چک لیست تمیز کاری قبل از اسباب کشی

یکی از مهم ترین بخش ها در هنگام اسباب کشی به خانه جدید نظافت است. از این مرحله نباید غافل شوید، زیرا اساس اقامت در یک مکان جدید است.

برای صرفه جویی در زمان و انرژی، مرحله نظافت را در حالی که خانه هنوز خالی است انجام دهید. به این ترتیب زمان را برای اسباب کشی اثاثیه یا آزادسازی فضاهای خاص تلف نخواهید کرد.

فریب ظاهر تمیز مکان جدید را نخورید. صاحبان قبلی قطعاً مناطق پر گرد و غبار را پشت سر گذاشته اند. موهای حیوانات، گرد و غبار یا سایر مواد حساسیت زا تقریباً در هر جایی پنهان می شوند. هیچ تضمینی وجود ندارد که مکان به همان اندازه که شما دوست دارید تمیز باشد.

چک لیست تمیز کاری برای اینکه مطمئن شوید تمام خانه تمیز و اماده اسباب کشی است، به جزئیات توجه کنید. فراموش نکنید:

قبل از اسباب کشی دیوارهای تمیز – هوای تازه

یک چیز اضافی که قدرت طراوت بخشیدن به خانه را دارد سفیدکردن دیوارهاست. اگر لازم نباشد همه اتاق ها را سفید کنید، سریعتر تمام می کنید. معمولا آشپزخانه اتاقی است که نیاز به طراوت شدیدتری دارد. اگر دیوارها فقط چند لکه دارند و قابل شستشو نیز هستند، یک اسفنج جادویی مفید خواهد بود.

تمیز کردن لامپ و چراغ های خانه قبل از اسباب کشی

همه چراغ ها را روشن کنید و لامپ های خاموش را بررسی کنید. سپس آنها را خاموش کنید و کمی صبر کنید زیرا اغلب گرم می شوند. چراغ ها را بردارید و پاک کنید. در حالی که در حال کار هستید، لامپ های سوخته را تعویض کنید. آباژورها و گنبدهای شیشه ای لوسترها / دیوارکوب ها را فراموش نکنید.

پیشنهاد : اگر تعداد اثاثیه شما برای اسباب کشی کم است برای صرفه جویی در هزینه های اسباب کشی می توانید از خدمات وانت بار تهران استفاده کنید .

تمیز کردن کفپوش قبل از اسباب کشی

کاشی کف را تمیز کنید و از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا بوهای باقی مانده را از بین ببرید و هوا را تازه کنید. برای کفپوش های چوبی از محلول های مناسب استفاده کنید تا به هیچ وجه آسیبی به آن ها وارد نشود.

فرش ها را تمیز کنید چک لیست تمیز کاری

چک لیست تمیز کاری

 فرش های خود را در یک فرش شویی و یا قالی شویی تخصصی بشویید. اگر در بیشتر خانه های جدیدتان فرش دارید، یک شرکت قالیشویی استخدام کنید. از این طریق در زمان صرفه جویی خواهید کرد.

آشپزخانه را تمیز کنید

رسوبات آب سخت باعث تجمع آهک در قسمت های مختلف خانه می شود. سینک آشپزخانه، وان حمام، دوش، سینک حمام، ماشین لباسشویی، شیرآلات؛ همه آنها تحت تاثیر قرار گرفته اند سرکه راه حلی ملایم و مفید برای چنین مواقعی است. اگر سرکه کار نمی کند، سعی کنید از مواد قوی تر استفاده کنید.

فیلترهای شیرآلات را تمیز کنید

آیا متوجه شدید که آب لوله کشی آنطور که باید نمی ریزد؟ به احتمال زیاد توسط فیلتر شیر ایجاد می شود. انتهای شیر آب را باز کنید، آن را با آب بشویید و سپس با سرکه بشویید. رسوبات آهک و بقایای آن در کمترین زمان ناپدید می شوند.

پیشنهاد : باربری ظریف بار تهران یکی از معتبرترین شرکت های باربری در زمینه حمل بار درون شهری است.

تعویض صندلی توالت فرنگی

برای ایمنی خود توصیه می کنیم صندلی توالت فرنگی را عوض کنید. اگر آن گزینه در دسترس نیست، می توانید آن را نیز ضد عفونی کنید.

تمیز کردن اجاق گاز و فر

اجاق گاز و فر راچربی زدایی و ضدعفونی کنید. فقط از محصولات سازگار با لوازم خانگی خود استفاده کنید. نشانه های موجود در خود محصولات را بررسی کنید.

تمیز کردن لباسشویی چک لیست تمیز کاری

فیلتر ماشین لباسشویی را تمیز کنید. اغلب بقایایی مانند پرز، مو، نخ را جمع می کند. می توانید چند دوره شستشو با سرکه و جوش شیرین انجام دهید. ماشین لباسشویی بهداشت بیشتری خواهد داشت و از شر بوی نامطبوع خلاص خواهید شد. آسان است، درست است؟

تمیز کردن یخچال

یک بار دیگر با اطمینان از سرکه استفاده کنید. قفسه ها و کشوها را پاک کنید. قبل از اینکه آن را به برق بزنید، اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خشک شود.

بسته بندی باربری

تمیز کردن کابینت ها

تمام فضای داخلی را پاک کنید، نه تنها قفسه ها را. به یاد داشته باشید، قبل از قرار دادن لباس ها، هوا را به خوبی تهویه کنید! همچنین می توانید کیسه های کوچک اسطوخودوس را بین لباس ها قرار دهید. مزاحمان را دور نگه می دارد و بوی تازه ای را در کمد شما خواهد داشت.

پیشنهاد : برای حمل بار به شهرستان توسط کامیون های مسقف می توانید از خدمات شعبه باربری شهرستان الوبار استفاده کنید .

تمیز کردن پنجره ها

باران، باد و گرد و غبار از عوامل اصلی ایجاد لکه بر روی پنجره های بیرونی هستند. پنجره ها را با آب و پارچه نرم بشویید. پس از اتمام کار، آنها را با محلول حاوی الکل پاک کنید.

دیوارهای بیرونی و قرنیزها:

گرد و غبار را با یک جارو بلند پاک کنید. برای دیوارهای آجری یک گزینه خوب این است که آنها را با استفاده از پمپ آب تمیز کننده ماشین تمیز کنید. برای قرنیزها، آنها را با یک محلول تمیز کننده پاک کنید. به یاد داشته باشید که همیشه سختی موادی را که قرار است استفاده کنید روی یک ناحیه کوچک و نه چندان قابل رویت آزمایش کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments