برنامه ریزی اسباب کشی راحت

چگونه می توان برای اسباب کشی برنامه ریزی کرد؟

آیا شما خود را فردی خودجوش توصیف می کنید که دوست دارد بر خلاف لحظه عمل کند؟

یا ترجیح می دهید خود را فردی محتاط تعریف کنید که ترجیح می دهد همه چیز را از قبل برنامه ریزی کند؟

در هر صورت ، شما احتمالاً اتفاق های بد ، مشکلات پیش بینی نشده و موانع غیرمنتظره را در مسیر خود دوست ندارید. با این حال ، این اشتباه بزرگی است که در صورت انجام یک اشتباه بزرگ – یک پروژه تحقیقاتی ، یک فعالیت تجاری ، یک اثاث کشی و غیره – تا حد ممکن بدون برنامه ریزی دقیق  با آن روبرو خواهید شد.

اما چگونه می توان چیزی به این بزرگی را برنامه ریزی کرد؟

برنامه ریزی اثاث کشی

اگر تلاش شما برای یک اسباب کشی منزل است و از خود می پرسید که چگونه می توانید یک جابجایی موفقیت آمیز را سازماندهی کنید ، به مکان مناسب رسیده اید. نکات زیر به شما کمک می کند تا هر یک از جنبه های اسباب کشی و جابجایی خود را به آسان ترین شکل ممکن برنامه ریزی کنید و یک استراتژی اثاث کشی کامل را برای خود ایجاد کنید.

چگونه می توان یک اثاث کشی را برنامه ریزی کرد؟

برنامه ریزی یک اثاث کشی راحت را می توان با انجام یک اره منبت کاری اره مویی بزرگ و پیچیده مقایسه کرد – برای دستیابی به موفقیت نهایی باید همه قطعات را به روش صحیح کنار هم قرار دهید. اگر یک قطعه پازل را از دست داده باشید یا آن را در جای اشتباه قرار دهید ، هرگز تصویر مورد نظر را دریافت نخواهید کرد.

به همین ترتیب ، اگر شما یک مرحله از برنامه جابجایی را از دست دهید یا آن را به درستی برنامه ریزی نکنید ، هرگز مقدمات لازم برای جابجایی را به موقع به پایان نمی رسانید و نمی توانید جابجایی خوب و بدون دردسر را تضمین کنید.

در اینجا نحوه حل معمای برنامه ریزی اسباب کشی آورده شده است:

چه موقع برنامه ریزی برای اسباب کشی را شروع کنید؟

اثاث کشی

بنابراین ، شما باید یک برنامه دقیق برای اسباب کشی بسازید ، اما دقیقاً چه زمانی باید آن را تهیه کنید؟ چقدر پیش از این باید برنامه ریزی جابجایی خود را شروع کنید تا زمان کافی برای بررسی همه جنبه های فرآیند پیچیده جابجایی و اندیشیدن هر جزئیات کمی داشته باشید؟

البته بهتر است هرچه زودتر برنامه ریزی برای اثاث کشی و جابجایی خود را شروع کنید ، اما بسته به عوامل مختلفی ، برنامه ریزی برای جابجایی شما ممکن است بین یک ماه تا یک سال طول بکشد:

عوامل موثر در برنامه ریزی یک اثاث کشی راحت

  • فاصله جابجایی – هرچه فاصله شما بیشتر شود ، روند جابجایی پیچیده تر می شود ، بنابراین شما باید ماه ها قبل تدوین استراتژی جابجایی خود را شروع کنید.
  • اندازه جابجایی – هرچه خانه شما بزرگتر باشد ، آماده سازی همه برای جابجایی بیشتر طول می کشد ، بنابراین هرچه زودتر باید برنامه ریزی برای جابجایی خود را شروع کنید.
  • زمان جابجایی – اگر در طول فصل اوج (از ماه مه تا سپتامبر) می خواهید اثاث کشی کنید ، باید جابجایی خود را خیلی زودتر از موعد برنامه ریزی کنید ، زیرا خدمات جابجایی در این دوره شلوغ و تقاضای زیادی دارند و یافتن یک شرکت باربری معتبر که بتوانند تمام نیازها و تنظیمات شما را برآورده کنند آسان است.

برای اینکه از نظر اقتصادی با جابجایی آینده خود احساس راحتی کنید ، باید بتوانید همه هزینه های مربوط به جابجایی را بدون مشکل تأمین کنید. از این رو به شما توصیه می شود که حدود یک ماه قبل از جابجایی پس انداز برای جابجایی خود را شروع کنید.

اکنون که دانستید چه زمانی باید برنامه ریزی برای جابجایی خود را شروع کنید ، باید بیاموزید که چگونه شروع به برنامه ریزی اسباب کشی کنید.

هنگام برنامه ریزی برای اسباب کشی از کجا شروع کنیم

اولین قدم شما در هنگام برنامه ریزی برای انتقال خانه این است که کمی تحقیق کنید و چندین تصمیم مهم بگیرید:

  1. اگر به فکر مهاجرت به یک شهر جدید هستید ، باید ازمزایای جابجایی آن آگاه باشید. (همچنین نگاه کنید به: جوانب مثبت و منفی انتقال به شهر جدید)

بنابراین ، مطمئن شوید که می دانید از منطقه جدید خود چه انتظاری دارید و چگونه می توانید به بهترین شکل برای زندگی جدید خود آماده شوید:

در مورد بازار کار ، فرصت های شغلی و گزینه های اشتغال در شهر جدید خود تحقیق کنید (حتی اگر قبلاً شغل خود را تأمین کرده باشید ، همیشه خوب است بدانید چه گزینه هایی دارید و بر این اساس برنامه ریزی کنید)

بدانید که هزینه زندگی در منطقه جدید شما چقدر است تا بتوانید هزینه های پس از جابجایی خود را برای غذا ، حمل و نقل ، آب و برق ، مراقبت های پزشکی و سایر نیازهای روزمره برنامه ریزی کنید.

با قوانین و مقررات آنجا آشنا شوید تا بتوانید مدارک خود را به موقع تنظیم کنید.

برای آمادگی بهتر برای زندگی جدید خود ، هرچه بیشتر اطلاعات در مورد شیوه های اجتماعی و هنجارهای موجود در جامعه جدید خود جمع کنید.

وقت آن است که نورافکن ها را به منطقه آینده خود معطوف کنید.بدانید که از آب و هوا چه انتظاری دارید

شرایط خاص آب و هوایی در منطقه جدید شما نه تنها نوع لباس و اقلام مرتبط با آب و هوا را تعیین می کند که شما به آن نیاز خواهید داشت ، بلکه ممکن است سلامتی و ایمنی شما را تحت تأثیر قرار داده و آن را ضروری کند برای اینکه شما اقدامات احتیاطی خاصی انجام دهید.

ببینید منطقه جدید شما از نظر مراقبت های بهداشتی ، آموزشی ، تفریحی ، فعالیت های فرهنگی و غیره چه پیشنهادی دارد.

اگر قصد دارید به یک خانه جدید در شهر فعلی خود منتقل شوید ، در محیط عمومی یا شیوه زندگی شما تفاوت قابل توجهی نخواهید داشت. تمام کاری که شما باید انجام دهید جمع آوری اطلاعات مفید در مورد محله جدید خود و یافتن خانه مناسب برای شماست.

بسته بندی تخصصی اثاثیه

در برنامه ریزی یک اثاث کشی راحت , خانه جدیدی مناسب پیدا کنید

هنگام نقل مکان به یک شهر جدید ، ممکن است پیدا کردن خانه جدید مناسب برای شما و خانواده قبل از اسباب کشی دشوار باشد. با این حال ، اکیداً به شما توصیه می شود که از قبل در مورد گزینه های مسکن خود تحقیق کنید و در صورت امکان ، از منطقه جدید خود دیدن کنید .

اگر مکانی را پیدا کنید که نیازهای شما را برآورده کند (از نظر اندازه ، ویژگی های خانه ، مکان ، قیمت و غیره) ، کارها بسیار راحت تر می شوند – شما دقیقاً می دانید به کجا منتقل می شوید و قادر خواهید بود یک نقشه طبقه از خانه یا آپارتمان جدید خود تهیه کنید.

(بنابراین می توانید در مورد اینکه کدام یک از وسایل قدیمی خود را به همراه داشته باشید تصمیم آگاهانه بگیرید) ، و می توانید وسایل خود را مستقیماً به خانه جدید خود ببرید (بنابراین نیازی به انبار ندارید )

اگر مکان مناسبی پیدا نکردید ، بهترین گزینه این است که ابتدا به خانه های موقت بروید ، بنابراین می توانید از منطقه و مشخصات آن (زیرساخت ها ، مناطق سبز ، امکانات محلی ، زندگی اجتماعی در محله های مختلف ، و غیره) قبل از اینکه یک خانه دائمی برای اقامت انتخاب کنید.

این ، انتقال شما به محیط جدید را بیشتر دشوار می کند زیرا شما مجبورید در طی یک مدت زمان کوتاه دو بار اثاث کشی کنید ، مکانی برای ذخیره سازی پیدا کنید وسایل خانه را که نمی توانید با خود به خانه های موقت ببرید و غیره.

اگر در حال جابجایی در سطح شهر هستید ، یافتن خانه جدید مناسب برای شما و خانواده بسیار آسان تر خواهد بود – فقط اطمینان حاصل کنید که محله خوبی را برای نقل مکان انتخاب کرده اید و از مسافت کم برای استفاده آسان تر از محل زندگی خود استفاده کنید.

هنگام برنامه ریزی یک اثاث کشی راحت ابتدا چه کاری باید انجام دهید

هنگامی که همه تحقیقات لازم را انجام دادید ، وقت آن است که شروع به برنامه ریزی برای اسباب کشی کنید:

1) در مورد تاریخ اثاث کشی تصمیم بگیرید

چه زمانی بهترین زمان برای اسباب کشی است؟ پاسخ به شرایط خاص شما (شروع کار جدید ، پایان قرارداد اجاره ، شروع و پایان سال تحصیلی و غیره) و برخی از ملاحظات مهم فصلی (شرایط آب و هوایی ، شرایط ترافیکی و مشاغل شخصی متفاوت است بستگی دارد در فصول مختلف و همینطور نرخهای اثاث کشی).

مطلب پیشنهادی:باربری سنندج و اتوبار سنندج

هنگام تصمیم گیری در مورد تاریخ اسباب کشی ، باید به یاد داشته باشید که:

اسباب کشی

جابجایی در فصل اوج (از ماه می تا سپتامبر) هزینه شما بسیار بیشتر از جابجایی در یک دوره کم شلوغ سال است. علاوه بر این ، اطمینان از خدمات یک شرکت باربری معتبر اسباب کشی در ماه های تابستان که تقاضای زیادی برای خدمات جابجایی دارند و جابجایی های خوب نیز ماه ها قبل رزرو می کنند ، دشوارتر خواهد بود.

جابجایی در روزهای هفته ارزان تر از جابجایی در آخر هفته است ، اما مجبورید کمی از کار خود را تعطیل کنید و دوستان و اقوام نمی توانند به شما در جابجایی و اسباب کشی کمک کنند.

نقل مکان در تعطیلات همان معایبی را دارد که در فصل اوج اسباب کشی می کند.

اگر قصد دارید از کمک حرفه ای در زمینه جابجایی استفاده کنید ، مطمئن شوید که به محض تصمیم گیری در مورد مدت زمان جابجایی ، تحقیق درباره باربری ها را شروع کرده و خدمات شرکت معتبر خود را در اسرع وقت رزرو کنید (حدود 4-8 هفته قبل).

هنگامی که از تاریخ اسباب کشی خود مطلع شدید ، می توانید یک تقویم ایجاد کنید که به شما امکان می دهد زمان باقی مانده تا روز بزرگ را سازماندهی کرده و پیشرفت خود را پیگیری کنید.

2) یک جدول زمانی برای جابجایی ایجاد کنید

یک جدول زمانی ، در واقع یک لیست جامع برای انجام کار است که شامل تمام وظایفی است که باید قبل از روز اسباب کشی از آنها مراقبت شود و مهلت های لازم برای اتمام آنها. وظایف موجود در این لیست باید با توجه به اهمیت ، دشواری و فوریت آنها در اولویت قرار داشته باشد و مطابق با نیازهای خاص هر فرد تنظیم شود.

در واقع ، اعتقاد بر این است که یک برنامه ریزی دقیق بهترین ابزار سازمانی برای اسباب کشی است. این نه تنها به شما کمک می کند کارها را پیگیری کنید بلکه وقت خود را به بهترین شکل ممکن سازماندهی  می کنید و به شما امکان می دهد همه وظایف اصلی را برای جابجایی  تقسیم کرده و بر روی اهداف مورد نظر تمرکز کنید .

پول بزرگترین عامل استرس در حرکت است.

وقتی می دانید برای اثاث کشی شما باید چه کاری انجام شود ، باید مطمئن شوید که قادر به پرداخت هزینه های مربوطه خواهید بود.

3) بودجه لازم برای اثاث کشی تنظیم کنید

بدون برنامه ریزی برای هزینه های مربوط به جابجایی ، احتمالاً نمی توانید یک اسباب کشی موفق را برنامه ریزی کنید. ایجاد بودجه اثاث کشی به شما کمک می کند تا وضعیت مالی خود را ارزیابی کرده و تعیین کنید که از نظر کمک هزینه جابجایی و هزینه های بعد از جابجایی دقیقاً چه توانایی مالی دارید.

شما یک ایده دقیق در مورد میزان هزینه ای که برای هر مرحله از فرآیند جابجایی نیاز دارید دریافت خواهید کرد.

هنگام تنظیم بودجه جابجایی خود ، باید برای هزینه های لوازم بسته بندی لازم و خدمات جابجایی مورد نیاز (یا اجاره کامیون در حال جابجایی) و همچنین هزینه های سفر ، هزینه های بیمه ، هزینه های پس از جابجایی و هزینه های احتمالی برنامه ریزی کنید.

هرچه بودجه جابجایی شما کارآمد تر باشد ، در طول ماجراجویی در مکان خود با خطرات مالی کمتری روبرو خواهید شد. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که هزینه های جابجایی خود را به درستی محاسبه کرده وحداقل دو برابر مبلغی را که برای اثاث کشی خود ارزیابی کرده اید .

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments