این یک باربری منحصر به فرد است.

باربری و اتوبار یک امر دیرینه بوده که همه‌ی ما به نحوی با آن درگیر هستیم و حداقل یک‌بار در طول زندگی خود آن را تجربه کردیم و یا تجربه می‌کنیم. اما این تجربه به بسیاری موارد بستگی دارد که یک باربری و اتوبار را برایمان خوشایند و یا ناخوشایند نماید. ما اینجا به بررسی موضوع اثاث کشی می‌پردازیم و ابعاد مختلف آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ایسوزو باربری تهران

چالش‌های انتخاب یک اتوبار خوب

همان‌گونه که قبل‌تر اشاره شد اتوبار یک امر اجتناب‌ناپذیر است اما انتخاب یک حمل بار خوب و اتوبار خوب ازآن‌جهت که قرار است کل وسایل و یا به تعبیری سرمایه زندگی‌تان را به آن شرکت بسپارید خود چالشی بزرگ‌تر است که ما را در انتخاب یک حمل بار مطمئن و خوب در میان شرکت‌های انبوه که هرکدام مدعی برتر بودن هستند، بر سر یک‌چند راهی قرار می‌دهد.

یک‌چند راهی که با یک انتخاب اشتباه و سپردن اثاثیه خود به یک شرکت نامعتبر می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد. مجموعه باربری الوبار هیچ‌گاه خود را برتر از سایر باربری‌های تهران و استان‌های دیگر ندانسته و همیشه برتر بودن را با تنوع در خدمات اسباب کشی و اتوبار, سرعت عمل و تجربه و اطمینان خاطر مشتریان به آن‌ها ثابت نموده است. هرکس می‌تواند در انتخاب یک موسسه حمل بار خوب معیارهای متفاوتی داشته باشد اما ما در این مقاله سعی می‌کنیم شما را با معیارهای انتخاب یک شرکت حمل بار خوب در تهران و سایر استان‌ها و شهرستان‌ها آشنا کنیم تا بتوانید تصمیمی درست‌تر و منطقی‌تر را بگیرید.

ویژگی‌هایی که یک اتوبار خوب باید داشته باشد

از طریق سیستم چت آنلاین شرکت الوبار، باربری تهران می‌توانید به‌صورت رایگان با ما در تماس باشید.

کارشناس شرکت الوبار
باربری

توجه نمایید که معیارهای انتخاب خود را برای ثبت سفارش و درخواست از یک شرکت معتبر به تمام شرکت‌ها تعمیم دهید و در میان آن‌ها سعی نمایید بهترین را که به معیارهای شما نزدیک‌تر است را انتخاب نمایید البته گاهی اوقات بعضی معیارها را باید بر بعضی دیگر اولویت بخشید در این قسمت از معرفی معیارهای انتخاب باربری خوب کارشناسان ما شما عزیزان را با بعضی از این اولویت‌ها که باید مدنظر قرارداد و می‌توان به‌عنوان پایه و اساس یک انتخاب خوب در نظر گیرد را آشنا می‌کنند.

 • یکی از معیارهای انتخاب می‌تواند بودجه‌ی شما باشد. شرکتی را انتخاب نمایید که به بودجه‌ی موردنظر شما نزدیک‌تر باشد و قیمت‌های منصفانه ایی را برای ارائه خدمات باربری خوددارند.
 • سعی نمایید کمبود بودجه‌ی شما تأثیری بر کیفیت انتخاب شما نداشته باشد یعنی به دلیل کمبود بودجه مجبور به انتخاب یک شرکت بی‌کیفیت و نامعتبر شوید.
 • کار باربری خود را به یک شرکت معتبر بسپارید که سابقه‌ی خوبی در ارائه خدمات داشته باشد.
 • قبل از سفارش کامیون باری و یا هر ماشینی از شرکت باربری ابتدا سعی کنید با کارشناسان آن شرکت ارتباط برقرار نمایید و حتماً مشاوره دریافت نمایید.
 • حتماً از کارشناسان مربوطه سؤال نمایید که برای بسته‌بندی بار و وسایل شما از چه لوازمی استفاده می‌نمایند و چه امکاناتی برای بسته‌بندی حرفه ایی بار ارائه می‌نمایند.
 • کارگران اتوبار یکی از مهم‌ترین عامل برای انتخاب شما باشند. نوع برخورد کارگر دست‌ودل پاک بودن آن‌ها و البته حرفه ایی بودن آن‌ها از ویژگی‌هایی است که باید مدنظر قرار گیرد.
 • سایر معیارهای خود برای انتخاب یک شرکت حمل بار

نرخ مناسب باربری و حمل بار به شهرستان

اتوبار تهران

شرکت باربری و اتوبار تهران خود را موظف میداند که بهترین و مناسب ترین خودروها را با توجه به نیاز مشتریان گرامی و با تجهیزات کامل با قیمتی مناسب ارسال نماید.الوبار با در اختیار داشتن انواع خوردهای حمل بار از قبیل وانت بار تهران ، نیسان ، کامیون و خاور آماده ارائه خدمات و حمل بار به شهرستان ها با باربری شهرستان و بهترین قیمت و هزینه باربری می باشد.حتی برای حمل اثاث منزل و کالاهای حساس از خاورهای موکت کاری شده جهت حفظ سلامت بار استفاده میگردد.

باربری چیست؟

تعریف جامع و کامل باربری

به صورت کلی اگر بخواهیم باربری را مختصر و مفید و بدون حاشیه توضیح دهیم باربری را می توان یک فرآیند تخصصی نام برد به طور کلی می توان گفت هر نوع جابه‌جایی انسان حیوان کالا و جنس از هر نقطه ای به نقطه دیگر که موقعیت جغرافیایی آن نسبت به موقعیت جغرافیایی مبدا تغییر کند توسط شرکت یا شخص را باربری یا به عبارتی ترانسپورت می گویند.

انواع دسته بندی باربری

باربری ها به دلیل ماهیت ای که دارند به چند دسته کلی تقسیم می شوند از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

باربری هوایی:

باربری بین المللی هوایی

در این نوع باربری محموله شما از طریق راه های هوایی و توسط هواپیما جابجا می شود که اکثراً در مسافت های طولانی و یا مهاجرت ها کاربرد دارد.

انواع حمل و نقل هوایی یا باربری هوایی

حمل و نقل هوایی خود به دو دسته مستقل و مختلف تجاری و انسانی تقسیم می شود

حمل و نقل هوایی انسانی

منظور از باربری هوایی مدل انسانی خود انسان و کالاهای مربوط به انسان است که به آن فریز بار نیز گفته می شود از هواپیماهای معمولی مسافربری برای این نوع حمل بار استفاده می شود که معروف ترین و یکی از بزرگترین آنها هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۴۷ میباشد که در اختیار شرکتهای باربری فعال در زمینه حمل و نقل هوایی از جمله شرکت هواپیمایی ماهان می باشد.

حمل و نقل هوایی تجاری

منظور از حمل و نقل هوایی مدل تجاری مربوط به کالاهای تجاری مانند انواع و اقسام دستگاه یا قطعه های مختلف برای استفاده در صنعت های مختلف و کارگاه ها و کارخانه های تولیدی به آن کارگو نیز می‌گویند می باشد از هواپیماهای بزرگ و غول پیکر برای این نوع حمل و نقل یا باربری استفاده می شود زیرا قطعاتی و محموله هایی که باید به صورت هوایی حمل و نقل شود بسته به نوع کاربرد آنها دارای وزن به حجم زیادی می باشد که در این صورت هواپیماهای معمولی قادر به جابجایی آنها نیستند بنابراین از هواپیما هایی مانند ایرباس بلوگا یا نهنگ سفید هم معروف شده استفاده می‌شود.

تاریخچه حمل و نقل بار به صورت هوایی

از دیرباز یکی از بزرگترین آرزوهای انسان پرواز بر فراز آسمانها بوده و است در ابتدا شاید هدف از پرواز تنها جابجایی خود انسان از نقطه ای به نقطه دیگر باشد اما بعد از تحقق این رویا یعنی پرواز انسان سعی کرد تا به وسیله این دستاورد امور حمل و نقل و جابجایی رانیز مورد تحول قرار دهد.

 بالن اولین پرنده ای بود که انسان سوار بر آن شد و در آسمان به سیر و سفر پرداخت برادران مونگلفیه برای اولین بار در سال ۱۷۹۳ توانستند با ساخت یک بال آن را به پرواز درآمدن با آن به آرزوی دیرینه انسان خاتمه بدهند.

کشور روسیه همیشه سعی داشته است تا بتواند در دستاوردهای نظامی فضایی و سیاسی اول باشد بر همین منوال روسیه اولین کشوری بود که با استفاده از هواپیما در زمستان سال ۱۲۹۲ هجری شمسی تا به خلبانی شخصی به نام زمین اسکی به ایران سفر کرد و در میدان مشق فرود آمد در سال ۱۳۴۳ اولین پرواز جت مسافربری شرکت هما که به ایران ایر نیز معروف بود از تهران به بیروت روانه آسمان شد.

باربری زمینی:

باربری زمینی و جاده ای

در باربری زمینی محموله کالا و یا جنس شما از طریق راههای زمینی به مقصد ارسال میشود.

به صورت کلی باید گفت به هرگونه جابجایی و حمل و نقل از طریق جاده و زمین بری زمینی گفته می‌شود که خود به دو دسته کلی باربری درون شهری و باربری برون شهری یا همان باربری شهرستان تقسیم می‌شود که دسته‌ای دیگر نیز به باربری بین المللی نام دارد.

حمل و نقل زمینی به دلایلی همچون ارزان بودن و همیشه در دسترس بودن یکی از قدیمی ترین راه های جابجایی و باربری شامل می شود یعنی از زمان قدیم تا به امروز عموم مردم از این طریق بارهای خود را جابجا می کردند.

حال این جابجایی به دلیل نبودن خودرو و ماشین آلات امروزی قبل تر توسط حیوانات باربر و یا خود انسان ها انجام می گرفت که با گذشت زمان و پیشرفت علم استقبال مردم از خودرو دیگر آرام آرام باربری سنتی که در آن گذاشته شد و روز به روز صنعت خودروسازی پیشرفت و توسعه یافته و خودروهایی که به صورت تخصصی جهت حمل انواع بار و محموله ها ساخته و پرداخته شد .مانند باربری تهران به کیش

انواع خودروهای مخصوص حمل بار

باربری ترانزیت تهران
 • کامیونهای مخصوص حمل اثاثیه
 • کامیون مخصوص حمل مواد منجمد
 • کامیون مخصوص حمل خاک
 • کامیون مخصوص حمل تولیدات کارخانجات و غیره اشاره کرد.

مزایای باربری زمینی

 • امکان بارگیری مستقیم از مبدا
 • نرخ پایین حمل و نقل نسبت به سایر روش های باربری
 • امکان استفاده از ماشین آلات کوچکتر جهت حمل بار و وسایل کم که خود منجر به صرفه جویی در هزینه می شود
 • امکان ارسال بار به تمامی نقاط کشور از جمله مناطق دور افتاده و روستاها
 • حمل و نقل زمینی نیز به دو صورت داخلی و بین المللی انجام می‌شود

در صورتی که قصد حمل اساسی و یا کالا و محموله خود به مقصدی دیگر در کشور را دارید این حمل و نقل حمل و نقل داخلی می باشد و در صورتی که قصد تجارت با کشورهای خارجی و همسایه را دارید و بار و محموله شما باید به یکی دیگر از کشورهای همسایه حمل شود حمل و نقل شما یک حمل و نقل بین المللی می باشد.

باربری دریایی:

باربری بین المللی

در باربری دریایی کالای شما بعد از طی کردن مسافت مشخصی بهمن یکی از بنادر کشور رسیده و از طریق کشتی و یا لنج های حمل بار جابجا خواهد شد.

و حمل و نقل دریایی نیز به چند دسته تقسیم می شود.

حمل و نقل دریایی داخلی

در این نوع حمل و نقل از کشتی های معمولی و کوچک مناسب برای آبراه‌های کم‌عمق است استفاده می‌شود بیشتر برای مواد شیمیایی و مواد معدنی داخل کشور از طریق رودخانه ها و راه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد

حمل و نقل دریایی کوتاه یا ساحلی

در این نوع حمل و نقل کشتی های نسبتاً بزرگ برای حمل کالا در فواصل کوتاه تر و عمیق تر دریاها برای حمل به کشورهای همسایه و نزدیک مورد استفاده قرار می گیرد این نوع کشتی‌ها به هیچ وجه وارد اقیانوس ها نمی شوند و از کنار دریا ها با عمق نسبتاً کم عبور می‌کنند و بعضاً نیز وارد کشور هم می شود.

حمل و نقل دریایی عمیق

اینو حمل و نقل بین قاره ای است یعنی با استفاده از کشتی های غول پیکر که خود نیز به چند دسته تقسیم می شوند جا به جایی کالا انجام می شود.

حمل و نقل کانتینر یا کانتینر شیب

حمل و نقل کانتینر توسط کانتینر شیب یا کشتی های کانتینر و بزرگ برای جابجایی کالاهای خشک درون کانتینر استفاده می‌شود که مرسوم ترین کشتی‌ها برای تجاری هستند در طراحی کانتینرها دقت و ظرافت زیادی به خرج می برند.

چرا که این کشتی ها به صورت استاندارد عمل می‌کنند و به صورت خودکار و با استفاده از جرثقیل بارگیری و تخلیه می شوند زیرا وزن کانتینر ها بسیار زیاد بوده و راه دیگری برای جابجایی و بارگیری و تخلیه بار از کانتینر شیپ ها وجود ندارد.

باربری کابلی:

در باربری کابلی کالا و محموله شما توسط کابل هایی مانند تله کابین از مبدا به مقصد ای حمل و جابجا می‌شود

باربری ریلی:

باربری بین المللی ریلی

در باربری ریلی محموله ارسالی شما بعد از رسیدن به یکی از پایانه های حمل و نقل ریلی توسط قطار و واگن های مشخص بارگیری شده و از طریق راه آهن به مقصد مورد نظر ارسال می شود.

سوالات متداول در خصوص باربری و اتوبار

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments