اثاث کشی از آپارتمان به خانه ویلایی

چه چند سالی است که در یک آپارتمان زندگی می کنید یا بیش از یک دهه اکنون ، ممکن است زمان اثاث کشی شما فرا رسیده باشد – ممکن است خانواده شما در حال گسترش باشد ، شما ممکن است یک خانه ویلایی ویلایی بخواهید که سلیقه شما را منعکس کند ، شما ممکن است در آرزوی داشتن یک باغ یا استخر حیاط پشتی و غیره باشد. به هر دلیلی که باشد ، ممکن است به فکر ترک آپارتمان و اسباب کشی به خانه ویلایی باشید.  

اسباب کشی از آپارتمان به خانه ویلایی یک مرحله بزرگ و مهیج است – شما در دارایی خود سرمایه گذاری خواهید کرد ، فضای خانه بیرونی خواهید داشت و خانه ویلایی شما مال شما خواهد بود تا مطابق میل خود بازسازی و تزئین کنید. زندگی در خانه ویلایی با مسئولیت های بسیار بیشتر – و هزینه های بسیار بیشتر – از زندگی در یک آپارتمان همراه است. و گذار به آسانی که به نظر می رسد نیست.

برای اینکه بتوانید بدون استرس و دردسر به خانه ویلایی جدید خود اسباب کشی کنید و از زندگی راحت و لذت بخشی در خانه ویلایی خود اطمینان حاصل کنید ، باید بدانید که هنگام رفتن از آپارتمان به خانه ویلایی دیگر چه انتظاراتی دارید و چگونه می توانید برای زندگی جدید خود به بهترین شکل آماده شوید.

در اینجا یک چک لیست دقیق اثاث کشی از آپارتمان به خانه ویلایی برای کمک به شما در موفقیت در بهره برداری وجود دارد.

اثاث کشی ارزان در تهران

قبل از اثاث کشی: ملاحظات و آمادگی ها

هنگام برنامه ریزی برای اثاث کشی از آپارتمان به خانه ویلایی ، باید از چالش ها و تغییراتی که قرار است در سبک زندگی جدید با آن روبرو شوید آگاه باشید. و شما باید هرچه بهتر آماده شوید.

در اینجا مهمترین ملاحظات و کارهایی که باید هنگام اثاث کشی از آپارتمان به خانه ویلایی دیگر انجام دهید برای اطمینان از اثاث کشی آرام و موفقیت آمیز ذکر شده است:

تغییراتی را که اسباب کشی به یک خانه ویلایی در زندگی شما ایجاد می کند ، در نظر بگیرید

وقتی به خانه ویلایی منتقل می شوید ، زندگی شما تغییر خواهد کرد – بسیاری. در میزان فضای خانه شما ، کارهای لازم برای تکمیل ، هزینه هایی که متحمل می شوید و خیلی خیلی بیشتر تغییراتی ایجاد خواهد شد. قبل از برداشتن گام بزرگ باید تمام این تغییرات را در نظر بگیرید ، بنابراین می توانید به خوبی آماده شوید و بدون دردسر به زندگی جدید خود بروید.

فضای خانه جدید

اسباب کشی از آپارتمان به خانه ویلایی

اگرچه همیشه اینگونه نیست ، هنگام جابجایی از آپارتمان به خانه ویلایی ، فضای خانه بیشتری نسبت به قبل خواهید داشت – در بیشتر موارد ، خانه ویلایی ها بزرگتر از آپارتمان ها هستند و به گونه ای طراحی می شوند که فضای خانه بازتر و وسیع تری داشته باشند.

خانه ویلایی بزرگتر به معنای فضای خانه بیشتر برای خانواده ، دارایی و زندگی شماست:

بزرگ جادار فراخ. راحت سبز. ایده آل!

اتاق های کافی برای پذیرایی از خانواده در حال رشد شما وجود خواهد داشت – فرزندان شما اتاق خواب جداگانه ای دارند ، شما نیازی به یک حمام ندارید ، آشپزخانه ویلایی و اتاق نشیمن از فضای خانه بزرگتر و راحت تری برخوردار خواهند بود ، فضای خانه لازم برای یک دفتر خانه ویلایی و غیره.

فضای خانه ذخیره سازی بیشتری (اتاقهای بزرگتر ، اتاق زیر شیروانی ، زیرزمین ، گاراژ) برای وسایل شما وجود خواهد داشت.

فضای خانه بیشتری برای تمرین سرگرمی های شما وجود خواهد داشت (ممکن است بتوانید یک گوشه مطالعه ، یک اتاق کار یا یک سالن ورزشی خانگی ایجاد کنید ؛ یا یک میز استخر ، یک میز پینگ پنگ ، یک کنسول بازی یا یک پیانوی بزرگ نصب کنید). و غیره) ، از مهمانان پذیرایی کنید (یک اتاق نشیمن بزرگ وجود دارد که می توانید در آن با خانواده و دوستان خود جمع شوید ، یک اتاق مهمان که می توانید از مهمانان خود با راحتی پذیرایی کنید ، یک حیاط پشتی که می توانید مهمانی برگزار کنید و غیره) و هر کاری را انجام دهید شما همیشه دوست داشته اید انجام دهید اما مجبور نبودید هرگز فضای خانهی را برای این کار ایجاد کنید.

یک فضای خانه بیرونی وجود دارد که می توانید آشپزخانه ویلایی تابستانی درست کنید ، یک کارگاه بسازید ، یک استخر نصب کنید ، یک مجموعه تاب دهید ، یک باغ زیبا ایجاد کنید ، سبزیجات پرورش دهید ، کباب بپزید ، و غیره بنابراین پارکینگ دیگر مشکلی نخواهد داشت. و فضای خانه کافی برای بازی بچه ها و حیوانات خانگی شما در امنیت و راحتی وجود خواهد داشت (بله ، شما در نهایت می توانید یک سگ یا حیوان خانگی دیگر را که ساختمان آپارتمان شما اجازه آن را نداد را به فرزندی قبول کنید).

یک خانه ویلایی جدید فرصتی عالی برای ایجاد فضای خانه زندگی ایده آل شما ، زنده کردن چشم اندازهای هنری شما و تبدیل خانه ویلایی به آسمان شخصی شماست.

جدا از همه مزایای شگفت انگیز اثاث کشی به خانه ویلایی ای بزرگتر ، با این وجود باید در مورد مسائل احتمالی که می تواند با زندگی در یک خانه ویلایی به وجود بیاید نیز فکر کنید:

برای پر کردن فضای خانه جدید و کاربردی ، راحت و زیبا بودن ، احتمالاً شما نیاز به خرید بسیاری از وسایل ، دکوراسیون و سایر وسایل خانه ویلایی خواهید داشت.

برای نظافت و مرتب کردن خانه ویلایی بزرگتر ، تمیز کردن و سازماندهی بسیار بیشتری انجام خواهد شد – و نگهداری بسیار دشوارتر و وقت گیر خواهد بود ( برای جزئیات بیشتر به زیر مراجعه کنید ).

خانه ویلایی شما برای سارقین قابل دسترسی خواهد بود – ورود مجرمان به خانه ویلایی (در “طبقه همکف”) بسیار آسان تر از ورود به یک آپارتمان در طبقه فوقانی است ، خصوصاً با توجه به امنیت ساختمان که اکثر مجتمع های آپارتمانی دارند.

هزینه های زندگی شما بیشتر خواهد شد ( برای جزئیات بیشتر به زیر مراجعه کنید ).

هزینه های باربری

نگهداری

هنگامی که به خانه ویلایی منتقل می شوید ، نگهداری از خانه ویلایی به عهده شما خواهد بود – شما نه تنها نیاز به تمیز کردن فضای خانه زندگی خود دارید ، بلکه همچنین باید از تمام کارهای نگهداری که صاحبخانه ویلایی شما قبلاً انجام داده است مراقبت کنید.

داشتن فضای خانه باز سرگرم کننده است

تعمیرات – وقتی در آپارتمان زندگی می کنید و چیزی خراب می شود ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که با صاحبخانه ویلایی تماس بگیرید – این وظیفه آنها است که مشکل را برطرف کنند ، لازم نیست انگشت خود را بلند کنید. وقتی در یک خانه ویلایی زندگی می کنید ، کسی وجود ندارد که بتواند کار را برای شما انجام دهد – شما باید راهی برای حل خود مسئله پیدا کنید.

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه – برای خوب نگه داشتن خانه ویلایی ، باید مرتب تنظیم کنید – تمیز کردن وسایل لوله کشی ، ناودانها ، زهکشی ها و منافذ هوا. تغییر فیلترهای HVAC و فیلترهای کوره. بازرسی از سقف ، سیستم لوله کشی ، سیستم الکتریکی ، سیستم گرمایشی و نمای بیرونی خانه ویلایی و غیره. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه می تواند در طولانی مدت شما را از مشکلات – و هزینه های زیادی نجات دهد.

مطلب پیشنهادی: نکات مهم اثاث کشی به اپارتمان

تعمیر و نگهداری در فضای خانه باز – هنگامی که به خانه ویلایی منتقل می شوید ، فضای خانه بیرونی برای مراقبت خواهید داشت – باید چمن را برش بزنید و به باغ خود تمایل داشته باشید (خاک را کاشت و کود کنید ، گیاهان را هرس کرده و آبیاری کنید ، علف های هرز را از بین ببرید) ، و غیره) ، درختان و قلم موها را اصلاح کنید ، مسیر عبور و مرور را حفظ کنید (برگها و بقایا را بردارید ، برف را با بیل بردارید ، و غیره) ، برف را از پشت بام و از اطراف پایه های خانه ویلایی و غیره بردارید. بسته به اندازه حیاط و تنظیمات شخصی خود ، می توانید همه کارها را خودتان انجام دهید (مطمئن شوید که از ابزار مناسب برخوردار هستید – و برای زمان و تلاش لازم برنامه ریزی می کنید) یا کسی را برای مراقبت از فضای خانه بیرون خود استخدام کنید.

کنترل آفات – شما می خواهید خانه ویلایی و باغ خود را از آفات دور نگه دارید ، بنابراین باید هر چند ماه یکبار خانه ویلایی و فضای خانه بیرون خود را اسپری کنید. در بعضی از مناطق کشور ، ممکن است لازم باشد برای برخورد با مخلوقات بزرگتر یا خطرناک ، یک متخصص استخدام کنید.

هزینه های خانه ی ویلایی

هزینه های خانه ویلایی

هزینه زندگی در خانه ویلایی معمولاً بسیار بیشتر از هزینه زندگی در آپارتمان است. علاوه بر پرداخت وام های رهنی (که به اندازه خانه ویلایی و محله ای که در آن است بستگی دارد) ، هزینه های مختلف دیگری نیز برای برنامه ریزی وجود دارد – بیمه خانه ویلایی ، مالیات بر املاک ، هزینه نگهداری و غیره. این هزینه های اضافی به سرعت جمع می شوند و می تواند بودجه شما را کاملاً تحت فشار قرار دهد.

مطلب پیشنهادی : اثاث کشی بهتر است یا بازسازی خانه؟

بنابراین ، هنگام اثاث کشی از یک آپارتمان به یک خانه ویلایی ، باید توجه داشته باشید که:

برای خدمات حرفه ای جابجایی یا کرایه کامیون باید بودجه در نظر بگیرید .

پیشنهاد ما استفاده از خدمات منحصر به فرد با قیمت و نرخ باربری مناسب باربری تهران الوبار است.

باربری تهران الوبار
  • شما مجبورید بسیاری از وسایل ، وسایل ، وسایل تزئینی ، وسایل و وسایل مختلف دیگر را برای خانه ویلایی بزرگتر خود خریداری کنید ( برای جزئیات بیشتر به زیر مراجعه کنید ).
  • قبض های برق ، گاز و آب شما به طور قابل توجهی افزایش می یابد – فضای خانه بیشتری برای گرم کردن یا خنک کردن و یک باغ برای آبیاری خواهید داشت.
  • شما برای حفظ فضای خانه بیرون خود به محصولات مختلفی نیاز خواهید داشت – و باید به طور منظم خریداری کنید.
  • شما به انواع خدمات حرفه ای برای خانه ویلایی خود احتیاج دارید و در صورت لزوم هزینه های لوله کش ، برق ، تعمیرکاران ، منزل و سایر افراد حرفه ای را نیز باید پرداخت کنید.
  • شما برای تأمین هزینه های اولیه اسباب کشی از آپارتمان به خانه ویلایی باید پس انداز کافی داشته باشید و باید مطمئن باشید که درآمد شما برای تأمین تمام هزینه های اضافی زندگی در یک خانه ویلایی کافی خواهد بود.

مرتبط: در هنگام اسباب کشی از آپارتمان به خانه ویلایی چه مبلغی پس انداز کنید

آگاهی از همه چالش ها و تغییراتی که اسباب کشی به خانه ویلایی در زندگی شما به وجود می آورد ، به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که گام درستی است که بردارید – و اگر چنین باشد ، می دانید که دقیقاً هنگام خرید خانه ویلایی به دنبال چه چیزی هستید.

هنگامی که تصمیم نهایی خود را گرفتید و خانه ویلایی مناسبی برای خرید انتخاب کردید ، تمام تلاش خود را بکنید تا از یک اثاث کشی روان و بدون دردسر اطمینان حاصل کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments