیازی به اذیت کردن برچسب ظروف پلاستیکی شفاف نخواهید داشت، بنابراین در روز جابجایی کارها حتی راحت‌تر خواهد شد.

سطل‌های ذخیره‌سازی پلاستیک یک سرمایه‌گذاری خوب است

در مقایسه با جعبه‌های مقوایی استاندارد، سطل‌های پلاستیکی ارزان نیستند. به‌طور متوسط ​​، یک سطل ذخیره‌سازی شفاف می‌تواند هزینه بالایی داشته باشد و بسته به کیفیت کلی و تولیدکننده آن افزایش یابد ولی در کل به‌صرفه است.

بااین‌حال، با توجه به اینکه جعبه‌های پلاستیکی صدها بار بدون هیچ‌گونه آسیبی قابل‌استفاده مجدد هستند، بدیهی است که این‌ها یک سرمایه‌گذاری عالی در طولانی‌مدت هستند.

خبر خوب این است که شما همچنین می‌توانید اثاث کشی با جعبه های پلاستیکی را برای جابجایی تا زمانی که به آن‌ها نیاز دارید اجاره کنید – اغلب تا زمانی که وسایل خود را در خانه جدید بازکنید.

ظروف پلاستیکی برای جابجایی سازگاربامحیط‌زیست هستند

مطالعه: آموزش بسته بندی لوازم شکستنی

ممکن است فکر کنید جعبه‌های پلاستیکی برای محیط‌زیست مضر هستند زیرا از پلاستیک ساخته‌شده‌اند، اما اشتباه می‌کنید.

اول‌ازهمه، همان‌طور که در بالا ذکر شد، جعبه‌های پلاستیکی برای جابجایی می‌توانند صدها بار مورداستفاده قرار گیرند که تأثیر بر محیط را به حداقل می‌رساند.

ثانیاً، وقتی یک ظرف پلاستیکی به پایان عمر خود رسید، پس‌ازآن به‌سادگی بازیافت می‌شود، بنابراین دسته بعدی جعبه‌های پایدار ایجاد می‌شود. 

بعلاوه، اکثر ظروف پلاستیکی برای جابجایی از 100٪ پلاستیک بازیافتی ساخته‌شده‌اند که آن‌ها را به همان اندازه سازگاربامحیط‌زیست می‌کند.

برای اثاث‌کشی جعبه‌های پلاستیکی را باید از کجا تهیه کنیم

حال که با همه مزایای استفاده از جعبه‌های پلاستیکی در حین جابجایی در خانه آشنا شدید، بیایید چند کلمه در مورد اینکه چگونه می‌توانید چنین سطل‌های نگهداری پلاستیک را به دست آورید بیان کنیم.

جعبه‌های متحرک پلاستیکی را از کجا بخریم

باربری تهران به شهرستان

شما می‌توانید ظروف نگهداری پلاستیک را از هر فروشگاه بهسازی منزل در شهر یا شهرستان خود خریداری کنید. مسلماً هرچه فروشگاه بزرگ‌تر باشد، ازنظر قیمت‌گذاری، ظرفیت کانتینر و کیفیت کلی گزینه‌های بیشتری خواهید داشت.

البته، می‌توانید ظروف پلاستیکی را نیز برای جابجایی آنلاین خریداری کنید:

  • آمازون
  • انبار خانه
  • هدف

یا بهتر است، به‌صورت حضوری به بزرگ‌ترین فروشگاه‌های نزدیک خود مراجعه کنید.

زمان استفاده از ظروف پلاستیکی برای جابجایی

همان‌طور که قبلاً می‌دانید، استفاده از ظروف پلاستیکی برای جابجایی مزایای بارز بسیاری نسبت به استفاده از جعبه‌های مقوایی دارد. روش‌های خاصی برای جابجایی در خانه وجود دارد که نشان می‌دهد پلاستیک بهتر از مقواست.

بنابراین، چه زمانی باید از سطل‌های پلاستیکی برای جابجایی استفاده کنید؟

  • هنگامی‌که در فصل زمستان اسباب‌کشی می‌کنید و می‌خواهید از وسایل خود در برابر رطوبت هوا یا ریزش برف – محافظت کنید.
  • هر زمان که پیش‌بینی آب‌وهوا می‌گوید در تاریخ اثاث‌کشی شما باران می‌بارد.
  • وقتی مصمم هستید که خانه خود را تا آنجا که ممکن است سازگاربامحیط‌زیست سازد.
  • هنگامی‌که قبلاً از یک جابجایی قبلی سطل‌های پلاستیکی برای نگهداری پلاستیک در خانه خوددارید.
  • وقتی می‌خواهید حداکثر سطح حفاظت از داشته‌های باارزش خود را فراهم کنید.
  • هنگامی‌که در حال جابجایی وسایل متفرقه هستید که نباید در معرض رطوبت قرار بگیرند.
  • هنگامی‌که تعداد زیادی ظروف پلاستیکی برای ذخیره‌سازی خریداری کرده‌اید، به این دلیل که قصد دارید از سطل آشغال برای ذخیره وسایل مختلف در خانه جدید استفاده کنید.

نحوه بسته‌بندی اثاث کشی با جعبه های پلاستیکی

آنچه در هنگام بسته‌بندی جعبه‌های پلاستیکی باید بدانید:

ازآنجاکه ظروف پلاستیکی ضد آب هستند، رطوبتی که به‌طور تصادفی درون آن‌ها گیر می‌کند نمی‌تواند فرار کند و شرایط مناسبی را برای تشکیل قالب و کپک ایجاد می‌کند.

سطل‌های نگهداری پلاستیک را چک کنید تا از 100٪ خشک بودن آن‌ها نیز اطمینان حاصل کنید.

هر موردی را که می‌خواهید داخل سطل‌های پلاستیکی بچینید، در کاغذ بسته‌بندی نرم بپیچید. همچنین می‌توانید از پارچه‌های نرم به‌عنوان لایه‌های محافظ برای وسایلی که می‌خواهید بسته‌بندی کنید استفاده کنید. کاغذ بسته‌بندی می‌تواند هر مقدار رطوبت کمی را که در داخل جعبه‌های پلاستیکی قرار دارد، جذب کند.

اجتناب با استفاده از بسته‌بندی کردن حباب‌دار: ازآنجاکه بسته‌بندی حباب‌دار نیز یک ماده پلاستیکی است، رطوبت می‌تواند به‌طور بالقوه از هوایی که در داخل سطل‌های پلاستیکی هوا بسته می‌شود، تشکیل شود.

اگر جعبه پلاستیکی به‌اندازه کافی بزرگ باشد، می‌توانید یک حوله قدیمی (مطمئن شوید خشک است) در قسمت پایین قرار دهید تا یک‌لایه نرم برای وسایل ایجاد شود.

مواردی شامل کتاب‌ها، اسباب‌بازی‌ها، لوازم اداری، لوازم بهداشتی، وسایل حمام، لباس‌های کوچک و سایر وسایل متفرقه را در جعبه‌های پلاستیکی قرار دهید.

باید بتوانید درب پلاستیک را به‌طور عادی ببندید، بدون اینکه فشار زیادی دهید تا درب در جای خود قرار گیرد و از زیاد چیدن وسایل بیشتر از ظرفیت جعبه خودداری کنید.

پر کردن هرگونه شکاف بزرگ در داخل جعبه پلاستیکی با تکه‌ای از کاغذ مچاله برای جلوگیری از آسیب دیدن وسایل در طول جابجایی. به خاطر داشته باشید که هرگونه جابجایی ناخواسته در داخل جعبه‌ها می‌تواند منجر به آسیب آن‌ها شود. 

هزینه های یک اسباب کشی

آیا می‌توانید چیزی را در داخل آن است ببینید؟ در صورت مثبت بودن، درب ظرف را بازکرده و مواد بالشتک بیشتری – عمدتاً کاغذ مچاله شده – به آن بیفزایید تا هرچه داخل آن بسته‌بندی می‌شود بی‌حرکت باشد.

از قلم نشانگر به‌طور مستقیم روی پلاستیک استفاده نکنید – در عوض، از نوار بسته‌بندی شفاف برای چسباندن برچسب‌های کاغذی به قسمت بالای و کنار هر جعبه استفاده کنید. ظروف ذخیره‌سازی پلاستیکی شفاف نیازی به برچسب‌گذاری ندارند زیرا محتوای آن‌ها از بیرون به‌راحتی قابل‌مشاهده است. بااین‌وجود، در صورت تمایل، می‌توانید همچنان برچسب‌گذاری کنید، به‌ویژه هنگامی‌که توسط کارگرهای حرفه‌ای شرکت‌های باربری بسته‌بندی می‌شوند.

سطل پلاستیکی در ماشین باربری با پیروی از این قانون که سنگین‌ترین جعبه‌ها باید در پایین باشند درحالی‌که آن‌هایی که سبک‌تر هستند در بالا باشند را رعایت کنید اما در هنگام چیدن جعبه‌های پلاستیکی از عقل خود استفاده کنید و برج سطل را خیلی بلند نکنید زیرا بیش‌ازحد ناپایدار خواهند شد و ممکن است بریزند.

استفاده از جعبه‌های پلاستیکی در حین جابجایی در منزل می‌تواند جایگزین مناسبی برای استفاده از جعبه‌های مقوایی استاندارد باشد – ظروفی که همه به‌خوبی می‌دانند؛ و گرچه هر دو نوع جعبه دارای مزایای غیرقابل‌انکاری است، اما محافظت بهتر از پوسته بیرونی و مقاومت در برابر آب ظروف پلاستیکی ممکن است از ویژگی‌هایی باشد که تعادل را به نفع آن‌ها از بین می‌برد.

اگر در هنگام بسته‌بندی وسایل خانه برای جابجایی با مشکلی روبرو شدید، برای کمک به‌موقع با شرکت حرفه‌ای باربری الوبار با سال‌ها تجربه در تماس باشید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments