نکات استفاده از کارتن اثاث کشی

بهترین اندازه کارتن اثاث‌کشی جهت بسته‌بندی

اکثر افراد به معمولاً فکر می‌کنند کارتن و جعبه‌های بزرگ بهترین گزینه برای اثاث کشی است زیرا شما می‌توانید اثاثیه بیشتری در یک جعبه بزرگ قرار دهید و دیگر نیازی به خرید جعبه های کوچک زیادی ندارید. این یک ایده عالی است ، اما کاربردی نیست. جعبه های بزرگ با وسایل زیاد به معنای حمل چیزهایی بسیار بزرگ شکل است. 

این به معنای جا به جایی و رفت و آمد کمتر برای حمل و نقل آنها است ، اما باید توجه نمایید که جعبه ها و کارتن های اثاث کشی بزرگ به سختی جا به جا می شوند. زیرا بیشتر از حد معمول سنگین هستند و باعث می شود به همان اندازه زمان که برای جا به جایی جعبه ها و کارتن های اثاث کشی کوچک وقت نیاز دارید وقت ببرد. یکی از راه حلها این است که تعدادی کارتن اثاث کشی بزرگ مورد نیاز خود را تهیه کنید اما هرگز آنها را پر نکنید.

مطالعه کنید: باربری و اتوبار شهرستان

قبل از بیرون رفتن برای تهیه کارتن اسباب کشی ارزان قیمت ، نگاهی به اثاثیه خود بندازید و ارزیابی کنید که چه مقدار وسایل دارید و چگونه می خواهید آن را حمل کنید.

کارتن های اسباب کشی

لوازم شکستنی مانند لامپ ها ، بسته به اندازه آنها ، ممکن است بهتر باشد که به خارج از جعبه منتقل شوند. همچنین به لوازمی که میتوانید برای بسته بندی اثاثیه منزل از آن استفاده کنید و در حال حاضر دارید نگاه کنید می توانید یک سبد لباسشویی پر از لباس یا یک سطل زباله پر از مواد تمیز کننده بسته بندی کنید.این کار باعث می شود به کاتن بسته بندی اثاثیه منزل کمتری نیاز داشته باشید.

در حالی که خانه خود را بررسی می کنید ، به دنبال اجسام و یا وسایلی باشید که حمل و نقل آنها سخت بوده و برای حمل و نقل آنها نیاز به دقت و مهارت کافی است ، چیزهایی که آخرین باری که اثاث کشی کردید مشکلاتی را برای شما ایجاد کردند ، یا چیزهایی را که می خواهید برای جابجایی اما بسته بندی آنها برنامه ریزی نکنید این موارد را میتوانید به کارگران ماهر باربری تهران الوبار بسپارید.

جعبه های بزرگ مخصوص وسایل سبک یا مواردی است که به معنای واقعی کلمه در هیچ جعبه دیگری جای نمی گیرند. شما بیشتر کارتن های اثاث کشی متوسط نیازدارید. جعبه های کوچک مناسب کتاب ، اشیا سنگین ، یادگاری ، ظروف چینی شکننده و سایر اشیا شیشه ای هستند.

کارتن رگال دار مخصوص حمل لباس و اویز دار نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد لباس های آویز را هنوز بر روی چوب لباسی حمل کنید ، اگرچه پر کردن چمدان ، کیف های دوتایی و سبد لباسشویی با لباس نیز مفید است.

کشوهای جدا شونده را از کمد خود بیرون بیاورید و با استفاده از نوارچسب بعد از اینکه آنها را خالی کردید بچسبانید.. هنگامی که روز اثاث کشی فرا می رسد ، به راحتی تمام کشوها را بیرون بکشید ، کمد را به داخل کامیون منتقل کرده و دراورها را تعویض کنید. در این صورت نیازی به کار با کمد سنگین یا بسته بندی و لباس نیست و وزن دراور نیز کم میشود و راحت تر میتوان آن را حمل کرد.

نحوه بسته بندی کتاب در کارتن اثاث کشی باربری ظریف بار

کارتن اسباب کشی

بسته بندی کتاب ها لازم نیست ترسناک یا طاقت فرسا باشد. کارتن های کوچک میتواند بهترین راه حل برای حمل کتابهای شما باشد، اما شاید لازم باشد که کتاب های بزرگتر را به جعبه ای با اندازه متوسط ​​انتقال دهید. سعی کنید کتابهای درسی یا مورد علاقه خود را که  سنگین تر هستند در بین چند جعبه مختلف تقسیم کنید تا از پاره شدن کارتن اسباب کشی جلوگیری شود .

همچنین بخوانید: آموزش بسته بندی لباس

به عنوان یک قانون کلی ، همیشه کتاب ها را مانند قفسه ، خوابیده به پهلو (مانند یک میز) یا به صورت ایستاده بسته بندی کنید. هرگز آنها را ایستاده قرار ندهید تا بتوانید عناوین را مشاهده کنید. صفحات به قدری سنگین هستند که ذخیره آنها از این طریق به معنای واقعی کلمه صحافی را از بین می برد و به کتاب آسیب می رساند.

این امر به ویژه درصورتی که قصد داشته باشید آنها را در انبار قرار دهید بسیار کار درستی است. با کتابهای بزرگتر شروع کنید و سپس به سمت کتابهای کوچکتر بروید. سعی کنید آنها را محکم بسته بندی کنید تا جایی برای تکان خوردن نداشته باشند.

جعبه ها را بیش از حد چسب کاری و یا فشرده نکنید ، زیرا فشار بیش از حد باعث شکستگی کارتن اسباب کشی در حین اسباب کشی می شود. آنها یک پایه جامد بسیار خوب ایجاد می کنند ، همچنین می توانند در میان اثاثیه  قرار گیرند تا شکاف ها را پر کنند.

نحوه بسته بندی وسایل شکننده و لوازم الکترونیکی در کارتن اثاث کشی

کارتن اثاث کشی تهران

بهترین انتخاب برای بسته بندی اثاثیه و لوازم شکستنی استفاده از محافظ های حباب دار است! می توانید آن را در هر فروشگاه باربری تهران الوبار ، فروشگاه لوازم خانگی یا اداره پست خریداری کنید. این کار کمی هزینه دارد اما از صدمه دیدن اثاثیه و لوازم شکستنی شما جلوگیری می کند. سایر گزینه های مناسب تر با هزینه کمتر برای بسته بندی لوازم شکستنی عبارتند از روزنامه مچاله شده ، پارچه یا حوله.

استفاده از پارچه برای محافظت از ظروف به شما امکان می دهد همزمان دو وسیله را با هم بسته بندی کنید ، فضای کمتری را هم مصرف می کنید. هنگام اسباب کشی  و بسته بندی وسایل بزرگ و شکننده مانند گلدان های زینتی یا وسایل الکترونیکی ،استفاده از پتوها نیز بسیار خوب هستند.

لحافی که چند بار تا شده ، بالشتک مناسبی برای تلویزیون صفحه تخت ، سیستم بازی ، چاپگر یا لپ تاپ بدون قاب است. در صورت امکان این موارد را در جعبه های اصلی خود با درج فوم بسته بندی کنید ، اما اگر هم کارتن های آنها موجود نبود باز میتوانید از پتو برا محافظت از انها استفاده کنید. بهترین روش برای حمل و نقل لوازم الکترونیکی شکننده ، وسیله نقلیه جداگانه ای است که معمولاً صندلی عقب اتومبیل یا کابین صندوق عقب خودرو شخصی شماست.

وسایل الکترونیکی را در یک محیط کنترل دما کنترل کنید و نگه دارید. همچنین می خواهید اطمینان حاصل کنید که در روند جابجایی می توانید از این موارد جلوگیری کرده و از سرقت وسایل الکترونیکی خود جلوگیری کنید.

همیشه وسایل شکننده خود را با در نظر داشتن اتفاقات احتمالی بسته بندی کنید. به بدین صورت شما نهایت دقت را در بسته بندی به خرج میدهید. . بشقاب ها را به صورت ایستاده بر روی لبه خود مانند پرونده هایی که در یک جعبه پر کردن پرونده هستند ، بسته بندی کنید.

اگر آنها واقعاً لطیف و شکستنی هستند ، بین هر صفحه یک ورق حباب یا پارچه شستشو قرار دهید. همیشه فنجان ها ، جام ها و لیوان ها را به حالت ایستاده قرار دهید. آنها قادر خواهند بود فشار بیشتری را تحمل کرده و تأثیر احتمالی را بهتر از طرف خود توزیع کنند.

عینک ها محکم هستند و می توانند روی هم قرار بگیرند ، اما فقط به خاطر داشته باشید که از هر سطحی که ممکن است به هم بخورد برای جلوگیری از خراش محافظت کنید.

محافظت از کارتن اثاث کشی هنگام اثاث کشی

ابتدا با کارتن های خوب شروع کنید. خوب به معنای جدید نیست. یک کارتن خوب سه لایه است (دو تکه مقوا با یک زیگزاگ کاغذ در وسط آن) ، بدون فرورفتگی یا لکه های ضعیف. دوم ، از نوع مناسب نوار استفاده کنید.

خرید کارتن اثاث کشی

نوار بسته بندی شفاف بهترین است. می توانید از نوار چسب استفاده کنید ، اما وقتی برداشته می شود قطعات را از جعبه جدا می کند و باعث می شود که استفاده مجدد یا بازیافت سخت شود. سوم ، از نوار زیاد استفاده کنید. تمام درزهای جعبه خود را حداقل یک بار نوار چسب بزنید و ضعیف ها را چندین بار بچسبانید. قسمت زیر جعبه را با سه بار عبور از درز اصلی دو فلپ تقویت کنید ، یک بار از وسط و دو طرف از سمت راست پایین آن را نگه دارید. با این کار مطمئن می شوید هنگام جابجایی قسمت پایین کارتن اسباب کشی پاره نمی شود.

اگر از کارتن اسباب کشی دست دوم تاخته استفاده می کنید ، دور زدن با کناره های جعبه با نوار می تواند به جعبه کمک کند تا در روند حرکت شکل خود را حفظ کند.

برای محافظت از کارتن ها و کمرتان از تکنیک های خوب سنگین استفاده کنید. بهتر است جعبه را در زیر نگه داشته و از پایین کارتن اسباب کشی را بلند  کنید. مطمئن شوید هنگام حمل ، با پاها بلند می شوید و نه با کمر.

تا آنجا که از کارتن اثاث کشی (و وسایل خود) محافظت می کنید ، سعی کنید آنها را از آب یا برف دور نگه دارید ، که باعث ضعف مقوا می شود. اگر می خواهید آنها را روی زمین مرطوب قرار دهید سعی کنید آنها را روی پارچه های پلاستیکی ، کیسه های بزرگ زباله سیاه یا پرده ضد آب قرار دهید.

بهترین راه برای محافظت از کارتن های اسباب کشی هنگام اثاث کشی این است که جعبه های بزرگتر تحمل وزن را در پایین قرار داده و تا جعبه های متوسط ​​و کوچکتر را جمع کنید. 

هنگام بسته بندی وسیله نقلیه در حال حرکت ، با تلاش برای ساختن هر سطح کامل و بدون سوراخ ، دانش داخلی تتریس خود را کانال کنید. سوراخ به معنای شکسته شدن چیزی است. در اصل ، فقط چیزهایی را که می خواهید مرتباً روی هم چیده و تا حد امکان نزدیک به زمین نگه دارید.

تماس با کارشناسان باربری تهران

در هر صورت اگر وقت انجام این نکات و یا مهارت آن را نداشتید در هر ساعت از شبانه روز می توانید با کارشناسان باربری تهران الوبار تماس گرفته و علاوه بر مشاوره رایگان در خواست خدمات باربری و اثاث کشی خود را به ثبت برسانید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments