نکات مهم در حمل و جابجایی پیانو

حرکت دادن پیانو کار آسانی نیست و نباید آن را ساده گرفت. اگر می‌خواهید اسباب کشی شما امن باشد، این یک فرآیند بسیار خطرناک است که مستلزم آمادگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های زیادی است. قبل از شروع باید از تمام جزئیات مربوط به حرکت پیانو و هر خطری آگاه باشید.

چه در حال برنامه‌ریزی برای حرکت در مسافت‌های کوتاه یا طولانی باشید، اگر پیانو دارید، احتمالاً در برنامه‌های خود با چند مانع مواجه خواهید شد. چه روزانه موسیقی زیبایی را روی ساز اجرا کنید و چه بگذارید گرد و غبار در گوشه ای جمع شود، قطعاً نمی خواهید آن را رها کنید یا در حین حمل و نقل آسیب دیده ببینید.

برای جابجایی پیانو در اسباب کشی چندین فاکتور وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.فرض نکنید که می‌توانید آن را از یک مکان به مکان دیگر بدون به خطر انداختن آن بچرخانید.

قبل از شروع حرکت پیانو، ابتدا باید بدانید که ساختار مکانیکی پیچیده و بدنه عجیب و غریب آن، جابجایی را بسیار دشوار می کند.

قبل از شروع حرکت پیانو، ابتدا باید بدانید که ساختار مکانیکی پیچیده و بدنه عجیب و غریب آن، جابجایی را بسیار دشوار می کند.

اول: ساز موسیقی خود را بشناسید

 پیانوی شما تقریباً بزرگترین و پیچیده ترین وسیله مکانیکی در خانه شما است. یک پیانوی استاندارد دارای 230 سیم و حدود 10000 قطعه متحرک جداگانه است. به همین دلیل است که کوک کردن پیانو می‌تواند چنین فرآیند پیچیده‌ای باشد. انتقال آن از یک خانه به خانه دیگر بدون مراقبت حداکثری می تواند به راحتی باعث ایجاد مشکلات پیش بینی نشده شود.

اندازه و وزن پیانوها حرکت آنها را بسیار سخت می کند. به عنوان مثال، یک پیانوی گرند کنسرت می تواند به ارتفاع بیش از 108 اینچ و وزن آن 1000 پوند یا حتی بیشتر بسته به سازنده برسد.

بزرگترین پیانویی که تا کنون ساخته شده است دارای عرض 98 اینچ، ارتفاع 75 اینچ و طول 238 اینچ است. این هیولای پیانو دارای تعداد برجسته 156 کلید به جای 88 کلید معمولی است و توسط دانیل چاپیوسکی از لهستان ساخته شده است.

وقتی صحبت از پیانوهای آکوستیک می شود، دو نوع عمده در بازار وجود دارد:

ظریف بار تهران یک باربری مطمئن جهت حمل پیانوشما با بسه بندی مخصوص است.

بسته بندی ظریف بار

پیانوهای گرند نوعی هستند که بیشتر در آمفی تئاترهای کلاسیک دیده می شوند. آنها یک صفحه صوتی بزرگ و چنگ شکل دارند و معمولاً روی چرخ های چرخدار می چرخند. این پیانوها می توانند بیش از 1200 پوند وزن داشته باشند، در حالی که بچه گرندها در یک قاب کوچکتر همان شکل را دارند که معمولاً حدود نیمی از آن وزن دارند. دو نوع دیگر از پیانوهای گرند وجود دارد که در وسط بین گرند کنسرت و بیبی گراند قرار دارند. این گونه ها بزرگ متوسط ​​و بزرگ اتاق نشیمن هستند.

نکته مهم: اگر قصد حمل پیانو به صورت تخصی و بدون دردسر را دارید همین حالا با شرکت باربری تهران تماس بگیرید.

پیانوهای عمودی سازهای کوچکتر و قابل حمل تری هستند که معمولاً در کلوپ ها، استودیوها و خانه ها دیده می شوند که گزینه بزرگ تری را در خود جای نمی دهند. قابل حمل در اینجا یک اصطلاح نسبی است زیرا حتی یک پیانوی اسپینت کوچک می تواند بیش از 400 پوند وزن داشته باشد. انواع دیگری از پیانوهای ایستاده وجود دارند که بسیار بزرگتر از پیانوهای اسپینت هستند. پیانوهای کلاسیک عمودی با اندازه کامل می توانند به وزن نزدیک به 900 پوند و ارتفاع حدود 60 اینچ برسند. از دیگر انواع پیانوهای عمودی می توان به پیانوهای کنسولی و استودیویی اشاره کرد.

اگر یک پیانوی عمودی دارید، شکل جمع و جور آن به شما کمک می‌کند که اجازه دهید آن را در بیشتر درها قرار دهید. یک تیم مجرب متشکل از چهار یا پنج جابجایی باید بتواند ابزار را با خیال راحت حمل کند. با این حال، جابجایی یک پیانوی بزرگ می‌تواند نیازمند ایجاد تغییرات گسترده در ویژگی یا حتی بلند کردن ساز از طریق یک پنجره بزرگ با استفاده از جرثقیل باشد.

اندازه و وزن پیانوها حرکت آنها را بسیار سخت می کند. به عنوان مثال، یک پیانوی گرند کنسرت می تواند به ارتفاع بیش از 108 اینچ و وزن آن 1000 پوند یا حتی بیشتر بسته به سازنده برسد. بزرگترین پیانویی که تا کنون ساخته شده است دارای عرض 98 اینچ، ارتفاع 75 اینچ و طول 238 اینچ است. این هیولای پیانو دارای تعداد برجسته 156 کلید به جای 88 کلید معمولی است و توسط دانیل چاپیوسکی از لهستان ساخته شده است.

ملاحظات اساسی که باید هنگام جابجایی پیانو در اسباب کشی در نظر داشته باشید

فرقی نمی‌کند یک کنسرت بزرگ داشته باشید یا یک ستون مهره‌ای عمودی، چند کار وجود دارد که باید انجام دهید تا مطمئن شوید این حرکت موفق است:

کارتن اسباب کشی

از قبل با پیانو سازان حرفه ای مشورت کنید. حتی اگر احساس می کنید که نمی توانید از عهده خدمات آنها برآیید، این نقل قول ممکن است ملاحظات مهمی را مورد توجه شما قرار دهد.

حرکت پیانوی خود را بدون ابزار و وسایل لازم شروع نکنید . داشتن تجهیزات مناسب جابجایی شما را ایمن تر و آسان تر می کند.

هنوز حرکت هر مبلمان و اشیاء دیگر از مسیر سفر پیانو قبل از شروع. انجام این کار پس از شروع بسیار سخت تر خواهد بود، به خصوص اگر مسیر شامل پله باشد. اگر قرار است پیانوی خود را از طریق پله ها بالا و پایین کنید، بهترین راه حل اجاره یک سطح شیب دار است. با قرار دادن یک رمپ روی پله ها، بلند شدن واقعی پیانو روی پله ها کاهش می یابد.

از کامیون حمل و نقل بدون رمپ بارگیری استفاده نکنید . اگر کامیون چنین سطح شیبداری نداشته باشد، هیچ راهی وجود ندارد که بتوان پیانو را بلند کرد و به عقب وسیله نقلیه در حال حرکت چرخاند.

آیا پوشش پیانو در پتو بدون لغزش، تاشو لبه در زیر دستگاه و تامین امنیت آنها را با حرکت کابل برای حفاظت از پایان آن است.

درب را باز نگذارید – یک سواری ناهموار یا اشتباه می تواند به کلیدهای عاج ابزار آسیب برساند.

دانستن اینکه چه کاری را باید انجام دهید و چه کاری را نباید انجام دهید می تواند زمانی که یک آلت موسیقی بزرگ مانند پیانو را جابه جا می کنید بسیار مفید باشد.

دانستن اینکه چه کاری را باید انجام دهید و چه کاری را نباید انجام دهید می تواند زمانی که یک آلت موسیقی بزرگ مانند پیانو را جابه جا می کنید بسیار مفید باشد.

آیا جای بسته بندی خشکاننده داخل پیانو قبل از بسته بندی آن را. اگر در کامیونی که یک شبه در یک محیط مرطوب توقف می کند بارگیری شود، چوب می تواند بعداً تاب خورده و ترک بخورد.

این روند دشوار حرکت را بدون یک برنامه گام به گام روشن آغاز نکنید . وقتی شروع به حرکت پیانو می کنید، همه باید وظایف خود را بدانند و بدانند که چگونه باید آن را انجام دهند. هر قدم باید با احتیاط انجام شود.

هنوز حفظ پیانو بسته بندی شده در کامیون در طول بارگذاری. هر حرکتی در حین حمل و نقل می تواند منجر به آسیب دیدگی ابزار شود، از جمله آسیبی که بلافاصله قابل مشاهده نیست.

آیا تسمه حمل بار به نوعی برای پیانو هنگامی که تامین امنیت آن استفاده کنید. تسمه های مبلمان سنگین را بخرید یا اجاره کنید که می توانند وزن ابزار را در طول حمل و نقل به طور قابل اعتماد نگه دارند.

هنوز قبل از حرکت حذف پاها یک پیانو بزرگ است. پاها شکننده هستند و در حین حمل و نقل به راحتی می شکنند. علاوه بر این، برداشتن پایه‌ها معمولاً این امکان را فراهم می‌کند که پیانو را به صورت عمودی از طریق درگاه‌ها قرار دهید.

آخرین بار پیانو را بسته بندی نکنید . پیانو را در پشت کامیون در حال حرکت، درست روی دیوار قرار دهید. اگر فضای داخلی کامیون تراز نیست، چند تخته چوب را روی زمین قرار دهید تا وزن به طور یکنواخت متعادل شود.

آیا لحن پیانو پس از فرایند در حال حرکت به اتمام است. حتی اگر حرکت به خوبی انجام شود، تفاوت در رطوبت و فشار اتمسفر در خانه جدید آن، ساز را جدا می کند. کارشناسان کوک را در سال اول پس از جابجایی چهار بار و سپس یک یا دو بار در سال پس از سازگاری ساز با محیط جدید خود توصیه می کنند.

آیا سعی می کنید به اهرم وزن از ابزار در یک جهت و یا دیگر. به عنوان مثال، انحراف ابزار از روی مجموعه ای از پله ها، می تواند به قسمت میانی ساز فشار وارد کند و به طور دائم چارچوب آن را منحرف کند.

این نکات ایمنی را قبل از جابجایی پیانو در اسباب کشی به خاطر بسپارید

موارد دیگری که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

بهترین زمان اسباب کشی

چیزی که تو پوشیده ای . ممکن است چندان مشکل به نظر نرسد، اما وقتی با یک آیتم سنگین، دست و پا گیر و ناخوشایند مانند پیانو سر و کار دارید، یک شلوار گشاد یا کفش نامناسب می تواند تفاوت عمده ای ایجاد کند. در حین حمل و نقل از چیزی که ممکن است روی ساز گیر کند نپوشید و مطمئن شوید که ضد لغزش ترین جفت کفشی را که دارید بپوشید. یک گام اشتباه می تواند باعث یک حادثه خطرناک شود – شما نمی خواهید ریسک کنید.

مسیر سفر دقیق پیانو . این مورد در بالا مورد بررسی قرار گرفته است، اما می‌خواهید مطمئن شوید که جزئیات مسیر پیانو تا کامیون بارگیری را می‌دانید. به عنوان مثال، اگر چهار حرکت دهنده دارید که کمک می کنند، وقتی پیانو به پله ها می رسد چه کسی رهبری را بر عهده می گیرد؟ چه کسی وزن ساز را از پشت تحمل می کند و چه کسی آن را با هدایت قسمت میانی آن هدایت می کند؟ هیچ چیز را به شانس ندهید و قبل از اینکه کسی یک جفت دستکش متحرک بپوشد، در این مورد بحث کنید. هنگامی که به مقصد خود رسیدید، می خواهید این مرحله را مجدداً انجام دهید.

پیشنهاد: شرکت باربری شهرستان آماده است تا پیانو شما را به صورت کاملا حرفه ای به شهرستان مورد نظرتان حمل کند .

اندازه گیری های دقیق پیانوی شما هنگامی که پاهای پیانو را از هم جدا کردید و آن را روی دالی متحرک قرار دادید، یک متر را بردارید و بفهمید که آیاهنگام جابجایی پیانو در اسباب کشی، ایمنی باید اولویت اول شما باشد زیرا علیرغم ظاهر محکم، پیانوها آلات موسیقی بسیار ظریف و شکننده ای هستند.

هنگام جابجایی پیانو در اسباب کشی، ایمنی باید اولویت اول شما باشد زیرا علیرغم ظاهر محکم، پیانوها آلات موسیقی بسیار ظریف و شکننده ای هستند.

در واقع از طریق درهایی که برای عبور از آن نیاز دارید جا می شود. مطمئن شوید که طول ساز را نیز در نظر بگیرید، در غیر این صورت ممکن است در یک راهرو کوچک که پیانو نتواند آن را پاک کند، در یک زاویه گیر کرده اید.

تیم متحرک مناسب را جمع آوری کنید. اگر قصد دارید ساز موسیقی خود را بدون کمک تکان دهنده های حرفه ای پیانو حرکت دهید، به کمک دوستان قابل اعتماد و وفادار خود نیاز خواهید داشت. شما باید حداقل 3 نفر از دوستان خود را برای یک پیانو با سایز معمولی مانند یک بیبی گراند جمع کنید، اما اگر چیزی به بزرگی یک کنسرت در دست دارید، برای جابجایی چنین موزیکال بزرگی به 6 نفر نیاز دارید. ابزار. دوستانی که انتخاب می کنید باید سالم و بدون مشکل کمر یا آسیب های دیگر باشند. حتی یک اشتباه کوچک می تواند هم برای پیانو و هم برای افرادی که درگیر فرآیند حرکت هستند فاجعه بار باشد. اگر می خواهید یک جابجایی امن داشته باشید، تصمیم خود را هوشمندانه بگیرید.

نحوه جابجایی پیانوهای برقی در اسباب کشی

 یکی دیگر از انواع محبوب پیانو که معمولا در خانه ها دیده می شود، پیانو الکتریک است. صاحبان پیانوهای برقی مدرن نیازی به نگرانی در مورد جابجایی قطعات مکانیکی ریز یا تنظیم مجدد ساز پس از جابجایی ندارند، که باعث می‌شود آنها بسیار قابل حمل‌تر از همتایان آکوستیک خود باشند.

با این حال، اگر صاحب یک پیانو الکتریک هستید، باید آن را با همان دقتی که برای هر قطعه الکترونیکی ظریف اعمال می‌کنید حرکت دهید. کلیدهای آن همچنان می‌تواند در حین حمل و نقل شل شود و سخت‌افزار کنترلی آن در اثر چرخش‌ها و چرخش‌های غیرمنتظره آسیب ببیند. اکثر تولیدکنندگان پیانو دیجیتال برای محصولات خود کیف های مسافرتی سخت ارائه می دهند—ممکن است ارزش آن را داشته باشد که یکی را برای جابجایی خریداری کنید یا اجاره کنید.

مهم ترین نکته هنگام جابجایی پیانو در اسباب کشی

حرکت دادن چیزی به بزرگی یک پیانو با ساختار عجیب و غریبش شوخی نیست. اگر مراقب نباشید، می توانید به پیانوی خود آسیب جدی وارد کنید و تیم متحرک ممکن است آسیب ببیند. اگر می خواهید موفقیت آمیز باشد، در این فرآیند طولانی عجله نکنید. صبر و ذهنیت روشن راهی برای نزدیک شدن به این کار پیچیده است.

صرف نظر از اینکه در حال جابجایی یک کنسرت آکوستیک هستید یا یک پیانوی دیجیتال کوچک، باید مطمئن شوید که برای اجرای ایمن این حرکت آماده هستید. بلند کردن اجسام سنگین طیف گسترده ای از خطرات را برای متحرکان آماتور به همراه دارد، بنابراین ممکن است از متخصصان باتجربه نقل قول دریافت کنید .

مشاوره تخصصی توسط باربری الوبار تهران ارائه می شود – یک شرکت حمل و نقل مستقر در تهران که در اسباب کشی های محلی و از راه دور در کشور تخصص دارد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments