تأثیر ویروس کرونا بر حمل‌ونقل و باربری

با افزایش تعداد افرادی که به دنبال شرکت معتبری برای جابه‌جایی و اثاث‌کشی و حمل‌ونقل محموله می‌گشتند سال 99 برای صنعت حمل‌ونقل و باربری به‌خوبی آغاز شد.

کارگران متخصص باربری و اتوبار ها و عوامل شرکت‌های حمل‌ونقل سال خوبی را آغاز کرده بودند. و بااین‌حال ، هیچ‌کس احتمالاً آنچه را که قرار است در آینده اتفاق بیفتد پیش‌بینی نکرد.

و سپس ، از چین ، COVID-19 آمد – غیرمنتظره ، ناخوانده و ناخواسته.

در اوایل فروردین سال جدید ، اولین مورد تائید شده ویروس کرونا در ایران ظاهر شد که مردی در حدود 30 سالگی پس از بازگشت از سفر به ووهان – مرکز استان هوبئی در چین ، دچار علائم COVID-19 شد.

بعدها کم‌کم این ویروس در سراسر ایران منتشرشده و شروع به گرفتن تلفات انسانی کرداکنون ماه‌ها بعد ، ویروس کرونا هنوز بخشی غم‌انگیز از زندگی ما است و تابه‌حال هیچ تأیید نمی‌کند که چه مدت بر ما و جهان اطراف ما تأثیر می‌گذارد.

شکی نیست که 2020 – سال موش صحرایی در چرخه زودیاک چین – همه ما را وادار کرده است تا تغییرات اساسی در زندگی روزمره خود ایجاد کنیم تا خود را با محیط تازه ایجادشده سازگار کنیم.

اما فقط ما مردم نیستیم. درواقع ، هر صنعتی برای ادامه حیات خود مجبور به تغییر شیوه کار خود نیز شده است. و صنعت باربری نیز از این قاعده مستثنا نیست.

چگونه Covid-19 صنعت باربری را در سال 2020 تغییر داده است: ماجرای سازگاری اثاث کشی در دوران کرونا

اثاث کشی در دوران کرونا

شرکت‌های باربری و اتوبار باید خود را با واقعیت جدید وفق دهند و این کار را سریعاً به‌عنوان وسیله‌ای برای زنده ماندن – یعنی ادامه کار – انجام دهند. به‌طور مؤثر ، آن‌ها مجبور شدند مجموعه‌ای جدید از اقدامات ایمنی را برای ایمن نگه‌داشتن کارکنان و مشتریان خود بدون پایین آوردن کیفیت خدمات متحرکی که ارائه می‌دهند ، ارائه دهند.

“این قوی‌ترین گونه نیست که زنده بماند ، نه باهوش‌ترین ، بلکه بیشترین گونه را دارد که برای تغییر واکنش نشان می‌دهد.”

چارلز داروین

در زیر برخی از اقداماتی را که شرکت‌های حرفه‌ای باربری و حمل بار در تهران در سال 2020 برای مقابله با بیماری همه‌گیر ویروس کرونا اتخاذ کرده‌اند ، بیابید:

رعایت فاصله اجتماعی در اثاث کشی در دوران کرونا

مقامات بهداشتی از مردم خواسته‌اند فاصله حداقل 1 متری را از هر شخص دیگر حفظ کنند تا خطر ابتلا به Covid-19 از طریق قطرات ویروس به حداقل برسد. این به‌عنوان فاصله اجتماعی (معروف به فاصله فیزیکی) شناخته می‌شود و به‌طور گسترده‌ای روی روند روزمره ما تأثیر می‌گذارد.

به‌عنوان یک اقدام ایمنی ، شرکت‌های باربری اکنون از مشتریان خود می‌خواهند که خود در این اقدام شرکت نکنند. در روز جابجایی و اثاث‌کشی ، از همه افراد غیرحرفه‌ای خواسته می‌شود كه در یك اتاق جدا از عمل بسته‌بندی و جابجایی تنها باشند و یا در حین جابجایی كاملاً خانه را ترك كنند.

اما چرا؟ تقریباً غیرممکن است که افراد وقتی در خانه آن‌ها خانه‌نشین هستند ، به قانون فاصله اجتماعی احترام بگذارند ، به‌ویژه هنگامی‌که وسایل گران‌بهای آن‌ها توسط غریبه‌ها در همان لحظه جابه‌جا می‌شود.

درهرصورت ، مشتری‌ها باید تلفن‌های همراه خود را همیشه در کنار خود داشته باشند ، درصورتی‌که کارشناسان باربری بخواهند برای اطلاعات بیشتر با آن‌ها تماس بگیرند یا می‌خواهند از آن‌ها سؤالات مهمی بپرسند.

همچنین ، هر زمان که مشتری‌ها خودشان بسته‌بندی وسایل خود را انتخاب می‌کنند ، شرکت‌های باربری و اثاث‌کشی از آن افراد می‌خواهند که تا روز اثاث‌کشی ، با همه‌چیز بسته‌بندی‌شده و آماده حمل‌ونقل ، 100٪ آماده باشند.

به‌این‌ترتیب ، وقتی کارگران حرفه‌ای باربری به خانه‌ای می‌رسند ، نیازی به تماس نزدیک با افرادی که در آستانه بسته‌بندی آخرین جعبه‌های خود هستند نیست.

برآورد نرخ باربری به صورت مجازی

آموزش بسته بندی اثاثیه

قبل از آنکه COVID-19 انتشار بیابد و به مرکزیت خود برسد ، شرکت‌های باربری روش مشخصی برای انجام کارها داشتند – آن‌ها برای بررسی در محل بسته‌بندی و حمل‌ونقل ، و همچنین موارد احتمالی از خانه مشتری بازدید می‌کنند.

خطرات موجود در روز اثاث‌کشی – خطرات و خطراتی مانند راه‌پله‌های تند و باریک ، گوشه‌های تیز ، راهروهای تنگ ، درهای کوچک و غیره را شناسایی می‌کردند.

کارشناسان باربری همچنین تخمین هزینه را به‌صورت کتبی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند و سپس با یک توافق دوستانه بازدید در خانه را به پایان می‌رسانند.

اکنون ، به دلیل نیاز به حداقل رساندن تماس بین باربری‌ها و مشتری‌ها ، اکثر شرکت‌های باربری شروع به ارائه قیمت‌های مجازی کرده‌اند –

برآورد هزینه‌های انجام‌شده از طریق اینترنت بدون نیاز به حضور نمایندگان شرکت‌های باربری برای حضور در محل برای هزینه حمل‌ونقل فرآیند تخمین که به آن نرخ باربری و هزینه‌ی باربری نیز می‌گویند.

برای اطمینان از دقیق بودن برآورد هزینه‌های نقل و انتقالاتی آن‌ها ، بهترین شرکت‌های باربری در کشور درخواست می‌کنند تا مشتریانشان با کمک ابزارهای ارتباطی ویدئویی تخصصی ، یک تور مجازی در خانه به آن‌ها بدهند.

تمام کاغذبازی‌های مربوط به اثاث‌کشی را می‌توان بدون هیچ‌گونه خطر آلودگی COVID-19 با لمس کاغذ و خودکارهای آلوده ، به‌صورت مجازی نیز امضا کرد که در این خصوص باربری تهران و اتوبار تهران الوبار پیش‌قدم شده است.

پیشگیری بهتر از درمان است

همه‌گیری ، شرکت‌های باربری و اتوبار را تحت‌فشار قرار داده است تا در مبارزه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، هوشیارانه عمل کنند. اکنون آن‌ها باید کامیون‌ها و تجهیزات جابجایی خود را مرتباً چه قبل از بارگیری و چه پس از تخلیه تمیز و تمیز کنند.

همچنین ، باربری‌ها و کارگران باربری موظف‌اند در طول کار خود همیشه از ماسک و دستکش محافظ استفاده کنند.

تماس با باربری تهران

تمرکز اصلی هنگام جابجایی خانه در سال 2020 ، ایمنی ، ایمنی برای مشتری و مهاجر است. از این گذشته ، افرادی که به دنبال خدمات حرفه‌ای در باربری هستند باید مطمئن باشند که افرادی که استخدام می‌کنند می‌دانند که چگونه یک محیط کار ایمن را ایجاد کنند و تمام اقدامات احتیاطی لازم را برای به حداقل رساندن خطر عفونت با COVID-19 انجام خواهند داد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments