چالش‌ها و راه‌حل‌های اثاث‌کشی با دوستان

زندگی با دوستان به نظر یک رؤیاست که به حقیقت می‌پیوندد – شما یک مکان را با دوستانتان تقسیم می‌کنید، در هزینه‌های اجاره و قبوض صرفه‌جویی می‌کنید و آزادی و استقلال خود را خواهید داشت! مهمانی‌ها و انواع و اقسام چیزهای دیگر وجود خواهد داشت!

بااین‌حال، در واقعیت، همه این‌ها خنده و قهقهه نخواهند بود – شما مسئولیت‌های خود را برای مراقبت، اهداف خود را برای حفظ و رسیدن به سبک زندگی خوددارید و حتی اگر ممکن است دوستانتان را خیلی دوست داشته باشید و از معاشرت آن‌ها لذت ببرید.

ممکن است معلوم شود که آن‌ها عادت‌های زندگی بسیار متفاوتی با شما دارند، عادت‌هایی که شمارا ناامید و آزار می‌دهند و بالعکس. مهم نیست که چقدر خوب فکر می‌کنید یکدیگر را می‌شناسید، چیزهایی در مورد دوست شما وجود خواهد داشت که فقط در صورت شروع زندگی در محله‌های نزدیک می‌توانید یاد بگیرید و برخی از این موارد ممکن است منجر به مشکلات جدی شود که می‌تواند به‌طور بالقوه دوستی شمارا از بین ببرد.

مهاجرت با دوستان رابطه شمارا آزمایش می‌کند، در این شکی نیست. بااین‌حال، وقتی به‌خوبی فکر شده و به‌درستی سازمان‌دهی شده باشید، می‌تواند پیوندها را هم بیشتر مستحکم کنید.

در اینجا چند ملاحظه و استراتژی وجود دارد که باید هنگام برنامه‌ریزی برای زندگی با بهترین دوست خود (چند دوست خوب) در خاطر داشته باشید که به شما کمک می‌کند از زندگی مشترک خود نهایت استفاده را ببرید و آن را به یک تجربه شگفت‌انگیز تبدیل کنید:

آیا مهاجرت با دوستان ایده خوبی است؟

قبل از اینکه قدم بزرگ را بردارید و با دوستان خود یک قرارداد اجاره امضا کنید، باید ازآنچه درگیر خود هستید آگاه باشید .اثاث‌کشی با دوستان بدانید چه انتظاری دارید و چگونه می‌توانید با آن کنار بیایید. به‌عبارت‌دیگر، شما باید جوانب مثبت و منفی زندگی در کنار دوستان خود را بدانید، بنابراین می‌توانید انتخاب درستی انجام دهید:

اسباب کشی در پاسداران

بیشتر بخوانید : نکات پس از اسباب کشی

مزایای اثاث‌کشی با دوستان

وقتی با یک دوست خوب زندگی می‌کنید، باهم در آن حضور خواهید داشت – شما می‌توانید به یکدیگر کمک کنید، از یکدیگر حمایت کنید و از شرکت یکدیگر به‌طور مداوم لذت ببرید:

 • پس‌انداز پول – هنگامی‌که زیر یک سقف زندگی می‌کنید، شما و دوستتان می‌توانید پرداخت اجاره، قبوض آب و برق و سایر هزینه‌های مسکن را تقسیم کنید – بنابراین، هر دو قادر خواهید بود مقداری پول در ماه پس‌انداز کنید! جای تعجب نیست که زندگی با دوستان بعد از دانشگاه چنین روشی عامه‌پسند است.
 • تقسیم‌کارها – هنگام زندگی مشترک، شما و دوستانتان نه‌تنها هزینه‌های مسکن، بلکه کارهای خانه را نیز تقسیم می‌کنید – یکی از آن‌ها مبلمان را گردگیری می‌کند و میزها را پاک می‌کند، دیگری کف اتاق را جاروبرقی می‌کند.اثاث‌کشی با دوستان یکی دستشویی را تمیز می‌کند و دیگری پنجره‌ها را می‌شوید و غیره. شما می‌توانید به‌نوبت یا کارهای خاصی را انتخاب کنید که هرکدام از شما عهده‌دار مسئولیت آن خواهید بود، یا کارها را باهم انجام دهید .
 • هر ترتیبی که برای شما بهتر باشد. درهرصورت، کار خیلی سریع‌تر و به طریقی بسیار دلپذیر تر ازآنچه که خودتان انجام می‌دادید به اتمام می‌رسد. علاوه بر این، تقسیم مسئولیت‌ها و کارهای دلهره‌آور خانگی ممکن است دوستی شمارا تقویت کند.
 • اجتناب از خطرات – دوست کسی است که او را می‌شناسید و به او اعتماد دارید – بنابراین نیازی به بررسی پیشینه یا درخواست مراجع برای اطمینان از اینکه هم‌اتاقی شما فردی صادق و قابل‌اعتماد است نیست. دیگر نیازی نیست که در آپارتمان مشترک خود مراقب باشید – دوست شما از شما سرقت نخواهد کرد، یا به شما دروغ نمی‌گوید، یا به‌هیچ‌وجه صدمه‌ای نمی‌زند. در خانه خود احساس امنیت و راحتی خواهید کرد.
 • داشتن شرکت و پشتیبانی – اگر با یک دوست خوب زندگی کنید هرگز تنها و خسته نخواهید شد – دوست شما تمام‌وقت برای شما خواهد بود. فردی برای عصرها وجود دارد، شخصی برای شادی و درد شما، شخصی که موفقیت‌های شمارا جشن می‌گیرد و در مواقع دشوار از شما حمایت می‌کند، شخصی که شمارا بشنود و در صورت لزوم به شما مشاوره دهد، وجود خواهد داشت. دوست مورد اعتماد در کنار شما هر زمان که به آن‌ها احتیاج داشتید و شما باهم سرگرم خواهید شد.
 • خود بودن – نیازی به تظاهر یا حفظ شهرت بی‌عیب و نقص هنگام زندگی با یک دوست نخواهید بود – دوست قدیمی شمارا می‌شناسد، شمارا درک می‌کند و از شما انتظار ندارد که همیشه مؤدب و خوش‌رو باشید اگر مضطرب، ناراحت یا خسته هستید، نیازی نیست که خود را مجبور به لبخند زدن کنید و بگویید همه‌چیز خوب است – شما فقط می‌توانید خود باشید.

درمجموع، زندگی با بهترین دوست خود می‌تواند یک تجربه شگفت‌انگیز باشد – ممکن است پیوند شمارا عمیق‌تر کند، راحتی و شادی را برای شما به ارمغان بیاورد و به شما در دستیابی به ثبات مالی کمک کند.

معایب زندگی با دوستان

اثاث‌کشی با دوستان

طبق معمول، یک سکه دیگر نیز وجود دارد – علیرغم مزایای بشمار آن، اشتراک یک آپارتمان با بهترین دوست شما دارای معایب قابل‌توجهی نیز است:

 • عدم رعایت حریم خصوصی – حضور مداوم با دوست خود ممکن است خیلی زیاد باشد – گاهی اوقات ممکن است بخواهید تنها باشید یا از یک فعالیت انفرادی لذت ببرید یا چیزی را برای خود نگه‌دارید, مهمانی برگزار کنید و غیره، اما ممکن است با افکار خود کمی آرام باشید. دوست شما ممکن است بخواهد با دوستان خود ملاقات کند، اما شما ممکن است نخواهید آن‌ها را بشناسید.
 • ناراحتی – اثاث‌کشی با دوستان همخانه با یک دوست به‌راحتی می‌تواند به تعدادی از موقعیت‌های بی‌دست‌وپا منجر شود که واقعاً سخت است (به آن‌ها بگویید که لباس شمارا نپوشند، یا از آرایش شما استفاده نکنند، یا غذای مانده شمارا نخورند و غیره)؛ و در صورت بروز مشکلات مالی، اوضاع حتی دشوارتر می‌شود – اگر دوست شما در پرداخت اجاره‌بها مشکل دارد یا شروع به اتکا به غذا و این موارد می‌کند، چه‌کاری باید انجام دهید؟
 • دیدن دوست خود برای کسانی که هستند – هنگام اثاث‌کشی با دوستان زندگی در محله‌های نزدیک با دوستان خود، ممکن است شروع به دیدن جنبه‌هایی از آن‌ها کنید که هرگز فکر نمی‌کردید وجود داشته باشند یا ممکن است برخی از عادت‌های زندگی آن‌ها را آزاردهنده یا برخی از عجایب آن‌ها را غیرقابل‌تحمل بدانید. بالاخره ممکن است معلوم شود شما آن‌قدر خوب یکدیگر را نمی‌شناختید.

تمام مسائل فوق (و بسیاری دیگر) می‌تواند باعث خراب شدن دوستی شما شود و ممکن است معاشرت با بهترین دوست شما یک اشتباه بزرگ و ناامیدکننده باشد.

بیشتر بخوانید : در هنگام اسباب کشی چگونه به کارگران باربری کمک کنیم؟

بنابراین، آیا شما باید با دوستان خود اسباب‌کشی کنید؟ اگر فکر می‌کنید گام درستی برای برداشتن است و می‌توانید با مشکلات احتمالی کنار بیایید، بله. فقط مطمئن شوید که خوب آماده‌شده‌اید.

مواردی که باید قبل از اثاث‌کشی با دوستان در مورد آن‌ها بحث کنید

اگر فکر می‌کنید زندگی مشترک با یک دوست به نفع هردوی شما خواهد بود و می‌خواهید آن را امتحان کنید، باید اطمینان حاصل کنید که هردوی شما در یک صفحه قرار دارند – در مورد همه‌چیز. کارآمدترین راه برای انجام این کار بحث کامل در مورد افکار، آرزوها، نظرات و نگرانی‌های خود با یکدیگر است.

با دوست خود بنشینید و ببینید آیا می‌توانید در مورد جنبه‌های مختلف زندگی زیر یک سقف به توافق برسید. شما باید مواردی مانند پرداخت اجاره، قوانین خانه و کارهای خانه و اثاث‌کشی با دوستان را در نظر بگیرید:

هزینه های باربری
 • درباره پول صحبت کنید – بحث در مورد پول موضوع دشواری است، اما مهم این است که شما و دوستتان قبل از اینکه باهم اجاره‌نامه امضا کنید، در مورد آن صحبت کنید. بودجه‌های یک‌بارمصرف و عادت‌های هزینه‌ای خود را مقایسه کنید، تعیین کنید که چه چیزی از عهده شما برمی‌آید و از چه چیزهایی باید خودداری کنید، بفهمید که چگونه پرداخت‌ها را تقسیم می‌کنید و اگر یکی از شما دچار مشکلات مالی شود، چه‌کاری انجام می‌دهید.
 • کارهای روزمره خود را مقایسه کنید – درباره برنامه‌ها، نیازها و تنظیمات خود صحبت کنید – اطمینان حاصل کنید که هردوی شما می‌دانید شخص مقابل چه ساعتی را باید بیدار شود، روز کاری وی چه مدت است، چه عادت‌های صبح زود و اواخر شب را دارد و غیره ببینید آیا می‌توانید برنامه‌های روزمره و سبک زندگی خود را هماهنگ کنید تا باهم برخورد نکنید و هر دو در خانه مشترک خود راحت باشید.
 • استانداردهای پاکیزگی را تعیین کنید و کارهای خانه را تقسیم کنید – در مورد عادت‌های تمیز کردن خود صحبت کنید و استانداردهای صریح و مشخصی را برای خانه مشترک خود تعیین کنید – انبوه ظروف کثیف در سینک ظرف‌شویی، پوشیدن لباس روی زمین، سیگار کشیدن در داخل و غیره. تهیه لیست روزانه، کارهای هفتگی و ماهانه و توافق بر سر چگونگی تقسیم آن‌ها – شما می‌توانید مشاغل را بچرخانید یا کارهای خاصی را انتخاب کنید که هر یک از آن‌ها مسئول آن خواهید بود و یک سیستم کارآمد برای ردیابی کارهایی که باید چه زمانی و توسط چه کسی انجام شود ارائه دهید.
 • در اثاث‌کشی با دوستان تصمیم بگیرید که چگونه از فضاهای مشترک استفاده کنید – آشپزخانه، اتاق نشیمن و به‌احتمال‌زیاد حمام را به اشتراک خواهید گذاشت، بنابراین باید قوانینی برای استفاده از این مکان‌های مشترک وضع کنید. در مورد چگونگی تزئین و نگهداری از آن‌ها در شرایط مناسب، نحوه اختصاص فضای موجود، آنچه در مناطق مشترک می‌توانید انجام دهید و غیره صحبت کنید. شما ممکن است دوستان خوبی باشید، اما تعیین مرزها و احترام به آن‌ها مهم است.
 • درباره احساسات خود در مورد به اشتراک گذاشتن چیزها بحث کنید – تصمیم بگیرید که چگونه یخچال و سایر لوازم‌خانگی را به اشتراک بگذارید، آیا دوست دارید وسایلی مانند اتو یا جاروبرقی را به اشتراک بگذارید، احساس شما در مورد به اشتراک گذاشتن لباس و لوازم جانبی با دوست خود و غیره (هرگز بدون درخواست اجازه از دوست خود چیزی به امانت نگیرید!)
 • در مورد اشتراک غذا نیز صحبت نکنید – تصمیم بگیرید که آیا همه مواد غذایی یا فقط برخی از مواد معمول مانند پخت‌وپز را باهم یا جداگانه به خرید مواد غذایی خواهید پرداخت. اگر ترجیح می‌دهید هر یک از شما فقط از وسایلی که خودتان خریده‌اید استفاده کنید و غیره. اطمینان حاصل کنید که در خرید کالاهایی که تصمیم گرفتید به اشتراک بگذارید، سهیم هستید.
 • خط‌مشی مهمان خود را مشخص کنید – در مورد مهمانان برنامه‌ریزی‌شده و صحبت کنید – در مورد اینکه اقوام و دوستان هرچند وقت یک‌بار می‌توانند دیدار کنند و چه مدت می‌توانند بمانند، به چه توافق قبلی می‌رسند، چه کسی می‌تواند در آپارتمان مشترک شما اقامت داشته باشد به توافق برسید. شما خارج از شهر هستید و بفهمید که آیا هرکدام از شما دوست دارید که بیشتر اوقات موارد مهم دیگری داشته باشید و آیا شخص مقابل با آن خونسرد است. احساس خود را در مورد میزبانی از مهمانی‌ها و رویدادها مشاهده کنید . قوانین مشخصی درباره محدودیت‌های سروصدا، نظافت بعد از مهمانی و غیره تنظیم کنید.
 • تصمیم بگیرید که چگونه می‌خواهید از پس مشکلات برآیید . اختلاف‌نظر با یک دوست بسیار بدتر از اختلاف‌نظر با یک هم‌اتاقی است که قبلاً نمی‌شناختید . شما به دوست خود اهمیت می‌دهید، نمی‌خواهید با آن‌ها بحث کنید و احساس راحتی نمی‌کنید که آن‌ها را نصیحت‌کنید؛ بنابراین، شما باید راهی برای حل مشکلات احتمالی پیدا کنید بدون این‌که خطر از بین بردن دوستی شمارا به دست بیاورید. علناً نگرانی‌ها را با دیگران در میان بگذارید، ناامیدی‌ها را از بین ببرید، درباره مسائل صحبت کنید و غیره ممکن است طرح مشکلاتی که در مورد دوست شمارا آزار می‌دهد دشوار باشد، بهتر است بلافاصله آن‌ها را حل کنید تا اینکه اجازه دهید آن‌ها به یک مشکل جدی تبدیل شوند.
 • روشن کنید که هر ثانیه از وقت خود را باهم نمی‌گذرانید : ممکن است این بهترین دوست شما باشد که با او زندگی می‌کنید، اما مطمئناً بارها نیاز به خلوت و تنهایی خواهید داشت. شما می‌توانید چند کار را باهم انجام دهید، اما باید وقت کافی برای پیگیری منافع خود، ملاقات با دوستان دیگر و غیره داشته باشید. صرف وقت جدا به این معنی نیست که دوست خود را کنار می‌گذارید .یادگیری احترام به هر کس و حریم خصوصی بسیار مهم است.
راهکار اصلی: ارتباطات آزاد برای زندگی مشترک موفق از اهمیت اساسی برخوردار است. فقط تصور نکنید که دوست صمیمی شما در مورد کارها احساس مشابه شمارا دارد. در مورد آن صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: کنترل استرس روز اثاث کشی

نکاتی برای زندگی در کنار دوستان بعد از اثاث‌کشی با دوستان

حمل یخچال باربری تهران

هنگامی‌که تصمیم گرفتید با دوست خود همراه شوید و اصول (امور مالی، مسئولیت‌ها، قوانین اساسی و غیره) را قفل کنید، وقت آن است که توجه خود را به مسائل واقعی اسباب‌کشی معطوف کنید. بسیاری از موارد مهم در هنگام جابجایی با دوستان وجود دارد که باید در نظر بگیرید .

چه نوع آپارتمانی برای نیازهای شما مناسب‌تر است (ازنظر اجاره ماهانه، محل زندگی موجود، محل سکونت و غیره)، هرکدام از وسایل خانه را برای مشترک خود به همراه آورید، نحوه اثاث‌کشی خود را سازمان‌دهی کنید، چه مبلمان، لوازم و وسایل الکترونیکی برای مکان‌های مشترک موردنیاز است، نحوه تزئین خانه جدید خود و غیره.

در اینجا یک لیست مختصر ورود به سیستم با دوستان وجود دارد تا به شما کمک کند جابجایی را راحت‌تر، کارآمدتر و استرس کمتری داشته باشید:

 1. یک آپارتمان برای اجاره انتخاب کنید . به دنبال ملکی باشید که متناسب با سبک زندگی شما و دوست شما باشد، فضای زندگی کافی برای هردوی شما داشته باشد و اجاره مقرون‌به‌صرفه داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که آپارتمان در شرایط کلی خوبی قرار دارد و در یک محله امن، نزدیک به محل کار شما، با امکانات رفاهی مناسب و گزینه‌های مختلف سرگرمی در نزدیکی و غیره واقع‌شده است.
 2. آنچه در آپارتمان جدید شما موجود است را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که چه چیز دیگری نیاز دارید (باهم به خرید بروید و وسایلی را که هر دو دوست دارید انتخاب کنید).
 3. وسایل خود را ثبت کنید (نوع، شرایط و ارزش هر کالایی را که در اختیاردارید یادداشت کنید)، لیست موجودی خود را با دوست خود مقایسه کنید و توافق کنید که هر یک از شما به خانه مشترک خود چه چیزی می‌آورید. اطمینان حاصل کنید که وسایلی که تصمیم دارید با خود حمل کنید از شرایط مطلوبی برخوردار هستند، در فضای موجود قرار دارند و متناسب با چیدمان آپارتمان جدید شما هستند.
 4. تصمیم بگیرید که با وسایلی که به خانه مشترک خود نمی‌برید چه‌کاری انجام دهید . از شر وسایل آسیب‌دیده، فرسوده و منسوخ، لباس‌ها و کفش‌هایی که متناسب نیستند (و همچنین لباس‌هایی که بیش‌ازحد پوشیده‌اید)، اسناد قدیمی، سی دی، دی‌وی‌دی، مجلات و غیره، موارد خاصی که دیگر استفاده نمی‌کنید و همه‌چیزهایی که دیگر دوست ندارید. اگر می‌خواهید هر یک از وسایل قدیمی خود را بفروشید. وسایل ارزشمند خود را کنار بگذارید که نمی‌توانید به خانه جدید خود ببرید، اما نمی‌خواهید از آن‌ها جدا شوید. ببینید آیا والدین شما مایل‌اند آن‌ها را برای شما نگه‌دارند تا زمانی که به‌طور دائم مستقر شوید.
 5. وسایلی را که به آپارتمان مشترک خود منتقل می‌کنید با دقت کامل بسته‌بندی کنید، بنابراین آن‌ها باید در جابجایی سالم وزنده بمانند.
 6. تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید خودتان کارهای اسباب‌کشی را انجام دهید یا یک شرکت معتبر باربری را استخدام کنید:
 7. اگر به یک آپارتمان در شهر فعلی خود اثاث‌کشی می‌کنید، می‌توانید یک جابجایی شخصی را انجام دهید . فقط یک وانت کوچک باربری اجاره کنید (یک وانت‌بار قرض بگیرید) و از چندین دوست بخواهید تا در این کار سنگین به شما کمک کنند. چیزهای زیادی برای جابجایی وجود نخواهد داشت و مسافت کم خواهد بود، بنابراین همه‌چیز باید به‌راحتی پیش برود. اگرچه در چالش نیستید، می‌توانید کارگران باتجربه را استخدام کنید تا کار را برای شما انجام دهند.
 8. اگر به شهر دیگری اسباب‌کشی می‌کنید، بهتر است یک شرکت باربری خوب استخدام کنید – شما به متخصصان باتجربه‌ای نیاز دارید که می‌توانند جابجایی را هماهنگ کنند (وسایل شما باید از دو مکان مختلف تحویل گرفته شود)، از ایمنی وسایل خود اطمینان حاصل کرده و آن‌ها را تحویل دهند به‌موقع و کارآمد به مکان جدید خود بروید. استفاده از خدمات حرفه‌ای باربری باعث صرفه‌جویی در وقت، عدم دردسر و استرس شما می‌شود و موفقیت در جابجایی شمارا تضمین می‌کند. فقط مطمئن شوید که افراد قابل‌اعتماد، باتجربه و مقرون‌به‌صرفه‌ای را برای کار پیداکرده‌اید.
 9. بیشتر بخوانید: نکات اثاث کشی به خانه های کوچک
 10. مکان جدید خود را باهم ترتیب و تزئین کنید طوری که احساس کنید که خانه هر دو شما است.

این‌که آیا برای صرفه‌جویی در هزینه با دوستانتان زندگی می‌کنید، تنهایی را از خود دور می‌کنید که این می‌تواند یک تجربه شگفت‌انگیز و مفید باشد .اثاث‌کشی با دوستان تا زمانی که شما و دوست خود هر دو به احساسات و خواسته‌ها و فضای شخصی یکدیگر احترام بگذارید. می‌دانید که تنها راه دوست داشتن این است که دوست باشید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments