تجهیزات و ابزارهای ضروری برای اثاث‌کشی

واقعاً ناامیدکننده است که در روز اثاث‌کشی فهمیدید که برخی از تجهیزات اثاث کشی اصلی و ابزارها را ازدست‌داده‌اید .تا جابجایی شمارا آسان‌تر و ایمن‌تر کند.

اگر تصمیم گرفته‌اید یک شرکت حرفه‌ای باربری الوبار برای کمک به شما در سخت‌ترین جنبه‌های مسکونی خود استخدام کنید. پس نباید نگران موضوعی باشید زیرا جابجایی‌های تمام سرویس با تجهیزات اثاث کشی مخصوص جابجایی حرفه‌ای را برای شما فراهم می‌کنند . اما به شرطی که موفق به یافتن شرکتی باربری شده باشید که بتوانید به آن اعتماد کنید.

بااین‌حال، اگر تصمیم خود را گرفته‌اید که باوجود هزینه‌ها و خطرات، خودتان اثاث‌کشی کنید. مطمئناً به تجهیزات مناسب و وسایل اساسی نیاز خواهید داشت.

بنابراین، وقتی بدون کمک کارگران باربری اثاث‌کشی می‌کنید، باید چه تجهیزاتی داشته باشید؟

تجهیزات اثاث کشی

در اینجا لیستی از تجهیزات و ابزارهای لازم برای جابجایی آورده شده است. تا بتوانید کارهای خود را آسان‌تر، ایمن‌تر و کارآمدتر انجام دهید.

1. وانت اثاث‌کشی در تهران

بدون شک، مهم‌ترین و بزرگ‌ترین تجهیزات, وسیله نقلیه‌ای است که برای حمل وسایل خانه خود از نقطه A (خانه فعلی) به نقطه B (خانه جدید خود) استفاده خواهید کرد.

جابجایی فقط در یک‌فاصله کوتاه. به‌عنوان‌مثال، در همان شهر یا به یک شهر نزدیک، می‌تواند یک فرصت خوب باشد – البته به شرطی که بتوانید تمام‌کارها را درست انجام دهید.

شما 3 گزینه خوب در رابطه با ایمن‌سازی وسیله نقلیه برای اسباب‌کشی خوددارید:

وانت بار تهران
 • از وسیله نقلیه شخصی خود استفاده کنید. اگر به‌طور تصادفی صاحب یک وانت‌بار هستید. و یا وانت بار تهران را می خواهید. این بسیار خوب است زیرا نیازی به درخواست لطف از دوستان یا صرف هزینه و انرژی برای اجاره وانت از یک شرکت باربری نیستید.
 • کامیون دوست خود را قرض بگیرید. به این فکر کنید که آیا کسی را از دوستان خود می‌شناسید که یک وانت‌بار داشته باشد -یا یک وسیله نقلیه که می‌توانید از آن استفاده کنید. درهرصورت، گزینه‌های خود را جستجو کنید تا از تمام هزینه‌های مربوط به اجاره کامیون جلوگیری کنید.
 • یک وسیله نقلیه را اجاره کنید. شما باید از قبل بدانید که به چه کامیونی نیاز دارید. مشاورین شرکت‌های اجاره کامیون اثاث کشی می‌توانند به شما کمک کنند بهترین اندازه کامیون را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید که انتخاب اندازه مناسب یک کامیون اجاره‌ای بسیار مهم است . ازیک‌طرف، شما نمی‌خواهید هزینه یک کامیون بزرگ‌تر و هزینه اضافی‌تر پرداخت کنید که واقعاً نیازی به آن نخواهید داشت. از طرف دیگر، شما نمی‌خواهید دریابید که فضای ذخیره‌سازی کافی برای بارگیری همه مواردی که با خود می‌برید وجود ندارد.

بیشتر بخوانید : ظریف بار بهترین باربری تهران

2. تجهیزات اثاث کشی چرخ اثاث‌کشی جهت حمل اثاثیه خانه

اهمیت استفاده از چرخ متحرک در حین جابجایی نمی‌تواند به‌اندازه کافی تأکید شود. در حقیقت، یک چرخ متحرک قطعه‌ای از تجهیزات ضروری اسباب‌کشی است و موفقیت اثاث‌کشی شما به استفاده مناسب آن بستگی دارد و استفاده از چرخ متحرک به:

 • صرفه‌جویی در وقت
 • جابجایی بدون حادثه را تضمین می‌کند
 • از آسیب‌های شخصی ناشی از بلند کردن و حمل وسایل سنگین مانند مبلمان، لوازم‌خانگی و جعبه‌های سنگین جلوگیری می‌کند.

3. تجهیزات اثاث کشی لغزنده مبلمان و لوازم سنگین

این لیست نهایی از تجهیزات جابجایی با کشویی‌های مبلمان ادامه دارد – تکه‌های پلاستیک و لاستیک سخت که به شما امکان می‌دهد قطعات بسیار سنگین مبلمان را با سهولت باورنکردنی منتقل کنید. علاوه بر این، استفاده از لغزنده‌های مبلمان با آسیب دیدن کف (خراشیدگی، فرورفتگی و غیره) از شما جلوگیری می‌کند و می‌توانید مبلمان خود را بدون دردسر در فضای اتاق بکشید، انگار که در هوا شناور است.

حمل مبلمان باربری تهران

با خرید مجموعه‌ای از 4 لغزنده مبلمان باکیفیت بالا، از پشت و کف خود محافظت کنید. تمام‌کاری که شما باید انجام دهید این است که یک نوار لغزنده در زیر هر پایه یا طرف مبلمان قرار دهید و سپس جسم سنگین را به‌آرامی به سمت جایی که می‌خواهید بروید فشار دهید.

تجهیزات اثاث کشی لغزنده‌های مبلمان بهترین وسایل حمل‌ونقل مبلمان هستند که می‌توانید اسباب‌کشی شمارا راحت‌تر از همیشه کند. تهیه اسلایدرهای مناسب برای نوع خاصی از کف که روی آن استفاده می‌کنید – فرش، کف چوبی، کاشی و سرامیک، کف لمینت یا بتن تمام‌شده بسیار مهم است. خوشبختانه برخی از آن‌ها می‌توانند در چندین طبقه استفاده شوند که به کاربردی بودن آن‌ها تنوع بیشتری می‌بخشد.

مطالع بیشتر: حمل اثاثیه در باربری سنندج

اسلایدرهای مبلمان را می‌توانید از فروشگاه‌ها یا شرکت‌های اجاره کامیون خریداری کنید. قیمت‌ها بسته به عوامل مختلفی متفاوت هستند.

4. پتوهای ضخیم برای بسته بندی

ما قبلاً برخی از تجهیزات اثاث کشی را که کارگران حرفه‌ای باربری تهران و باربری شهرستان روزانه در کار خود استفاده می‌کنند، ذکر کرده‌ایم و اگر در مورد داشتن یک اثاث‌کشی بدون مشکل جدی هستید، باید استفاده از آن قطعات و تجهیزات حرفه‌ای را نیز در نظر بگیرید.

آنچه را که باید در روزهای اثاث‌کشی نیز داشته باشید، پتوهای ضخیم است – پدهای لحافی، معمولاً، ساخته‌شده از پارچه بافته نشده بادوام و برای بسته‌بندی و محافظت از مبلمان، لوازم‌خانگی و انواع دیگر وسایل بزرگ خانگی استفاده می‌شود.

اما حفاظت از پتو دقیقاً چگونه حاصل می‌شود؟

لحاف‌های دوخته‌شده از مواد سنگین به‌اندازه کافی ضخیم و کاملاً پرشده ساخته‌شده‌اند که از ظرافت وسایل شما در برابر خراشیده شدن یا در هنگام نگهداری وسایل شما محافظت می‌کنند؛ بنابراین پتوهای ضخیم از سطوح حساس محافظت می‌کنند و همچنین از آلودگی و رطوبت محافظت می‌کنند.

واقعاً ساده است – تمام‌کاری که شما باید انجام دهید این است که آن پتوهای محافظی را که باید از آن محافظت شود، دور آن بپیچید و سپس از نوار بسته‌بندی، بسته‌بندی کشش یا ریسمان استفاده کنید تا همه‌چیز در جای خود قرار بگیرند. پتوهای ضخیم علاوه بر محافظت بی‌نظیر، از قابلیت انعطاف‌پذیری بالایی نیز برخوردارند که آن‌ها را به‌عنوان یک ترکیب مناسب برای ابزارهای ضروری خود برای اثاث‌کشی در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگرچه استفاده از پتوها در حین اسباب‌کشی بسیار توصیه می‌شود، اما ممکن است متوجه شوید که قیمت آن‌ها کاملاً مقرون‌به‌صرفه نیست. البته قیمت به تأمین‌کننده و کیفیت پدها – پتوهای ویژه، پتوهای لوکس یا پتوهای عالی بستگی خواهد داشت.

شما می‌توانید پتوها را از یک شرکت در حال جابجایی یا یک شرکت اجاره کامیون خریداری کنید، یا اجاره کنید. همیشه به دنبال فروش، تخفیف جزئی یا تخفیف فصلی باشید.

5. بندها و طناب‌های اثاث‌کشی جهت مهار اثاثیه در کامیون اثاث کشی

یک‌چیز واضح است – جابجایی خانه هرگز بدون استفاده از تسمه و طناب به‌اندازه کافی ایمن نخواهد بود تا وسایل روی چرخ متحرک را ثابت کند، وسایل را که در کامیون است ایمن کنید و حتی وسایل سنگین را بدون استفاده از چرخ متحرک به اطراف منتقل کنید.

بندها و طناب‌ها انواع مختلفی دارند که می‌توانید در هنگام اسباب‌کشی خود استفاده کنید، بنابراین در اینجا اطلاعات خاص‌تری در مورد هر نوع عمده وجود دارد:

کامیون اثاث کشی
 • شانه چرخ. این‌یک سیستم لیفتینگ دو نفرِ است که از 1 بند متحرک و 2 مهار تشکیل‌شده است. نوار 12 ′ x 5 از طریق دو قطعه اتصال فلزی کششی مخصوص (سگک) به مهاربندها متصل می‌شود. سیستم مهاربند به دو نفر امکان می‌دهد تا وسایل سنگین منزل که عمدتاً قطعات مبلمان و وسایل خانگی هستند را بلند و جابجا کنند که بلند کردن آن‌ها به‌تنهایی بسیار دشوار یا حتی غیرممکن است.
 • لیفتراک بازو. این سیستم لیفتینگ دونفره تقریباً مشابه شانه چرخ است، اما در اینجا دسته‌ها به‌جای پشت و شانه‌ها به بازوهای افراد حامل متصل شده‌اند. مجدداً، برای جلوگیری از حوادث یا صدمات، تکنیک‌های مناسب بلند کردن لازم است.
 • تسمه چرخ ضامن‌دار. تسمه‌های چفت‌وبست برای ایمن‌سازی وسایل بزرگ و سنگین روی وسیله نقلیه در هنگام حمل‌ونقل واقعی استفاده می‌شود. در حقیقت، هرگونه تغییر و تحرک در حین اسباب‌کشی ممکن است به وسایل شما آسیب برساند، بنابراین در اینجا نوارهای ضامن‌دار بازی می‌کنند. طرح ضرب و شتم آن گره‌ها، گره خوردن گره‌ها را از بین می‌برد.
 • طناب و ریسمان. در حین اسباب‌کشی خود از طناب محکم و ریسمان نایلون بافته‌شده برای انواع اهداف محکم استفاده کنید.

6. دستکش محافظ کارگر باربری

دستکش کار ممکن است وسیله و ابزار معمولی نباشد و درعین‌حال، داشتن تکه محافظ شخصی بسیار ضروری است تا بتوانید خود را از آسیب‌دیدگی محافظت کنید و هم‌زمان از حوادث روز اثاث‌کشی جلوگیری کنید.

ازآنجایی‌که در طول روز وسایل خانه را به‌صورت سنگین و ناخوشایند برداشته و حمل می‌کنید، به حفاظت عالی از دستان خود احتیاج دارید – یعنی یک جفت دستکش کار که از دستان شما محافظت کند نیاز دارید، هنگام جابجایی جعبه‌ها و وسایل مبلمان را به شما تحویل می‌دهند و برای جلوگیری از تصادف و صدمات، قدرت گرفتن عالی را فراهم می‌کند.

در حقیقت، دستکش‌های کاری باکیفیت با داشتن کف دست چرمی دولایه، نوک انگشتان تقویت‌شده و بندهای انگشتان برای محافظت بیشتر، از دست، مچ و انگشتان شما در برابر خراش، بریدگی یا خراش‌های دردناک محافظت می‌کنند.

اما این‌همه ماجرا نیست. دستکش ساخته‌شده از پارچه‌های بادوام مانند بوم و چرم، با استفاده از آسترهای لحافی، قدرت شمارا تا حد زیادی بهبود می‌بخشد؛ بنابراین، وقتی احساس راحتی را به دست آورید (برخی دستکش‌ها روی کف دست و انگشتان نقش نقاط سیاه دارند تا با اطمینان بیشتری بتوانند آن را بگیرند)، احتمال افتادن تصادفی چیز سنگین تا حد زیادی برطرف می‌شود. در حین کار نیز یک جفت دستکش کار از دست شما نمی‌لغزد.

7. جعبه‌ابزار مخصوص تجهیزات اثاث کشی

در آخر، بیایید نگاهی بیندازیم به ابزارهایی که هنگام جابجایی خود باید داشته باشید. در بهترین حالت، شما یک جعبه‌ابزار دستی خواهید داشت که دسترسی سریع به ابزارهایی را که بیشترین نیاز را خواهید داشت فراهم می‌کند.

بهترین باربری تهران

در اینجا فهرستی از ضروری‌ترین ابزارهایی که باید در روز جابجایی داشته باشید وجود دارد:

 • جعبه‌ابزار. داشتن یک جعبه‌ابزار بهتر است که در آن تمام وسایلی را که ممکن است نیاز داشته باشید در آن نگه‌دارید. جعبه‌ابزارهای قابل‌حمل خیلی گران نیستند، بنابراین اگر قبلاً جعبه‌ابزار در خانه ندارید، شاید اثاث‌کشی آینده بهانه خوبی برای خرید جعبه باشد.
 • نوار اندازه‌گیری. نوار اندازه‌گیری ابزاری ضروری است که باید داشته باشید، زیرا هرگز نمی‌توانید خیلی مطمئن باشید که یک قطعه مبلمان بزرگ از داخل درب جا می‌شود یا نه.
 • چراغ‌قوه. داشتن یک چراغ‌قوه همیشه در منزل مفید است، بنابراین مطمئن شوید که یک چراغ‌قوه برای خدمت به شما آماده است.
 • قیچی. بدون شک یک قیچی مفیدترین ابزاری است که می‌توانید هنگام جابجایی در خانه داشته باشید، مخصوصاً در هنگام کار بسته‌بندی که دائماً تکه‌های نوار را می‌برید یا تکه‌های مقوا را برش می‌دهید.
 • چاقوی سودمند (برش جعبه). یک چاقوی کمکی یا هر نوع دیگر برش جعبه، برای باز کردن جعبه‌های مهروموم‌شده در حین کار بسته‌بندی، بسیار مفید خواهد بود. همچنین، هنگام بسته‌بندی جعبه‌های خود می‌توانید به‌جای قیچی از چاقوی کمکی استفاده کنید.
 • پیچ‌گوشتی. در صورت انتخاب جدا کردن و سپس دوباره جمع‌آوری برخی از قطعات بزرگ‌تر مبلمان، یک سری پیچ‌گوشتی بسیار ضروری خواهد بود. همچنین، پیچ‌گوشتی‌ها هنگام تهیه وسایل برقی بزرگ برای جابجایی ضروری هستند.
 • انبردست. انبردست یکی دیگر از ابزارهای استاندارد برای مونتاژ و جداسازی قطعات مبلمان و همچنین مشاغل پایه سیم‌کشی است.
 • چکش. امیدوارم در روزهای اسباب‌کشی واقعاً به چکش احتیاج نداشته باشید، اما هرگز نمی‌توانید مطمئن باشید. چکش ابزاری مفید برای وقتی است که هنرهای قاب‌دار را پس از اتمام اثاث‌کشی روی دیوارها آویزان می‌کنید، داشته باشید.

درنهایت، خرید تمام تجهیزات ضروری برای جابجایی که در روز اسباب‌کشی لازم دارید می‌تواند هزینه شما بسیار بیشتر کند. با استفاده از برآوردگر هزینه، بررسی کنید که یک شرکت باربری برای کار شما چقدر هزینه دریافت می‌کند و سپس گزینه‌ای را انتخاب کنید که بیشترین معنا را در مورد جابجایی شما داشته باشد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments