اثاث کشی به منزل تازه ساخت

اثاث‌کشی منزل بسیار هیجان‌انگیز است چون شما می‌توانید فضا را به‌دلخواه خود شخصی‌سازی کرده، آن را مبلمان کرده و به‌دلخواه تزیین کنید و آن را منعکس‌کننده دید و سبک خود قرار دهید – این شانس رادارید که خانه رؤیاهایتان را ایجاد کنید؛ بنابراین، شما هر دلیلی برای هیجان‌زده شدن دارید.

بااین‌وجود اثاث‌کشی همیشه دشوار است و جابجایی در یک آپارتمان یا خانه تازه ساخته‌شده از این قاعده مستثنی نیست. در حقیقت، این‌یک چالش اضافی را ایجاد می‌کند.

برای اطمینان از جابجایی آرام و شروع خوب در محل تازه‌ساخت خود، باید بسیار هوشیار باشید – بدانید که چه انتظاری داشته باشید، باید مراقب چه چیزی باشید و چه‌کاری باید قبل از انتقال به یک‌خانه جدید تازه‌ساخت انجام دهید.

در اینجا چند نکته در مورد اسباب‌کشی منزل آورده شده تا به شما کمک کند در کار خود پیروز شوید.

جوانب مثبت و منفی اثاث کشی منزل تازه‌ساخت

زندگی در یک‌خانه کاملاً جدید به نظر می‌رسد که یک رؤیا محقق می‌شود – و خیلی وقت‌ها، واقعاً همین‌طور است.

بااین‌حال، ممکن است همه‌چیز آن‌طور که به نظر می‌رسد ساده یا ایده آل نباشد – برای جلوگیری از ناامید شدن بعد از اسباب‌کشی، باید در انتظارات واقع‌بین باشید.

از مزایا و معایب اسباب‌کشی به یک‌خانه جدید ساختمانی مطلع شوید، بنابراین می‌دانید که اگر چنین تصمیمی بگیرید، در چه شرایطی قرار خواهید گرفت.

مزایای اثاث کشی منزل تازه‌ساخت

اثاث کشی منزل

خانه‌های نوساز راحت، جذاب و کم‌مصرف هستند – و در مورد مطلوب بودن زندگی در مکانی که قبلاً هیچ‌کس زندگی نکرده است، چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد.

سفارشی‌سازی

یکی از بزرگ‌ترین مزایای خرید یک‌خانه جدید ساختمانی این است که شما می‌توانید جلوه شخصی خود را حتی قبل از اتمام مکان به آن اضافه کنید. شما باید همه‌چیز را انتخاب کنید – از نوع کف‌پوش و رنگ گرفته تا قرارگیری دهانه‌های خروجی و وسایل روشنایی. می‌توانید خانه را متناسب با نیازها و تنظیمات خودتنظیم کرده و طبق مشخصات خود به پایان برسانید – بنابراین پس از اسباب‌کشی مجبور به انجام هیچ‌گونه تنظیماتی نخواهید شد.

همه‌چیز از همان ابتدا درست همان‌گونه که می‌خواهید درست شود – مکان جدید شما باسلیقه و سبک شما مطابقت دارد و خانه مناسبی برای شما و خانواده شما خواهد بود.

بوم خالی

خانه‌های نوساز دارای طراحی مدرن و جذاب هستند. شما می‌توانید خلاقیت خود را به کار ببرید و آن فضای پیشرفته و خالی را به خانه رؤیایی خود تبدیل کنید – می‌توانید با یک دکوراسیون داخلی خارق‌العاده، فضای هنری را به فضای خود ببخشید، آن را زیبا، عجیب و…کنید.

در ابتدا کمتر نگهداری می‌شود

نرخ اثاث کشی منزل

هنگامی‌که به خانه‌ای کاملاً جدید می‌روید، همه‌چیز کاملاً جدید خواهد بود – و همه‌چیز در شرایط مطلوبی قرار خواهد گرفت.

قبلاً هیچ‌کس از کابینت آشپزخانه، لوازم‌خانگی و وسایل حمام استفاده نکرده است. لوله‌کشی، سیستم الکتریکی به‌تازگی نصب‌شده و کارآمد خواهند بود. موکت، کف‌پوش و کاشی‌کاری دست‌نخورده خواهد بود – هیچ‌چیز آسیب نمی‌بیند، منسوخ نمی‌شود و فرسوده نمی‌شود، بنابراین نیازی به تعویض، تعمیر یا بازسازی هر چیزی نخواهید داشت.

علاوه بر این، هیچ اثری از ساکنان قبلی وجود نخواهد داشت- بنابراین، تمیز کردن مکان و نگه‌داشتن آن در شکل عالی آسان خواهد بود؛ و هزینه‌های تعمیر و نگهداری طی سال‌های اول پس از جابجایی به یک‌خانه جدید ساختمانی بسیار کم خواهد بود.

صورتحساب‌های کم‌مصرف یا نرخ اثاث کشی منزل

خانه‌های جدید ساخته‌شده‌اند تا ازنظر مصرف انرژی کم‌مصرف باشند – آن‌ها با روش‌های ساخت‌وساز و مواد جدید ساخته‌شده‌اند و از نوآوری‌های مختلف استفاده می‌کنند که به آن‌ها امکان می‌دهد انرژی کمتری نسبت به خانه‌های قدیمی استفاده کنند.

از پنجره‌های کم‌مصرف و عایق‌بندی بهتر گرفته تا وسایل کم‌مصرف و روشنایی LED، خانه جدید ساختمانی شما با تعدادی از راه‌حل‌های کم‌مصرف همراه است که باعث می‌شود قبض‌های آب و برق شما کمتر شود.

به‌عنوان یک پاداش اضافی، خانه جدید شما احتمالاً به جدیدترین فناوری و ویژگی‌های ایمنی مجهز خواهد شد – سیستم اعلام حریق، سیستم امنیت خانه، قفل درب الکترونیکی، ترموستات هوشمند، وسایل کنترل از راه دور، روشنایی و درب و غیره – که زندگی شمارا ایمن‌تر و راحت‌تر می‌کند.  نرخ اثاث کشی منزل

درمجموع، اثاث‌کشی به یک‌خانه یا آپارتمان تازه‌ساخت بسیار عالی به نظر می‌رسد. بااین‌وجود، اشکالاتی در انجام این کار وجود دارد که باید موردتوجه قرار گیرد. نرخ اثاث کشی منزل

معایب اثاث کشی منزل تازه‌ساخت

کارتن اسباب کشی

نقل‌مکان به یک‌خانه جدید ساختمانی بدون چالش و خطرات نیست:

هزینه‌های زیاد و نرخ اثاث کشی منزل

خانه‌های جدید گران‌تر از ساختمان‌های قدیمی هستند – هزینه آن‌ها تا 20٪ بیشتر از خانه‌های مشابه از نوع قبلی است؛ و این فقط به قیمت پایه ملک اشاره دارد. هرگونه افزودنی اختیاری، اتمام باکیفیت بالاتر و سایر نسخه‌های دیگر با هزینه اضافی همراه است.

برای به دست آوردن تمام ویژگی‌هایی که می‌خواهید خانه جدید شما داشته باشد (کف‌پوش چوب سخت، میز گرانیتی، نور و روشنایی سقف و غیره) و برای اینکه مکان به شکلی که می‌خواهید به نظر برسد، باید مبلغ بیشتری هزینه کنید.

مکان نامناسب

مناطق مرکز شهر و محله‌های خوب معمولاً همه ساخته‌شده‌اند – جایی برای تحولات جدید در آنجا وجود ندارد؛ بنابراین، خانه‌های جدید غالباً در حومه یا برخی از مناطق کمتر مطلوب شهر، دور از مدارس، مراکز خرید، اماکن فرهنگی و غیره واقع‌شده‌اند.

اگر یک‌خانه جدید ساختمانی بخرید، ممکن است رفت‌وآمد روزانه شما طولانی‌تر و دشوارتر شود. ممکن است به‌راحتی به امکانات رفاهی موردنیاز دسترسی نداشته باشید و بچه‌هایتان نتوانند به یک مدرسه دولتی خوب بروند. چنین ناراحتی‌ها و محرومیت‌هایی ممکن است شمارا در تصمیم خود برای خرید یک‌خانه جدید ساختمانی واقع در منطقه‌ای که به درد شما نمی‌خورد، تجدیدنظر کنید، حتی اگر خود خانه را دوست داشته باشید.

خانه جدید ساختمانی ممکن است به‌طور روزانه آماده نباشد

اگر خانه‌ای را خریداری کنید که هنوز در مرحله ساخت است، ممکن است برای مدتی بدون محل سکونت زندگی کنید.

سازندگان هرچقدر قابل‌اعتماد، باتجربه و ماهر باشند، ممکن است در برنامه تأخیر ایجاد شود – به دلیل نامساعد بودن هوا، مشکلات فنی، مشکلات پیش‌بینی‌نشده، خطاهای انسانی و غیره.

در چنین شرایطی یا باید مدتی در یک محل ساخت‌وساز زندگی کنید یا تا ساخت خانه جدید خود به خانه‌های موقت بروید. هر دو گزینه کاملاً نامطلوب هستند، بنابراین نباید خطر خرید خانه در حال ساخت را دست‌کم گرفت.

آگاهی از مزایا و معایب احتمالی اثاث‌کشی به خانه یا آپارتمان تازه ساخته‌شده به شما کمک می‌کند تا تصمیم درستی برای خود و خانواده بگیرید – و اگر خانه جدید ساخت‌وساز را انتخاب کنید، می‌دانید که چه انتظاری خواهید داشت.

هنگام اثاث کشی منزل تازه‌ساخت چه‌کاری باید انجام دهید

اثاث‌کشی ارزان در تهران

بنابراین، موافقان اسباب‌کشی رفتن به مکانی تازه ساخته‌شده را سنجیده‌اید و به این نتیجه رسیده‌اید که این گزینه مناسب شماست. کاری که اکنون باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که خانه جدید همان‌طور که انتظار دارید باشد و برنامه‌ریزی اسباب‌کشی خود را انجام دهید.

در اینجا یک لیست بررسی ساخت‌وساز جدید برای راهنمایی شما در طول مراحل و کمک به شما در دستیابی به موفقیت وجود دارد:

در انجام اسباب کشی به جزئیات و نرخ اثاث کشی منزل توجه کنید

این‌یک روش استاندارد است که قبل از جابجایی به یک‌خانه جدید ساخت‌وساز، یک مکان را مرور کنید – معمولاً حدود یک هفته قبل از تعطیلی برنامه‌ریزی‌شده.

در حین گشت‌وگذار، سازنده قرار است همه‌چیز را در خانه به شما نشان دهد – از دریچه‌های آب و دریچه‌های خشک‌کن گرفته تا وسایل گرمایش مرکزی و آشپزخانه – و تمام اطلاعات مربوطه را در اختیار شما قرار دهد.

حتماً توجه داشته باشید، یادداشت‌برداری کنید و سؤالاتی بپرسید – باید قبل از اثاث‌کشی همه‌چیز را روشن کنید و مطمئن شوید که خانه به‌درستی تکمیل‌شده است.

همه موارد و نرخ اثاث کشی منزل را بررسی کنید:

  • سقف‌ها، دیوارها و کف‌ها را بازرسی کنید – اطمینان حاصل کنید که هیچ ترک، فرورفتگی و سوراخی وجود ندارد، عایق به‌خوبی نصب‌شده و کاشی‌کاری حمام‌ها صاف و مهروموم‌شده است.
  • درها و پنجره‌ها را بازرسی کنید – به دنبال شکاف‌هایی در اطراف آن‌ها باشید و بررسی کنید که آیا آن‌ها به‌راحتی باز می‌شوند، محکم بسته می‌شوند و به‌طور ایمن قفل می‌شوند.
  • شیر آب و توالت را چک کنید.
  • سوکت ها و سوئیچ‌ها را امتحان کنید.
  • کابینت‌ها، کمدها و کشوهای نصب‌شده را بازکنید.
  • وسایل را روشن کنید تا مطمئن شوید که کار می‌کنند.

اگر مشکلی مشاهده کردید، آن‌ها را یادداشت کنید و عکس بگیرید – سپس از سازنده بخواهید قبل از روز اسباب‌کشی مشکلات را برطرف کند.

در بازرسی نهایی وسوسه نشوید که فکر کنید همه‌چیز عالی خواهد بود فقط به دلیل جدید بودن آن – ممکن است سازندگان اشتباه کرده باشند یا چیزی را نادیده بگیرند، ممکن است موردی معیوب باشد و غیره. شما باید اطمینان حاصل کنید که همه‌چیز طبق وعده داده‌شده و منظم است – بنابراین شما باید وقت کافی برای بازرسی دقیق همه‌چیز را داشته باشید؛ بنابراین به شما توصیه می‌شود که حداقل چند ساعت برای بازرسی نهایی خود برنامه‌ریزی کنید.

اجازه انعطاف‌پذیری دهید

سازگاری با خانه جدید

هنگام اسباب‌کشی به یک‌خانه جدید ساختمانی، مهم است که بین ترک محل اقامت قبلی و جابجایی به مکان جدید خود کمی زمان داشته باشید.

ممکن است مشکلی پیش بیاید – ممکن است خانه جدید طبق برنامه به اتمام نرسد، تأخیرهایی درروند بسته شدن و غیره وجود داشته باشد – و شما نتوانید طبق برنامه‌ریزی‌شده به ملک جدید خود نقل‌مکان کنید.

شما نمی‌خواهید خود را بدون مکانی برای زندگی ببینید، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که تا چند هفته پس از تاریخ تعطیل برنامه‌ریزی‌شده مجبور نیستید از خانه قدیمی خود خارج شوید.

یک نقشه طبقه از خانه جدید خود تهیه کنید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید قبل از جابجایی به خانه جدید انجام شود، برنامه‌ریزی فضای جدید خود است:

  • از اتاق‌ها، راهروها و درهای منزل جدید خود دقیقاً اندازه‌گیری کنید تا ببینید آیا مبلمان قدیمی و سایر وسایل بزرگ‌تر خانگی در آنجا وجود دارد یا خیر. تصمیم بگیرید چه وسایل جدیدی برای مکان جدید خود بخرید؛
  • به چگونگی راه‌اندازی خانه جدید خود فکر کنید – به این فکر کنید که کدام اتاق برای چه کسی مناسب است، چگونه می‌توان به بهترین شکل فضا را مرتب کرد، چگونه زیبایی و جذابیت را به محیط می‌بخشد و غیره.
  • یک دکوراسیون داخلی طراحی کنید که نشان‌دهنده شخصیت و سلیقه زیبایی شما باشد، بنابراین مکان جدید شما از همان ابتدا به خانه شیرین شما تبدیل می‌شود.
  • یک نقشه از خانه جدید خود تهیه کنید، بنابراین می‌توانید پروژه طراحی داخلی خود را با سهولت و دقت بیشتری ایجاد کنید. پس از دانستن اینکه می‌خواهید مکان جدید شما چگونه به نظر برسد، فهرستی از چیزهایی که از خانه قدیمی خود به همراه خواهید آورد (موارد قدیمی خود که متناسب با فضای موجود و مطابق با دکوراسیون منزل جدید است) تهیه کنید و فهرستی از مواردی که در آن قرار دارید را تهیه کنید.

همه وسایل را با خود حمل نکنید و با باربری تهران الوبار تماس بگیرید

اکنون‌که دقیقاً می‌دانید کدام‌یک از وسایل خود را به مکان جدید خود می‌برید، وقت آن رسیده است که خانه خود را سروسامان دهید و همه‌چیزهایی را که دیگر لازم ندارید یا دوست ندارید خلاص کنید.

اجناس را در شرایط خوب بفروشید، اهدا کنید یا ببخشید و بقیه وسایل ناخواسته خود را دور بریزید (بازیافت کنید) – هرچه وسایل کمتری را به خانه جدید خود بیاورید، اثاث‌کشی شما راحت‌تر و ارزان‌تر خواهد بود.

خوب است که به خاطر بسپارید: حتی اگر خانه جدید ساختمانی شما به اتمام برسد، ممکن است در منطقه‌ای واقع شود که هنوز در دست‌ساخت است – بنابراین، ممکن است هنوز یک‌راه فرش آسفالته نداشته باشید، اطراف خانه شما ممکن است گل‌آلود یا گردوغبار باشد. در این صورت، از قبل به شرکت باربری خود هشدار دهید تا آن‌ها بتوانند متناسب با آن آماده شوند – خانه تازه ساخته‌شده شما ممکن است برای یک کامیون بزرگ غیرقابل دسترسی باشد و ممکن است اجناس شما از یک خیابان مجاور به داخل خانه منتقل شوند. ممکن است به تجهیزات ویژه باربری یا یک کارگر باربری نیاز باشد؛ و غیره.

بعد از اثاث کشی منزل تازه ساخت آدرس خود را تغییر دهید

حتماً آدرس خود را تغییر دهید – و چند هفته قبل از اثاث‌کشی آدرس جدید خود را به همه افراد و مؤسساتی که با آن‌ها معامله دارید اعلام کنید. شما باید از قبل به‌خوبی مراقبت کنید زیرا خانه جدید ساختمانی شما آدرس جدیدی را در اختیار شما قرار می‌دهد که ممکن است بسیاری از مشاغل و سازمان‌ها آن را در پایگاه داده خود ثبت نکرده باشند – بنابراین ممکن است مدتی طول بکشد تا اوضاع منظم شود.

https://alo-bar.com/wp-content/uploads/2021/01/videoplayback-1.mp3
مهمترین نکات اثاث کشی منزل

وسایل خود را بسته‌بندی کنید و یا از بسته بندی باربری تهران الوبار استفاده کنید.

بسته‌بندی اثاثیه منزل سخت‌ترین و وقت‌گیرترین کاری است که هنگام جابجایی در خانه باید از آن مراقبت کنید – و هنگام اثاث کشی منزل تازه‌ساخت تفاوتی ندارد. شما باید لوازم بسته‌بندی مناسب تهیه کنید، وسایل خود را مرتب کنید و از آن‌ها محافظت کافی برای سالم بودن داشته باشید.

با قوانین طلایی بسته‌بندی و اثاث کشی منزل آشنا شوید و یک جدول زمانی کارآمد بسته‌بندی را دنبال کنید تا از اشتباهات بسته‌بندی تازه‌کار جلوگیری کنید. وسایل خود را با نهایت دقت بسته‌بندی کنید و از ایمن‌ترین و کارآمدترین روش‌های بسته‌بندی برای بسته‌بندی انواع وسایل استفاده کنید.

فراموش نکنید که یک جعبه ضروری با وسایلی که روز جابجایی و بلافاصله پس از ورود به خانه جدید خود نیاز دارید تهیه کنید. (حتماً بعضی از لامپ‌ها و باتری‌ها را به همراه داشته باشید، زیرا سازندگان معمولاً لامپ‌ها را در وسایل روشنایی قرار نمی‌دهند.)

جعبه‌ها را به‌روشنی برچسب بزنید و از برچسب‌های رنگی استفاده کنید، بنابراین هر کارتن و هر کالایی مستقیماً به اتاقی که متعلق است برده می‌شود.

https://alo-bar.com/wp-content/uploads/2021/01/نکات-باحال-اثاث-کشی.mp4

در روز اسباب کشی واثاث کشی منزل ساخت از دارایی جدید خود محافظت کنید.

آخرین چیزی که می‌خواهید هنگام اثاث‌کشی به یک آپارتمان یا خانه تازه احداث‌شده لکه‌دار کردن یا آسیب رساندن به کف‌های جدید، دیوارها، پله‌ها، نرده‌ها، درها و غیره باشد. برای جلوگیری از این، شما باید اقدامات لازم برای محافظت از خانه جدید خود را انجام دهید.

ابتدا مبلمان و سایر وسایل بزرگ‌تر را سرجایشان قرار دهید (انجام این کار بدون جعبه و وسایل کوچک‌تر متفرقه آسان‌تر خواهد بود) و قرار دادن آن‌ها دقیقاً درجایی که می‌خواهید باشد، بنابراین شما بعداً لازم است که آن‌ها را در اطراف اتاق‌ها منتقل کنید.

خوب است که به خاطر بسپارید: خانه شما هنوز در حال خشک شدن است، بنابراین سعی کنید سطح رطوبت داخل خانه را پایین نگه‌دارید و ترموستات را زیاد بالا نبرید – گرمای زیاد باعث ایجاد ترک‌های کوچک در رنگ و سایر مواد ساختمانی می‌شود و رطوبت زیاد ممکن است روند خشک شدن را طولانی کند.

مستقر شوید اثاث کشی منزل

استرس اثاث‌کشی

بنابراین، شما به خانه تازه‌ساخت جدید خود اسباب‌کشی کرده، چمدان را بازکرده و فضا را تنظیم کرده‌اید.

گام بعدی شما اطمینان از ایمنی است, قفل‌ها را عوض کنید زیرا بسیاری از افراد در مرحله ساخت به خانه دسترسی داشته‌اند،، بیمه صاحب‌خانه مناسب و غیره را دریافت کنید جدید خود را بسازید تا احساس راحتی در خانه‌کنید (گیاهان را به فضا معرفی کنید، عکس‌های موردعلاقه خود را به دیوارها آویزان کنید، اتاق‌ها را به‌دلخواه تزئین کنید و راحتی، دنجی و گرمی را به خانه بیاورید).

هرچند مدتی طول خواهد کشید تا به خانه عادت کنید و بفهمید دقیقاً محل مناسب کدام‌یک از وسایل، دقیقاً همان چیزی است که یک فضای خاص به آن نیاز دارد و دقیقاً می‌خواهید دکوراسیون منزل شما چگونه به نظر برسد.

هنگامی‌که مکان جدید خود را به بهشت ​​شخصی خود تبدیل کردید، زمانی را برای آشنایی با منطقه جدید خود اختصاص دهید – در محیط اطراف کاوش کنید، امکانات جدید را امتحان کنید و با همسایگان ملاقات کنید.

نکات ما برای اسباب‌کشی و اثاث کشی منزل تازه‌ساخت شمارا با خوشحالی در خانه رؤیایی خود مستقر می‌کند – و شما می‌توانید زندگی جدید خود را در آنجا بسازید. موفق باشید!

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments