تا کردن کارتنهای اسباب کشی

یک اسباب کشی موفق بیش از هر چیز یک اسباب کشی مطمئن است. و برای داشتن یک اسباب کشی ایمن ، باید باربری های ایمن برای کار با آنها (متخصصان دارای مجوز ، مجرب و قابل اعتماد که به خوبی از اقلام شما مراقبت می کنند و سعی در کلاهبرداری از شما ندارند) و برای اطمینان از ایمنی وسایل خود پیدا کنید ( برای محافظت کافی از آنها تا در حین باربری آسیب نبینند).

باربری ایمن + اقلام بسته بندی شده ایمن = اسباب کشی ایمن

برای دستیابی به دومی ، باید بدانید که چگونه اقلام خود را به درستی بسته بندی کنید – و چگونه جعبه و کارتن های خود را به روش مناسب بسته بندی کنید .

با این حال ، قبل از شروع بسته بندی جعبه و کارتن های خود ، باید آنها را کنار هم قرار دهید – ظروف بسته بندی را جمع آوری کنید تا آماده نگهداری وسایل شما باشند.

ممکن است این کار به اندازه کافی ساده به نظر برسد ، اما انجام نادرست آن ممکن است مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد – جعبه و کارتن ای که به درستی مونتاژ نشده باشد یا به خوبی مهر و موم نشده باشد ممکن است در حین اسباب کشی سقوط کرده یا منفجر شود و به وسایل بسته بندی شده در آن آسیب برساند ، اموال شما و حتی صدمات شخصی

برای اجتناب از چنین سناریوهای ناگوار ، باید مطمئن شوید که جعبه و کارتن های خود را به درستی تا کرده اید و به طور ایمن آنها را چسب زده اید.

ادامه را بخوانید تا بدانید که چگونه یک جعبه و کارتن مقوایی را مانند یک حرفه ای تا کنید و چگونه جعبه و کارتن های اسباب کشی را بچسبانید تا در کل فرایند باربری ایمن بمانند – و از اسباب کشی ایمن و موفق خود اطمینان حاصل کنید.

نحوه جمع آوری جعبه و کارتن مقوایی

همسایه

هنگام خرید جعبه و کارتن های اسباب کشی جدید ، آنها صاف می شوند. شما باید آنها را به شکل درآورده و ته آنها را محکم کنید تا آماده استفاده شوند.

نحوه تا کردن جعبه و کارتن اسباب کشی

تا کردن جعبه و کارتن های اسباب کشی یک کار کاملاً ساده است که زمان زیادی نمی برد و نیازی به مهارت یا ابزار خاصی ندارد. تنها چیزی که نیاز دارید یک نوار بسته بندی با کیفیت (در زیر ببینید ) ، یک دستگاه پخش نوار (یا یک چاقوی کاربردی ، یا یک قیچی) ، یک مکان راحت روی زمین برای پخش شدن و چند دستورالعمل ساده از جعبه و کارتن مقوایی است.

در اینجا نحوه چیدن یک جعبه و کارتن برای باربری آورده شده است:

تعیین کنید که کدام طرف جعبه و کارتن بالا است. ممکن است حروف ، نمادها یا فلش هایی وجود داشته باشد که قسمت بالای آن را نشان می دهد. در غیر این صورت ، به دنبال بال های بالایی باشید – آنها را با یک تکه کوچک مقوا (زبانه ای که به منظور قفل شدن فلپ ها است) به هم وصل می کنند. فقط فلپ های بالای جعبه و کارتن دارای چنین زبانه هایی هستند ، بنابراین هنگامی که آنها را پیدا کردید ، می دانید کدام طرف بالا است.

جعبه و کارتن مسطح را به صورت عمودی قرار دهید و بالهای بالایی را به طرف جعبه و کارتن بچرخانید (بنابراین دو مجموعه فلپ متصل به هم در طرف مقابل جعبه و کارتن صاف قرار می گیرند).

جعبه و کارتن را به شکل مستطیلی سه بعدی باز کنید – گوشه های جعبه و کارتن را که در میانه های طرف مقابل کارتن مسطح واقع شده است ، از یکدیگر دور کنید. فلپ های بالایی روی جعبه و کارتن تا می شوند – زبانه های مقوایی که فلپ ها را به هم متصل می کنند ، آنها را در جای خود قفل می کند.

جعبه و کارتن را بچرخانید تا فلپ های تا شده بالا در قسمت پایین قرار گیرند. چهار فلپ پایینی به سمت بالا قرار دارند.

فلپ های پایینی را به سمت پایین تا کنید – دو فلپ کوچکتر را به داخل تا کنید ، سپس دو تا را بزرگتر در بالا تا کنید (مطمئن شوید که آنها در وسط به هم برسند – هرچه فاصله بین فلپ ها کمتر باشد ، قسمت پایینی پایدارتر خواهد بود) ؛

پیشنهاد مطالعه : بهترین باربری تهران را از الوبار بخواهید.

وقت آن است که به جعبه و کارتن های مسطح شکل سه بعدی مستطیلی خود را بدهید.

6. یک تکه نوار را بین درز بین فلپ های زیر تا شده (جایی که فلپ ها به هم می رسند) بکشید. نوار باید به اندازه ای بلند باشد که حدود 2-3 اینچ از طرف جعبه و کارتن را بپوشاند. برای امنیت بیشتر ، یک نوار چسب اضافی به هر طرف نوار در وسط اضافه کنید و آنها را تا نیمه همپوشانید. نوار را محکم روی سطح مقوا فشار دهید تا خوب بچسبد.

جعبه و کارتن اکنون آماده استفاده است – فقط می توانید آن را برگردانید و بسته بندی را شروع کنید. با این حال ، ایده خوبی است که قسمت پایینی را کمی بیشتر تقویت کنید تا مطمئن شوید که زیر وزن وسایل شما فرو نمی ریزد.

نحوه چسباندن پایین جعبه و کارتن اسباب کشی

کارتن اسباب کشی

چندین روش مختلف برای ایمن سازی قسمت پایین جعبه و کارتن اسباب کشی با نوار وجود دارد – همه آنها پشتیبانی بیشتری را ارائه می دهند ، اما هر روش مزایای خاص خود را دارد. بسته به نوع اقلامی که قصد بسته بندی در جعبه و کارتن را دارید ، باید از کدام یک استفاده کنید:

1) روش H-taping

روش H درزهای جانبی قسمت پایینی جعبه و کارتن را می بندد و اطمینان حاصل می کند که هیچ چیز نمی تواند وارد کارتن شود و دارایی شما را خراب کند. بنابراین ، هنگام بسته بندی اقلام ظریف ، اقلام حساس ، اقلام شکننده و اشیای قیمتی بهترین گزینه است.

یک تکه نوار را روی یک طرف یکی از درزهای جانبی قسمت پایین جعبه و کارتن (جایی که فلپ های بزرگتر پایین روی فلپ های کوتاهتر تا شده و فاصله ای بین آنها باقی مانده است) ، در حدود نیمی از عرض نوار ( نصف عرض دیگر نوار در طرف دیگر درز گسترش می یابد – هنوز آن را چسب نزنید). اجازه دهید نوار در هر دو انتها حدود دو اینچ گسترش یابد.

نوار را در یک گوشه بچسبانید تا مثلث شود. سرپوش را به طرف جعبه و کارتن تا کنید و به پایین بچسبانید (نیمی از عرض نوار آویزان باقی می ماند).

همین کار را در گوشه دیگر انجام دهید.

فلپ های چسبانده نشده را روی جعبه و کارتن تا کرده و محکم روی مقوا بچسبانید.

این عمل را در درز طرف دیگر ته جعبه و کارتن تکرار کنید.

2) روش دانه برف

روش دانه برف به توزیع وزن محتویات جعبه و کارتن به طور یکنواخت در تمام قسمت پایین کارتن کمک می کند ، بنابراین هنگام بسته بندی وسایل سنگین برای باربری بهترین گزینه است:

با نوار در پایین جعبه و کارتن یک “X” ایجاد کنید ، از هر گوشه به گوشه دیگر بروید (“X” از نوار نوار عبور می کند و فلپ های پایینی را محکم می کند).

دو خط نوار موازی در انتهای انتهای جعبه و کارتن ، عمود بر نوار بلند نوار وسط ، ایجاد کنید (این دو خط نوار آخر از همه نوارهای دیگر عبور می کند).

3) روش نوار مورب

استفاده از روش نوار مورب ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای تقویت پایین جعبه و کارتن اسباب کشی است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک نوار نوار را در قسمت پایین جعبه و کارتن (از لبه به لبه) بکشید ، به صورت مورب به نوار نوار که از درز بین فلپهای زیر تا شده عبور می کند. این روش به شما کمک می کند تا در نوار ، زمان و تلاش خود صرفه جویی کنید ، در حالی که جعبه و کارتن را محکم تر و محکم تر می کنید.

روش H-taping می تواند یک جعبه و کارتن را دو برابر قوی کند.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که روش نوار مورب به اندازه سایر روشهای چسباندن بالا پشتیبانی نمی کند ، بنابراین استفاده از آن هنگام بسته بندی اقلامی که بسیار سنگین یا بسیار آسیب پذیر نیستند ، بی خطر است.

نکته پاداش: یافتن جعبه و کارتن های مقوایی استفاده شده به صورت رایگان بسیار آسان است ، بنابراین ممکن است تصمیم بگیرید که جعبه و کارتن های اسباب کشی جدید نخرید بلکه از کارتن های دست دوم برای اسباب کشی خود استفاده کنید. در این صورت ، تقویت جعبه و کارتن ها تا آنجا که ممکن است بسیار ضروری است – جعبه و کارتن های مقوایی قدیمی ضعیف تر هستند (زیرا تمامیت ساختاری آنها از کاربردهای قبلی به خطر افتاده است) و در صورت باربری مناسب در صورت باربری ممکن است از بین بروند. بنابراین ، اکیداً به شما توصیه می شود از روش چسباندن H یا روش چسباندن دانه برف برای ایمن سازی ته جعبه و کارتن های قدیمی که قصد استفاده از آنها برای بسته بندی و باربری ظروف دارید استفاده کنید. (همچنین ببینید: خطرات استفاده از جعبه و کارتن های اسباب کشی رایگان )

پیشنهاد به صرفه: اگر اثاثیه کمی برای حمل دارید از وانت بار تهران برای اسباب کشی در تهران استفاده کنید

بنابراین ، بهترین راه برای چسباندن جعبه و کارتن های اسباب کشی بستگی به آنچه در جعبه و کارتن بسته بندی می شود ، دارد. برای اطمینان از ایمنی وسایل خود ، باید نه تنها جعبه و کارتن را به روش مناسب بچسبانید ، بلکه از نوع مناسب نوار بسته بندی نیز استفاده کنید.

برای باربری جعبه و کارتن ها از چه نواری استفاده کنید

کارتن اسباب کشی در تهران

وقتی نوبت به چسباندن جعبه و کارتن های اسباب کشی می رسد ، ممکن است فکر کنید که هر نوع نواری این کار را می کند. با این حال ، اینطور نیست – برخی از نوارها خوب نگه ندارند ، برخی ضعیف هستند تا جعبه و کارتن های شما را محکم ببندند ، برخی دیگر نمی توانند در برابر گرما و سرما مقاومت کنند ، و غیره. ممکن است باز شود و باعث آسیب و/یا صدمه شود.

به منظور اطمینان از ایمنی وسایل خود و جلوگیری از حوادث در حین اسباب کشی ، به نوار بسته بندی با کیفیتی نیاز دارید که جعبه و کارتن های شما را ایمن نگه دارد.

انواع مختلفی از نوارها وجود دارد که می توانید انتخاب کنید – نوار حمل ، نوار رشته ای ، نوار چسب ، نوار اسکاچ ، نوار چسب ، نوار کاغذی چسب دار ، نوار برچسب دار و غیره. هدف خاص – نوار حمل و نقل انتخاب خوبی برای چسباندن جعبه و کارتن ها در هنگام باربری محلی است ، نوار رشته ای برای چسباندن جعبه و کارتن های سنگین که مسافت زیادی را طی می کنند مناسب است ، نوار برچسب دار نه تنها جعبه و کارتن را می بندد بلکه نشان می دهد که به کدام اتاق تعلق دارد ، نوار ماسک ایمن است برای استفاده روی سطوح ظریف ، نوار چسب برای محکم کردن کاغذ بسته بندی و سایر مواد بسته بندی و غیره مناسب است.

موارد زیر هنگام انتخاب نوار بسته بندی برای باربری جعبه و کارتن ها باید به آن توجه کنید:

استحکام – قدرت

هنگام ضربه زدن به یک جعبه و کارتن اسباب کشی ، می خواهید از باز شدن آن در حین اسباب کشی جلوگیری کنید – به عبارت دیگر ، می خواهید جعبه و کارتن وزن وسایل بسته بندی شده در آن را تحمل کند و در طول فرآیند باربری محکم بماند. بنابراین ، شما نیاز به نوار قوی – ضخیم و با دوام – دارید که به راحتی پاره نمی شود و به استحکام جعبه و کارتن می افزاید:

استحکام کششی (دوام ) – استحکام کششی میزان وزن قابل تحمل نوار را بدون شکستن اندازه گیری می کند. هنگام چسباندن جعبه و کارتن های اسباب کشی ، حتماً از نوار بسته بندی با استحکام کششی 30 پوند به بالا استفاده کنید.

ضخامت – هرچه نوار ضخیم تر باشد ، وزن بیشتری را می تواند تحمل کند – بنابراین باید برای جعبه و کارتن های سنگین خود نوار ضخیم تری تهیه کنید. (ضخامت نوار بسته بندی می تواند از 1.9 میلی متر تا 3.1 میلی متر باشد.)

گرفتن

هرچقدر نوار قوی باشد ، اگر خوب نگه نداشته شود جعبه و کارتن های شما را ایمن نمی کند. و برای نگه داشتن خوب ، نوار باید خوب بچسبد – و به اندازه کافی پهن باشد تا بتواند در دو طرف یک درز چسبندگی خوبی داشته باشد.

چسبندگی -چقدر نوار چسبیده است -و چقدر خوب به مقوا می چسبد ، بویژه -بستگی به درجه آن و نوع چسب موجود در آن دارد. بهترین نوارها برای جعبه و کارتن های مقوایی دارای چسب های اکریلیک یا چسب های مذاب داغ هستند.

عرض – هرچه نوار عریض تر باشد ، نگه داشتن آن بهتر است. نوار بسته بندی ایده آل برای باربری جعبه و کارتن ها حدود 2-3 اینچ عرض دارد.

مقاومت حرارتی

بهترین نوار برای باربری جعبه و کارتن ها محکم ، بسیار چسبنده ، مقاوم در برابر دما و استفاده آسان است.

اگر در مسافت کوتاهی اسباب کشی می کنید ، هیچ خطری وجود نخواهد داشت که جعبه و کارتن های شما به مدت طولانی در معرض دمای شدید قرار گیرند-حتی اگر در اواسط تابستان یا اواسط زمستان اسباب کشی می کنید و هوا سوزان یا گرم است ، اقلام شما فقط چند ساعت سفر کنید ، بنابراین دما به هیچ وجه بر نوار بسته بندی ای که برای جعبه و کارتن های اسباب کشی خود استفاده کرده اید تأثیر نمی گذارد. بنابراین ، لازم نیست نگران مقاومت دما در نوار باشید.

اما اگر مسافت زیادی را طی می کنید ، وسایل شما برای مدت طولانی در جاده خواهند بود-و از آنجا که اکثر کامیون های اسباب کشی تهویه مطبوع ندارند و در هوای گرم بسیار گرم و در هوای سرد بسیار سرد می شوند ، این بدان معناست که جعبه و کارتن های شما روزها در معرض گرمای شدید یا سرمای شدید قرار خواهند گرفت. در چنین شرایطی ، نوار بسته بندی روی جعبه و کارتن های شما به راحتی ذوب می شود ، خراب می شود یا چسبندگی خود را از دست می دهد و کارتن ها بدون هیچ گونه خطری باقی می مانند.

بنابراین ، اگر در تابستان در حال اسباب کشی به سراسر کشور هستید ، باید نوار بسته بندی را انتخاب کنید که بتواند گرما را تحمل کند – و اگر در زمستان اسباب کشی می کنید ، باید نواری را انتخاب کنید که در برابر سرما مقاومت کند.

به طور خلاصه می توان گفت – بهترین نوار برای باربری جعبه و کارتن ها قوی ، بسیار چسبنده است و می تواند گرما ، سرما و رطوبت را بدون ترک خوردن یا از دست دادن چوب تحمل کند.

کارتن اسباب کشی

بهتر است: برای حمل بار به شهرستان و یا اسباب کشی به شهرستان بهترین گزینه استفاده از باربری شهرستان است

نکته مثبت: از دستگاه پخش نوار استفاده کنید

هنگام چسباندن جعبه و کارتن های اسباب کشی ، لازم است که نوار چسباندن آن آسان باشد- بسته بندی بسیار وقت گیر است ، بنابراین آخرین کاری که می خواهید هنگام آماده سازی اقلام خود برای حمل انجام دهید ، وقت اضافی از دست دادن با نوار است (سعی کنید آن را دور نگه دارید. جدا شدن یا چسبیدن به خود ، به دنبال انتهایی که به رول چسبیده است و غیره). بنابراین ، بهتر است از یک پخش کننده نوار دستی با کیفیت (یک تفنگ نواری) استفاده کنید که به شما امکان می دهد جعبه و کارتن های خود را سریع و کارآمد مونتاژ و مهر و موم کنید.

اکنون بهترین روش تا زدن جعبه و کارتن ها را برای باربری می دانید. اما چگونه می توان یک جعبه و کارتن اسباب کشی را مهر و موم کرد تا وسایل شما با خیال راحت داخل آن بمانند؟

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments