بسته بندی بدون نایلون حباب دار

وقتی می‌خواهید شروع به بسته‌بندی وسایل شکننده برای جابه‌جایی کنید، اولین فکر شما احتمالاً این خواهد بود که تا آنجا که ممکن است از پوشش حباب‌دار استفاده کنید تا مطمئن شوید که وسایل شکستنی شما از باربری یک تکه جان سالم به در می‌برند. و این کار درستی است زیرا روکش حبابدار بهترین محافظت ممکن را برای هر وسیله خانگی که از شیشه، چینی، سرامیک، چوب یا مواد ظریف دیگر ساخته شده است، فراهم می کند.

با این حال، استفاده از روکش حبابدار برای محافظت از اقلام شکننده شما یک اشکال جدی نیز دارد و آن قیمت نسبتاً بالای مواد بسته بندی است. در حین اسباب کشی، ایده خرج کردن پول برای چیزهای اضافی را که می توانید بدون آن انجام دهید، واقعاً دوست نخواهید داشت و این به ویژه زمانی صادق است که با بودجه محدود باربری می کنید.

اولویت اصلی شما در چنین مواردی باید استفاده از تکنیک های هوشمند صرفه جویی در هزینه باشد که به شما امکان می دهد تا حد ممکن صرفه جویی کنید. به عبارت دیگر، شما نباید برای چیزهایی پول خرج کنید، مگر اینکه واقعا مجبور باشید.

برای به حداقل رساندن هزینه‌های بسته‌بندی، می‌توانید برای محافظت از شکننده‌ترین اقلام در خانه خود از پوشش حبابی استفاده نکنید. هنگامی که بسته بندی را برای اسباب کشی بسته می کنید، دیگر از بسته بندی حبابدار استفاده نمی شود. برای واقعی بودن زیادی خوب است، درست است؟

درست. و با این حال، کاملاً ممکن است – تنها کاری که باید انجام دهید این است که بخوانید تا یاد بگیرید چگونه بدون حباب بسته بندی کنید.

چرا باید از نایلون حباب دار استفاده کنید

اجازه دهید ابتدا بگوییم که ایده استفاده نکردن از پوشش حباب‌دار هنگام بسته‌بندی اقلام شکننده ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد. از این گذشته، همه از مزایای اصلی استفاده از نایلون حباب دار هنگام بسته بندی برای اسباب کشی می دانند:

سطح بینظیر از حفاظت . نحوه ساخت روکش حبابدار – حبس هوا بین دو ورقه پلاستیکی – خاصیت بالشتکی فوق العاده مواد بسته بندی را تضمین می کند. حباب های هوای نرم وقتی در اطراف وسایل نشکن پیچیده پیچیده می شوند، یک لایه محافظ ضخیم تشکیل می دهند که هر گونه نیروی خارجی مضر مانند ضربه، لرزش یا حتی ضربه های مستقیم را جذب می کند. به عنوان یک امتیاز، روکش حبابدار همچنین از اقلام شکننده در برابر گرد و غبار، کثیفی و رطوبت در حین اسباب کشی واقعی وسایل محافظت شده از یک خانه به خانه دیگر محافظت می کند.

بی وزنی . بسته بندی حباب دار یک ماده بسته بندی بسیار سبک است که یک مزیت بزرگ است زیرا به وزن کل محموله اضافه نمی کند. همانطور که احتمالاً می دانید، اسباب کشی های راه دور قیمت اسباب کشی را بر اساس وزن کلی اقلام شما (یکی از عوامل تعیین کننده قیمت) محاسبه می کنند.

تطبیق پذیری . روکش حباب دار همچنین به خاطر سطح بالای تطبیق پذیری و انعطاف پذیری خود مشهور است. مواد پلاستیکی پر از هوا به طور محکم در اطراف مواد شکننده با هر شکل و اندازه ای پیچیده می شود، بنابراین بسته های محافظ ضخیمی تشکیل می دهد که مواد شکستنی شما را از هر گونه نیروی مخرب در حین حمل و نقل عایق می کند. تنها چیزی که نیاز دارید این است که از کمی چسب برای محکم کردن بسته های بسته بندی حباب دار استفاده کنید، و شما آماده هستید.

سرگرم کننده . بیرون زدن حباب های هوای مواد پلاستیکی می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. علاوه بر این، یک اثر درمانی ملایم برای کاهش استرس انباشته ناشی از خانه تکانی دارد.

چرا نباید از پوشش حباب دار استفاده کنید؟

مواد بسته بندی جایگزین بسته بندی بدون نایلون حباب دار

بسته بندی بدون نایلون حباب دار

بسیاری از مردم ایده استفاده از نایلون حباب دار را دوست دارند و حاضر نیستند آن را جایگزین مواد بسته بندی جایگزین کنند.

همانطور که می بینید، استفاده از نایلون حباب دار در فرآیند بسته بندی خانه دارای مزایای غیرقابل انکار بسیاری است، به خصوص زمانی که شما تعداد زیادی قطعات شکستنی را جابجا می کنید. به عنوان مثال، بسته بندی بیشتر وسایل آشپزخانه شما به تعداد زیادی ورق حبابدار نیاز دارد تا مطمئن شوید که هیچ چیز در حین حمل و نقل شکسته نمی شود.

با این حال، بسته بندی حباب دار به عنوان یک ماده بسته بندی دارای چند معایب است که باید قبل از عجله برای خرید چند رول پلاستیکی بزرگ در مورد آنها بدانید.

به همین دلیل ممکن است ایده خوبی باشد که وسایل شکننده خود را بدون پوشش حباب دار بسته بندی کنید:

برای محیط زیست مضر . روکش حباب دار از ورقه های پلاستیکی ساخته شده است، بنابراین در بیشتر مواقع، تجزیه ناپذیر خواهد بود. اساساً، این بدان معناست که شما باید مراقب باشید که پس از باز کردن بسته‌بندی‌های خود در خانه جدید، چگونه بسته‌بندی حباب‌دار باقی‌مانده را دفع می‌کنید. البته، روکش حباب‌دار سازگار با محیط‌زیست نیز در بازار وجود دارد (با نام مستعار حباب‌پوش سبز، روکش حباب‌دار Enviro، و غیره) اما گران‌تر از نوع استاندارد است.

قیمت . بسته به اینکه از کجا آن را بخرید، قیمت بسته بندی حبابدار متفاوت خواهد بود. همچنین، هزینه تحت تأثیر مقدار، اندازه و سازنده است. توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید هنگام اسباب کشی خانه اثرات زیست محیطی را به حداقل برسانید، باید از روکش حباب‌دار زیست تخریب‌پذیر استفاده کنید که به طور کلی گران‌تر است.

در اینجا چند نمونه قیمت آورده شده است تا بتوانید یک ایده کلی از هزینه بسته بندی حباب دار داشته باشید:

  • یک جعبه 150 فوتی حباب Enviro حدود 20 دلار در UHaul قیمت دارد.
  • یک رول 100 فوتی حباب Enviro تقریباً 25 دلار در UHaul هزینه دارد.
  • یک رول 250 فوتی حباب Enviro تقریباً 30 دلار در UHaul هزینه دارد.
  • قیمت یک رول 60 فوتی حباب سبز (با نام تجاری Duck) در Walmart حدود 11 دلار است.
  • یک رول 200 فوتی از رول حباب شفاف (با نام تجاری Duck) در Walmart حدود 20 دلار قیمت دارد.
  • یک رول 400 فوتی از رول حباب دار شفاف (با نام تجاری Duck) در Walmart حدود 33 دلار قیمت دارد.

اگر این قیمت‌ها تا حدودی برای شما مقرون به صرفه به نظر می‌رسند، به یاد داشته باشید که این مقدار انبوه حباب‌پوشی است که به آن نیاز خواهید داشت که بیشترین آسیب را به بودجه شما وارد می‌کند.

در آشپزخانه خود به تنهایی، برای محافظت از تعداد زیادی از مواد شکستنی – بشقاب ها، لیوان ها، کاسه ها، فنجان ها، لیوان های چینی، چنگال ها، قاشق ها، چاقوها و موارد دیگر، باید از روکش حباب دار استفاده کنید. هنگام بسته بندی بقیه اتاق های خانه خود، برای محافظت از آثار هنری، گلدان ها، آینه ها، مبلمان ظریف و بسیاری از انواع وسایل الکترونیکی (از روکش ضد الکتریسیته ساکن برای وسایل الکترونیکی خود استفاده کنید) به روکش حباب دار نیاز دارید.

به عنوان یک قاعده کلی، برای ایمنی بیشتر، هر موردی که به نظر شما شکننده است، باید با مواد پلاستیکی پر از هوا محافظت شود. و این به احتمال زیاد به معنای تعداد زیادی رول یا جعبه های حباب دار نیز خواهد بود.

آیا به دنبال بسته بندی حباب دار رایگان ارزش آن را دارد؟

هزینه اسباب کشی

قبل از اینکه لیست کاملی از جایگزین‌های خوب برای بسته‌بندی حباب‌دار را به شما ارائه دهیم تا نیازی به صرف هزینه برای مواد بسته‌بندی پلاستیکی نداشته باشید، بیایید در مورد اینکه آیا خرید لفاف حبابدار رایگان برای نیازهای بسته‌بندی شما ارزش وقت و تلاش را دارد یا خیر.

اکنون تنها راه استفاده از نایلون حبابدار هنگام بسته بندی وسایل شکننده و عدم صرف هزینه برای تهیه مواد بسته بندی مذکور، دریافت رایگان آن است. بله، مشابه یافتن جعبه های متحرک رایگان، یافتن پوشش حباب دار رایگان نیز کاملاً امکان پذیر است.

در واقع، دریافت حباب بسته به صورت رایگان برای شما یک موقعیت برد-برد خواهد بود – شما می توانید از اقلام ظریف خود به بهترین شکل ممکن محافظت کنید و در این فرآیند در هزینه خود صرفه جویی کنید. تنها مشکل این است که شما باید زمان زیادی را که ممکن است واقعاً در اختیار ندارید و تلاشی که ممکن است تمایلی به سرمایه گذاری ندارید، قربانی کنید.

در عمل، چندین راه خوب برای ایمن کردن پوشش حباب دار رایگان قبل از شروع به بسته بندی دارایی های شکننده خود وجود دارد:

بسته بندی حباب دار رایگان

شما هرگز نمی دانید کدام یک از دوستان شما یک رول حباب بزرگ را در گاراژ خود نگه می دارد. فقط برای شما.

از دوستان، همسایگان و همکاران کاری بپرسید که آیا مقداری از حباب بند قابل استفاده در خانه خود دارند و در آینده نزدیک به آن نیازی نخواهند داشت. برای ارتباط با همه دوستان خود به طور همزمان، انتشار یک پست فیس بوک را در نظر بگیرید ( به بسته بندی حبابدار نیاز دارید. کسی می تواند کمک کند؟ ) و از دوستان خود بخواهید که تماس برای کمک را با دوستان فیس بوک خود به اشتراک بگذارند. در بهترین حالت، در نهایت با حباب‌های بیشتری نسبت به آنچه که تا به حال نیاز دارید، مواجه خواهید شد، در این صورت رایگان.

با بزرگ‌ترین خرده‌فروشی‌های شهرتان تماس بگیرید و ببینید آیا آنها باید مقادیری از ورق‌های حباب‌دار داشته باشند که دیگر به آن‌ها نیازی ندارند. بسیاری از این فروشگاه‌ها محموله‌های مکرر (گاهی روزانه) محصولات مختلف محافظت شده در پوشش حباب‌دار را دریافت می‌کنند. بنابراین، هنگامی که آنها آن کالاها را باز کردند و آنها را در فروشگاه ها به نمایش گذاشتند، مقدار باقیمانده بسته بندی حبابدار می تواند برای درخواست شما باشد.

در وب‌سایت‌هایی که بخش‌های چیزهای رایگان دارند، بسته‌بندی حباب‌دار رایگان را به‌صورت آنلاین جستجو کنید. Freecycle و Craigslist دو مکان آنلاین هستند که شما بهترین شانس را دارید که به صورت رایگان بسته بندی حباب دار را برای نیازهای بسته بندی خاص خود به دست آورید.

مواد بسته بندی رایگان را از کجا می توان یافت

نحوه بسته بندی بدون نایلون حباب دار: مواد بسته بندی جایگزین

به خاطر داشته باشید که پیدا کردن پوشش حباب دار رایگان کار آسانی نخواهد بود. علاوه بر این، زمانی که برای جست‌وجوی مواد بسته‌بندی صرف می‌کنید، ممکن است لوکسی باشد که واقعاً نمی‌توانید از پس آن برآیید، به خصوص زمانی که زمان کمی برای آماده شدن برای نقل مکان دارید.

بنابراین، زمانی که روکش حباب‌دار کاملاً جدید برای شما بسیار گران است و بسته‌بندی حباب‌دار رایگان برای شما دردسرساز است، تنها یک گزینه خوب برای شما باقی می‌ماند: بسته‌بندی اقلام شکننده خود بدون پوشش حباب‌دار. اما از آنجایی که هنوز باید از وسایل شکستنی خود محافظت کنید، پس باید از مواد بسته بندی جایگزین خوب برای بسته بندی حباب دار استفاده کنید که به شما امکان می دهد تا وسایل خود را در طول باربری بدون آسیب نگه دارید.

کاغذ بسته بندی

بسته بندی باربری تهران

اعتقاد بر این است که کاغذ کادو بهترین جایگزین برای بسته بندی حباب دار است.

کاغذ بسته بندی سفید به اندازه کافی نرم است که یک لایه بالشتک ایجاد می کند که از اقلام شکننده در حین باربری محافظت می کند. کاغذ بسته بندی به راحتی با هر شکلی مطابقت دارد و از رسیدن گرد و غبار و رطوبت به وسایلی که می خواهید محافظت کنید جلوگیری می کند.

خبر خوب این است که کاغذ بسته بندی (بسیار) ارزان تر از بسته بندی حباب دار است – 200 برگ کاغذ روزنامه تمیز و سفید در UHaul حدود 10 دلار قیمت دارد.

خبر بد این است که برای محافظت از یک مورد شکننده باید از حداقل 3-4 (گاهی اوقات بیشتر!) کاغذ استفاده کنید، زیرا یک ورق کاغذ بسیار نازکتر از یک ورق بسته بندی حباب دار است.

پتو بسته بندی

جایگزین نایلون حباب دار

پتو می تواند جایگزین بسیار خوبی برای پوشش حباب دار باشد.

پتوهای مبلمان ضخیم به لطف جلوه نرم و لطیف خود، محافظت فوق العاده ای از وسایل شکننده ارائه می دهند. با این حال، خرید و استفاده از پتوهای متحرک در طول فرآیند بسته‌بندی، گران‌تر از بسته‌بندی حباب‌دار است، بنابراین باید از پتوها فقط زمانی استفاده کنید که سعی می‌کنید از اقلام بسیار ظریفی که برای شما نیز ارزش احساسی دارند محافظت کنید.

اگر پتوهای خانگی معمولی در خانه خود دارید، پس حتما باید از آنها برای بسته بندی و بالشتک کردن وسایل شکستنی استفاده کنید. شما به هر حال پتوهای خود را جابجا می کنید، پس چرا به جای ورقه های بزرگ حباب دار از آن ها برای پد استفاده نکنید؟

حوله جهت بسته بندی

مانند پتو، حوله ها مواد لایی عالی هستند و می توانند به عنوان یک جایگزین عالی برای پوشش حباب دار استفاده شوند.

شما نیازی به استفاده از حوله‌های کاملاً جدید و بسته‌بندی نشده‌ای ندارید که سال‌ها از آن‌ها نگهداری می‌کردید، زیرا همیشه این امکان وجود دارد که یک یا دو حوله را در حین اسباب کشی خانه خراب کنید. با این حال، می توانید وسایل بسیار شکننده را در حوله های استفاده شده و در عین حال تمیزی که در خانه خود دارید بپیچید.

به خاطر داشته باشید که، به عنوان یک قاعده، حوله ها سنگین تر از بسته بندی حباب دار هستند و در صورت استفاده برای محافظت از مواد شکستنی، وزن کلی هر جعبه را افزایش می دهند. با این حال، از آنجایی که به هر حال آن حوله ها را با خود می برید، بهتر است از آنها به عنوان جایگزین حباب برای کاهش هزینه های اسباب کشی استفاده کنید.

تکه های لباس + ملحفه

وقتی انواع لباس‌های کهنه و ملحفه‌های تخت کهنه در اطراف خانه دارید، نیازی به خرج کردن پول زیادی برای کاغذهای حباب دار ندارید.

مسئله این است که بیشتر تکه‌های لباس و ملحفه‌هایی که می‌خواهید در طول فرآیند مرتب‌سازی به طور کامل دور بیندازید، می‌توانند به طور موثری به عنوان جایگزینی برای پوشش حباب‌دار استفاده شوند. دور انداختن مواد بسته بندی بالقوه واقعاً هیچ فایده ای ندارد، حداقل تا زمانی که اسباب کشی به پایان برسد.

فقط از لباس‌ها و ملحفه‌هایی استفاده کنید که بدشان نمی‌آید خراب شده‌اند، زیرا ممکن است به راحتی در حین اسباب کشی اتفاق بیفتد. چنین پارچه های قدیمی را می توان نه تنها برای بسته بندی اقلام شکننده بلکه برای پر کردن شکاف های داخل جعبه های مقوایی استفاده کرد.

جوراب

بسته بندی بدون نایلون حباب دار جوراب ها را می توان برای محافظت از شیشه های آشپزخانه به خصوص لیوان هایی با ساقه های بسیار شکننده استفاده کرد. به طور معمول، شما می‌توانید چنین قطعات بنیادی را با حباب بپیچید، اما از آنجایی که می‌خواهید در هزینه بسته‌بندی مواد صرفه‌جویی کنید، می‌توانید به سادگی آن اقلام شیشه‌ای را داخل جوراب‌های ضخیم و تمیز قرار دهید و آن‌ها را در جعبه‌های از پیش روکش شده انتقال دهید.

روزنامه ها

روزنامه های قدیمی بدون هزینه اضافی برای شما عرضه می شوند، اما باید مراقب نحوه استفاده از آنها در طول فرآیند بسته بندی باشید زیرا خطر لکه جوهر وجود دارد. و دقیقاً به همین دلیل است که شما فقط باید از روزنامه ها به عنوان پرکننده فضای داخل جعبه های متحرک استفاده کنید و هرگز به عنوان لایه های محافظی که با وسایل شکننده و ظریف شما تماس پیدا می کند، استفاده نکنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments