نحوه بسته بندی با نایلون حباب دار

شما در حال برنامه‌ریزی برای یک اثاث‌کشی هستید و با ناراحتی به همه وسایل شخصی که باید مرتب‌شده و برای حمل بار بسته‌بندی شوند، نگاه می‌کنید؟ به نظر می‌رسد که برای انجام کار با خیال راحت به کمک ارتش کوچکی از دوستان و خانواده نیاز خواهید داشت؟ البته هرچقدر به شما کمک کند، سریع‌تر و سرگرم‌کننده‌تر خواهید شد. بااین‌حال، کارگران حرفه‌ای باربری در مورد بسته‌بندی وسایل به شما کمک خواهند کرد.

باور کنید یا نه، این رول‌ها و بسته بندی با نایلون حباب دار که هنگام بسته‌بندی برای جابجایی بیشترین کمک را به شما می‌کنند بسیار پرکاربرد هستند. مواد پر از هوا راحت‌ترین روش برای بسته‌بندی و ایمن‌سازی وسایل شما و همچنین بهترین محافظت ممکن از وسایل شما در هنگام حمل‌ونقل را فراهم می‌کند – از خراش و شکستگی جلوگیری می‌کند، در هنگام حمل‌ونقل هرگونه ضربه و لرزش نامطلوب را جذب می‌کند و اجازه می‌دهد تا شما کالاهای خود را سالم‌تر دریافت کنید.

اما چه چیزی باعث می‌شود که بسته‌بندی حباب‌دار بسیار خاص باشد؟ چرا برای بسته‌بندی مواد شکستنی و مواد حساس ضروری است؟ چگونه از بسته‌بندی حبابی برای بسته‌بندی صحیح استفاده کنیم؟ از کجا بخریم؟ جواب همه این سؤالات در زیر آمده است – فقط به خواندن ادامه دهید.

بسته بندی با نایلون حباب دار

مزایای استفاده از بسته بندی با نایلون حباب دار

بسته بندی با نایلون حباب دار یکی از کاربردی‌ترین مواد بسته‌بندی موجود است. بالشتک سازی کاملی را فراهم می‌کند، متناسب با هر شکلی است و به‌راحتی می‌توان با نوار بسته‌بندی آن را محکم کرد. از زمان اختراع آن در اواخر دهه 1950، به‌طور گسترده‌ای برای محافظت از وسایل ظریف در هنگام حمل‌ونقل استفاده می‌شود.

1) ایمنی. بسته‌بندی حباب‌دار با مهروموم کردن دو ورق پلاستیک به‌گونه‌ای ایجاد می‌شود که هوای زیادی در وسط آن گیر می‌کند و یک الگوی حباب ایجاد می‌کند. نیمکره‌های پر از هوا که به‌طور مساوی توزیع‌شده‌اند، محافظت بسیار خوبی در برابر ضربه و لرزش دارند و حتی می‌توانند از شکستن یک مورد در صورت سقوط تصادفی و برخورد به کف آن جلوگیری کنند.

مواد بسته‌بندی‌شده در این ماده بسته‌بندی بسیار کارآمد همچنین از خراش و بریدگی و همچنین در برابر خاک و گردوغبار محافظت می‌شود. در کل، می‌تواند ایمنی ظریف‌ترین و حساس‌ترین وسایل شمارا تضمین کند.

2) راحتی استفاده از آن بسیار آسان است – تمام‌کاری که شما باید انجام دهید این است که یک مورد را بپیچید و پوشش محافظ را با استفاده از نوار بسته‌بندی به‌طور محکم در آن ببندید. خبر خوب این است که بسته‌بندی حبابی بدون در نظر گرفتن شکل و اندازه آن، می‌تواند کاملاً متناسب با سطح هر جسمی باشد.

بسته بندی اثاثیه

بنابراین، می‌توانید هر چیزی را در ماده پر از هوا بپیچید، مهم نیست که یک مورد خاص به چه شکل ناخوشایند باشد. علاوه بر این، به اشکال مختلف (ورق، کیسه، پاکت) و اندازه (حباب بزرگ، حباب کوچک) ارائه می‌شود، بنابراین می‌توانید به‌راحتی نوعی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای خاص شما باشد.

3) مواد مالی و سازگار با محیط‌زیست. بسته‌بندی حبابدار بالشتک سازی کاملی را ارائه می‌دهد، بنابراین برای اطمینان از ایمنی وسایل خود نیازی به لوازم بسته‌بندی بیشتر نخواهید داشت. این البته باعث کاهش هزینه نهایی اسباب‌کشی شما می‌شود. علاوه بر این، بسته بندی با نایلون حباب دار سبک است و وزن کلی محموله شمارا افزایش نمی‌دهد.

نکته آخر اینکه نه به‌اندازه سایر مواد بالشتک مخصوص، مانند ورق‌های کف، گران است و می‌تواند چندین بار مورداستفاده قرار گیرد (استفاده مجدد از آن نه‌تنها به شما در صرفه‌جویی در هزینه کمک می‌کند، بلکه به محیط‌زیست نیز کمک می‌کند – شما حتی می‌تواند بسته‌بندی حباب زیست‌تخریب‌پذیر را انتخاب کند که اگر دور ریخته شود به‌راحتی تخریب می‌شود و هیچ صدمه‌ای به طبیعت نخواهد زد).

4) سرگرم‌کننده. این وسیله یک منبع عالی برای سرگرمی است – ترکیدن حباب‌های هوا، ایجاد انقباضات حباب‌دار سرگرم‌کننده، تنها چند نمونه از برنامه‌های مختلف لذت‌بخش است که می‌توانید پس از جابجایی با آن‌ها روبرو شوید.

نحوه بسته‌بندی با بسته بندی با نایلون حباب دار

اکنون‌که می‌دانید بسته‌بندی حبابدار چقدر مفید است، ممکن است یاد بگیرید چگونه هنگام بسته‌بندی وسایل خود از آن نهایت استفاده را ببرید؛ بنابراین، روش صحیح استفاده از آن چیست؟

مطالعه کنید: آموزش حمل مبلمان

بسته‌بندی با بسته‌بندی حباب‌دار – حباب داخل یا خارج

آیا هنگام استفاده از این وسیله باید حباب‌ها به داخل یا خارج باشند؟ ممکن است برخی از بحث‌های بحث‌برانگیز را در این مورد بشنوید، اما عمل (و همچنین منطق) ثابت کرده است که پاسخ صحیح به این سؤال آزاردهنده درون» است. جیب‌های هوا باید رو به روشی باشد که برای محافظت در نظر گرفته‌شده‌اند:

 • الگوی حباب‌دار به ثابت نگه‌داشتن مقاله کمک می‌کند.
 • نیمکره‌های پر از هوا که بیرون زده‌اند، بالشتک عالی را ایجاد می‌کنند و از آسیب دیدن وسایل جلوگیری می‌کنند.
 • طرف حباب‌دار می‌تواند با شکل دقیق جسمی که درون آن پیچیده شده سازگار شود.
 • سمت صاف برای محافظت بیشتر در برابر ضربه خارجی بسیار بادوام‌تر است.

بنابراین، هنگام بسته‌بندی، شما باید حباب‌ها را در داخل خود نگه‌دارید.

از نوع مناسب بسته‌بندی حباب‌دار استفاده کنید

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، شما می‌توانید انواع مختلفی را برای نیازهای بسته‌بندی خود انتخاب کنید:

 • بسته‌بندی حباب بزرگ – قطر جیب‌های هوا می‌تواند به‌اندازه 1 (26 میلی‌متر) باشد. از بسته‌بندی حباب بزرگ به‌طورمعمول برای بسته‌بندی وسایل بزرگ‌تر خانگی، مانند قطعات مبلمان و پر کردن جعبه‌های بزرگ استفاده می‌شود – مواد محافظ به‌راحتی فضای خالی زیادی را پر می‌کند تا مقدار قابل‌توجهی بالشتک برای وسایل شما اضافه شود.
 • بسته بندی با نایلون حباب دار کوچک‌تر – متداول‌ترین اندازه حباب (10 میلی‌متر) است، اما می‌توانید جیب‌های هوا با قطر حدود (3 میلی‌متر) را نیز پیدا کنید. بسته‌بندی حباب‌دار اندازه کوچک‌تر محافظت کمتری در برابر ضربه، اما محافظت بهتر در برابر خراش و آسیب‌های سطحی دیگر ایجاد می‌کند. به‌طورکلی برای وسایل الکترونیکی، ظروف شیشه‌ای و سایر موارد حساس یا ظریف استفاده می‌شود.
 • بسته بندی با نایلون حباب دار ضد استاتیک – بدون توجه به‌اندازه و درجه آن، بسته‌بندی حباب ضد استاتیک برای محافظت از موارد الکترونیکی مانند تلفن‌های همراه، رایانه و تلویزیون طراحی‌شده است. این باعث اتلاف بار ساکن و محافظت از تراشه‌های حساس الکترونیکی می‌شود.
 • پاکت‌های بسته‌بندی حبابی – سی‌دی‌ها، کتاب‌ها، تصاویر کوچک با قاب و سایر وسایل تخت بهتر است در پاکت‌های بسته‌بندی‌شده بسته‌بندی شوند. مهروموم آن‌ها آسان است و حداکثر حفاظت را از شکستنی‌های باارزش شما فراهم می‌کند.
هزینه های یک اثاث کشی

انواع مختلفی نیز وجود دارد – بسته‌بندی حباب کنترل‌شده با دما، بسته‌بندی حباب درجه FDA و غیره. انواع مختلف برای اهداف مختلفی در نظر گرفته‌شده است، بنابراین باید در انتخاب موارد مناسب برای مراقبت دقت کنید..

البته، همیشه ایده خوبی است که از حباب‌های تمیز و آسیب‌ندیده نزدیکان، دوستان، همسایگان، همکاران و غیره که ممکن است از مکان‌های قبلی داشته باشید، استفاده کنید. فقط در اطراف بپرسید.

بسته بندی با نایلون حباب دار را در جای خود محکم کنید

بسته‌بندی حباب‌دار شوک را به‌خوبی جذب می‌کند و در صورت افتادن کالایی یا جابجایی و مقابله با مواد دیگر، محافظت قابل‌اطمینان را ایجاد می‌کند. برای اطمینان از کارایی مواد پر از هوا، باید اطمینان حاصل کنید که در تمام مراحل جابجایی به‌طور ایمن در جای خود باقی خواهد ماند؛ بنابراین، هنگام بسته‌بندی، به‌راحتی نوارهایی را در امتداد و انتها وصل نکنید – ممکن است کالای بسته‌بندی‌شده در حین حمل‌ونقل به‌راحتی از آن خارج شود. در عوض بسته‌بندی را با نوارچسب در هر طرف ثابت کنید تا احتمال لغزش از بین برود.

مطالعه کنید: راهنمای بسته بندی لوازم آشپزخانه

هنگام بسته‌بندی با نایلون حبابی، به خاطر داشته باشید که یک‌لایه تنها به‌عنوان یک پوشش محافظ سطح عمل می‌کند. توصیه می‌شود از چندلایه برای ایجاد انزوای کارآمد در برابر ضربه و لرزش (به‌ویژه برای موارد بسیار باارزش یا بسیار شکننده) استفاده کنید. فراموش نکنید که هر لایه را با نوار بسته‌بندی از هر طرف محکم کنید.

بالشتک اضافی را به جعبه‌ها اضافه کنید

به‌سختی می‌توانید مواد بالشتکی کارآمدتر از بسته‌بندی حباب‌دار پیدا کنید. بااین‌وجود، ممکن است به‌تنهایی برای محافظت کافی در هنگام بسته‌بندی وسایل خود کافی نباشد. حتی اگر وسایل خود را خیلی ایمن دربسته بندی کردن حباب بسته‌بندی کرده‌اید، باید اطمینان حاصل کنید که داخل جعبه‌ها جابجا نخواهند شد.

برای رسیدن به این هدف، به شما توصیه می‌شود که فضای خالی داخل جعبه را با مواد اضافی – کاغذ مچاله شده یا لباس پرکنید. پایین و کناره‌های جعبه نیز باید با مواد بالشتک مناسب پوشانده شود، به‌خصوص اگر در حال بسته‌بندی وسایل شکننده هستید.

بهتر است قبل از آب‌بندی جعبه، بالای ظرف را ببندید و کمی آن را تکان دهید – اگر وسایل داخل آن در حال حرکت است، برای حداکثر حفاظت باید بالشتک بیشتری اضافه کنید.

باز کردن بسته‌بندی را ایمن و آسان کنید

در هنگام آماده‌سازی وسایل خود برای اثاث‌کشی، هدف نهایی شما تحویل آن‌ها به خانه جدید بدون خراش است. همان‌طور که قبلاً توضیح داده شد، بسته‌بندی حباب‌دار می‌تواند برای محافظت از وسایل شما معجزه کند. بااین‌حال، باید مراقب باشید که همه‌چیز را در طی مراحل بسته‌بندی در آخرین مرحله از سفر جابجایی خود خراب نکنید.

عدم توانایی شناسایی مورد خاص موردنیاز خود از طریق چندین لایه بسته‌بندی حباب‌دار باعث اتلاف وقت و اعصاب زیادی می‌شود.

بنابراین، هنگام استفاده از بسته‌بندی حباب‌دار برای اسباب‌کشی، مطمئن شوید که:

 • بسته‌های جداگانه را برچسب‌گذاری کنید. بسته‌بندی حباب‌دار به‌سختی قابل‌مشاهده است، به‌ویژه هنگامی‌که از چندین لایه از آن در اطراف یک ماده استفاده کرده باشید؛ بنابراین، ممکن است نتوانید بفهمید که هنگام باز کردن بسته‌بندی چه جسمی درون آن پیچیده شده است و ممکن است مجبور شوید چندین مورد را بازکنید تا وسیله موردنیاز خود را پیدا کنید. برای جلوگیری از ایجاد چنین سردرگمی و صرفه‌جویی در وقت و مواد، می‌توانید نام موردی را که در داخل آن بسته‌شده است، بر روی آن بنویسید.
 • با دقت بازکنید. مطمئن‌ترین راه برای بیرون آوردن یک مورد از بسته‌بندی بسته‌بندی حباب‌دار، قطع نوار آب‌بندی است. فقط مطمئن شوید که ابتدا بسته را روی یک سطح جامد قرار داده‌اید – اگر هنگام برداشتن بسته‌بندی حباب، آن را در هوا نگه‌داشته‌اید، ممکن است مورد خارج شود و به زمین بیفتد. بسته‌بندی حباب با دقت پاک‌شده را می‌توان بازیافت کرد و یا برای استفاده در آینده نگهداری کرد.
نمونه کار الوبار

رعایت نکات بالا به شما کمک می‌کند تا وسایل خود را به روشی ایمن و کارآمد بسته‌بندی کنید؛ اما آیا می‌دانید کدام‌یک از وسایل خود را با بسته‌بندی حباب‌دار بسته‌بندی کنید؟

چه چیزی را باید با بسته‌بندی حباب‌دار بسته‌بندی کنید

البته می‌توانید تقریباً هر چیزی را با بسته‌بندی کردن حباب بسته‌بندی کنید، اما موارد خاصی به حفاظت بهتری نسبت به بقیه احتیاج دارند و از بهترین کیفیت محافظ مواد مملو از هوا بیشتر بهره‌مند‌می شوند.

مطالع کنید: محافظت از راه پله ها حین اثاث کشی

وسایل شکننده

چیزی به‌عنوان محافظت بیش‌ازحد برای وسایل فوق‌العاده شکننده شما وجود ندارد. هرچه ایمن‌تر آن‌ها را برای حمل‌ونقل بپیچید، شانس سالم بودن آن‌ها بیشتر است؛ بنابراین، در مورد موارد زیر از بسته‌بندی حباب‌دار دریغ نکنید:

 • ظروف چینی – برای محافظت صحیح از هر بشقاب ظریف، نعلبکی و فنجانی که دارید، باید ابتدا آن‌ها را در کاغذ بسته‌بندی تمیز و سپس در یک‌لایه محافظ از حباب بپیچید. مقداری بسته‌بندی حبابی را برای حمایت از داخل فنجان‌ها (کاسه‌ها) قرار دهید و مقداری از مواد پر از هوا رابین دسته فنجان و بدنه فنجان بکشید تا از شکستن دسته جلوگیری کنید. با نوار بسته‌بندی محکم کنید. فراموش نکنید که جعبه نگهدارندِ ظروف چینی خود را با کاغذ مچاله شده بپیچانید و یک‌لایه اضافی از بسته‌بندی حباب‌دار را در قسمت بالا اضافه کنید.
 • عینک – عینک در لیست مواردی است که در هنگام جابجایی به‌راحتی آسیب می‌بینند، بنابراین هنگام بسته بندی با نایلون حباب دار آن‌ها باید بسیار مراقب باشید. لیوان‌های بسیار ارزشمند (به‌عنوان‌مثال لیوان‌های بلوره‌ای) باید به‌صورت جداگانه بسته‌بندی شوند و در جعبه‌های سلولی چیده شوند. نیازی به گفتن نیست که شما باید قبل از آب‌بندی جعبه، لیوان‌ها را با لایه دیگری از بسته‌بندی حباب‌دار بپوشانید.
 • گلدان – به شکل ناجور و ساخته‌شده از مواد ظریف، گلدان بسیار مستعد آسیب است. یک‌بار دیگر، این بسته‌بندی حبابی است که بهترین محافظت ممکن را ایجاد می‌کند. برای بسته‌بندی گلدان، آن را در کنار خود بر روی یک ورق حباب‌دار قرار دهید، آن را بغلتانید تا کاملاً پوشانده شود و لایه محافظ را با نوار بسته‌بندی در جای خود محکم کنید. گلدان‌های بلند و کشیده خود را در جعبه‌های مخصوص قرار دهید تا موجب آرامش خاطر شما باشد.
 • آثار هنری – مجسمه‌ها، نقاشی‌ها و سایر آثار هنری ارزشمند هنگام جابجایی از مکانی به مکان دیگر، به حداکثر حفاظت نیاز دارند. برای جلوگیری از آسیب در هنگام حمل‌ونقل، به شما توصیه می‌شود ابتدا آن‌ها را دربسته بندی کاغذ ببندید (برای محافظت از سطح ظریف در برابر پلاستیک حباب پلاستیکی که ممکن است بر روی آن گیر کند، در صورت قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید یا برای مدت طولانی در نزدیکی منبع گرما). بسته نرم‌افزاری را با نوار بسته‌بندی ایمن کنید.
 • آینه‌ها – آینه‌ها هنگام اسباب‌کشی به‌راحتی ترک می‌خورند و می‌شکند. به شما پیشنهاد می‌شود که یک‌لایه کاغذ بسته‌بندی روی سطح شیشه قرار دهید، آینه را دربسته بندی حباب‌دار بپوشانید و چند دایره از نوار بسته‌بندی را به دور آن بپیچید. آینه‌ها و نقاشی‌های قاب‌دار برای محافظت حداکثر بهتر است در جعبه‌های مخصوص عکس / آینه حمل شوند.

اطمینان حاصل کنید که مواد شکستنی شما در حین جابجایی به داخل جعبه‌ها جابجا نمی‌شوند (برای تهیه بالشتک اضافی همیشه می‌توانید از نایلون حباب‌دار، روزنامه باطله یا کاغذ مچاله شده بیشتر استفاده کنید).

موارد حساس

بسته‌بندی حباب‌دار می‌تواند ایمنی حساس‌ترین وسایل شما – وسایل گران‌قیمت و همچنین وسیله‌های باارزش احساسی بالا – را تضمین کند.

الکترونیک حساس – الکترونیک بسیار ظریف است و می‌تواند به‌راحتی در معرض خطر قرار گیرد – حتی کوچک‌ترین ضربه ممکن است به صدمات جبران‌ناپذیری منجر شود، بدون ذکر اثر بار الکتریکی ناشی از استاتیک. بسته‌بندی حباب ضد استاتیک به شما کمک می‌کند تا هرگونه اثر تصادفی را از بین ببرید و از محصولات الکترونیکی حساس محافظت می‌کند.

وسایل احساسی – بدون شک، شما بااحتیاط و مراقبت از وسایل خود را بسته‌بندی می‌کنید. بسته‌بندی میراث خانوادگی، کتاب‌های قدیمی گران‌بها، اسباب‌بازی‌های نفیس و سایر اشیا زیبا و یادگاری دیگری که مهم هستند، با بسته‌بندی حباب‌دار امن‌ترین، آسان‌ترین و کارآمدترین گزینه بسته‌بندی شماست.

نیازمندی : به یک باربری مطمئن در سنندج نیاز دارید میتوانید با کارشناسان باربری سنندج تماس بگیرید.

https://alo-bar.com/wp-content/uploads/2021/04/MyVideo_5.mp4

مبلمان

بسته‌بندی حباب‌دار برای اسباب‌کشی؟ ممکن است بیش‌ازحد به نظر برسد. بااین‌حال، اگرچه ممکن است یک مبلمان کامل را با مواد پر از هوا نپوشانید (مگر اینکه بسیار گران‌بها باشد)، بعضی از قطعات مبلمان بهتر است دربسته بندی حباب‌دار بسته‌بندی شوند.

 • عناصر شیشه‌ای – رومیزی‌های شیشه‌ای، قفسه‌های شیشه‌ای، درهای کابینت شیشه‌ای و هر قسمت دیگر از مبلمان شیشه‌ای، همه بسیار شکننده و جابجایی آن‌ها بسیار دشوار است. برای اطمینان از بهترین محافظت ممکن از این وسایل ظریف، باید آن‌ها را از قسمت دیگر مبلمان جدا کنید، آن‌ها را در کاغذ بسته‌بندی کنید و از چندین لایه بسته‌بندی حباب‌دار استفاده کنید تا در برابر حملات و لرزش‌های حین اثاث‌کشی، بالشتک کافی فراهم شود. پوشش‌ها را با نوار بسته‌بندی محکم کنید و دسته‌ها را در پتوهای ضخیم بپیچید یا برای محافظت بهینه آن‌ها را در جعبه‌های مخصوص قرار دهید.
 • قطعات برآمده – پایه‌های مبلمان، دستگیره درها، دستگیره‌های کشو و سایر قسمت‌های بیرون زده به‌راحتی می‌توانند در هنگام اسباب‌کشی از بین بروند. برای جلوگیری از چنین حوادث نامطلوب، باید این عناصر برجسته را دربسته بندی حباب‌دار بپیچید و مقداری از مواد پر هوا رابین آن‌ها و بدنه اصلی مبلمان بچرخانید (در صورت وجود). همچنین، به خاطر داشته باشید که لبه‌های مبلمان در هنگام جابجایی در برابر خراشیدن و بریدن کاملاً آسیب‌پذیر هستند و بسته‌بندی ایمن آن‌ها را نیز در نظر بگیرید.

در هنگام بسته‌بندی هر چیز ظریف، شکننده، ارزشمند یا به شکل عجیب‌وغریب، بهترین گزینه برای انتخاب بسته‌بندی حباب‌دار است. درواقع، بسته‌بندی حباب‌دار یک تسکین‌دهنده استرس عالی است – اعتقاد بر این است که صدای ترکیده‌ای که با ترکیدن جیب‌های پر از هوا شنیده می‌شود، برای اعصاب و روحیه شما معجزه می‌کند. هیچ وسیله بسته‌بندی دیگری نمی‌تواند چنین کاربردهای همه‌کاره‌ای را داشته باشد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments