نکات مهم در بسته بندی لوازم شکستنی

نحوه بسته بندی وسایل شکننده برای اسباب کشی منزل در هر خانه اقلام شکننده و ظریف بسیار زیادی وجود دارد – از ظروف چینی، ظروف شیشه ای و سایر اقلام شکستنی آشپزخانه، از وسایل الکترونیکی، آثار هنری قاب بندی شده، آینه ها و لامپ ها تا آلات موسیقی.

و هنگامی که خانه تکانی در گوشه و کنار می رود، این سوال مهم در مورد چگونگی بسته بندی وسایل شکننده برای اسباب کشی منزل در مرکز توجه قرار می گیرد.

بسته بندی اقلام شکننده برای اسباب کشی منزل خطرات زیادی را برای چیزهایی که به راحتی شکسته می شوند پنهان می کند، و ماموریت شما شناسایی این خطرات و از بین بردن آنها از طریق مهارت های بسته بندی استادانه است.

این 10 نکته ظریف بار را برای بسته بندی وسایل شکننده برای اسباب کشی منزل دنبال کنید:

1. اقلام شکننده خود را لیست کنید

بسته بندی وسایل شکننده

بسته بندی وسایل شکننده برای اسباب کشی منزل، تجربه بسته بندی متفاوتی نسبت به بسته بندی لباس های خود برای اسباب کشی منزل خواهد بود. اگر به طور تصادفی یک تکه لباس روی زمین بیفتید، نمی شکند. بدترین اتفاقی که ممکن است در حین نقل مکان برای لباس‌هایتان بیفتد این است که وقتی شروع به باز کردن بسته‌بندی می‌کنید، برخی از آن‌ها چروک شده باشند. و اجازه دهید با آن روبرو شویم – این چیزی است که می توانید به راحتی با اتو و کمی وقت اضافی آن را برطرف کنید.

کار بسته بندی اقلام شکستنی برای اسباب کشی منزل می تواند زمان زیادی را به پایان برساند و برای تضمین نتایج خوب به لوازم بسته بندی زیادی نیاز دارد. به منظور کوتاه کردن زمان بسته بندی و صرفه جویی در هزینه های بسته بندی، باید تمام اشیای شکننده موجود در خانه خود را با دقت موجودی کنید – ظروف چینی، عینک، دستگاه های الکترونیکی، قاب عکس، آثار هنری، آلات موسیقی و هر چیز ظریف دیگری که دارید. .

بنابراین، وسایل شکننده خود را مرور کنید و ببینید آیا مواردی وجود دارند که ارزش تلاش و هزینه بسته بندی و اسباب کشی منزل را ندارند. بسته‌بندی را برای خود سخت‌تر نکنید – اگر بیش از یک سال است که از وسایلی که به راحتی شکسته می‌شوند استفاده نکرده‌اید، بهتر است آن‌ها را بفروشید، هدیه بدهید یا دور بیندازید.

مرتبط: اموزش بسته بندی لوازم شکستنی

نحوه درست کردن موجودی خانه هنگام اسباب کشی منزل

2. لوازم بسته بندی را آماده کنید

وقتی نوبت به بسته بندی وسایل شکستنی برای جابه جایی می رسد، باید مشخص باشد که برای انجام کار به خوبی به مواد بسته بندی زیادی نیاز خواهید داشت. نحوه بسته بندی وسایل شکننده در خانه برای بقای آنها در طول نقل مکان بسیار مهم است، اما اینکه چه چیزهای ظریف را با آن بسته بندی می کنید حتی بیشتر از آنچه فکر می کنید اهمیت دارد.

اول از همه، باید مطمئن شوید که نوع مناسبی از لوازم بسته بندی را برای کار پیش رو تهیه کرده اید:

جعبه های مقوایی . بهتر است جعبه ها را نو خریداری کنید. با این حال، شما همچنین می توانید جعبه های متحرک خود را تا زمانی که محکم، تمیز و خشک باشند به صورت رایگان دریافت کنید.

کاغذ بسته بندی . کاغذ بسته بندی نرم اولین خط دفاعی برای اقلام شکستنی شما خواهد بود، بنابراین مطمئن شوید که به اندازه کافی از آن مواد بسته بندی مفید دارید.

بسته بندی حباب دار . شکی نیست که روکش حبابدار بهترین ماده محافظ برای چیزهای ظریف و به راحتی شکستنی شما خواهد بود. تا جایی که می توانید، حباب بسته بندی کنید.

همانطور که می دانید، برای بسته بندی وسایل شکننده هنگام اسباب کشی منزل، به جعبه های مقوایی محکم و تمیزی نیاز دارید تا آنها را با خیال راحت حمل کنید. تمام ظروف مقوایی را از نظر هرگونه آسیب ساختاری بررسی کنید، سپس به عنوان یک اقدام ایمنی اضافی، کف آنها را با نوار چسب بچسبانید.

نکته :آموزش بسته بندی بدون نایلون حباب دار

کجا می توان جعبه های متحرک رایگان را دریافت کرد: چک لیست کامل

3. از کاغذ بسته بندی به عنوان لایه محافظ اولیه استفاده کنید

باربری پاسداران

شما نباید قدرت حفاظتی و تطبیق پذیری کاغذ بسته بندی را تخمین بزنید. در واقع، زمانی که به طور هوشمندانه استفاده می شود، کاغذ روزنامه بدون جوهر خریداری شده به عنوان یک محافظ اولیه عالی برای تمام اقلام شکستنی شما که در خانه شما یافت می شود، عمل می کند.

علاوه بر بسته بندی، می توان از کاغذ بسته بندی نرم برای ایجاد یک لایه ضربه گیر در داخل جعبه ها و پر کردن فضای خالی داخل آن ظروف مقوایی نیز استفاده کرد.

نکاتی برای بسته بندی وسایل شکننده

هنگام بسته بندی وسایل شکننده برای حرکت، کاغذ بسته بندی باید همیشه اولین خط دفاع شما باشد.

محل برخی مچاله بسته بندی کاغذ در کف هر جعبه قبل از پر کردن آن را با اقلام شکننده است. به این ترتیب، یک لایه بالشتک خوب دریافت خواهید کرد که ارتعاشات یا ضربه های احتمالی را در طول حرکت واقعی جذب می کند. برای صرفه جویی در هزینه های بسته بندی خود، می توانید از روزنامه های ساده نیز برای آن استفاده کنید.

ابتدا اقلام شکننده را همیشه در کاغذ بسته بندی نرم بپیچید، سپس از تکه های نوار برای محکم کردن بسته ها استفاده کنید. کاغذ کادو از سطوح ظریف در برابر خراشیدگی محافظت می کند و هر گونه نیروی نامطلوبی که اتفاقاً در حین حمل و نقل به آنها وارد می شود را از بین می برد.

قرار دادن  قطعه از باقی مانده بسته بندی کاغذ را به هر فضای باقی مانده در داخل جعبه برای جلوگیری از آیتم های شکننده مرتب از حال حرکت است. به یاد داشته باشید: هر گونه حرکت در داخل ظروف مقوایی ممکن است به قطعات شکستنی شما آسیب برساند.

15 نکته بسته بندی که به شما کمک می کند مانند یک حرفه ای بسته بندی کنید

4. از کارشناسان باربری تهران استفاده کنید تا قطعات شکستنی خود را ذخیره کنید

منصفانه است که بگوییم هنگام بسته بندی اقلام شکننده برای اسباب کشی منزل، این پوشش حبابی است که حیاتی ترین کار را برای محافظت از وسایل شکستنی شما انجام می دهد.

شکی نیست که فیلم پلاستیکی پر از هوا بهترین محافظت کلی را برای چیزهای ضعیف شما فراهم می کند . و این راز هم نیست که شما هرگز نمی توانید به اندازه کافی از پوشش حبابدار برای محافظت از اشیاء قیمتی خود استفاده کنید.

مسئله این است که گاهی اوقات تعیین زمان استفاده از کاغذ و زمان استفاده از نایلون حباب دار می تواند کمی گیج کننده باشد.

به یاد داشته باشید که از نایلون حباب دار به عنوان لایه دوم محافظ، روی لایه اولیه ساخته شده از کاغذ بسته بندی استفاده کنید. علیرغم ویژگی‌های محافظتی عالی، زمانی که روکش حباب‌دار مستقیماً روی سطوح ظریف قرار می‌گیرد، ممکن است آثار بدی از خود به جای بگذارد یا باعث «عرق کردن» برخی از روکش‌های مبلمان شود – یعنی رطوبت را به دام بیاندازد، که می‌تواند به برخی از وسایل شکننده که در حال اسباب کشی منزل هستید آسیب برساند. .

قرار دادن بخش های فوق العاده ظریف و عناصر با بسته بندی کردن حباب به نگه داشتن آنها را از گرفتن آسیب دیده است. چنین بخش‌های آسیب‌پذیر اضافی شامل پایه‌های عینک‌های پایه، مجسمه‌های شیشه‌ای و بخش‌های ساخته شده از شیشه مانند درها، پانل‌ها، قفسه‌ها و غیره است.

از تکه های کوچک نوار برای محکم کردن بسته های حباب دار استفاده کنید و از باز شدن آنها به تنهایی جلوگیری کنید.

9 اشتباهی که هنگام بستن چمدان برای اسباب کشی منزل باید از آنها اجتناب کنید

5. از برچسب زدن مناسب به عنوان یک اقدام ایمنی اضافی استفاده کنید

مرتبط: راهنمای بسته بندی اثاثیه آشپزخانه در باربری تهران

بسته بندی ظریف بار

ممکن است فکر کنید که برچسب زدن به تمام جعبه هایی که حاوی اقلام شکننده هستند به نوعی غیرضروری است زیرا فراموش نمی کنید که چه چیزی را در کجا بسته بندی کرده اید. اما حتی اگر حافظه خوبی دارید، فقط به خاطر آوردن جعبه های مقوایی اقلام شکننده درون آنها نیست. بیشتر اوقات، این در مورد هشدار به همه افرادی است که آن ظروف را حمل می کنند تا در هنگام بلند کردن، حمل، بارگیری و تخلیه وسایل به راحتی شکسته شونده مراقب باشند.

برای نوشتن مراقب باشید و شکستنی است در 2 طرف هر جعبه بسته بندی از یک نشانگر قرمز استفاده کنید (یک نشانگر سیاه نیز خوب است اما رنگ قرمز قرار است توجه را جلب کند) . علاوه بر این، محتویات جعبه و اتاق مقصد آن را نیز برای ساده‌تر کردن فرآیند باز کردن بسته‌بندی مشخص کنید.

یک مثال خوب از برچسب زدن مناسب هنگام بسته بندی اقلام شکننده ، لیوان های شراب، آشپزخانه است .

چگونه جعبه های خود را مانند یک بسته بندی حرفه ای برچسب بزنید

6. نحوه بسته بندی ظروف و لیوان برای اسباب کشی منزل

به زودی پس از شروع فرآیند بسته‌بندی خانه، از اینکه متوجه شدید آشپزخانه شما یکی از سخت‌ترین اتاق‌ها برای مرتب‌سازی و بسته‌بندی است، تعجب نکنید، زیرا تعداد زیادی اقلام – کوچک و بزرگ – در آن یافت می‌شود.

با این حال، این بشقاب‌ها و لیوان‌های آشپزخانه هستند که واقعاً مهارت‌های بسته‌بندی شما را آزمایش می‌کنند. در مجموع، هنگام بسته بندی بشقاب های چینی و لیوان های کریستالی برای اسباب کشی منزل، چندین نکته مهم وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

بهترین راه برای بسته بندی ظروف از اسباب کشی منزل

هنگام بسته بندی وسایل شکننده، BUBBLE WRAP را به قابل اعتمادترین دستیار خود تبدیل کنید.

در صورت امکان از جعبه ظروف استفاده کنید. این جعبه های مقوایی که به عنوان بسته های ظرف نیز شناخته می شوند، دیواره های ضخیم تری دارند و محافظت بهتری از ظروف چینی و ظروف شیشه ای شکستنی شما می کنند. اگر فقط جعبه‌های مقوایی استاندارد دارید، مطمئن شوید که کف آن‌ها را مجدداً چسبانده‌اید و از مواد لایه‌ای زیادی در داخل ظروف استفاده کنید.

میز آشپزخانه خود را به عنوان ایستگاه بسته بندی تنظیم کنید و پشته بزرگ کاغذ بسته بندی را در مرکز قرار دهید.

قرار دادن بشقاب چینی در 2-3 قطعه از بسته بندی کاغذ به عنوان اگر بسته بندی در حال حاضر. برای محافظت بیشتر می توانید از صفحات کاغذی بین قطعات شکستنی ظروف چینی استفاده کنید. برای مجموعه‌های گران‌تر یا با ارزش‌تر، روکش حباب‌دار را در بالا اضافه کنید.

ترتیب بسته بندی شده صفحات آشپزخانه وری در جعبه.

لوازم و اثاثیه خود را با باربری شهرستان جا به جا کنید.

را پر کنید در عینک و فنجان با کاغذ، و سپس قرار دادن هر قطعه به صورت جداگانه در کاغذ کاغذ بسته بندی. تمام ساقه های شیشه ای را با تکه های بسته بندی حباب دار برای محافظت بیشتر محکم کنید.

ترتیب عینک پیچیده کردن و فنجان در جعبه های از پیش محافظت بسته بندی.

نحوه بسته بندی ظروف برای حرکت؛  نحوه بسته بندی لیوان برای اسباب کشی منزل

7. نحوه بسته بندی لوازم برقی برای اسباب کشی منزل

اثاث کشی شرق تهران

اکثر دستگاه‌های الکترونیکی در خانه شما – رایانه‌ها، مانیتورها، چاپگرها، اسکنرها، سیستم‌های صوتی، سیستم‌های سینمای خانگی، کنسول‌های بازی و غیره – نسبتاً شکننده خواهند بود و به این ترتیب، در حین اسباب کشی منزل خانه مستعد آسیب خواهند بود. و پس از اینکه تصمیم گرفتید وسایل خود را خودتان جمع کنید، ماموریت شما باید این باشد که وسایل الکترونیکی خود را با خیال راحت بسته بندی کنید.

پشتیبان گیری داده های دیجیتال خود را قبل از بسته بندی تا دستگاه های الکترونیکی خود را. مهم ترین فایل ها را به حافظه های USB، به هارد اکسترنال یا یک سرویس ذخیره سازی آنلاین (ذخیره سازی ابری) منتقل کنید.

آماده جعبه که در آن شما خواهد الکترونیکی خود را بسته. برای بهترین نتیجه، باید از جعبه‌های اصلی استفاده کنید که دستگاه‌های شما هنگام خرید آن‌ها در آن قرار گرفته‌اند. با این حال، اگر آنها را نگه ندارید، همچنان می توانید با استفاده از جعبه های مقوایی استاندارد با اندازه مناسب و بالشتک کافی کار را انجام دهید.

گرفتن عکس از راه دستگاه های الکترونیکی خود را تا قبل از قطع آنها را سیمی. کابل ها را به درستی برچسب بزنید، سپس از زیپ برای مرتب کردن آنها استفاده کنید.

موقعیت مقوا قطعات برش از بیش از صفحه نمایش حساس و یا سایر مناطق فوق العاده شکننده است.

بسته بندی دستگاه های الکترونیکی خود را با بسته بندی کاغذ برای اولین بار، سپس با استفاده بسته بندی کردن حباب برای حفاظت از بسیاری از مناطق ظریف خود را.

از پتوهای محافظ نرم (پتوهای مبلمان) برای پوشش بخشی از وسایل الکترونیکی خود برای افزایش ایمنی در جاده استفاده کنید.

نحوه بسته بندی وسایل الکترونیکی شکننده برای اسباب کشی منزل

8. نحوه بسته بندی تصاویر و آینه ها برای اسباب کشی منزل

در مورد نحوه بسته بندی اشیاء شکننده در خانه، قطعات هنری قاب بندی شده پراکنده در سراسر خانه یا آپارتمان شما قطعاً در این دسته قرار می گیرند. شما نمی توانید عکس ها، نقاشی ها و آینه های قاب شده خود را از روی دیوارها بردارید و آنها را در یک جعبه تصادفی، کاملاً محافظت نشده، در معرض و آسیب پذیر بیندازید.

برای بسته بندی آثار هنری شکننده – یعنی برای محافظت از آثار هنری قاب شده و آینه های خانه خود، این نکات را برای بسته بندی وسایل بسیار شکننده برای اسباب کشی منزل دنبال کنید.

آماده جعبه سمت راست به نگه داشتن عکس ها و نقاشی های محافظت در طول حرکت قاب خود را. در صورت امکان، جعبه های متحرک تصویری تخصصی را خریداری کنید که از مقوای قوی تر و ضخیم تر ساخته شده اند. همچنین، جعبه های عکس را می توان برای محافظت بیشتر در اطراف اقلام قاب شده قرار داد.

از یک میز بزرگ به عنوان ایستگاه بسته بندی استفاده کنید. از طرف دیگر، می توانید قطعات قاب شده خود را مستقیماً روی زمین نیز بسته بندی کنید.

با یک نوار نقاش بر روی بخش های شیشه ای قاب عکس ها، نقاشی ها و آینه های خود یک X بسازید. X باید از گوشه ای به گوشه دیگر به صورت مورب باشد و در صورت شکستگی در حین حمل و نقل، از ورود قطعات شیشه به بوم یا کاغذ عکس جلوگیری کند.

موقعیت مقوا بریده های بیش از بخش های شیشه ای شکستنی، تقریبا به اندازه قاب. به این ترتیب، سطح محافظت بهتری از اقلام قاب شده خود دریافت خواهید کرد.

پک هر یک از آیتم قاب در ورق های بزرگ بسته بندی کاغذ، و سپس بسته بندی کردن حباب اضافه کردن به عنوان لایه نهایی – به ویژه برای قطعات آثار هنری با ارزش تر خود را.

افزودن بالشتک کافی برای هر یک از جعبه بسته بندی تصویر مطمئن شوید عکس های خود را، نقاشی، و آینه نمی داخل در سراسر حرکت است.

نحوه بسته بندی عکس ها و نقاشی ها

9. نحوه بسته بندی لامپ برای اسباب کشی منزل

کارتن اسباب کشی

ممکن است فوراً متوجه آن نشوید، اما بسیاری از لامپ‌های خانه شما – چراغ‌های رومیزی و لامپ‌های زمینی – نیز در دسته اقلام شکننده و شکستنی قرار می‌گیرند. و ممکن است قبلاً تصمیم گرفته باشید که بیشتر آنها را جابجا کنید، بنابراین اکنون سؤال نحوه بسته بندی لامپ ها برای اسباب کشی منزل بیشتر از همیشه شده است.

لامپ ها واقعا شکننده هستند اما چیزی که بسته بندی آنها را چالش برانگیزتر می کند شکل عجیب و غریب و نامنظم آنهاست. بنابراین، برای بسته بندی لامپ ها و آباژورها برای اسباب کشی منزل:

نحوه بسته بندی وسایل شکننده هنگام حرکت

مهم است که تمام جعبه هایی که حاوی اقلام شکننده هستند را به درستی برچسب بزنید.

از جعبه‌های اصلی که لامپ‌های شما وارد شده‌اند استفاده کنید. به احتمال زیاد آنها را نگه ندارید، بنابراین فقط جعبه‌های مقوایی معمولی با اندازه مناسب را بردارید و 1) قسمت بیرونی آن‌ها را با نوار چسب تقویت کنید و 2) کاغذ مچاله شده یا تکه‌های حباب بسته‌بندی را روی آن قرار دهید. قسمت پایینی که به عنوان بالشتک موثر عمل می کند.

ریختن دقت لامپ خود را. بسته به مدل و طرح دقیق، باید نحوه برداشتن آباژور را بیابید، چنگ (قاب فلزی یا پلاستیکی U شکل) را بیرون بیاورید و در نهایت پیچ لامپ را باز کنید. گاهی اوقات، برای اینکه بتوانید آباژور را بیرون بیاورید، ممکن است لازم باشد سوکت را باز کنید.

امنیت طناب از لامپ برای امن نگه داشتن همه چیز. می‌توانید با استفاده از کابل کش آن را مرتب نگه دارید یا به سادگی آن را در اطراف پایه لامپ بچرخانید.

قرار دادن پایه چراغ، چنگ، و آباژور با چند ورق بسته بندی کاغذ، بعد از آن همه پوشش با بسته بندی کردن حباب برای حداکثر حفاظت.

انتقال پایه لامپ، چنگ و آباژور خود را به یک جعبه مقوایی از پیش خالی، سپس پر کردن هر گونه شکاف با کاغذ (کاغذ روزنامه خوب است).

جعبه را برچسب بزنید و آن را به عنوان شکستنی علامت بزنید .

10. نحوه بسته بندی آلات موسیقی هنگام حرکت

اگر در خانه خود صاحب آلات موسیقی هستید، پس باید بدانید که چقدر با ارزش هستند. در نتیجه، آخرین چیزی که می خواهید این است که یک آلت موسیقی به دلیل بسته بندی نامناسب آسیب ببیند و به دنبال آن اسباب کشی منزل نادرست انجام شود.

پک آلات موسیقی کوچکتر در موارد سخت و کیسه های خوبی پر که به طور خاص برای آنها طراحی شده است. اگر جعبه ساز مناسبی ندارید، بهتر است آن را از نزدیکترین فروشگاه موسیقی خریداری کنید. اگر این امکان پذیر نیست، از یک جعبه مقوایی محکم با اندازه مناسب استفاده کنید و سپس داخل آن ظرف مقوایی را به اندازه کافی قرار دهید.

ترک آلات موسیقی بزرگتر مانند یک پیانو یا یک ارگ هاموند به مراقبت از سیاست گذاران پیانو حرفه ای . اسباب کشی منزل پیانو به تنهایی به دلیل اندازه بزرگ و وزن سرسام آور پیانوها، حتی پیانوهای ایستاده کوچکتر، کار بسیار خطرناکی است. ارزش (عاطفی) پیانو و خطر بالای تصادفات را اضافه کنید – هم صدمات شخصی و هم آسیب مالی، و به زودی از نیاز به استخدام افراد حرفه ای برای به دست آوردن ایمن و سریع کار متقاعد خواهید شد.

در صورت امکان، ابزارهای کوچکتر خود را با وسیله نقلیه شخصی خود حرکت دهید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments