باید و نباید های حمل مبلمان

اسباب کشی اثاثیه به تنهایی می تواند دشوارتر از آن چیزی باشد که فکر می کنید.

اول از همه، شما باید این سوال را از خود بپرسید که آیا واقعاً ارزش این را دارد که هزینه زیادی برای حمل و نقل هر قطعه مبلمان بپردازید، زمانی که می توانید مبلمان کاملاً جدید را پس از نقل مکان خریداری کنید؟

ثانیاً، اکثر اثاثیه منزل هم سنگین و هم بزرگ هستند، بنابراین باید زمان کافی برای جداسازی جزئی آن‌ها برنامه‌ریزی کنید . علاوه بر این، بسته بندی اثاثیه برای اسباب کشی هرگز آنقدر که به نظر می رسد آسان نیست.

و ثالثاً، بلند کردن و حمل اثاثیه سنگین یک کار پرخطر است که می تواند منجر به خسارت مالی یا صدمات جانی و یا حتی هر دو شود!

آیا برای چالش اسباب کشی آماده اید؟

در اینجا بایدها و نبایدها هنگام انتقال مبلمان به خانه جدید آورده شده است.

هزینه اسباب کشی

بهترین راه برای اسباب کشی اثاثیه زمانی است که دقیقاً بدانید چه کاری باید انجام دهید تا کار را بدون احتمال آسیب اموال یا صدمات شخصی به پایان برسانید.

تمام مبلمان خانه خود را موجودی کنید و در مورد اینکه با هر قطعه چه کاری انجام دهید، تصمیم آگاهانه بگیرید. قضاوت خود را بر اساس شرایط فعلی، کیفیت، عملکرد، سودمندی و ارزش احساسی قرار دهید.

آیا به از طریق قطعات مبلمان خود را و تصمیم می گیرید که آنهایی که شما با شما حرکت می کند، در صورت وجود در همه. به خاطر داشته باشید که از آنجایی که اکثر وسایل مبلمان هم سنگین و هم بزرگ هستند، مجبور خواهید بود پول خوبی برای حمل و نقل آنها بپردازید. آیا واقعا ارزشش را دارد؟

DO ایجاد یک طرح طبقه از خانه جدید و با کمک آن، تعیین ضرورت به حرکت مبلمان خود را به این مکان جدید. گاهی اوقات این نه تنها به افزایش هزینه اسباب کشی هنگام حمل اثاثیه در سراسر کشور مربوط می شود، بلکه به این موضوع می پردازد که چگونه این قطعات ممکن است با فضای داخلی آپارتمان یا خانه جدید مطابقت نداشته باشند، یا بدتر از آن – ممکن است برای آن خیلی بزرگ باشد.

پیشنهاد مقرون به صرفه : برای صرفه جویی در هزینه های اثاث کشی می توانید مبلمان خود را با وانت بار تهران حمل کنید .

DO ایجاد یک طرح طبقه از خانه جدید و با کمک آن، تعیین ضرورت به حرکت مبلمان خود را به این مکان جدید. گاهی اوقات این نه تنها به افزایش هزینه اسباب کشی هنگام حمل اثاثیه در سراسر کشور مربوط می شود، بلکه به این موضوع می پردازد که چگونه این قطعات ممکن است با فضای داخلی آپارتمان یا خانه جدید مطابقت نداشته باشند، یا بدتر از آن – ممکن است برای آن خیلی بزرگ باشد.

اثاثیه ای را که جابه جا نمی کنید به دوستان یا اعضای خانواده هدیه دهید اما می دانید که کسی که برایتان مهم است آنها را می خواهد یا به آنها نیاز دارد. در حقیقت، این ساده‌ترین راه برای خلاص شدن از شر مبلمان قبل از اسباب کشی است – مبلمانی که هنوز در شرایط خوبی هستند و هنوز کاملاً قابل استفاده هستند.

اثاثیه ای را که جابه جا نمی کنید و هیچ کس از دوستانتان به آن نیاز ندارد یا نمی خواهد بفروشید . به هر حال، هر پول نقد اضافی که از فروش به دست می آورید به شما کمک می کند تا برخی از هزینه های اسباب کشی را پوشش دهید، که همیشه یک مزیت است، به خصوص زمانی که با بودجه کم حرکت می کنید.

را اندازه گیری ابعاد قطعات مبلمان بزرگ خود را – ارتفاع (H)، ارتفاع مورب (DH)، عرض (W)، عمق (D) و عمق مورب (DD). سپس، تمام درها و راهروها را در طول مسیر بیرون از خانه اندازه بگیرید تا مشخص کنید که آیا احتمال دارد با مشکلاتی از نوع مبلمان که مناسب درها نیستند مواجه شوید یا خیر .

DO ارزیابی هر مبلمان در حال حرکت مورد به طور جداگانه. در صورت امکان، قسمت‌های بیرون زده را که می‌توان با خیال راحت جدا کرد، جدا کنید – اغلب این قسمت‌ها پاها، بازوها و تزئینات هستند. مبلمان بزرگ را تا حد امکان خالی بگذارید.

قطعات مبلمان را که به نظر می رسد برای عبور ایمن از درها یا دور زدن گوشه های تنگ خیلی بزرگ هستند را جدا کنید. چطوری این کار را انجام میدهی؟ به دفترچه راهنمای ساخت مبلمان مورد نظر نگاهی بیندازید و به سمت عقب حرکت کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه ادامه دهید، با دوستی که در این کارها مهارت دارد مشورت کنید یا برای کمک با اسباب کشی های معتبر تماس بگیرید.

رعایت ایمنی : برای جلوگیری از خسارت به اثاثیه خود می توانید از کامیون مسقف باربری تهران استفاده کنید.

باربری تهران به شهرستان

آیا قرار عناصر چفت و بست کوچک در کیسه های پلاستیکی بدون منفذ در حالی که شما تا حدی باز کردن قطعات برخی از مبلمان بزرگ خود را. به خاطر داشته باشید که پیچ‌ها، مهره‌ها، پیچ‌ها و واشرها می‌توانند به راحتی در حین اسباب کشی خانه‌های بی‌نظم جابجا شوند یا گم شوند.

را در نظر حذف تمام اجزای مبلمان شکننده مانند درب های شیشه ای، درجه شیب، پانل، و غیره مطمئن باشید که برای محافظت از آن به طور جداگانه مورد شکستنی، به خوبی در کاغذ کاغذ بسته بندی و بسته بندی کردن حباب پیچیده می شود.

برای محافظت از اثاثیه هنگام اسباب کشی، لوازم بسته بندی باکیفیت را در دست بگیرید : پتوهای مبلمان (البته!)، روکش کشدار، بسته بندی حباب دار، کاغذ بسته بندی، ورق های مقوا، نوار نقاش، و نوار بسته بندی معمولی.

بسته بندی DO در حباب قرار دادن تمام اجزای مبلمان شکننده است که شما را قادر به حذف امن تر برای حمل و نقل بوده است. این امر به ویژه در مورد پاها و سایر قسمت های بیرون زده که در صورت برخورد تصادفی با چیزی به راحتی آسیب می بینند صادق است.

موقعیت DO قطعه از ضخامت مقوا مبلمان در اطراف گوشه برای محافظت از آن مناطق آسیب خیز. به یاد داشته باشید که چنین مراحل محافظت از مبلمان می تواند تفاوت بزرگی در روز اسباب کشی ایجاد کند.

DO امن تمام اجزای مبلمان است که ممکن است باز در طول حمل و نقل و منجر به تصادف بهار – درب، پانل، زیر شلواری، و غیره. برای این کار از تکه‌های ریسمان یا نوار نقاش استفاده کنید، و هرگز از نوار بسته‌بندی معمولی استفاده نکنید که بقایای چسب بدی را روی سطوح ظریف مبلمان باقی می‌گذارد.

پوشش DO با پتو محافظ تمام سطوح از اقلام مبلمان شما در حال حرکت. پتوهای مبلمان به لطف لایه های ضخیم خود محافظت فوق العاده ای را ارائه می دهند. با این حال، اگر آنها را ندارید، پتوهای معمولی نیز باید این کار را به خوبی انجام دهند.

معرفی یک بهترین باربری تهران : باربری ظریف بار یکی از معتبرترین باربری های تهران است .

انجام گرفتن یک پیاده روی در طول مسیر خروج در نظر گرفته شده از خانه خارج و مطمئن شوید که هیچ مانعی از هر نوع که ممکن است باعث مشکل در حالی که شما در حال حمل مبلمان سنگین وجود دارد. همچنین تمامی مسیرها باید از گرد و غبار، آب، گل و لای یا برف پاک باشند.

از دوستانتان بخواهید هنگام اسباب کشی اثاثیه بزرگ و سنگین به شما کمک کنند. در بیشتر موارد، شما به حداقل دو کمک دیگر نیاز دارید تا کار را بدون هیچ گونه آسیب مالی یا صدمات شخصی انجام دهید. به عنوان یک قاعده کلی، هرچه افراد بیشتری برای اسباب کشی اثاثیه خود به شما کمک کنند، سریعتر و ایمن تر این کار سخت را مدیریت خواهید کرد.

آیا حرکت خود را راحت تر و امن با تأمین تجهیزات در حال حرکت لازم: لغزنده مبلمان و در حال حرکت دالی. شما می توانید آن قطعات تجهیزات را از یک شرکت حمل و نقل محلی اجاره کنید یا آنها را از یک فروشگاه لوازم خانگی خریداری کنید. درست است، سرمایه گذاری ارزش آن را دارد.

از لغزنده‌های مبلمان استفاده کنید که به صورت استراتژیک در زیر هر پایه یا کنار مبلمان قرار می‌گیرند تا هنگام اسباب کشی وسایل بزرگ و سنگین از آسیب به زمین جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید که در حالی که لغزنده مبلمان کار کشویی مبلمان بزرگ را تقریباً بدون زحمت انجام می دهد (و همچنین با خیال راحت!)، باید به یاد داشته باشید که از لغزنده های نمدی برای کف های چوبی و کاشی و از لغزنده های پلاستیکی یا لاستیکی برای کف های فرش شده استفاده کنید.

از یک دالی اسباب کشی استفاده کنید تا آن قطعات اثاثیه سنگین را از خانه خود به وسیله نقلیه در حال حرکت در انتظار حمل کنید و سپس اجسام سنگین وزن را از کامیون تخلیه کرده و به داخل خانه ببرید.

هنگام اسباب کشی اثاثیه از تکنیک‌های بلند کردن مناسب استفاده کنید : پشت خود را صاف نگه دارید، همیشه پاهای خود را خم کنید، نه پشت خود را، و از عضلات قوی ران به عنوان وسیله بلند کردن استفاده کنید.

لباس‌های راحت بپوشید، و مهم‌تر از آن – کفش‌های پنجه بسته با کف‌های لاستیکی ضد لغزش و همچنین پشتیبانی از مچ پا. همچنین، برای حفظ چسبندگی خوب و محافظت از دست ها و انگشتان خود هنگام اسباب کشی اثاثیه سنگین، از دستکش های کار باکیفیت استفاده کنید.

اگر به طور تصادفی در یک درگاه کوچک، راهروی باریک یا گوشه ای تنگ در حین اسباب کشی یک مبلمان بزرگ مانند کاناپه بزرگ خود به طور تصادفی گیر کردید، مشکل را از زوایای مختلف حل کنید . گاهی اوقات نزدیک شدن به یک منطقه مشکل در یک زاویه (کمی) متفاوت به شما اجازه می دهد تا از همه آن به عنوان یک برنده خارج شوید.

اگر به چند اینچ فضای اضافی نیاز دارید، سعی کنید قطعات مبلمان بزرگ را از طریق دهانه های کوچکتر بفشارید. این مانور را فقط با مبلمانی انجام دهید که اضلاع نرمی دارند و در صورت فشرده شدن کمی آسیب نمی بینند – به عنوان مثال، مبل ها و کاناپه ها.

چگونه اثاثیه سنگین را به تنهایی جابجا کنیم

هنگام اسباب کشی مبلمان انجام ندهید

نکات حمل مبلمان

اسباب کشی اثاثیه از یک خانه به خانه دیگر به دلایل واضح هرگز کار آسانی نیست: اکثر قطعات نسبتاً سنگین هستند و ابعاد آنها بزرگتر از آن چیزی است که یک فرد غیر حرفه ای مانند شما می تواند با خیال راحت از عهده آن برآید.

با این حال، هنگامی که با کارهایی که نباید هنگام اسباب کشی انجام دهید آشنا شدید، کل عملیات اسباب کشی آسان تر می شود زیرا از لحظات حساسی که باید توجه ویژه ای برای جلوگیری از مشکل داشته باشید آگاه خواهید بود.

نمی زحمت مبلمان است که واقعا ارزش نیست زمان و پول را جابجا کنید در حال حرکت. از کجا می دانی؟ وقتی مبلمانی که دارید خیلی قدیمی و فرسوده شده باشد، ارزش هزینه های اسباب کشی را نخواهد داشت. همچنین، مبلمان آماده مونتاژ مانند IKEA به خوبی جابجا نمی شوند و به احتمال زیاد از اسباب کشی دست نخورده باقی نمی مانند.

مبلمانی را که بیش از حد گرد و خاک و کثیف هستند جابه جا نکنید . یک – شما نمی خواهید آن کثیفی وارد خانه جدید شود، و دوم – وجود ذرات ساینده می تواند به سطح برخی از وسایل ظریف تر مبلمان شما آسیب برساند.

سعی نکنید اثاثیه بسیار سنگین و فوق العاده بزرگ را بدون جدا کردن جزئی آن قطعات به منظور کوچکتر و سبکتر کردن آنها جابجا کنید. علاوه بر آسیب احتمالی به دارایی یا آسیب اموال شما، در صورت اسباب کشی هر مبلمان بزرگ بدون جداسازی اولیه، خطر آسیب دیدگی نیز وجود دارد.

سعی نکنید یک قهرمان باشید و اثاثیه خود را کاملاً خودتان جابجا کنید. درعوض، منطقی باشید و از دوستانتان بخواهید که اگر تصمیم دارید که اسباب کشی تصمیم درستی است به شما کمک کنند.

تصور نکنید که دوستانتان وقتی ماهیت کار را فهمیدند به کمک شما می شتابند – اسباب کشی اثاثیه سنگین احتمالاً نمی تواند فعالیت مورد علاقه هر کسی باشد. خوشبختانه، شما همیشه یک PLAN B دارید که در آن اسباب کشی اثاثیه را استخدام می‌کنید، اگر دوستانتان آنقدر شلوغ هستند که نمی‌توانند به شما کمک کنند.

پروژه اسباب کشی اثاثیه را شروع نکنید مگر اینکه دقیقاً بدانید که برای محافظت از وسایل بزرگ در جاده چه چیزی لازم است. خرید لوازم بسته بندی کافی نیست – شما همچنین باید بهترین روش بسته بندی اثاثیه را برای اسباب کشی بدانید .

برای حمل اثاثیه خوبه شهرستان از باربری شهرستان و برای حمل به کشور دیگر از باربری بین المللی الوبار استفاده کنید .

از ترس اینکه ظاهر ظریف وسایلتان را خراب کنید، مستقیماً روی سطوح مبلمان از نوار بسته بندی استفاده نکنید . نایلون حبابدار نیز می تواند به سهم خود در تماس مستقیم با مبلمان شما آسیب وارد کند. راه حل؟ همیشه از پتوهای مبلمان به عنوان اولین لایه محافظ استفاده کنید.

سعی نکنید اثاثیه سنگین را در امتداد زمین بلغزانید بدون اینکه ابتدا لغزنده های مناسب را زیر بار قرار دهید. به خاطر داشته باشید که باید بسیار مراقب باشید تا از هر نوع آسیب کف در روز اسباب کشی جلوگیری کنید.

به شانس خالص تکیه نکنید، اما مطمئن شوید که مبلمانی که با خود می برید به خوبی محافظت می شوند تا در شرایط عالی به خانه جدید برسند.

DO NOT را دست کم پیچیدگی کار زمانی که در حال حرکت مبلمان به یک خانه جدید. اگر شک دارید که بتوانید کارهای سنگین را بدون کمک حرفه ای مدیریت کنید، پس آنچه را که برای وسایل مورد علاقه خود مناسب است انجام دهید و خدمات بهترین اسباب کشی را در منطقه خود استخدام کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments