بهترین نکات اثاث‌کشی در لحظه آخر

اثاث‌کشی از خانه قدیمی به خانه جدید در شرایط عادی می‌تواند یک‌روند بسیار پرتنش، طولانی و سخت باشد، اما وقتی مدت‌زمان کوتاهی را که اضافه می‌کنید، چالش‌برانگیزتر می‌شود. با رعایت این نکات مربوط به آخرین لحظه اسباب‌کشی، جابجایی شما بدون هیچ‌گونه عارضه‌ای روان و آسان خواهد بود.

برای یک اثاث کشی در لحظه آخر باید شرکت باربری معتبر پیدا کنید

خیلی از افراد ممکن است برای اثاث‌کشی لحظه آخر خیلی بیشتر از جابجایی عادی هزینه کنند. کار شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید و در اسرع وقت انتخاب خود را انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که شرکت باربری که انتخاب می‌کنید خدمات موردنیاز شمارا ارائه می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، اگر خانه جدید شما هنوز آماده تحویل وسایل شما نیست، شما به یک سرویس ذخیره‌سازی نیاز دارید.

ما برای این مورد بهترین باربری تهران که در تمام مناطق و شهرستانها دارای شعبه ی فعال است یعنی باربری تهران الوبار را معرفی می کنیم.

یک چک‌لیست برای اثاث کشی در لحظه آخر ایجاد کنید

این مهم‌ترین توصیه لحظه آخری است که می‌توانید دریافت کنید. اگر آن را دنبال کنید، با جابجایی خود 100٪ موفقیت خواهید داشت. در این چک‌لیست، می‌توانید هر کاری را که باید انجام شود تایپ کنید. به‌این‌ترتیب، می‌توانید مطمئن باشید که هیچ جزئیات کوچکی را فراموش نخواهید کرد. پس از اتمام همه موارد، لیست خود را مجدداً بررسی کرده و حتی برای جلوگیری از بروز خطا، آن را دوباره بررسی کنید.

برنامه ریزی برای اثاث کشی

مواد بسته‌بندی را جمع کنید

اگر زمان خیلی کمی دارید، هیچ‌وقت گران‌بهایی را در جستجوی لوازم بسته‌بندی رایگان یا ارزان هدر ندهید. می‌توانید آن‌ها را از یک شرکت باربری در حال جابجایی، یک فروشگاه لوازم اداری یا یک فروشگاه خدمات پست الکترونیکی خریداری کنید.

  • جعبه‌هایی با اشکال و اندازه‌های مختلف – وقتی وسایل خود را در آن‌ها قرار می‌دهید، شکاف‌ها را با بالشتک‌ها یا کاغذها و پارچه‌های باطله پرکنید.
  • بسته‌بندی حباب‌داربسته‌بندی وسایل شکننده با نایلون‌های حباب‌دار از آن‌ها در حین اثاث‌کشی محافظت می‌کند.
  • نوار بسته‌بندی – مقدار زیادی از آن را برای محکم کردن و تقویت جعبه‌ها استفاده کنید تا در حین جابجایی باز نشوند.
  • کیسه‌های زباله – آن‌ها برای بسته‌بندی آسان لباس‌ها و سایر موارد سبک بسیار مناسب هستند.
  • نشانگرها و برچسب‌های دائمی – یک برچسب بگذارید و همه جعبه‌ها را علامت‌گذاری کنید. اگر اسباب‌کشی به پایان رسید، اگر بتوانید به‌سرعت بفهمید که هر جعبه چه چیزی دارد، در وقت زیادی صرفه‌جویی خواهید کرد.

آنچه را قرار است در اثاث کشی در لحظه آخر ببرید انتخاب کنید

اگر زمان با شما نیست و وقت زیادی ندارید، وسایل خود را به 3 گروه تقسیم کنید:

  • چیزهایی که قرار است با خود ببرید.
  • وسایلی که می‌خواهید دور بریزید.
  • چیزهایی که اهدا خواهید کرد.

با جدا کردن وسایل خود از این طریق، می‌توانید مطمئن باشید که هیچ‌چیز غیرضروری را نمی‌گیرید.

بسته بندی اتاق به اتاق

جابجایی ماشین ظرف‌شویی

شما می‌توانید برای اثاث کشی در لحظه آخر با بسته‌بندی هم‌زمان یک اتاق، مراحل بسته‌بندی را به‌راحتی و با کارایی بیشتری انجام دهید. با پایان دادن به یک اتاق، می‌توانید آن را به‌عنوان انجام‌شده در چک‌لیست اثاث‌کشی لحظه آخری خود علامت‌گذاری کنید. به‌این‌ترتیب، شما می‌دانید که چه مقدار از کارهایی که انجام داده‌اید و چه مقدار از آن‌ها هنوز باقی‌مانده است.

جهت مطالعه بیشتر: نکات پس از اثاث کشی

یک جعبه اول بازکنید

این جعبه (جعبه‌هایی که نمی‌توانید همه‌چیز را در یکجا قرار دهید) حاوی کلیه موارد ضروری موردنیاز شما در هر مرحله از اسباب‌کشی و بعدازآن خواهد بود. در آن باید وسایلی مانند وسایل ضروری حمام، وسایل ضروری آشپزخانه، وسایل اتاق‌خواب، دارو، میان وعده و نوشیدنی قرار دهید.

از همه‌چیز شواهد عکاسی کنید

از تمام وسایل شخصی خود مانند وسایل الکترونیکی و سایر مواردی که ممکن است در هنگام جابجایی شکسته شود، عکس بگیرید. صرف اینکه باعجله در حال اسباب‌کشی هستید به این معنی نیست که می‌توانید اقدامات احتیاطی کمتری انجام دهید. اگر کارگران باربری به هر یک از وسایل شما آسیب برسانند یا خراب شوند، می‌توانید از این عکس‌ها به‌عنوان اثبات شرایط ارسال اقلام خود استفاده کنید. به‌این‌ترتیب، آن‌ها نمی‌توانند ادعاهای شمارا زیر سؤال ببرند.

اثاث کشی در لحظه آخر

از دوستان خود کمک بگیرید

تا آنجا که می‌توانید از دوستان خود بپرسید که آیا آن‌ها می‌توانند دربسته بندی و مرتب‌سازی وسایل به شما کمک کنند. هنگامی‌که دوستان قابل‌اعتماد خود را در کنار خود داشته باشید بسته‌بندی عجله‌ای بسیار آسان خواهد بود.

از بچه‌ها و حیوانات خانگی خود مراقبت کنید

روز اثاث‌کشی مکان مطمئنی برای کودکان و حیوانات نیست. شما ممکن است وقت خود را با تقسیم تمرکز بین عوامل و امنیت عزیزانتان صرف کنید. رفاه حال آن‌ها باید همیشه اولویت اول شما باشد. با اجازه دادن به کسی که در آن مدت از او مراقبت کند، دیگر نگران او نخواهید بود.

کارتن اثاث کشی

آرام باشید و وحشت نکنید

هیچ‌یک از وقت‌های ارزشمند خود را به فکر اینکه چگونه تمام‌کارهای مربوط به اثاث‌کشی را انجام می‌دهید، تلف نکنید.

در عوض، از آن زمان استفاده کنید و وسایل شخصی خود را برای جابجایی آماده کنید. در هر مرحله از اسباب‌کشی لحظه آخری خود ذهن پاک داشته باشید.

آدرس خود را تغییر دهید

می‌توانید در اثاث کشی در لحظه آخر آدرس خود را 2 هفته قبل از انتقال به خانه جدید یا بلافاصله بعدازآن تغییر دهید. اگر می‌خواهید از دست دادن نامه مهم دیگری جلوگیری کنید، باید این کار را قبل از اثاث‌کشی انجام دهید. این تغییر آدرس را می‌توان به 4 روش انجام داد: آنلاین، حضوری، از طریق تلفن یا از طریق پست.

قبل از اثاث‌کشی به صاحب‌خانه اطلاع دهید

معمولاً باید حداقل 30 روز اخطار کتبی به صاحب‌خانه خود بدهید تا ازآنجا خارج شوید، اما برای اطلاعات دقیق‌تر، اجاره‌نامه‌ای را که برای اجاره خانه یا آپارتمان امضا کرده‌اید را بررسی کنید. اگر صاحب‌خانه شما از قصد خود برای اسباب‌کشی اخطار مناسبی دریافت نکرده، در صورت تمدید خودکار، می‌تواند اجاره ماه آینده یا کل مدت قرارداد شمارا به‌طور قانونی پرداخت کند.

خدمات آب و هوایی خود را منتقل کنید

وقتی به خانه جدید خود اسباب‌کشی می‌کنید، می‌خواهید تمام خدماتی را که در خانه قبلی خود داشته‌اید را داشته باشید. متداول‌ترین خدماتی که باید منتقل کنید، آب، برق، گاز، کابل، اینترنت و حذف زباله است. به ارائه‌دهندگان خدمات خود اطلاع دهید که می‌خواهید آدرس خود را تغییر دهید. از آن‌ها بپرسید آیا آن‌ها را در منطقه جدیدی که شما به آنجا اثاث‌کشی می‌کنید فراهم می‌کنند. اگر این کار را انجام ندادند، از قبل ارائه‌دهندگان خدمات جدید را جستجو کنید تا هنگام ورود به خانه همه‌چیز در حال اجرا باشد.

روز خود را زود شروع کنید

باربری الوبار اتوبار الوبار

هنگامی‌که خورشید طلوع می‌کند، باید وقت بیدار شدن شما باشد. با بیدار شدن زودهنگام، می‌توانید شروع کنید و قبل از آمدن کارگران شرکت‌های باربری، آخرین بار همه‌چیز را بررسی کنید. حتی اگر دوست ندارید زود بیدار شوید، از داشتن این وقت اضافی پشیمان نخواهید شد.

برای کمک با بسته‌بندی کننده‌های حرفه‌ای تماس بگیرید

اگر بازهم تایم کمی داشتید و نمی‌دانید چگونه تمام بسته‌بندی‌ها را به‌موقع تمام کنید، فقط از خدمات بسته‌بندی کننده‌های حرفه‌ای استفاده کنید. آن‌ها بارها و بارها همین روند را با وسایل دیگران انجام داده‌اند و مطمئن باشید همه‌چیز به‌درستی و با اطمینان بسته‌بندی می‌شود. به‌این‌ترتیب می‌دانید که تمام وسایل شخصی شما ایمن است و در یک آرامش به خانه جدید شما می‌رسند.

مطالعه بیشتر: ویدیو های آموزش اثاث کشی الوبار

نظافت خانه قدیمی و جدید

قبل از اینکه سرانجام خانه قدیمی خود را ترک کنید، آن را تمیز کنید تا در هنگام پس گرفتن ودیعه خود مشکلی با صاحب‌خانه خود نداشته باشید. هر اتاق را با آن‌ها بررسی کنید و بعدازاینکه آن‌ها کل خانه را بررسی کردند، کلیدها را به آن‌ها تحویل دهید. اگر وقت تمیز کردن خانه قدیمی خود را ندارید، می‌توانید یک سرویس نظافت حرفه‌ای استخدام کنید.

قبل از اینکه بتوانید به خانه جدید خود بروید و همه وسایل خود را تحویل بگیرید، ابتدا باید آن را تمیز کنید و ببینید آیا همه‌چیز به‌درستی کار می‌کند یا خیر. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید بررسی کنید، آشکارسازهای آتش است. پس از همه، اگر این کار به پایان رسید، می‌توانید وسایل خود را به خانه جدید خود منتقل کنید، بسته‌ها را بازکنید و همه‌چیز را در جای خود بچینید و قرار دهید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments