نحوه بسته بندی لباسهای زمستانی برای اسباب کشی

نحوه بسته بندی لباسهای زمستانی برای اسباب کشی اگر در حال برنامه ریزی برای نقل مکان هستید، یکی از چیزهایی که باید به آن علاقه مند باشید این است که چگونه لباس های خود را برای اسباب کشی بسته بندی کنید.

از بین تمام لباس‌هایی که دارید، لباس‌های زمستانی شما سخت‌ترین لباس‌ها برای دسته‌بندی و بسته‌بندی خواهند بود. چرا؟ لباس‌های زمستانی به دلیل حجم زیاد، فضای زیادی را اشغال می‌کنند و معمولاً در حین اسباب کشی، فضا محدود است.

در حال حاضر، بسته بندی لباس های زمستانی هنگام اسباب کشی خانه کاملاً شبیه به بسته بندی لباس های زمستانی برای مسافرت است، اما در کل به عنوان یک کار چالش برانگیز تلقی می شود. دلیل اصلی آن این است که، بر خلاف بستن چند ژاکت و یک ژاکت اضافی هنگام رفتن به سفر اسکی، شما باید تمام لباس های زمستانی خود را در حین نقل مکان به خانه ببندید و جابجا کنید، به خصوص زمانی که به سمت سرما می روید. دولت.

در مجموع، برای صرفه جویی در فضا هنگام بسته بندی لباس های زمستانی برای اسباب کشی، باید ترفندهای منظمی را بدانید و در نتیجه خانه خود را کارآمدتر کنید. همچنین، باید مطمئن شوید که بهترین نکات را برای بسته‌بندی لباس‌ها دنبال می‌کنید تا مطمئن شوید که کت‌ها، ژاکت‌ها، کلاه‌ها و دستکش‌های زمستانی شما کاملاً دست نخورده به خانه جدید می‌رسند.

بنابراین، بهترین راه برای بسته بندی لباس های زمستانی برای اسباب کشی چیست؟

بسته بندی لباسهای زمستانی

قبل از بسته بندی لباس های زمستانی چه نکاتی را باید بدانید

چند نکته مهم وجود دارد که قبل از شروع کار در بسته بندی لباس باید از آنها آگاه باشید. در واقع، درک ویژگی‌های کار آتی به شما کمک می‌کند تا فرآیند بسته‌بندی را بدون به خطر انداختن ایمنی کلی خانه، سرعت بخشید.

لباس های زمستانی اصلا شکننده نیستند

خبر خوب هنگام بسته بندی لباس های زمستانی برای حرکت این است که لباس ها شکننده نیستند و بنابراین اگر به طور تصادفی جعبه ای پر از لباس را روی زمین بیاندازید، به هیچ وجه آسیب نمی بینند. لباس‌ها کالاهای نرمی هستند، بنابراین نمی‌توانند مانند وسایل خانه که از شیشه، چینی و چوب ساخته شده‌اند، بشکنند.

این واقعیت به تنهایی فشاری را که هنگام بسته بندی لباس های گرم خود احساس می کنید از نظر ایمنی کاهش می دهد.

پیشنهاد : اگر تنها می خواهید لباس ها را حمل کنید میتوانید خودتان این کار را انجام دهید و یا اینکه کار را به کارگران متخصص وانت بار تهران بسپارید.

وانت بار تهران

لباس های زمستانی می توانند به طرز شگفت انگیزی سنگین باشند

بیشتر لباس هایی که برای اسباب کشی بسته بندی می کنید نسبتاً سبک وزن خواهند بود، که امتیاز دیگری است که باید از آن خوشحال باشید. با این حال، سنگین‌ترین تکه‌های لباسی که برای حمل و نقل ایمن نیاز دارید، لباس‌های زمستانی شما هستند.

کت های زمستانی به دلیل آستر خز ضخیم که اکثر آنها دارند می توانند به طرز شگفت انگیزی سنگین باشند. به عنوان یک قاعده، کت های ساخته شده از چرم ضخیم وزن بیشتری نسبت به کت های ساخته شده از پارچه دارند.

ژاکت‌های پشمی نیز می‌توانند سنگین‌تر از آن چیزی باشند که فکر می‌کنید، مخصوصاً زمانی که در یک جعبه بزرگ قرار می‌گیرند.

لباس های زمستانی فضای زیادی را اشغال می کنند

خبر بد هنگام بسته بندی لباس های زمستانی هنگام اسباب کشی این است که این لباس ها به دلیل حجم زیاد، فضای زیادی را در داخل ظروف مقوایی اشغال می کنند.

مطلب مفید : آموزش بسته بندی لباس

و این به نوبه خود، به احتمال زیاد شما را مجبور خواهد کرد که از جعبه های بسته بندی بزرگتری نسبت به آنچه که آماده کرده اید استفاده کنید و از تکنیک های بسته بندی ثابت شده (از جمله کیسه های خلاء مخصوص) استفاده کنید که ذخیره سازی موجود در ظروف مقوایی را به حداکثر می رساند.

10 راه برای منظم ماندن هنگام اسباب کشی

قبل از بسته بندی لباس های زمستانی چه کاری باید انجام دهید

قبل از اینکه واقعاً شروع به انتقال لباس های زمستانی خود به جعبه کنید، چندین کار آماده بسته بندی وجود دارد که باید ابتدا آنها را انجام دهید تا از تجربه بسته بندی بدون مشکل از ابتدا تا انتها اطمینان حاصل کنید.

 • لباس های زمستانی خود را مرتب کنید
 • نحوه بسته بندی لباس های زمستانی حجیم
 • برخی از لباس های زمستانی ممکن است ارزش زحمتی برای انتقال به خانه جدید نداشته باشند.

مهمترین کاری که باید هنگام بسته بندی لباس های زمستانی برای اسباب کشی انجام دهید این است که آن لباس ها را مرور کنید و به صورت موردی تصمیم بگیرید که هر کدام را جابجا کنید یا نه.

اگر به سمت آب و هوای گرم تری حرکت می کنید، واقعاً به وسایل زمستانی جدی مانند کت های خزدار سنگین، ژاکت های پشمی و کلاه ها و دستکش های ضخیم نیاز نخواهید داشت. از آنجایی که آب و هوای منطقه مقصد شما در تمام طول سال معتدل خواهد بود، پس بهتر است قبل از نقل مکان، از شر اکثر یا حتی تمام لباس های زمستانی خود خلاص شوید تا در منابع گرانبهای بسته بندی و البته – پول صرفه جویی کنید.

از سوی دیگر، اگر به حالت سرد می روید، پس باید تمام لباس های زمستانی خود را بسته بندی کرده و جابجا کنید. در این صورت، فقط باید از شر قطعاتی که بیش از حد فرسوده شده اند یا دیگر قصد استفاده از آنها را ندارید، خلاص شوید.

لباس هایی را که نیاز ندارید بفروشید یا اهدا کنید

مشاوره اسباب کشی

اگر قصد ندارید در آینده نزدیک از آنها استفاده کنید، واقعاً هیچ فایده ای برای هدر دادن زمان گرانبها برای بسته بندی لباسهای زمستانی و اسباب کشی لباس های زمستانی وجود ندارد.

 • هنگامی که لباس های خود را مرتب کردید، باید 3 دسته لباس داشته باشید:
 • آنهایی که با خود به خانه جدید می برید (به زودی بسته بندی می شود).
 • آنهایی که با خود نمی برید اما هنوز در شرایط خوبی هستند (برای فروختن، اهدا یا اهدا به دوستان و خانواده). و
 • آنهایی که شما به خانه جدید نقل مکان نمی کنید و در شرایط نامناسبی هستند (برای بازیافت مناسب دور ریخته می شوند).

کار درست را انجام دهید و لباس های زمستانی را که واقعاً به آن نیاز ندارید اهدا کنید – افرادی هستند که بیشتر از شما به آنها نیاز دارند. از طرف دیگر، می‌توانید تصمیم بگیرید که برخی از آن لباس‌های زمستانی را بفروشید، مخصوصاً زمانی که خیلی کم استفاده می‌شوند یا هرگز برای این موضوع پوشیده نشده‌اند.

جعبه های مقوایی بزرگ را آماده کنید

به خاطر داشته باشید که برای وسایل نسبتاً سبک وزن مانند لباس و ملافه باید از جعبه های مقوایی بزرگ و برای چیزهای نسبتاً سنگین مانند کتاب از جعبه های کوچک تا متوسط ​​استفاده کنید.

بنابراین، قبل از شروع بسته بندی لباس های زمستانی، مطمئن شوید که جعبه های متحرک کافی در اختیار دارید. همچنین، برخی از کت‌ها و کت‌های زمستانی شما ممکن است آنقدر گران باشند که با تا کردن آن‌ها در جعبه‌های مقوایی معمولی آسیبی به آنها وارد نشود. در چنین مواردی، باید از جعبه‌های کمد مخصوص استفاده کنید که بتوانید آن کت‌ها و کت‌های باارزش زمستانی را طوری آویزان کنید که گویی در کمد خانه (کمد لباس) شما ذخیره شده‌اند.

چگونه قبل از حرکت از شر چیزها خلاص شویم

نحوه بسته بندی لباسهای زمستانی برای اسباب کشی

 • حالا باید آماده باشید تا لباس های زمستانی خود را جمع کنید. بیایید با کت و کت شما شروع کنیم.
 • در اینجا بهترین راه برای بسته بندی لباسهای زمستانی برای اسباب کشی آمده است:
 • نحوه بسته بندی کت ها هنگام اسباب کشی
 • لباسهای زمستانی شما برای رفتن به حالت سرد تبدیل به یک ضرورت می شوند.
 • یک کت زمستانی را با دکمه بالا یا زیپ ببندید تا تا حد امکان فشرده شود.
 • FOLD آستین کت در چنین راه که به شکل یک مستطیل. برای انجام این کار، لباس زمستانی را روی یک سطح صاف قرار دهید (مثلاً تخت خواب)، هر آستین را به موازات دو طرف کت به عقب تا کنید.
 • FOLD کل کت زمستانی در نیم به طوری که جلوی آن شما مواجه است.
 • جمع کردن کت عنوان محکم که ممکن در تلاش برای حذف هر گونه به دام افتاده هوا در داخل رول کت زمستانی خورده.
 • تا زمانی که رول آماده شود، کاپوت کت را (در صورت داشتن) باز نگه دارید . کاپوت را باز نگه دارید و رول لباس را درون آن قرار دهید.
 • از چند نوار لاستیکی الاستیک برای محکم کردن رول در هر طرف استفاده کنید و از باز شدن آن در هنگام حمل در داخل جعبه بسته بندی جلوگیری کنید.
 • انتقال پالتو زمستانه نورد کردن به یک جعبه مقوا بزرگ است که با کاغذ بسته بندی تمیز پوشیده شده است.
 • از طرف دیگر، دو روش مطمئن دیگر برای بسته بندی لباسهای زمستانی برای اسباب کشی وجود دارد:

کت ها را داخل جعبه کمد بسته بندی کنید . اگر کت‌ها و کت‌های زمستانی گران‌قیمتی دارید که نمی‌خواهید به دلیل جابه‌جایی همه آنها را چروکیده ببینید، باید آن‌ها را در یک جعبه کمد مخصوص بسته بندی کنید. خیلی ساده است: فقط کافی است چنین پالتوهایی را از کمد بیرون بیاورید و داخل جعبه کمد، همراه با چوب لباسی و همه چیز آویزان کنید.

یک باربری خوب : باربری تهران یکی از باربری های معتبر در کنار باربری ظریف بار سعادت آباد است.

کت ها را داخل کیسه خلاء بسته بندی کنید . اگر واقعاً نگران این هستید که فضای کافی برای لباسهای حجیم زمستانی خود نداشته باشید، می توانید با استفاده از یک کیسه جاروبرقی حجم کلی آنها را کاهش دهید. یک کیسه ذخیره سازی خلاء با کیفیت می تواند به شما کمک کند تا 80٪ از فضای ذخیره سازی را پس از مکش هوا از کیسه ذخیره کنید.

نحوه بسته بندی ژاکت برای اسباب کشی

بسته بندی بدون نایلون حباب دار

خبر خوب این است که بسته بندی ژاکت ها برای اسباب کشی آسان تر از کت های زمستانی است.

در اینجا بهترین راه برای بسته بندی ژاکت برای حرکت آورده شده است:

 • نحوه بسته بندی لباسهای زمستانی ژاکت برای اسباب کشی
 • مطمئن شوید که فقط ژاکت هایی را که می خواهید در آینده نزدیک بپوشید بسته بندی می کنید.
 • محل ژاکت روی یک سطح صاف – برای مثال، در یک جدول یا روی تخت اتاق خواب.
 • عبور آستین ژاکت در سراسر پشت آن، تشکیل یک X.
 • FOLD لباس زمستان به دو خط عمودی در حالی که آستین-X عبور از داخل.
 • جمع کردن ژاکت محکم با شروع از پایین و رفتن تمام راه به گردن.
 • از چند نوار لاستیکی الاستیک در هر انتهای آن استفاده کنید تا رول ژاکت را ثابت کنید و از باز شدن آن در حین حمل و نقل جلوگیری کنید.
 • انتقال نورد تا ژاکت زمستان را به یک جعبه مقوا بزرگ پیش اندود شده تا با کاغذ بسته بندی تمیز.

هنگامی که در حال بسته بندی ژاکت های بسیار ظریف هستید (ژاکت های کشمیری، ژاکت های آنگورا، و غیره)، رول لباس به دست آمده را در کاغذ بسته بندی تمیز و نرم برای محافظت بیشتر بپیچید. از تکه های نوار روی رول کاغذ استفاده کنید تا آن را در جای خود نگه دارید.

دوباره، همانطور که در مورد بسته بندی کت ها و ژاکت های زمستانی برای اسباب کشی اتفاق افتاد، می توانید تصمیم بگیرید که حجیم ترین ژاکت های خود را در کیسه های ذخیره سازی خلاء بسته بندی کنید تا حجم لباس های زمستانی بسته بندی شده را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

نحوه بسته بندی کلاه، روسری و دستکش زمستانی برای اسباب کشی

بسته بندی کلاه، روسری و دستکش زمستانی برای حرکت بسیار ساده است، بنابراین در انجام کار در زمان صفر مشکلی ندارید. هنگام انجام این کار فقط باید به چند نکته توجه داشت:

تمام لوازم کوچک زمستانی مانند کلاه، روسری و دستکش را در یک جعبه با اندازه متوسط ​​که از قبل با کاغذ بسته بندی تمیز پوشانده شده است، بسته بندی کنید.

به یاد داشته باشید که جعبه را به طور مناسب برچسب بزنید تا بتوانید پس از اسباب کشی سریع آن را شناسایی کنید.

اگر در زمستان جابه‌جا می‌شوید، حتماً یک کلاه زمستانی، یک جفت دستکش گرم و حتی یک روسری پشمی برای هر یک از اعضای خانواده برای روز اسباب کشی کنار بگذارید.

نحوه بسته بندی لباس های زمستانی حجیم

استفاده از کیسه های جاروبرقی را برای کاهش حجم لباس های زمستانی خود در نظر بگیرید.

همانطور که قبلاً ذکر شد، لباس های زمستانی می توانند نسبتاً حجیم باشند و به دلیل فضای ذخیره سازی محدود می توانند به راحتی در حین نقل مکان به یک مشکل جدی تبدیل شوند. و دقیقاً به همین دلیل است که باید به طور جدی استفاده از کیسه های ذخیره سازی خلاء را برای بسته بندی لباس های زمستانی خود در نظر بگیرید.

کیسه‌های وکیوم به کیسه‌های فشاری نیز معروف هستند و در یک طرف آن‌ها دریچه‌ای دارند که باید در آن شیلنگ وکیوم یا پمپ دستی برای مکش هوا از کیسه‌های ذخیره‌سازی تعبیه کنید. بدون هوای داخل، حجم جمعی لباس‌های حجیم زمستانی به شدت کاهش می‌یابد، و این باعث می‌شود که بسته‌های فشرده تازه‌تشکیل شده در فضاهای کوچک‌تر قرار بگیرند.

اکثر کیسه های ذخیره سازی خلاء موجود در بازار امروز ادعا می کنند که حجم اقلام نرم و حجیم را تا 80 درصد کاهش می دهند. با این حال، اگر بتوانید 50 درصد حجم کمتری از لباس های حجیم زمستانی خود را به دست آورید، باید کل عملیات را موفقیت آمیز بدانید.

در مجموع، بسته بندی لباس های زمستانی برای اسباب کشی کار بسیار ساده ای است… مگر اینکه زمان کمی برای آماده شدن برای روز اسباب کشی داشته باشید. هنگامی که زمان تحت فشار قرار می گیرد، بهترین شرط شما این است که به بسته بندی های حرفه ای با کارایی بسته بندی اعتماد کنید که هنوز هم بی رقیب است.

پیشنهاد مطالعه : اسباب کشی به استان سردسیر

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments