نکات پس از اسباب کشی

ممکن است به امنیت خانه جدید رسیده باشید (تبریک می‌گوییم!)، اما کارهای خانه شما واقعاً تمام نخواهد شد تا زمانی که به سخت‌ترین کارهای پس از جابجایی رسیدگی کنید.

در این صورت می‌توانید نفس راحتی بکشید که تمام‌کارها را به‌درستی انجام داده باشید. خبر خوب این است که شما به مرحله آخر اثاث‌کشی در خانه رسیده‌اید و اکنون باید کارها ساده‌تر شود.

ادامه مطلب را بخوانید تا یاد بگیرید که پس از انتقال به مکان جدید، چه‌کار باید بکنید. ناآشنایی از محیط کاملاً جدید احتمالاً در ابتدا شمارا به فکر فرومی‌برد، حتی تا حدی شمارا گیج می‌کند، اما در اینجاست که باید چک‌لیست انتقال به یک‌خانه جدید را به کار ببرید.

اولین روز اثاث‌کشی در تهران را در خانه جدید با آرامش بگذرانید

شما فقط به مکان جدید نقل‌مکان کرده‌اید و سؤال اصلی اکنون این است که پس از رسیدن به مقصد قرار است چه‌کاری انجام دهید.

نکته‌ای که باید به خاطر بسپارید این است که آنچه در روز اول در یک‌خانه جدید انجام می‌دهید تا حد زیادی به زمان دقیق ورود شما بستگی دارد.

اگر بعضی وقت‌ها عصر از آستانه مکان جدید عبور کنید، فقط وقت دوش گرفتن، آرایش تخت و خوابیدن خواهید داشت. در این صورت، روز اول شما در خانه جدید عملاً از روز بعد آغاز می‌شود.

از طرف دیگر، اگر در اوایل روزبه مکان جدید برسید، قطعاً باید از زمانی که تا آخر شب دارید برای مقابله با فوری‌ترین کارهای پس از جابجایی مانند:

سرویس‌های برق را بررسی کنید. به‌محض ورود به مکان جدید، اولین کار شما این است که بررسی کنید آیا همه سرویس‌های خانگی به‌درستی کار می‌کنند یا خیر. برق و آب روان دو برنامه اصلی هستند که نمی‌توانید بدون آن‌ها کاری انجام دهید، بنابراین باید فوراً بررسی کنید.

خانه را بازرسی کنید. امیدوارم که شما قبل از انتقال وسایل خانه را بازرسی کرده باشید، بنابراین کار دیگری که باید هنگام ورود به خانه جدید انجام دهید این است که مکان جدید را ازنظر علائم دردسرساز بررسی کنید.

کافی است از یک اتاق به اتاق دیگر بروید و اطمینان حاصل کنید که همه‌چیز عادی به نظر می‌رسد – تمام پنجره‌ها و درها باید بسته و ایمن باشند و هیچ نوع خسارتی در هیچ جایی وجود نداشته باشد.

جعبه‌های ضروری خود را بازکنید. جعبه‌های اولیه را که قبل از اثاث‌کشی آماده کرده‌اید به خاطر می‌آورید؟

کاری که باید در اولین روز خود در خانه جدید انجام دهید این است که جعبه‌های اولیه را بازکنید و تمام وسایل ضروری مانند لوازم بهداشتی، داروها، وسایل و هر چیز دیگری را که ممکن است لازم داشته باشید بیرون بیاورید تا قبل از شروع، بقیه جعبه‌های خود را بازکنید.

دستشویی را آماده کنید. صرف‌نظر از مسافتی که برای رسیدن به آن خانه جدید خود اثاث‌کشی کرده‌اید، این احتمال وجود دارد که از سفر خود جابجا شوید. پس از انتقال به خانه جدید چه باید کرد؟

حمام را برای یک دوش گرم آماده کنید. مهم‌ترین وسایل حمام را بازکنید، پرده‌های دوش را آویزان کنید و حوله‌ها یا روپوش‌ها را آماده کنید.

به‌هرحال، دوش گرفتن سریع و رفتن به رختخواب احتمالاً دو فکر غالب در ذهن شما پس از اثاث‌کشی در تهران است چون مسلماً خیلی خسته شده‌اید.

کاری که در روز اول بعد از نقل‌مکان انجام می‌دهید بسیار مهم است و به یاد داشته باشید که در همان روز اول قادر به انجام همه کارها نخواهید بود، بنابراین کم‌کم به انجام کارها بپردازید.

خانه جدید خود را ایمن کنید

نقل‌مکان به خانه جدید به این معنی است که شما به یک آپارتمان یا خانه‌ای نقل‌مکان خواهید کرد که واقعاً با آن آشنایی ندارید.

شما هنوز رازهای آن‌ها را نخواهید دانست و گرچه باگذشت زمان وقت کافی برای یادگیری این اسرار خواهید داشت، یکی از مهم‌ترین موضوعات بلافاصله بعد از اثاث‌کشی در تهران این است که ممکن است آن مکان جدید به‌اندازه کافی دارای امنیت نباشد.

شما و اعضای خانواده خود باید در آن مکان جدیدی که تازه به آنجا نقل‌مکان کرده‌اید، احساس امنیت و محافظت کنید، بنابراین یکی از اولین کارهایی که پس از انتقال به خانه جدید انجام می‌شود این است که مطمئن شوید محل اقامت می‌تواند سطح حفاظت و ایمنی لازم را فراهم کند.

 • با تعویض قفل تمام درهای ورودی، خانه خود را در برابر ورود غیرمجاز ایمن کنید. در صورت لزوم، نصب سیستم دزدگیر و اضافه کردن دوربین‌های نظارتی را نیز در نظر بگیرید تا پارامتر بیرونی نیز ایمن شود.
 • بررسی کنید آیا همه پنجره‌ها می‌توانند محکم بسته‌شده و به‌طور ایمن قفل شوند. در صورت لزوم نصب قفل یا روکش پنجره را در نظر بگیرید.
 • با نصب دزدگیرهای حریق و ردیاب‌های دود در سراسر مکان، خانه جدید را ایمن‌تر کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که در هر طبقه یک کپسول آتش‌نشانی وجود دارد.
 • بیمه صاحب‌خانه یا مستأجر مناسب را بخرید تا در امان باشید.
چیدمان اثاثیه

چیدمان وسایل خود را شروع کنید

مطمئناً، یکی از اولین کارهایی که پس از اسباب‌کشی و اثاث‌کشی در تهران به خانه یا آپارتمان جدید انجام می‌شود، شروع به چیدمان جعبه‌های تحویل‌شده است.

مشابه مراحل بسته‌بندی توسط باربری تهران برای جابجایی، تکمیل چیدمان نیز می‌تواند مدت‌زمان زیادی طول بکشد، به‌خصوص هنگامی‌که کمکی کافی برای دستیابی ندارید.

بااین‌وجود، خبر خوب هنگامی‌که می‌خواهید پس از جابجایی شروع به چیدمان کنید، این است که دیگر مهلت ندارید که مانند وقتی‌که وسایل خود را جمع می‌کردید، استرس داشته باشید.

درواقع، این بدان معنی است که شما باید لوازم ضروری خود را بااحساس فوریت چیدمان کنید و سپس سرعت فرآیند چیدمان را با توجه به نیازهای خاص خود بالا ببرید.

به‌عنوان‌مثال، شما می‌توانید کار جعبه گشایی و چیدمان کتاب‌های خود را روی یک قفسه کتاب به تعویق بیندازید، زیرا زمان کافی برای خواندن کتاب دارید.

به‌عنوان یک قاعده کلی، بسته‌بندی بعد از جابجایی راحت‌تر از بسته‌بندی وسایل است زیرا شما نگران محافظت از وسایل باارزش خود با مواد بسته‌بندی مناسب نخواهید بود چون شما قبلاً قبل از اسباب‌کشی و اثاث‌کشی در تهران از آن‌ها مراقبت کرده‌اید.

پس از شروع بسته‌بندی، مسئله‌ای که بلافاصله با آن روبرو خواهید شد این است که با جعبه‌های خالی مقوایی و بسته‌بندی مواد بسته‌بندی نشده چه باید کرد زیرا این مواد به‌زودی فضای خانه را به هم می‌ریزند.

مهم است که به یاد داشته باشید برای اینکه بتوانید پس از اثاث‌کشی در تهران به خانه جدید به‌طور کارآمد بسته‌بندی کنید، برای بهترین نتیجه باید دستور بسته‌بندی از قبل تعیین‌شده را دنبال کنید.

این دستور بسته‌بندی – که به‌عنوان چک‌لیست بسته‌بندی اتاق به اتاق نیز شناخته می‌شود – شمارا در طول مراحل بسته‌بندی راهنمایی می‌کند، بنابراین در وقت و انرژی زیادی صرفه‌جویی می‌کنید.

بنابراین، هنگام ورود به خانه جدید، کدام اتاق‌ها را ابتدا باید بازکنید؟ چک‌لیست بسته‌بندی باربری تهران توصیه می‌کند که کار بسته‌بندی را از اتاق حمام شروع کنید، سپس با آشپزخانه و اتاق‌خواب کنار بیایید تا تمام فضای ذخیره‌سازی پایان یابد.

یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های شما هنگام باز کردن بسته‌بندی بعد از اثاث‌کشی در تهران، زمان خواهد بود – یعنی از چه تاکتیک‌هایی برای بسته‌بندی سریع استفاده می‌کنید تا در زمان پس از جابجایی صرفه‌جویی کنید. نکات زیر در مورد بسته‌بندی به شما کمک می‌کند تا روند جعبه گشایی را تسریع کنید:

 • هر باریک اتاق را بازکنید تا کارها مرتب شود.
 • برای انگیزه بهتر، کارهای کوچک بسته‌بندی را تعیین کنید.
 • مرتباً از شر کلیه مواد بسته‌بندی خلاص شوید تا از شسته شدن بی‌مورد جلوگیری کنید.
 • در مورد بسته‌بندی چه از دوستان وفادار خود و چه از طریق متخصصان کارگری که در حال جابجایی هستند کمک بگیرید

با شهر جدید خود آشنا شوید

نقل‌مکان به یک شهر یا شهر جدید هرگز کار ساده‌ای نیست زیرا اغلب به این معنی است که باید آشنایی مکان قدیمی خود را فقط برای جایگزینی آن با یک دنیای دیگر که در همان ابتدا کاملاً دلهره‌آور و ترسناک است، ترک کنید.

درنهایت، تنها راه احساس راحتی در شهر جدید یا شهری که تازه به آن نقل‌مکان کرده‌اید، تبدیل موارد ناآشنا به آشنا است – به‌عبارت‌دیگر، شهامت کشف آن‌ها را پیدا کنید.

برای تسریع در دوره سازگاری پس از جابجایی در خانه، چندین روش برای شناختن کمی بهتر از شهر خود وجود دارد.

از نقشه شهر استفاده کنید. هیچ‌چیز با کاوش در یک شهر جدید با کمک نقشه کاغذی شهر مقایسه نمی‌شود؛ بنابراین، یکی از کتاب‌فروشی‌های شهر را بگردید و برای برخی از اکتشافات هیجان‌انگیز آماده شوید.

نکته مهم در مورداستفاده از نقشه شهر به سبک قدیمی این است که با خیره شدن به آن هنگام قدم زدن در شهر، باید بتوانید طرح کل شهر را تجسم و به خاطر بسپارید.

از نت استفاده کنید. با استفاده از اینترنت عمیق‌تر به شهر جدید خود بروید و اسرار آن را کشف کنید. Google Maps یک گزینه جایگزین مدرن برای نقشه‌های کاغذی است درحالی‌که بسیاری از وب‌سایت‌ها در مورد هر چیزی که به آن علاقه دارید اطلاعات زیادی به شما می‌دهند.

پس از اسباب‌کشی و اثاث‌کشی در تهران به شهری دیگر، کلید شروع دوره شما این است که با آن مکان آشنا شوید تا از زندگی در آن راحت باشید. در اینجا برخی از مهم‌ترین مکان‌ها در یک شهر جدید آورده شده است:

 • مراکز خرید، سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی
 • در صورت وجود، مدرسه فرزندان شما
 • دفاتر پست، بانک‌ها، ایستگاه پلیس
 • مناطق سبز داخل یا اطراف شهر – پارک‌ها و مناطق تفریحی
 • رستوران‌ها، غذاخوری‌ها، کافی‌شاپ‌ها
 • سالن‌های سینما، سالن‌های کنسرت
 • مراکز ورزشی
 • کتابخانه‌ها
آشنایی با مکان جدید

پلاک وسیله نقلیه خود را در شهر جدید ثبت کنید

صرف‌نظر از اینکه اتومبیل خود را در چندین شهر به مقصد نهایی خود رانده‌اید یا وسیله نقلیه خود را توسط یک کامیون باربری تهران اتومبیل حمل کرده‌اید، انتقال به شهر دیگر به این معنی است که شما باید پلاک اتومبیل خود را طبق آن شهر تعویض کنید.

به نظر می‌رسد از بین تمام‌کارهایی که پس از اسباب‌کشی به شهر جدید باید انجام شود، کار تعویض پلاک خودروی خود در تنها کاری است که مهلت مشخصی برای تکمیل آن دارد.

پزشک خانواده جدیدی پیدا کنید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توان پس از اسباب‌کشی به شهر جدید انجام داد، یافتن پزشک جدید برای مراقبت‌های اولیه در شهر یا شهری است که اخیراً به آنجا رفته‌اید. این به‌هیچ‌وجه کار ساده‌ای نیست و نیاز به‌وقت و تلاش بیشتری دارد.

مسئله این است که پزشک قبلی شما و سوابق پزشکی شمارا به‌خوبی می‌شناخت و اکنون شما باید یک رابطه کاملاً جدید بیمار و پزشک را از ابتدا شروع کنید – چیزی که به انرژی ذهنی زیادی نیز نیاز دارد.

بنابراین، چگونه می‌توان پس از جابجایی به یک شهر جدید، پزشک جدید پیدا کرد؟ مراحل زیر را دنبال کنید تا یک پزشک خانواده باتجربه و آگاه برای خود و خانواده انتخاب کنید. مقابله با این کار را به تعویق نیندازید زیرا سلامتی همچنان باارزش‌ترین چیز در زندگی است.

با پزشک قبلی خود در تماس باشید و از آن‌ها سؤال کنید که آیا می‌تواند پزشک خانوادگی را در منطقه جدید توصیه کند. این بهترین راه برای دستیابی به یافتن پزشک جدید پس از جابجایی است زیرا پزشک فعلی شما بهترین نیازهای سلامتی شمارا می‌داند.

در میان دوستان خود این خبر را بگویید که به دنبال یک دکتر خوب در شهر جدید هستید.

کارشناس باربری تهران و باربری شهرستان

سریع‌ترین راه برای انجام این کار این است که یک پست در رسانه‌های اجتماعی موردنظر خود منتشر کنید و امیدوار باشید که یکی از دوستان شما پاسخ معناداری به شما بدهد، یا حداقل پست را با دوستانشان به اشتراک بگذارد.

به دنبال تالارهای گفتگوی آنلاین باشید که ممکن است بیماران قبلی نظرات خود را در مورد پزشکان خود به اشتراک گذاشته باشند – خواه از حرفه‌ای بودن، تخصص، مراقبت و توجهی که به آن‌ها می‌شود راضی نیستند.

چنین بررسی‌هایی باید ایده بهتری در مورد اینکه پزشک مورد اعتماد در مکان جدید چه کسی است، به شما ارائه دهد.

از قدرت اینترنت برای یافتن پزشک مناسب پس از اسباب‌کشی استفاده کنید.

خوشبختانه، تعدادی وب‌سایت تخصصی وجود دارد که می‌تواند اطلاعات بیشتری در مورد ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی در کشور به شما ارائه دهد، بنابراین در جستجوی شما بسیار کمک خواهد کرد.

با کمک ارائه‌دهنده بیمه سلامت خود یک پزشک مناسب پیدا کنید. اغلب اوقات، اطمینان از یک پزشک جدید مراقبت‌های اولیه بدان معنی است که پزشک جدید باید در بیمه درمانی شما قرار بگیرد. بهتر است با شرکت بیمه درمانی خود مشورت کنید و از آن‌ها سؤال کنید.

بعد از اثاث‌کشی در تهران دوستان جدید پیدا کنید

پس از اسباب‌کشی شهر جدید، به‌زودی خواهید فهمید که برخی از کارهای پس از جابجایی، اگرچه هنوز هم به‌عنوان ضروری به نظر می‌رسد، اما نسبت به بقیه اولویت کمتری دارند. یکی از مواردی که نیازی نیست فوراً از آن مراقبت کنید یافتن دوستان جدید در شهر جدید است.

تشکیل دوست‌های جدید فرایندی است که به زمان نیاز دارد و به‌هیچ‌وجه نباید آن‌ها را مجبور کرد، اما بگذارید این روند به‌طور طبیعی تکامل یابد تا بدانید که دوستان واقعی خود را پیداکرده‌اید که ممکن است سال‌ها در کنار شما خواهند بود.

در اینجا برخی از بهترین راه‌های دوست‌یابی در یک شهر جدید وجود دارد:

با دوستان شبکه‌های اجتماعی خود در تماس باشید. یک پست ساده مانند آیا کسی دوستی در [نام شهر یا شهر] دارد؟» می‌تواند شمارا با برخی از دوستان دوستانتان ارتباط برقرار کند که شاید به شما یک دوستی جدید نیز ارائه دهد.

با همکاران خود پیوند دوستی برقرار کنید. یک‌راه عالی برای پیدا کردن دوستان جدید بعد از اسباب‌کشی به شهر جدید این است که سعی کنید در محل کار خود اجتماعی‌تر و در دسترس باشید.باربری تهران و باربری شهرستان

به این فکر کنید – شما ساعات زیادی را با افرادی خواهید گذرانید که احتمالاً علائق مشابه شما دارند، بنابراین ممکن است با برخی از آن‌ها نیز دوست باشید.

یک همسایه خوب. یک‌چیز ساده که قطعاً می‌تواند به شما دریافتن دوستان جدید بعد از اسباب‌کشی کمک کند، همسایگی خوب بودن است.

با مردمان همسایه خوش‌برخورد و مؤدب باشید و در صورت بروز نیاز آماده کمک به آن‌ها باشید. مسئله این است که شما فقط نمی‌دانید چه زمانی ممکن است به کمک آن‌ها نیز نیاز داشته باشید.

یک مهمانی برگزار کنید

پس از اسباب‌کشی به خانه جدید کارهای زیادی برای انجام وجود دارد و انجام برخی از کارها به زمان زیادی نیاز دارد، به‌ویژه فرآیند بسته‌بندی که ممکن است هفته‌ها ادامه داشته باشد.

درواقع، مهمانی در خانه اندکی بعد از اثاث‌کشی در تهران یک‌راه عالی برای جشن موفقیت‌آمیز بودن جابجایی است و می‌توانید برخی از همکاران و البته همسایگان جدید را دعوت کنید تاکمی بهتر آن‌ها را بشناسید

ممکن است پس از جابجایی به خانه جدید واقعاً نیازی به برگزاری مهمانی ندارید؛ اما اگر تصمیم به انجام آن دارید، در اینجا برخی از مزایای آن آورده شده است:

 • دورهم جمع شدن می‌تواند ذهن شمارا از تعداد زیادی از کارهای اساسی دور کند.
 • شما می‌توانید مکان جدید خود را به دوستان، همکاران و همسایگان نشان دهید، بنابراین از فرصت بی‌نظیر ملاقات با افراد جدید استفاده کنید و امیدوارم با برخی از آن‌ها نیز دوست شوید.
 • مهمانی آغاز یک‌فصل جدید در زندگی شما خواهد بود و گویا خوشبختی را برای مکان جدید و افرادی که در زیر سقف آن زندگی می‌کنند (شما و اعضای خانواده خود) به ارمغان می‌آورد.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید مهمانی بگیرید، باید کمی وقت اضافی به خود اختصاص دهید تا در خانه یا آپارتمان جدید مستقر شوید.

به‌عنوان یک قاعده کلی، 4-5 هفته پس از اثاث‌کشی در تهران، زمان خوبی است که باید منتظر بمانید تا یک مهمانی بعد از اسباب‌کشی را سازمان‌دهی کنید. درهرصورت، انتظار می‌رود به مهمانان خود اطلاع دهید تا بتوانند شمارا در برنامه‌های خود قرار دهند.

مکان جدید را به خانه‌ای تبدیل کنید که همیشه می‌خواستید داشته باشید.

تزئینات آن را به روش خود انجام دهید. ممکن است شما بخواهید همان طراحی داخلی را که در خانه قبلی خود داشتید، از نو بسازید. مبلمان را به همان روش قبلی بچینید، دکوراسیون‌های مشابه را به نمایش بگذارید و غیره.

از طرف دیگر، ممکن است نیاز به انجام کارهایی کاملاً متفاوت ازآنچه قبل از اثاث‌کشی در تهران بوده احساس کنید. در این صورت، شما مایل خواهید بود که تکنیک‌های بسیار متفاوت تزئینات منزل را باهدف ایجاد یک فضای آرام تجربه کنید.

کار چیدمان را تمام کنید. مسئله این است که اگر مکان جدید هنوز به‌هم‌ریخته باشد، واقعاً احساس راحتی و آرامش نخواهید کرد. برای اینکه مکان جدید مانند خانه احساس شود، باید ابتدا کار چیدمان را به پایان برسانید تا بتوانید روی موارد بعدی تمرکز کنید.

با محیط جدید سازگار شوید

احساس ناآرامی و گمراهی پس از جابجایی، امری طبیعی است که غالباً مجبور به ترک چیزهایی که آشنا و آرامش‌بخش هستند, هستید، به‌ویژه دوستان خوب و اعضای خانواده که احتمالاً بلافاصله پس از پایان کار جابجایی، مشکلات جدی ایجاد خواهد کرد.

سازگاری با خانه جدید

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید به شما کمک کند سریع‌تر و راحت‌تر با یک محیط جدید سازگار شوید:

با خانه جدید سازگار شوید

 • خانه را به سلیقه خودتنظیم کنید تا در آن راحت باشید. مبلمان را به روشی که می‌خواهید بچینید، تزئیناتی به آن اضافه کنید تا فضای زندگی ازنظر زیبایی به چشم بیاید.
 • مکان جدید خود را به‌طور عمیق بازرسی کنید تا از اسرار آن مطلع شوید. همچنین اطمینان حاصل کنید که خانه یا آپارتمان ازجمله برای کودکان و حیوانات خانگی شما از 100٪ امنیت برخوردار است تا در آن احساس امنیت کنید.
 • کار چیدمان را به پایان برسانید تا از شر همه موارد اضافی بسته‌بندی که فضای خانه را به‌هم‌ریخته خلاص شوید.
 • مکان جدید را کاملاً تمیز کنید تا در آن احساس راحتی کنید.

با شهر یا شهر جدید سازگار شوید

احساس امنیت و راحتی در خانه جدید برای سازگاری با محیط جدید پس از اثاث‌کشی بسیار مهم است.

در مکان جدید جستجو کنید تا با آنچه ارائه می‌دهند آشنا شوید. با محیط ناآشنا آشنا شوید و هرچه بیشتر منطقه جدید را بهتر کشف کنید، از زندگی در آن احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

با افراد جدید ملاقات کنید تا با محیط جدید سازگار شوید. تلاش کنید تا ملاقات با مردم، وقت‌گذرانی با آن‌ها و امیدواری یافتن دوستان جدید در میان آن‌ها را بازکنید؛ اما چگونه قرار است با افراد جدیدی که علایق مشابه علاقه شما دارند ملاقات کنید؟

یک‌راه عالی برای انجام این کار این است که به سرگرمی‌های خود بپردازید، بعد از کار در کلاس‌های مختلف ثبت‌نام کنید (تناسب‌اندام، یوگا، موسیقی، هنر، نمایش) یا عضویت در باشگاه‌های ورزشی و هر آنچه ازنظر شما بهتر است بپردازید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments