چند نکته مهم برای اثاث کشی به سویت ها

اتاق‌های کوچکی که اندازه‌ی آن‌ها از یک‌خانه چند اتاق‌خواب کوچک‌تر هستند و معمولاً به‌صورت آپارتمان وجود دارند اما با توجه به این شرایط اجاره‌بهای کمتری دارند.دلیل نقل‌مکان و جابه‌جایی به یک‌سویت می‌تواند هر چیزی مانند نزدیکی سویت موردنظر به محل کار شما ,اجاره‌ی ارزان‌تر آپارتمان,عدم نیاز به فضای بزرگ‌تر ,اقامت موقت در شهر موردنظر و هر چیز دیگری باشد.

درهرصورت یکی از کابوس‌های شما که مهم‌ترین آن‌ها است می‌تواند چگونگی اثاث‌کشی و اسباب‌کشی به سویت جدیدتان باشد.کارشناسان باربری تهران الوبار به شما کمک می‌کنند تا بتوانید بدون دغدغه و دردسر یک اثاث‌کشی خوب و خوشایند داشته باشید.

مشکل اصلی اثاث‌کشی به آپارتمان کوچک

اگر فکر می‌کنید فقط به این دلیل که به خانه کوچک‌تری می‌روید روند جابجایی ساده‌تر خواهد بود ،سخت در اشتباه هستید – شما نه‌تنها نیاز به سازمان‌دهی حرکت خواهید داشت (تقریباً به همان روشی که هر خانه دیگر بدون در نظر گرفتن اندازه آن نیاز به اثاث‌کشی دارد ) ، علاوه بر این همچنین باید راهی پیدا کند اثاثیه و وسایلتان را در خانه‌ی کوچک‌تر جایی دهید و بچینید.

زندگی در یک کاشانه کوچک یا همان سویت درک جدیدی از فضا و منظر را می‌طلبد .

آشپزخانه ، اتاق نشیمن و اتاق‌خواب همه در یکجا قرار دارند (بنابراین مدیریت فضای خانه برای چیدمان می‌تواند واقعاً مشکل باشد) ، فضا کاملاً محدود است (بنابراین باید در انتخاب مواردی که باید نگهداری شود و مواردی که باید آن‌ها را دور انداخت توجه ویژه ایی کرد و سعی کنید لوازمی که به نظر اضافی می‌آیند و لازم ندارید را یا بفروشید و یا به دوستان آشنایانتان بسپارید) ،

اکثر اوقات آپارتمان های کوچک می‌تواند باعث احساس خفگی و بی‌حوصلگی شود بنابراین چیدمان داخلی و دکوراسیون از اهمیت ویژه ایی برخوردار است.کاربردی ، راحت و دوست‌داشتنی بودن آپارتمان، صرف‌نظر از ابعاد کوچک ، به خلاقیت و مهارت زیادی نیاز دارد.

حالا اگر میدانید چطور این فضای کوچک را به نحوی بچینید که باب میلتان است نکات زیر میتواند شما را در رسیدن به هدفتان کمک کند.

اثاث کشی به اپارتمان

مطلب پیشنهادی:تهیه چک لیست اثاث کشی

نکات اثاث‌کشی به آپارتمان کوچک یا سویت

قدم اول: آپارتمان کوچک خود را به‌خوبی انتخاب نمایید.

بسته به دلایل خاص خود برای نقل‌مکان به یک آپارتمان کوچک، ممکن است بخواهید که این محل در یک محله یا منطقه خاصی از شهر واقع شود ، اجاره ماهانه یا رهن شما از مبلغی از پیش تعیین‌شده کمتر باشد یا به امکانات رفاهی خاصی مجهز باشد. چنین شرایطی انتخاب شما را محدود می‌کند ، اما هنوز هم می‌توان یک آپارتمان پیدا کرد که هم نیاز شما و هم ترجیحات شما باشد (و همچنین بودجه موجود شما). فقط مطمئن شوید که می‌دانید در آپارتمان های کوچک به دنبال چه چیزی هستید.

چیدمان اثاثیه راحت

آپارتمانهای مختلف دارای طرح‌های مختلف و متراژهای متفاوتی هستند (حتی اگر همه آن‌ها واقعاً کوچک باشند) ، بنابراین قبل از تصمیم‌گیری باید طرح و طبقه مخصوص آن مکان را در نظر بگیرید – به نحوه قرارگیری وسایل خود در داخل فکر کنید ، چگونگی عبور و مرور و غیره.

سقف بلند آپارتمان

سقف‌های بلند نه‌تنها مکان را باز می‌کنند ، بلکه “فضا را به اتاق اضافه می‌کنند” – برای آویز کردن وسایل ، نصب قفسه‌ها ، نصب تلویزیون خود به دیوار و غیره ، بنابراین آپارتمانی را انتخاب کنید که سقف بلندتری دارد این‌گونه از فضای بیشتری بهره می‌برید.

خانه دارای کمد دیواری باشد

کمد بزرگ (یا چند صندلی کوچک‌تر) فضای ذخیره‌سازی کافی و مکانی مناسب برای نگهداری وسایل به دور از دید و دسترس فراهم می‌کند ، بنابراین مطمئن شوید که خانه‌ی جدیدتان فضای کمد کافی را دارد.

برخورداری از نور طبیعی کافی

پنجره‌های بزرگ – نور طبیعی فراوان یک اتاق کوچک را روشن‌تر و جادارتر نشان می‌دهد ، بنابراین حتماً مکانی را انتخاب کنید که دارای پنجره‌های بلند و نورگیر باشد (ترجیحاً رو به شرق یا غرب باشد)

باربری تهران

مطلب پیشنهادی: باربری شهرستان و باربری تهران به شهرستان

قدم دوم: مدیریت فضای آپارتمان

هنگامی‌که یک آپارتمان استودیویی را برای خرید یا اجاره انتخاب کردید ، باید فضای موجود را اندازه بگیرید و یک نقشه از آپارتمان جدید خود ایجاد کنید.

یک پلان و نقشه از آپارتمان تهیه نمایید

عرض ، طول و ارتفاع آپارتمان را اندازه بگیرید و اتاق را (به شکل دقیق آن) بر روی کاغذ ترسیم کنید (برای ترسیم فضا می‌توانید از اشکال هندسی استفاده نمایید). فراموش نکنید که مکان و اندازه دقیق درگاه‌ها و پنجره‌ها ، همچنین محل خروجی‌های برق ، دریچه‌های گرمایش و سایر تأسیسات که جابجایی آن‌ها دشوار یا غیرممکن است را علامت‌گذاری کنید.

چیدمان ذهنی وسایل و اثاثیه در آپارتمان

طرح آپارتمان و فضای موجود را ارزیابی کنید و مناطق جداگانه‌ای برای “اتاق” های مختلف خود تعیین کنید – تصمیم بگیرید که دوست دارید محل آشپزی و غذا خوردن شما کجا باشد ، تخت خواب خود را در کجا قرار دهید و غیره

چیدمان ترسیمی انجام دهید

مبلمان و سایر وسایل حجیم خانه خود را اندازه بگیرید و آن‌ها را روی تکه‌های مقوایی جداگانه بکشید. از همان مقیاسی که هنگام ترسیم اتاق استفاده کرده‌اید استفاده کنید و قطعات را برچسب‌گذاری کنید.

الگوها را برش دهید و آن‌ها را درون طرح پلان آپارتمان خود منتقل کنید تا ببینید مناسب‌ترین مکان و نحوه تطابق آن‌ها با یکدیگر کجا است. فراموش نکنید که مسیرهای حرکت را پر نکنید ، تا بتوانید آزادانه حرکت کنید و اطمینان حاصل کنید که به‌راحتی به هر مورد دسترسی دارید. مدل‌های وسایل خانه خود را مرتب کنید تا جایی که موقعیت کامل آن‌ها را مشخص کنید و بهترین طراحی ممکن را برای آپارتمان کوچک خود ایجاد کنید.

وقتی نقشه طبقه شما آماده شد ، می‌دانید که کدام‌یک از اقلام قدیمی شما در آپارتمان کوچک استودیوی شما جای می‌گیرد و قبل از انتقال باید از شر کدام‌یک خلاص شوید.

قدم سوم: در زمان باربری از شر اثاثیه کهنه و به‌دردنخور خلاص شوید.

اثاث‌کشی و اسباب‌کشی زمان مناسبی برای شسته‌ورفته و رها کردن وسایل غیرضروری است. این مسئله هنگام اثاث‌کشی به یک کاشانه کوچک بیشتر صدق می‌کند – برای اینکه در آپارتمان کوچکتان احساس راحتی کنید، باید یک ذهنیت و رویکرد مینیمالیستی به زندگی داشته باشید.

  • فهرستی از وسایلی که قطعاً همراه خواهید داشت و با خود می‌برید تهیه کنید – تمام وسایل کاربردی خانگی که در کاشانه جدید شما جای می‌گیرد ، تمام وسایل شخصی موردنیاز روزمره ، همه‌چیزهایی که برای جدا کردن خیلی دوست دارید و غیره.
  • وسایل آسیب‌دیده و خیلی فرسوده را برای استفاده مجدد دور بریزید.
  • اقلام قدیمی که در وضعیت خوبی نیستند ، وسایلی که به‌ندرت استفاده می‌شوند ، لوازم را که “برای هر مورد” نگهداری می‌کنید و وسایلی را که واقعاً دوست ندارید یا دیگر نمی‌توانید استفاده کنید کنار بگذارید. آن‌ها را بفروشید تا مقداری پول به جیب بزنید یا آن‌ها را به خیریه‌ها ببخشید تا به افراد نیازمند کمک کنید.
  • اگر چیزهایی دارید که کاملاً می‌خواهید آن‌ها را نگه‌دارید اما در کاشانه کوچک خود فضای کافی برای آن ندارید ، می‌توانید آن‌ها را در انبار قرار دهید. اجاره یک واحد ذخیره‌سازی فضای اضافی موردنیاز شمارا هنگام زندگی در یک آپارتمان کوچک فراهم می‌کند – شما نه‌تنها قادر خواهید بود هر آنچه را که آماده رها کردن نیستید و تمام مواردی را که فکر می‌کنید به برخی از آن‌ها نیاز دارید ذخیره کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

[…] برای اثاث‌کشی در مقیاس کوچک برنامه‌ریزی […]