استرس روز اثاث کشی

با همه احتمالات و خطراتی که اثاث کشی به همراه دارد، تعجبی ندارد که اثاث کشی کردن یک عامل استرس زا بزرگ است – از هیجان و لذت تا ترس و غم، مردم هنگام جابجایی به خانه جدید شرایطی کاملاً احساسی را تجربه می‌کنند؛ و اگرچه دلایل زیادی برای احساساتی بودن هنگام اسباب‌کشی وجود دارد (جدایی از دوستان، مواجه‌شدن با چالش‌های دشوار، به دست آوردن فرصت‌های جدید، شروع دوباره و غیره)، اما عدم اطمینان از ناشناخته‌ها اصلی‌ترین عامل استرس در اسباب کشی است.

هنگام اسباب‌کشی به مکان جدید، مطمئن نیستید که منطقه جدید چگونه خواهد بود، چه نوع افرادی را ملاقات خواهید کرد، آیا در آنجا مناسب هستید، چه اتفاقاتی می‌افتد و… این می‌تواند باعث شود شما با سناریوهای مختلف فرضی روبرو شوید و نسبت به آن‌ها احساس اضطراب کنید.

اضطراب پاسخ منطقی به تغییر و غیرقابل‌پیش‌بینی بودن است اینکه باید همه‌چیزهای شناخته‌شده را پشت سر بگذارید و به سمت ناشناخته‌ها بروید، به‌اندازه کافی دلهره‌آور است.

اثاث کشی

برای اطمینان از جابجایی آسان و شروع موفقیت‌آمیز زندگی جدید، باید بر اضطراب اثاث کشی خود غلبه کنید، مثبت شوید، متمرکز شوید و شانس شروع جدید را به دست آورید.

در ادامه بخوانید تا بدانید چگونه با اضطراب و استرس اثاث‌کشی کنار بیایید و ترس و نگرانی بی‌مورد را از خود دور کنید.

آیا اثاث کشی می‌تواند اضطراب ایجاد کند؟

جابجایی سراسر تغییر است و تحمل آن بسیار دشوار است – قرار گرفتن در معرض یک محیط کاملاً متفاوت و سبک زندگی بسیار طاقت‌فرسا است و بنابراین احتمالاً باعث ایجاد استرس و اضطراب می‌شود.

و انگار که این کافی نیست، اسباب‌کشی نیز عواملی پیچیده، وقت‌گیر، گران، طاقت‌فرسا و خطرناک است – هرکدام به‌راحتی می‌توانند استرس را بیشتر تحریک کنند.

نگرانی‌هایی که ممکن است در حین اسباب‌کشی داشته باشید:

اسباب کشی
 • شما مجبور خواهید بود هزینه‌های زیادی را صرف حمل‌ونقل خدمات، هزینه‌های سفر و سایر هزینه‌های مربوط به جابجایی کنید – و از این بابت خوشحال نخواهید شد.
 • شما باید باکارهای پرتحرک و نزدیک شدن به مهلت‌های قانونی کنار بیایید. ممکن است ترس داشته باشید که به‌موقع آماده نخواهید شد – یا کارها را به روش صحیح انجام ندهید.
 • شما نگران خواهید بود که در حین فرآیند جابجایی وسایل شما گم‌شده یا آسیب ببیند.
 • شما باید خود را با یک محیط جدید وفق دهید، به یک سبک زندگی جدید عادت کنید، روابط جدید برقرار کنید و خود را از نو برقرار کنید. ممکن است ترس داشته باشید که نتوانید خود را سازگار و متناسب کنید.

بنابراین احساس اضطراب در مورد اسباب‌کشی کاملاً طبیعی است؛ و این لزوماً چیز بدی نیست – اضطراب می‌تواند شمارا هوشیارتر کرده و انگیزه شمارا برای کارایی بیشتر فراهم کند. اگر اجازه دهید اضطراب در خارج از خانه شمارا تسخیر کند، احساسات طاقت‌فرسا در توانایی شما در کنار آمدن با چالش‌ها، تکمیل وظایف و آمادگی موفقیت‌آمیز برای زندگی جدید شما تداخل ایجاد می‌کند. همچنین هیجان شمارا از بین می‌برد و احساس افسردگی و ترس از اثاث کشی می‌کنید. 

برای جلوگیری از این اتفاق، باید تشخیص دهید که احساس خستگی زیاد کرده‌اید، احساسات خود را برطرف کرده، ریشه استرس خود را پیداکرده و با آن مقابله کنید.ابتدا باید از علائم استرس جابجایی آگاه باشید.

شایع‌ترین علائم اضطراب اسباب‌کشی عبارت‌اند از:

 • ترس‌های غیرمنطقی و نگرانی‌های غیرمنطقی
 • مشکل در تمرکز، تمرکز، انگیزه گرفتن و غیره
 • مشکل در تصمیم‌گیری
 • نوسانات خلقی
 • خواب مشکل‌دار
 • سردرد
 • ناراحتی معده
 • افزایش ضربان قلب
 • تنگی نفس

اگر هنگام آماده شدن برای اسباب‌کشی خود متوجه شدید که هر یک از این علائم را تجربه کرده‌اید، احتمالاً دچار استرس اثاث کشی شده‌اید. شما باید احساسات خود را بررسی کنید و از خود بپرسید که دقیقاً از چه چیزی ترسیده‌اید. هنگامی‌که این را تعیین کردید، باید علت خاص اضطراب خود را (هزینه جابجایی، خطر برای کالاهای خود، روبرویی با افراد جدید و غیره) شناسایی کرده و اقدامات مناسب را برای کاهش نگرانی‌های خود انجام دهید.

چگونه می‌توان استرس را درروند اثاث کشی کنترل کرد؟

استرس اثاث کشی

اضطراب در حال جابجایی در خانه اغلب ناشی از دشواری روند جابجایی است:

 • برنامه‌ریزی برای یک اسباب‌کشی (بودجه‌بندی برای یک کار بزرگ، تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه چیزی را باید به خانه جدید خود ببرید، برنامه‌ریزی زمان جابجایی و غیره) شامل تحقیقات زیاد، بررسی دقیق و تصمیم‌گیری‌های نتیجه گیرانه است.
 • آماده شدن برای یک اسباب‌کشی (سروصدا کردن خانه، بسته‌بندی وسایل، مراقبت از مدارک و …) زمان و تلاش زیادی می‌برد.
 • سازمان‌دهی یک روز جابجایی ایمن و آسان نیاز به آمادگی، احتیاط، تمرکز و شفافیت زیاد دارد.

مسئولیت بیش‌ازحد، کار زیاد و موارد زیادی وجود دارد که می‌تواند طاقت‌فرسا، گران و اعصاب‌خردکن باشد بنابراین این عوامل است که باعث استرس در روز اسباب‌کشی می‌شود.خوشبختانه روش‌های اثبات‌شده‌ای برای کاهش اضطراب وجود دارد:

ویدیو های نکات اثاث کشی الوبار را از دست ندهید.

https://alo-bar.com/wp-content/uploads/2021/01/نکات-باحال-اثاث-کشی.mp4

برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی کنید.

بهترین راه برای جلوگیری از اضطراب، داشتن یک برنامه است – یک برنامه بسیار دقیق با توجه به موارد غیرمنتظره. همه‌چیز را در نظر بگیرید و اثاث کشی خود را تا حد ممکن دقیق و تا حد ممکن جلوتر برنامه‌ریزی کنید.

چگونه برای کاهش استرس روز اثاث کشی برنامه ریزی کنیم؟

 1. یک چک‌لیست جامع اسباب‌کشی پیداکرده و آن را متناسب با نیاز خودتنظیم کنید .

  این به شما کمک می‌کند کارهای لازم را ببینید، بنابراین هیچ‌چیز مهمی را فراموش نمی‌کنید – و این باعث آرامش خاطر شما می‌شود.

 2. یک تقویم اسباب‌کشی ایجاد کنید و استراتژی جابجایی خود را تنظیم کنید.

  تمام وظایفی را که باید قبل از اسباب‌کشی مراقبت شوند را در آن بگنجانید و برای اتمام آن‌ها بازه‌های زمانی مشخص تعیین کنید. این به شما امکان می‌دهد زمان خود را به‌طور منظم سازمان‌دهی کنید، بنابراین دیگر نیازی نیست نگران وقت اسباب‌کشی باشید. وظایف خود را در اولویت قرار دهید تا احساس نظم پیدا کنید و بتوانید مهم‌ترین کارها را به پایان برسانید – نظم, آسایش را به ارمغان می‌آورد و دانستن اینکه از ضروری‌ترین وظایف به‌طور منظم مراقبت می‌شود بسیار اطمینان‌بخش خواهد بود.
  آماده‌سازی‌های اسباب‌کشی را هر چه زودتر شروع کنید تا هرچه بیشتر به خودتان وقت بدهید – دانستن اینکه روزهای اضافی را در صورت بروز مشکل غیرمنتظره در اختیاردارید، به آرامش اعصاب شما کمک خواهد کرد.درنگ نکنید، بنابراین از برنامه عقب نمانید و از این بابت عصبی نشوید.

 3. بودجه اسباب‌کشی در نظر بگیرید و هزینه‌های خود را کنترل کنید.

  3. نه‌تنها نرخ اثاث کشی یا هزینه اجاره کامیون، بلکه کلیه هزینه‌های مربوطه را نیز در نظر بگیرید (خدمات اضافی برای جابجایی، لوازم بسته‌بندی، هزینه سفر و غیره):از هزینه اجاره کامیون و هزینه‌های فراموش‌شده جابجایی خود مطلع شوید.
  روش‌های مختلفی را برای کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل خود در نظر بگیرید – اثاث کشی خود را برای فصل‌های غیر اوج برنامه‌ریزی کنید، اسباب‌کشی خود را از قبل رزرو کنید، یک شرکت جابجایی ارزان‌قیمت استخدام کنید، با کارگران باربری خود مذاکره کنید، از دست وسایل غیرضروری خود خلاص شوید، لوازم بسته‌بندی رایگان دریافت کنید، پس‌انداز کنید و غیره.برای هزینه‌های سفر، هزینه‌های بیمه، هزینه‌های پس از جابجایی برنامه‌ریزی کنید.
  اطمینان حاصل کنید که حداقل دو برابر مبلغی را که برای انجام کار بزرگ خود ضروری ارزیابی کرده‌اید، داشته باشید – احساس راحتی اقتصادی، اضطراب جابجایی شمارا تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

 4. یک موجودی اسباب‌کشی تهیه کنید.

  لیستی دقیق از مواردی که به مکان جدید خود منتقل می‌کنید تهیه کنید و شواهدی از وضعیت فعلی آن‌ها (عکس‌ها، ضمانت‌ها، بیانیه‌های ارزیابی و غیره) در آن بگنجانید. داشتن مدرک در صورت از بین رفتن یا خراب شدن هر چیزی در حین جابجایی به شما کمک می‌کند نسبت به وسایل خود اضطراب کمتری داشته باشید. (داشتن بیمه حمل‌ونقل مناسب نیز به شما کمک خواهد کرد.)
  ایجاد فهرست‌هایی که با جنبه‌های مختلف روند جابجایی مطابقت داشته باشند (لیست کارها، لیست هزینه‌ها، لیست بسته‌بندی و غیره) به شما کمک می‌کند تا پیشرفت موارد و امور مالی خود را پیگیری کنید و نظم و ترتیب را در هرج‌ومرج اثاث ‌کشی ایجاد کنید. علاوه بر این، عبور از یک مورد در یک لیست باعث ایجاد احساس موفقیت و اطمینان می‌شود که اضطراب شمارا کاهش می‌دهد.

نکته: از کارهای اداری مراقبت کنید – آدرس خود را تغییر دهید، خدمات آب و هوایی را منتقل کنید، سوابق پزشکی و مدارک پزشکی و غیره را به‌موقع تهیه کنید. داشتن تمام مدارک موردنیاز به ترتیب به جلوگیری از برخی فشارهای غیرضروری کمک می‌کند.

برای بیان همه این‌ها در یک‌کلام – حتماً مکان خود را با جزئیات بیشتر برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی کنید، بنابراین دلیلی برای نگرانی در مورد اسباب‌کشی خود ندارید. سازمان‌یافته بودن دومین دشمن بزرگ برای اضطراب است.

هرچند به خاطر داشته باشید که هرچقدر هم که بااحتیاط برنامه‌ریزی می‌کنید، ممکن است همه‌چیز طبق برنامه پیش نرود. انتظار غیرمنتظره را داشته باشید، بنابراین نگران عقب‌نشینی‌های فرضی نباشید – حتی اگر برنامه‌های شما به بیراهه برود، به این معنی نیست که جابجایی شما به یک فاجعه منجر می‌شود. اگر آرام و متمرکز باشید، می‌توانید راه‌حل مناسبی پیدا کنید.

اطمینان از کمک داشتن برای اسباب‌کشی

بنابراین، شما برنامه‌ریزی کرده‌اید که مکان خود را تغییر دهید و خطر مشکلات و شگفتی‌های ناخوشایند را در طول مسیر کاهش دهید – بنابراین استرس خود راکمی کاهش دهید.

گام بعدی برای کاهش نگرانی‌های اثاث‌ کشی این است که اطمینان حاصل کنید در کار خود تنها نخواهید بود – دانستن اینکه مجبور نیستید به‌تنهایی از همه امور مراقبت کنید، در هر مرحله شخصی به او اعتماد خواهید کرد. روند ذهن شمارا راحت می‌کند و اطمینان و اعتمادبه‌نفس شمارا به ارمغان می‌آورد.

بنابراین، اگر نگران جابجایی هستید، باید از یک شخص کمک‌رسان قابل‌اطمینان برای اسباب‌کشی (کارگران باربری الوبار) استفاده کنید:

1 استخدام یک شرکت اسباب‌کشی حرفه‌ای مانند باربری تهران الوبار بهترین شرط شماست – اگر اثاث‌ کشی خود را به دست کارگران باتجربه و قابل‌اعتماد باربری الوبار بسپارید، دیگر نگران نخواهید بود. آن‌ها همه کارها را برای شما انجام می‌دهند (به همان اندازه که می‌خواهید) و جابجایی شمارا به مطمئن‌ترین و کارآمدترین حالت ممکن انجام می‌دهند.

نرخ اثاث کشی

فقط اطمینان حاصل کنید که برای کمک به جابجایی شما متخصصان معتبری را استخدام کرده‌اید. تخمین نرخ باربری خود را از سه یا چهار شرکت معتبر در محل بخواهید، با آن‌ها مصاحبه طولانی کنید و پیشنهادات آن‌ها را با دقت مقایسه کنید – مطمئن شوید که برای محافظت از وسایل خود و اطمینان از آرامش خاطر، در مورد شرکتی که قصد استخدام آن رادارید کاملاً تحقیق کنید.

2 اگر قصد اجاره کامیون و انجام اسباب‌کشی رادارید، درخواست کمک از دوستان الزامی است (اما نمی‌توانید مبلمان و سایر وسایل سنگین خانه را به‌تنهایی بلند کرده و حمل کنید)، اما این ایده خوبی است که حتی اگر از خدمات حرفه‌ای در حال جابجایی استفاده می‌کنید با دوستان خود تماس بگیرید – نه‌تنها بسیار مفید خواهند بود، بلکه داشتن یک دوست در کنار شما باعث تغییر مکان می‌شود و چالش‌ها کوچک‌تر به نظر می‌رسند و به‌راحتی قابل‌کنترل هستند. کمک دوستانه بهترین درمان استرس در هنگام اثاث‌ کشی است.

https://alo-bar.com/wp-content/uploads/2021/01/videoplayback-1.mp3

تضمین ایمنی استرس روز اثاث کشی

خطر برای ایمنی شما و عزیزانتان در طی روند جابجایی – و به‌خصوص در روز جابجایی – یکی دیگر از عوامل استرس‌زای بزرگ است که احتمالاً قبل از اسباب‌کشی استرس زیادی برای شما ایجاد می‌کند.

برای جلوگیری از ترس بیش‌ازحد در مورد امنیت خود و عزیزانتان، باید خطرات احتمالی را از بین ببرید – یا حداقل آن‌ها را به حداقل برسانید:

 • تمام‌مسیرهای داخل و اطراف خانه خود را از موانع پاک‌کنید.
 • کودکان و حیوانات خانگی کوچک را از هرج‌ومرج جابجایی دورنگه دارید.
 • استفاده از تجهیزات اسباب‌کشی مناسب
 • از روش‌های بلند کردن ایمن استفاده کنید.
 • لباس و کفش مناسب بپوشید.
 • بیاموزید که چگونه از اموال خود در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت کنید.

انجام اقدامات احتیاطی کافی برای جلوگیری از حوادث هنگام اثاث‌ کشی به شما اطمینان می‌دهد که اتفاق بدی رخ نخواهد داد و حداقل تا حدی نگرانی‌های ایمنی شمارا کاهش می‌دهد.

یک سبک زندگی عادی را حفظ کنید

آماده شدن برای یک اسباب‌کشی سبک زندگی شمارا مختل می‌کند و تنها این کافی است که احساس استرس و اضطراب کنید. حتی اگر پرداختن به کارهای جابجایی بی‌پایان وزندگی در میان جعبه‌ها ممکن است متناسب با برنامه روزانه وزندگی شما نباشد، بااین‌حال، باید مدتی کار را انجام دهید – فقط سعی کنید تا حد امکان امور را حفظ کنید تا اضطراب را از بین ببرید:

 • روال عادی صبح و زمان خواب را دنبال کنید.
 • روال کار وزندگی شغلی خود را حفظ کنید.
 • برنامه بچه‌ها را بدون تغییر نگه‌دارید.
 • زمانی را برای گذراندن وقت با فرزندان، همسر یا شریک زندگی، دوستان، حیوانات خانگی و غیره بیابید.
 • تمام‌وقت شخصی خود را فدا نکنید.

ممکن است آسان نباشد، اما شما می‌توانید این کار را انجام دهید – در پایان ارزش آن را خواهد داشت.

آرام و متمرکز باشید

احساس اضطراب در مورد اثاث‌ کشی ممکن است اجتناب‌ناپذیر باشد – بالاخره چنین حادثه‌ای تغییردهنده زندگی است – اما با کمک قدرت درونی می‌توانید بر استرس جابجایی با موفقیت غلبه کنید. شما فقط باید راهی برای آرامش و تمرکز در طول دوره جابجایی احساسی پیدا کنید:

به‌اندازه کافی استراحت کنید و غذای سالم بخورید، بنابراین احساس خوبی دارید و انرژی کافی برای مقابله باکارهای سخت رادارید.

کار خود را به کارهای کوچک و قابل انجام تقسیم کنید، بنابراین می‌توانید هر بار روی یک‌چیز متمرکز شوید و هنگام عبور از وظیفه انجام‌شده یکی پس از دیگری مورد تشویق قرار بگیرید.

 • خیلی به خود فشار نیاورید.
 • هنگام کار به موسیقی موردعلاقه خود گوش دهید.
 • از رایحه‌های دلپذیر و آرامش‌بخش استفاده کنید.
 • برای هر کار انجام‌شده به خود پاداش دهید.
 • عوامل حواس‌پرتی را از بین ببرید، بنابراین می‌توانید سریع‌تر و کارآمدتر کارکنید.

شما همچنین می‌توانید مدیتیشن کنید، تنفس عمیق انجام دهید، یا هر کاری که لازم است انجام دهید تا آرام باشید و آرام شوید – وقتی ذهن شما شفاف و آرام است مقابله با اضطراب قطعاً آسان‌تر است.

چگونه بر استرس درباره مکان جدید غلبه کنیم؟

اسباب کشی

هنگام جابجایی، احساس اضطراب به شهر جدید، به‌احتمال‌زیاد در مورد ناشناخته‌های بسیاری از زندگی جدید است – بلاتکلیفی بیش‌ازحد، بسیاری از خطرات، دام‌های بسیار زیاد وجود دارد.

برای غلبه بر اضطراب در مکان جدید، باید بدانید که از محیط جدید خود چه انتظاری دارید و چگونه می‌توانید برای زندگی جدید خود به بهترین شکل آماده شوید:

1. قبل از جابجایی هرچه بیشتر اطلاعات در مورد منطقه جدید خود جمع کنید.

در مورد بازار کار و بازار املاک و مستغلات در شهر جدید خود تحقیق کنید، از هزینه زندگی در منطقه جدید خود مطلع شوید، با هنجارهای اجتماعی و صحنه فرهنگی در آنجا آشنا شوید، قوانین و مقررات محلی را بیاموزید، بفهمید هوا چگونه است، ببینید شهر جدید شما چه پیشنهادی دارد و غیره.

هرچه بیشتر بدانید، بهتر می‌توانید برای دنیای جدید خود آماده شوید و اضطراب کمتری خواهید داشت.

2. خانه‌ای مناسب برای خود و خانواده خود پیدا کنید.

برای غلبه بر استرس خود در مورد جابجایی به خانه جدید، باید مطمئن باشید که مکان جدید شما خانه رویاهای شما خواهد بود – بنابراین، شما باید یک‌خانه یا آپارتمان ارزان‌قیمت پیدا کنید که متناسب با همه نیازها و ترجیحات شما باشد (ازنظر مکان، اندازه، طرح، ویژگی‌های موجود و غیره) و اینکه می‌دانید عاشق آن هستید.

داشتن پناهگاهی امن راحتی و اطمینان خاطر شمارا به همراه خواهد داشت و اضطراب و استرس را از شما دور می‌کند.

3. مثبت بمانید.

شاید بزرگ‌ترین راز غلبه بر استرس و اضطراب اسباب‌کشی خوش‌بینی نسبت به آینده شما باشد – انتقال به مکان جدید دنیای فرصت‌ها را برای شما بازخواهد کرد (گزینه‌های جدید شغلی، فرصت‌های جدید آموزشی، مکان‌های تفریحی جدید، تجربیات جدید و غیره) و به شما این فرصت را می‌دهد تا زندگی‌ای را که همیشه برای خود می‌خواستید بسازید.

بنابراین، به‌جای این‌که به ترس و اضطراب خود بپردازید، سعی کنید بر جنبه‌های مثبت خود تمرکز کنید – فرصتی برای شروع تازه، فرصتی برای دیدار با افراد جدید و پیدا کردن دوستان جدید، فرصتی برای ایجاد خانه رؤیایی خود، فرصتی برای تغییر همه‌چیزهایی که در زندگی خوددوست نداشتید.

جابجایی شما افق دید شمارا گسترده‌تر می‌کند، درهای جدیدی پیش روی شما باز می‌شود و شمارا به تحقق آرزوهای خود نزدیک می‌کند. شما چیزی برای اضطراب ندارید – فقط باید شهامت داشته باشید و فرصتی را که خودتان به دست می‌آورید، به دست آورید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments