اثاث کشی همراه با کودکان

جابجایی احساسات زیادی به همراه دارد – از غم و اندوه گرفته تا ترس و شادی و هیجان، این یک غلتک عاطفی شدید یا حتی بیشتراست وقتی‌که باوجود بچه‌ها جابجایی می‌کنید.

آیا هنوز زمان اسباب‌کشی است؟

اگر بچه‌هایتان دور خود می‌چرخند و می‌پرسند آیا زمان آن رسیده که به خانه جدیدمان برویم؟» بی‌صبرانه اسباب‌بازی‌های آن‌ها را جمع کنید تا مطمئن شوند که بردن آن‌ها را فراموش نخواهید کرد.

اسباب‌کشی پیش رو کمتر استرس‌زا و ترسناک به نظر می‌رسد و هرروز که می‌گذرد بیشتر هیجان‌زده خواهید شد.

برعکس – اگر فرزندان شما در برابر اسباب‌کشی مقاومت کنند و به دلیل تغییرات اجتناب‌ناپذیری که خانه‌تکانی در زندگی آن‌ها ایجاد می‌کند، غمگین یا ترسناک شوند، روحیه شما نیز کاهش می‌یابد.

صرف‌نظر از اینکه بچه‌های شما از زندگی جدید خود هیجان‌زده شده‌اند یا از چیزهای ناشناخته می‌ترسند، بااین‌وجود اثاث‌کشی کردن روی آن‌ها تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

آن‌ها از منطقه راحتی خود خارج می‌شوند و باید به یک سبک زندگی جدید عادت کنند، با یک محیط جدید سازگار شوند، جایگاه خود را در یک جامعه جدید پیدا کنند و غیره افراد جدید، مدرسه جدید و محیط جدید مطمئناً استرس زیادی به فرزندان شما وارد می‌شود.

بنابراین، در میان همه موارد مهمی که باید هنگام برنامه‌ریزی جابجایی در نظر بگیرید، تأثیراتی که بر روی فرزندان شما خواهد گذاشت باید از اولویت بالایی برخوردار باشد؛ اما اسباب‌کشی چه تأثیری بر کودکان دارد؟

چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید تا تغییر را به روش مثبت بپذیرند و از آن بهره‌مند شوند؟

اثاث کشی از مکانی به مکان دیگر چگونه بر رشد کودکان تأثیر می‌گذارد؟

اثاث کشی همراه با کودکان

نقل‌مکان به یک‌خانه جدید در یک شهر جدید فرصت‌های جدید زیادی برای فرزندان شما به همراه خواهد داشت اما همچنین چالش‌های بسیاری را هم برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

شما باید به کودکان خود اطمینان دهید، به آن‌ها احساس امنیت و اطمینان دهید، آن‌ها را از زندگی جدید خود هیجان‌زده کرده و کنجکاوی آن‌ها را برانگیزانید – بنابراین آن‌ها مشتاق کاوش، یادگیری و رشد هستند.

سپس، فرزندان شما می‌توانند از فرصت‌های جدید در منطقه جدید شما بهره‌مند شوند و این امر هر جنبه‌ای از رشد شخصی آن‌ها را بهبود می‌بخشد.

تأثیرات اثاث‌کشی بر رشد اجتماعی کودکان

هنگام انتقال به مکان جدید، ممکن است بچه‌های شما از این ترس داشته باشند که نتوانند دوستان جدیدی پیدا کنند و هیچ‌کس در منطقه جدید با آن‌ها دوستی نخواهد کرد.

شما باید به آن‌ها اطمینان دهید، آن‌ها را برای برقراری ارتباط جدید تشویق کنید و فرصت‌های زیادی را برای دیدار باهم سن و گوش‌به‌زنگ فراهم کنید

 • خانواده خود را به همسایگان جدید معرفی کنید – امیدوارم بعضی از آن‌ها بچه‌هایی در سن بچه‌های شما یا کمی بزرگ‌تر داشته باشند و آن‌ها مایل به بازی با فرزندان شما باشند، آن‌ها را برای گشت‌وگذار و مکان‌های سرگرم‌کننده در محله ببرند .
 • فرزندان خود را به زمین‌های بازی محلی و پارک‌های مجاور ببرید، جایی که آن‌ها می‌توانند با کودکان دیگر از محله دیدار کنند.
 • پس از اسباب‌کشی به خانه جدید خود یک مهمانی برگزار کنید و نه‌تنها همسایگان، بلکه خانواده‌هایی را نیز دعوت کنید که فرزندانشان در همان مدرسه‌ای می‌روند که فرزندان شما به آنجا می‌روند (چون بچه‌های شما با برخی از همکلاسی‌های آینده خود دیدار می‌کنند).

وقتی بچه‌ها باهم وقت می‌گذرانند و باهم سرگرم می‌شوند، یکدیگر را می‌شناسند و شروع به برقراری روابط دوستانه می‌کنند. بچه‌های شما احساس خوبی دارند و دیگر احساس تنهایی یا ترس نمی‌کنند.

روابط اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی آن‌ها بهتر می‌شود و رشد اجتماعی آن‌ها رونق خواهد گرفت.

کارشناس باربری تهران

علاوه بر این، ملاقات با افراد مختلف و مواجهه با ایده‌ها، دیدگاه‌ها و دیدگاه‌های مختلف، فرزندان شمارا تحمل‌پذیر تر و ذهن بازتر می‌کند و درک آن‌ها از جهان را بهتر می‌کند.

به یاد داشته باشید که اگر تلاش آن‌ها برای یافتن جایگاه خود در محیط جدید ناموفق باشد، می‌تواند از رشد اجتماعی به‌شدت جلوگیری کند و اگر دوستان جدیدی پیدا نکنند ممکن است منزوی و گوشه‌گیر شوند.

به فرزندان خود کمک کنید تا هرچه سریع‌تر با دنیای جدید و جامعه جدید خودسازگار شوند.

چگونه پس از اسباب کشی با محیط جدید سازگار شویم؟

بسته بندی اثاثیه منزل

خوب است به یاد داشته باشید:

 • اگر جابجایی شما در همان شهر باشد، فرزندان شما می‌توانند به‌طور منظم با دوستان قدیمی خود ملاقات کنند یا شاید هم برای ادامه تحصیل به همان مدرسه بروند. در این حالت، جابجایی تأثیر زیادی در رشد اجتماعی آن‌ها نخواهد داشت.
 • اما اگر اسباب کشی با کودکان شما به شهر دیگری باشد فرزندان شما در یک محیط کاملاً جدید قرار می‌گیرند، با افراد جدیدی ملاقات می‌کنند و در مدرسه جدیدی شرکت می‌کنند و با دنیای جدیدی روبرو می‌شوند.
 • آن‌ها گروه‌های اجتماعی جدید را تشکیل می‌دهند و دیدگاه‌های جدیدی از جهان به دست می‌آورند.
 • جابجایی کردن و نقل‌مکان به خارج از کشور بیشترین تأثیر را در رشد کودکان خواهد داشت زیرا آن‌ها مجبورند دنیای قدیمی خود را پشت سر بگذارند و با یک فرهنگ و سبک زندگی جدید سازگار شوند.
 • آن‌ها با هنجارهای مختلف اجتماعی و اعتقادات و مجموعه ارزش‌های مختلف روبرو خواهند شد – حتی ممکن است لازم باشد زبان دیگری را انتخاب کنند. افق‌های جدیدی در مقابل بچه‌های شما باز می‌شود و دانش عمومی آن‌ها در مورد جهان به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌یابد.

تأثیر اسباب‌کشی و جابجایی بر روند رشد تحصیلی کودکان

 ازآنجاکه یک مکان جدید به معنای یک مدرسه جدید است پس باید به بچه‌ها توجه ویژه‌ای داشت مگر اینکه در مسافت کوتاهی و یا در همان منطقه مدرسه جابجایی و اثاث‌کشی داشته باشید.

پس از جابجایی بچه‌های شما مجبور به تغییر مدارس می‌شوند؛ و تغییر مدارس تأثیر منفی بر پیشرفت تحصیلی کودکان دارد زیرا مدارس مختلف برنامه‌های درسی مختلفی را ارائه می‌دهند.

روی موضوعات مختلف تمرکز می‌کنند و روش‌های مختلف آموزشی دارند – این دانش آموزان جدید را گیج می‌کند و اغلب منجر به عملکرد تحصیلی پایین می‌شود.

همچنین باید به خاطر داشته باشید که هنگام انتقال به مدرسه جدید، فرزندان شما باید خود را از نو اثبات کنند – و روند کسب شهرت خوب در میان معلمان، محبوبیت در بین همسالان، رهبری در گروه‌های ورزشی مدرسه یا باشگاه‌های هنری است.

چالش مدرسه کودکان در زمان اسباب کشی

بنابراین ممکن است کودکان کوچک شما احساس خستگی و عدم تمایل به تلاش کنند.

بدتر از همه اینکه، کودکان ممکن است از اینکه در مدرسه جدید هیچ دوستی نخواهند داشت ترس داشته باشند و توسط همکلاسی‌های خود نادیده گرفته شوند یا حتی طرد شوند که درنتیجه عدم تمایل به حضور در مدرسه و تحصیل خواهد بود.

در انتخاب مدرسه جدید برای بچه‌ها باملاحظه و دقت بیشتری رفتار کنید. به نمرات آزمون، نسبت دانش‌آموز به معلم، برنامه‌های بعد از مدرسه، برنامه‌های پشتیبانی، آموزش معلمان، نظم، ایمنی و غیره توجه کنید.

همچنین مدرسه خوبی با یک محیط یادگیری دوستانه و انگیزه آور پیدا کنید که برای فرزندان شما مناسب است

(با توجه به توانایی‌ها، علایق و سبک‌های یادگیری آن‌ها) و به آن‌ها کمک می‌کند تا بیشتر تلاش کنند سپس، تمام تلاش خود را برای اطمینان از انتقال بدون مشکل به مدرسه جدید انجام دهید:

نکات قابل توجه در زمان اثاث کشی

اسباب کشی با کودکان
 • قبل از شروع اسباب کشی با کودکان ، همراه با کودکان به مدرسه بروید.
 • با مدیر، معلمان و روانشناسان مدرسه ملاقات کنید، شرایط را توضیح دهید و از آن‌ها کمک بخواهید.
 • بچه‌های خود را در فعالیت‌های محبوب پس از مدرسه ثبت‌نام کنید.
 • به فرزندان خود کمک کنید تا از عهده انجام کارهای بزرگ مدرسه برآیند. اگر این کافی نیست، ترتیب رده‌های اضافی یا یک دوست پیشرفته را بدهید تا با بچه‌های کوچک به تحصیل بپردازد.
 • در مورد هرگونه ترس و نگرانی از کودکان خود به‌طور کامل بحث کنید و به آن‌ها کمک کنید تا راه‌حل‌های مناسب پیدا کنند.

فرزندان شما می‌توانند در مدرسه باوجود هنجارهایی که در اسباب‌کشی ایجاد می‌شود، عالی باشند. چون یک مدرسه جدید به معنای یک فرصت جدید برای یادگیری است، بنابراین تغییر مدارس ممکن است درواقع پیشرفت تحصیلی بچه‌های شمارا تحریک کند.

تأثیر جابجایی بر روند رشد کلی کودکان

چون یک مکان جدید به معنای فرصت‌های جدید است پس به این موضوع مهم هم توجه کنید.

شهر جدید شما ممکن است به خاطر گروه‌های درجه‌یک ورزش‌های نوجوانان مشهور باشد.

یا بزرگ‌ترین مجموعه کتابخانه – یا بهترین موزه تاریخ و غیره را داشته باشد اما بدانید که منطقه جدید شما چه چیزی ارائه می‌دهد و از فرصت‌های جدید استفاده کنید تا اشتیاق بچه‌ها را به علم، ورزش، هنر، صنایع‌دستی، موسیقی، طبیعت و هرچه که آن‌ها به آن علاقه دارند را روشن کند.

کودکان خود را تشویق کنید که به دنبال علایق خود باشند، سرگرمی‌های موردعلاقه خود را انجام دهند و فعالیت‌های جدیدی انجام دهند.

این به بچه‌های شما کمک می‌کند مهارت‌های خود را بهبود بخشند (مهارت‌های جدیدی کسب کنند)، خلاقیت، مهارت و استعداد آن‌ها را تحریک می‌کند و باعث افزایش عزت‌نفس، انضباط شخصی و خودآگاهی آن‌ها می‌شود.

علاوه بر این، فرزندان شما این فرصت را خواهند داشت که با بچه‌های دیگری که علاقه‌های مشابه دارند ملاقات کنند و دوستان جدید پیدا کنند.

مطمئن شوید که جابجایی شما تأثیری منفی بر رشد جسمی بچه‌های شما نخواهد داشت:

 • اطمینان حاصل کنید که منطقه جدید شما فرصت‌های تفریحی زیادی (مناطق سبز، مراکز ورزشی و غیره) و فرصت‌هایی را برای فعالیت در فضای باز فراهم می‌کند.
 • محله‌ای امن را انتخاب کنید که فرزندان شما بتوانند در آن بازی کنند و اوقات خود را در خارج از خانه بگذرانند و هیچ خطری برای سلامتی آن‌ها ندارد.
 • یک پزشک خانوادگی خوب پیدا کنید و از مراقبت‌های بهداشتی باکیفیت اطمینان حاصل کنید.

به‌طور خلاصه همه‌چیز را می‌توان گفت – اسباب‌کشی و جابجایی بر روند رشد کودکان تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد.

اما اگر شما بتوانید نگرش مثبتی در بچه‌های خود ایجاد کنید و به آن‌ها انگیزه دهید تا از فرصت‌های جدید در منطقه جدید شما استفاده کنند.

آن‌ها به تغییراتی که در حال جابجایی است پاسخ مثبت می‌دهند و به‌راحتی با محیط جدید سازگار می‌شوند؛ و این پیشرفت آن‌ها را از هر نظر بسیار تقویت خواهد کرد.

تأثیر اسباب کشی با کودکان بر رفتار کودکان

بچه‌های جوان به‌طور روزمره رشد می‌کنند زیرا باعث می‌شود احساس امنیت کنند. محیط آشنا، افراد آشنا و فعالیت‌های آشنا هیچ خطری پنهان نمی‌کند و فقط چالش‌های محدودی را به وجود می‌آورد .

بچه‌های کوچک‌تر هم می‌دانند چه انتظاری داشته باشند و بنابراین، احساس امنیت و آرامش می‌کنند.

وقتی به مکانی جدید اسباب‌کشی می‌کنید، همه‌چیز جدید و ناشناخته خواهد بود – بنابراین، ممکن است کودکان شما بیش‌ازحد تحت‌فشار قرار بگیرند و حتی ترسیده باشند.

علاوه بر این، آن‌ها به‌خصوص در هفته‌های اول پس از جابجایی احتمالاً احساس تنهایی و ناراحتی می‌کنند.

بنابراین، شما می‌توانید انتظار داشته باشید که اسباب‌کشی تأثیر منفی بر رفتار فرزندان شما بگذارد چون آن‌ها ممکن است عصبانی‌تر و بدتر از معمول باشند

یا حساس‌تر و کسل تراز حد معمول باشند بنابراین شما باید به کوچولوهای خود فرصت دهید تا به دنیای جدید اطرافشان عادت کنند.

تمام تلاش خود را بکنید تا کارهای روزمره آن‌ها را مانند آنچه قبل از اسباب‌کشی بود حفظ کنید، اشتهای آن‌ها را برای فعالیت‌های جالب و جدید بازکنید و روحیه ماجراجویانه آن‌ها را تحریک کنید. مهم‌تر از همه – در مورد همه‌چیز ارتباط برقرار کنید، احساسات و انتظارات را به اشتراک بگذارید.

سپس، خواهید دانست که چه چیزی مربوط به فرزندانتان است و می‌توانید پشتیبانی و راهنمایی کنید.

باوجود این‌ها، اسباب‌کشی کردن و جابجایی باعث می‌شود فرزندان شما تجربیات جدید و دیدگاه‌های جدید داشته باشند و این ممکن است کاملاً تأثیر مثبتی بر رفتار آن‌ها داشته باشد.

ترک مکان قبلی آن‌ها و مواجهه با چالش‌های جدید شجاعت و قدرت درونی کودک شمارا به ارمغان می‌آورد. اسباب کشی با کودکان آن‌ها یاد خواهند گرفت که بر مشکلات غلبه کنند و به‌تنهایی راه‌حل پیدا کنند – و این اعتمادبه‌نفس آن‌ها را افزایش می‌دهد و آن‌ها را مستقل‌تر و بالغ‌تر می‌کند.

پس از جابجایی، می‌توانید انتظار داشته باشید:

فرزندان شما با تغییر در شخصیت خود خیلی چیزها را تجربه می‌کنند

آموزش بسته بندی اثاثیه

وقتی به مکان و محل جدیدی اسباب‌کشی می‌کنید، هیچ‌کس بچه‌های شمارا نمی‌شناسد و هیچ‌کس انتظار خاصی از آن‌ها نخواهد داشت – بنابراین، آن‌ها این فرصت را خواهند داشت که هرکسی که می‌خواهند شوند.

آن‌ها از فشارهایی که در زندگی قدیمی خود احساس می‌کردند، رها خواهند شد، قادر خواهند بود از اشتباهاتی که در مدرسه قدیمی خود مرتکب شده‌اند جلوگیری کنند و می‌توانند هر شهرتی را که می‌خواهند بسازند.

پیش‌بینی اینکه این گمنامی در مکان جدید بهتر یا بد باشد پیش‌بینی دشواری است، اما این فرصتی است که فرزندان شما محبوبیت و احترام کسب کنند، به همه نشان دهند که چقدر باهوش، سرگرم‌کننده، قابل‌اعتماد و خوب هستند و به بهترین نسخه‌های خود تبدیل شوند.

فرزندان شما اعتمادبه‌نفس و اعتماد بیشتری خواهند داشت

هنگامی‌که شما اسباب‌کشی می‌کنید، فرزندان شما چاره‌ای جز شجاعت و کنار آمدن با مشکلات ندارند؛ و هنگامی‌که موفق شوند، نسبت به خود اطمینان، اعتمادبه‌نفس و استقلال بیشتری خواهند یافت.

فقط مطمئن شوید هر زمان که به آن‌ها احتیاج داشتند، پشتیبانی کنید و تمام تلاش خود را برای تقویت اعتمادبه‌نفس و مهارت‌های حل مسئله فرزندان در طول دوره اسباب‌کشی انجام دهید .

از آن‌ها بخواهید تصمیم بگیرند (چگونه تزئینات اتاق جدید خود را تزئین کنند و غیره)، وظایف مهم مربوط به جابجایی را به آن‌ها اختصاص دهید (از حیوانات اهلی مراقبت کنید درحالی‌که مشغول آماده‌سازی هستید.

همسایگان را به مهمانی خداحافظی خود دعوت کنید، اسباب‌بازی‌ها و سایر وسایل شخصی آن‌ها را سازمان‌دهی و بسته‌بندی کنید.

هرچه باشد متناسب باسن آن‌ها) و در کل آن‌ها را برای هر موفقیت تحسین و تشویق کنید مهر کاری که می‌کنید – فقط از هرلحظه سپری شدن با بچه‌های خود لذت ببرید.

بچه‌های شما یاد خواهند گرفت که شرایط را تحلیل کنند و آگاهانه تصمیم بگیرند.

آن‌ها از اینکه نظرشان مهم است خوشحال خواهند شد و تمام تلاش خود را برای اثبات میزان اعتمادبه‌نفس خود انجام خواهند داد – و با انجام هر کار موفقیت‌آمیزی اعتمادبه‌نفس پیدا می‌کنند.

فرزندان شما به شما نزدیک‌تر می‌شوند

برای غلبه بر اضطراب و ناامیدی ناشی از همه تغییرات ناگهانی زندگی آن‌ها، فرزندان شما به مراقبت عاشقانه و حمایت عاطفی شما احتیاج دارند.

نسبت به آن بسیار سخاوتمند باشید و مطمئناً وقت کافی برای بچه‌های خود پیدا خواهید کرد، صرف‌نظر از اینکه پس از اسباب‌کشی چقدر کاردارید.

شما این فرصت رادارید که اضطراب فرزندان خود را کاهش دهید، نگرانی‌ها و امیدهای آن‌ها را به اشتراک بگذارید، به آن‌ها کمک کنید تا بر ترس خود غلبه کنند و به آن‌ها نشان دهید که چقدر آن‌ها را دوست دارید.

با فرزندتان دوست باشید

شما این فرصت رادارید که به بهترین دوست بچه‌های خود تبدیل شوید – آن را هدر ندهید.

بنابراین، آیا اسباب کشی با کودکان بر آنها تأثیر می‌گذارد؟ بله چنین است، اما شما در موقعیتی هستید که تأثیرات آن را مثبت کنید. فرزندان خود را به‌خوبی آماده کنید – چه برای کار جابجایی و چه برای زندگی جدید آن‌ها.

این به خود شما بستگی دارد – درحالی‌که یک شرکت حرفه‌ای اسباب‌کشی و باربری می‌تواند به شما در سازمان‌دهی و انجام یک اثاث‌کشی موفق کمک کند، اما هیچ‌کس جز شما نمی‌تواند به فرزندانتان کمک کند تا تغییر را به روش مثبت بپذیرند و از آن بهره‌مند شوند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments