کاربردهای پلاستیک در اسباب‌کشی

شما می‌خواهید هنگام بسته‌بندی برای یک اسباب‌کشی از هر راه ممکن برای سرعت بخشیدن و ساده‌سازی فرآیند استفاده کنید؛ و درواقع، بسیاری از راه‌های بسته‌بندی هوشمندانه وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند کار را سریع‌تر و کارآمدتر انجام دهید – فقط باید آن‌ها را بشناسید.

یکی از این ترفندهای کاملاً ساده و درعین‌حال کاملاً مفید، استفاده از بسته‌بندی پلاستیکی است. این روش می‌تواند از مبلمان شما محافظت کند، وسایل زیاد را در کنار هم نگه دارد. از ریختن مایعات جلوگیری کند و موارد دیگر – این می‌تواند به شما در حل مشکلات مختلف و جلوگیری از خطرات متعدد جابجایی کمک کند. در حقیقت، بسته‌بندی پلاستیکی یکی از مؤثرترین روش‌ها برای ایمن نگه‌داشتن وسایل در حین جابجایی در خانه است . همچنین آرام و کارآمد است.

در اینجا چگونگی استفاده از بسته‌بندی پلاستیکی برای جابجایی آسان‌تر، ایمن‌تر و کارآمدتر وجود دارد.

چرا می‌خواهید برای جابجایی از بسته‌بندی کششی استفاده کنید؟

بسته‌بندی پلاستیکی – که معمولاً به آن بسته‌بندی کششی یا بسته‌بندی کوچک‌کننده نیز گفته می‌شود. یکی از ضروری‌ترین لوازم بسته‌بندی است که هنگام تهیه وسایل خود برای جابجایی باید در دسترس داشته باشید.  

بسته بندی پلاستیکی
 • کشش پلاستیکی بسیار متنوع است. می‌تواند از مبلمان در برابر خراش و خراشیدگی محافظت کند، گردوغبار و گردوخاک را از وسایل دورنگه دارد. وسایل بسته‌بندی را باهم حفظ کند. سیم‌های گشاد را محکم نگه دارد، لفاف‌های محافظ را در جای خود نگه دارد، از ریختن و غیره جلوگیری کند.
 • باوجود نازک بودن آن، بسته‌بندی کششی کاملاً محکم و مقاوم در برابر پارگی است. بنابراین می‌تواند در برابر تنش زیادی مقاومت کند و وسایل شما (حتی وسایل بزرگ و سنگین) را در کل مراحل اثاث‌کشی محافظت کند.
 • بسته‌بندی پلاستیکی برای وسایل شما ایمن است و استفاده از آن آسان است . به خود می‌چسبد، اما به سطوح نمی‌چسبد (زیرا، برخلاف نوار بسته‌بندی، هیچ پشتیبان چسبی ندارد). بنابراین باقی‌مانده چسبنده‌ای باقی نمی‌گذارد و آسیب دیگری ایجاد نمی‌کند. استفاده از کاغذ کششی به دلیل چسبندگی خاصیت آن کمی مشکل است . اما استفاده از آن کاملاً ساده است و پاک شدن آن بسیار آسان است.
 • بسته‌بندی پلاستیکی ارزان و در اندازه‌های مختلف موجود است. بنابراین می‌توانید به‌راحتی مناسب‌ترین نوع بسته‌بندی مواد غذایی را برای نیاز بسته‌بندی خود پیدا کنید و به میزان لازم آن را تهیه کنید.
 • همچنین مواد قابل بازیافت است، بنابراین لازم نیست نگران تأثیرات محیطی خود باشید.

نحوه استفاده از پلاستیک برای اثاث‌کشی

بسته‌بندی کوچک‌کننده کارآمد و همه‌کاره می‌تواند برای تعدادی از اهداف بسیار مفید باشد:

1) بسته‌بندی و مواد محافظ اطراف را ایمن کنید

برای اینکه در حین جابجایی وسایل، لوازم و سایر وسایل بزرگ‌تر خانگی خود را ایمن و دست‌نخورده نگه‌دارید . باید آن‌ها را در نایلون‌های حباب‌دار، پتوهای ضخیم و یا سایر پوشش‌های محافظ مناسب بپیچید؛ اما همه این مواد محافظتی در صورت ریزش در حین حمل فایده‌ای نخواهند داشت – شما باید آن‌ها را در جای خود محکم کنید.

این کار را می‌توانید با کمک نوار بسته‌بندی، طناب یا تسمه انجام دهید. این نه‌تنها بسته‌بندی حباب، نوار کاغذی، پد مبلمان و سایر مواد محافظ اطراف وسایل شمارا ایمن می‌کند. بلکه یک‌لایه محافظت اضافی در برابر گردوغبار، کثیفی و رطوبت را ایجاد می‌کند.

این مورد در مورد همه موارد ناجور شکل که نمی‌توان آن‌ها را در یک جعبه بسته‌بندی کرد (و حتی در مورد وسایل کوچک و شکننده‌ای که می‌توان آن‌ها را در جعبه قرارداد) صدق می‌کند . بسته‌بندی جمع کننده، بالشتک محافظ آن‌ها را ایمن می‌کند و باعث محافظت بیشتر در برابر رطوبت و گردوغبار می‌شود.

جهت مطالعه: کاربرد جعبه های پلاستیکی در اثاث کشی

2) با بسته‌بندی پلاستیکی از گردوغبار، خاک و رطوبت محافظت کنید

هرچند مراقب باشید . اگر رطوبت در زیر مواد پلاستیکی به دام بیفتد، می‌تواند منجر به رشد کپک در مورد بسته‌بندی‌شده شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که وسایل شما کاملاً خشک است (و در هنگام بسته‌بندی خطر تراکم یا راه دیگری برای به وجود آمدن رطوبت) وجود ندارد.

3 ) درها و کشوهای مبلمان را بسته نگه‌دارید

بیرون آوردن مبلمان از خانه و بارگیری آن بر روی یک کامیون باربری (همچنین تخلیه آن و بردن آن به خانه جدید) شامل کج شدن و چرخش زیادی است – و اگر مبلمان دارای درب یا کشو کشویی باشد. در هنگام فرآیند (کشوها حتی ممکن است بیرون بیایند). این ممکن است باعث آسیب چشمگیر به مبلمان شود و خطراتی را برای افرادی که قطعات را حمل می‌کنند ایجاد کند (ناگفته نماند که محتوای مبلمان – در صورت وجود – ریخته می‌شود).

برای جلوگیری از این مسئله، هنگام بسته‌بندی وسایل خود برای جابجایی، باید درها و کشوها را محکم کنید – و این کار را می‌توان با چندلایه بسته‌بندی پلاستیکی انجام داد. این فیلم کششی درها و کشوها را در حین اسباب‌کشی بسته نگه می‌دارد و باعث می‌شود قطعات مبلمان ایمن‌تر و راحت‌تر باشند.

بسته‌بندی پلاستیکی

خوب است بدانید: از بسته‌بندی کوچک می‌توان برای ایمن‌سازی درب‌ها به همان روشی که می‌توان برای ایمن‌سازی درب‌های مبلمان استفاده کرد، استفاده کرد – اگر یک سطل پلاستیکی را بسته‌بندی کنید، در هنگام حمل‌ونقل خطر از بین رفتن درپوش باشد. کوچک کردن جعبه‌های مقوایی حاوی وسایل کوچک حتی ممکن است ایده خوبی باشد، بنابراین نگران باز شدن کارتن‌ها در هنگام اثاث‌کشی و ریختن وسایل خود نخواهید بود.

4) محتویات یک کشوی موجود در آن را نگه‌دارید

با گذاشتن وسایل در کشوها می‌توانید روند بسته‌بندی را تسریع کنید (و در مواد بسته‌بندی صرفه‌جویی کنید و در وسایل نقلیه در حال جابجایی نیز صرفه‌جویی کنید) – به‌جای تخلیه کشوهای کابینت آشپزخانه، کشوهای میز، درآورهای کشو و غیره و بسته‌بندی محتویات آن‌ها در جعبه‌ها، می‌توانید وسایل خود را همان‌طور که هست بگذارید و کشوها را پرکنید. تمام‌کاری که شما باید انجام دهید این است که چندلایه بسته‌بندی را به دور کشو بپیچید تا وسایل خود را با خیال راحت درون آن قرار دهید.

به خاطر داشته باشید که پر ماندن کشوها خطرناک است (به دلیل وزن اضافی و جابجایی وسایل داخل کشوها) و ممکن است منجر به آسیب به مبلمان، اموال یا وسایل و یا حتی صدمه شخصی شود. این گزینه را فقط باید در نظر بگیرید:

 • کشوها محکم و خوش‌ساخت هستند.
 • وسایل داخل کشوها غیر شکننده و سبک‌وزن هستند (مانند لباس، تختخواب، وسایل اداری و غیره).
 • کشوهای کامل خیلی سنگین نیستند.
 • شما در حال جابجایی در مسافت کوتاه هستید.

5) از ریزش جلوگیری کنید

بسته‌بندی کششی پلاستیکی علاوه بر جلوگیری از ریختن وسایل در حین جابجایی (با محکم کردن جعبه‌ها، درب‌ها، درهای مبلمان و درآورها)، با ضد نشت کردن ظروف آن‌ها می‌تواند از ریختن مایعات نیز جلوگیری کند.

بهترین راه اثاث کشی: تماس با کارشناسان باربری تهران و باربری شهرستان است.

فقط کافی است کلاهک‌ها را از بطری‌های باز، لوله‌ها، شیشه‌ها و غیره خارج کنید، یک‌تکه بسته پلاستیکی را روی منافذ قرار دهید، با یک باند لاستیکی محکم کنید و درب‌ها را دوباره محکم کنید. ظروف کاملاً ضد نشت خواهند بود و در هنگام حمل‌ونقل و لکه‌دار شدن یا خیساندن سایر وسایل، هیچ‌گونه خطر ریختن محصولات حمام، مواد آشپزخانه و سایر محصولات مایع شما وجود ندارد.

حمل یخچال

6) بسته‌بندی موارد مشابه باهم

بسته‌بندی پلاستیکی به شما کمک می‌کند تا وسایل خود را مرتب کرده و در حین اثاث‌کشی آن‌ها را کنار هم نگه‌دارید. می‌توانید از آن استفاده کنید:

 • جعبه‌های کوچک‌تر را در کنار هم قرار دهید.
 • قطعات مبلمان را باهم نگه‌دارید.
 • وسایل کوچک (مانند ظروف گران‌قیمت، مواد اداری و غیره) را روی‌هم قرار دهید و آن‌ها را باهم محکم کنید.
 • بسته‌های بزرگ و سبک‌وزن (بالش‌ها، اسباب‌بازی‌های پرشده و غیره) را باهم قرار دهید.
 • لباس‌های آویز را بسته‌بندی کنید (بسته‌بندی پلاستیکی می‌تواند هر نوع طول و مقدار لباس را در خود جای دهد – فقط آن را دور یک گروه از لباس‌های آویز بپیچید تا آن‌ها را کنار هم نگه دارد و از آن‌ها در برابر گردوغبار و خاک محافظت کند).

7) سیم‌های برق را ایمن کنید

کابل‌ها و سیم‌ها باید در حین اسباب‌کشی به‌خوبی ایمن باشند، بنابراین در این روند آسیب نمی‌بینند، به دستگاه‌هایی که متعلق به آن هستند صدمه‌ای وارد نمی‌کند و خطرات قطع شدن ایجاد نمی‌کند.

سیم و کابل‌های لوازم‌خانگی، سیم برق و سیم‌های دستگاه الکتریکی (تجهیزات الکترونیکی) و غیره را می‌توانید با استفاده از بسته‌بندی کششی به‌راحتی محکم کنید. همچنین می‌توانید سیم‌های جداشده (به‌طور صحیح سازمان‌یافته و تاشده در حلقه‌ها) را با مواد چسبناک محکم کنید.

مطالعه کنید: آموزش حمل مبلمان

خوب است بدانید: پارچه کششی همچنین فرش‌ها، حصیرها و سایر موارد مشابه را در تمام مراحل جابجایی محکم نگه می‌دارد.

اکنون‌که از کاربردهای زیادی که پلاستیک برای جابجایی آگاه هستید، قادر خواهید بود وسایل خود را به روش سریع‌تر، آسان‌تر و کارآمدتری برای جابجایی آماده کنید. بااین‌حال، برای استفاده کامل از کاربرد مواد چسبنده، باید بدانید که چگونه مواد خود را – و به‌ویژه مبلمان خود را – به روش صحیح بسته‌بندی کنید.

نحوه استفاده از پلاستیک برای جابجایی مبلمان

بسته‌بندی کوچک در بسیاری از جنبه‌های بسته‌بندی مفید است، اما در مورد بسته‌بندی و جابجایی وسایل مبلمان بسیار مفید است. در اینجا نحوه بسته‌بندی پلاستیک مبلمان برای جابجایی آورده شده است:

 • مبلمان خود را خالی کنید، آن را خوب تمیز کنید و قبل از بسته‌بندی برای جابجایی، از خشک شدن کامل آن اطمینان حاصل کنید (به دام انداختن خاک یا رطوبت زیرپوشش محافظ می‌تواند باعث ایجاد لکه یا آسیب دیگری به قطعات شما شود).
 • هر قسمت قابل جدا شدن مانند پایه های مبلمان، درهای شیشه‌ای، قفسه‌ها و … را بردارید و آن‌ها را جداگانه بسته‌بندی کنید. در صورت لزوم قطعات بزرگ‌تر مبلمان را جدا کنید.
 • گوشه‌های مبلمان و قسمت‌های مبلمان برآمده را باروکش حباب (روکش فوم) بپوشانید، سپس روی پوشش‌های محافظ را با بسته‌بندی کششی بپوشانید. این از گوشه‌ها در برابر خرد شدن محافظت می‌کند و از آسیب رساندن آن‌ها به دیواره‌ها و سایر مواردی که در تماس هستند جلوگیری می‌کند.
 • مبلمان چوبی و مبلمان چرمی را باروکش های کاغذی و یا پتوهای ضخیم بپیچید، سپس از بسته‌های پلاستیکی برای محکم نگه‌داشتن پوشش‌های محافظ استفاده کنید. بالشتک از سطح ظریف مبلمان در برابر خراش، بریدگی، فرورفتگی و آسیب‌های دیگر محافظت می‌کند و جریان هوای کافی را فراهم می‌کند به‌طوری‌که هیچ تراکمی روی قطعات ایجاد نمی‌شود. اطمینان حاصل کنید که هرگز از بسته‌بندی جمع کننده مستقیماً روی مبلمان چوبی یا چرمی استفاده نکنید، زیرا ممکن است رطوبت در زیر مواد پلاستیکی به دام بیفتد و ظرافت و صیقلی قطعات چوبی را خراب کند و باعث تاب خوردن چرم یا چوب شود.
 • مبلمان پارچه‌ای (کاناپه، صندلی راحتی، صندلی غذاخوری و غیره) را با بسته‌بندی پلاستیکی بپیچید تا از آن در برابر گردوغبار، خاک، لکه‌ها و رطوبت محافظت شود. با خیال راحت می‌توانید از بسته‌بندی پلاستیکی به‌طور مستقیم بر روی تودوزی پارچه استفاده کنید.

شما به پلاستیک بزرگ نیاز دارید تا بتوانید به‌راحتی کل وسایل را بپوشانید.

برای پیچیدن یک قطعه بزرگ، هنگام راه رفتن در اطراف مبلمان، باید رول را نگه‌دارید (انگشتان خود را داخل رول توخالی قرار دهید):

نمونه ظریف بار الوبار
 1. از کسی بخواهید در اولین دور بسته‌بندی را در برابر مبلمان نگه دارد تا خراب نشود. بعد از دور اول، پلاستیک به خودش می‌چسبد و در جای خود می‌ماند.
 2. از پایین شروع کنید و بسته‌بندی را به‌صورت افقی به دور مبلمان بپیچید.
 3. محکم بپیچید و چندین لایه برای محافظت بهتر ایجاد کنید.
 4. وقتی قطعه کاملاً پوشانده شد، کاغذ جمع کننده را با قیچی برش دهید.

نحوه بسته‌بندی پلاستیکی وسایل ظریف

هرگز از بسته‌بندی پلاستیکی به‌طور مستقیم بر روی سطوح ظریف استفاده نکنید!

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، بسته‌بندی نه‌تنها برای مبلمان، بلکه برای هر نوع وسایل ظریف و سخت نیز عالی است. می‌توانید از آن استفاده کنید تا یک‌لایه محافظتی اضافی برای شکستنی‌ها، اشیای قیمتی، وسایل با شکل نامنظم، قطعات هنری و غیره ایجاد کنید. هرگز نباید پلاستیک را مستقیماً روی کارهای هنری یا هر سطح ظریف بکار ببرید. هنگامی‌که وسایل به‌طور ایمن پیچیده شد، از پوشش کششی برای محکم کردن پوشش‌های محافظ و ایجاد مانعی در برابر گردوغبار، خاک و رطوبت استفاده کنید .(برای محافظت بیشتر به‌صورت افقی و عمودی بپیچید).

پیشنهاد یک باربری معتبر در تهران : باربری ظریف بار تهران

 • برای وسایل بزرگ‌تر، باید رول را نگه‌دارید و آن را به دور وسایل منتقل کنید (همان‌طور که در بالا توضیح داده شد).
 • برای وسایل کوچک‌تر، فقط از دسته کنترل کشش استفاده کنید و آن را به دور وسایل بپیچید.

نحوه تهیه بسته‌بندی پلاستیکی برای جابجایی

بسته‌بندی جمع کننده برای جابجایی آسان است – ارزان و به‌راحتی در دسترس است. بااین‌وجود، هنگام جستجوی مواد پلاستیکی چند نکته مهم باید در نظر گرفته شود:

چه نوع بسته‌بندی پلاستیکی برای اثاث‌کشی خود تهیه کنید؟

بسته‌بندی پلاستیکی به دو روش مختلف تولید می‌شود و در اندازه‌های مختلفی وجود دارد. می‌تواند شفاف یا رنگی باشد و ممکن است دسته نداشته باشد. اینکه چه نوع بسته‌بندی برای شما بهتر کار خواهد کرد به نیازهای خاص شما بستگی دارد:

شفاف یا رنگی – پارچه کششی رنگی می‌تواند مبلمان و پارچه را لکه‌دار کند . مخصوصاً اگر در طول تابستان در حال اسباب‌کشی هستید. زیرا مواد پلاستیکی هنگام قرار گرفتن در معرض دمای بالا می‌توانند ذوب شوند.

دستگیره یا دسته نداشتن – دستگیره‌ها باعث می‌شوند که بسته‌بندی راحت‌تر باشد. اما طرح عرض بسته‌بندی را محدود می‌کند – بنابراین بسته‌بندی کششی دستگیره شده فقط برای موارد کوچک‌تر کاربردی است. رول‌های بزرگ بدون دسته برای بسته‌بندی قطعات مبلمان، لوازم‌خانگی و سایر وسایل بسیار مناسب بسیار مناسب‌ترند.

باربری تهران به شهرستان

بیشتر بخوانید: نکات ایمنی در اثاث کشی

برای جابجایی پلاستیک را از کجا بخریم؟

بسته‌بندی مبلمان را برای جابجایی می‌توانید تقریباً در تمام خرده‌فروشان بزرگ و همچنین شرکت‌های باربری و شرکت‌های اجاره کامیون پیدا کنید.

نیازی به گفتن نیست که اگر برای جابجایی خود کارگران حرفه‌ای (سرویس‌دهنده‌های کامل) استخدام می‌کنید. کارشناسان وسایل لازم (و سایر مواد بسته‌بندی) را به همراه می‌آورند و می‌دانند که چگونه وسایل شمارا به‌صورت پلاستیکی بپیچید تا در هنگام حمل‌ونقل سالم بمانند.

درهرصورت، بسته‌بندی پلاستیکی راهی آسان برای اطمینان از ایمنی وسایل شما – و اطمینان از آرامش خاطر شما – هنگام اسباب‌کشی است. اطمینان حاصل کنید که برای جابجایی بعدی خود از این مواد بسته‌بندی ارزان‌قیمت و بسیار کاربردی بهره‌مند شده‌اید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments