اثاث کشی به خاطر همسایه آزاری

تا زمانی که در خانه ای خلوت و دور از همه زندگی نکنید ، مطمئنا همسایه خواهید داشت. ممکن است بعضی از آنها را دوست داشته باشید – حتی ممکن است دوستان خوبی با چند نفر انتخاب شده باشند. با این حال ، دیگران ممکن است به طور منظم اعصاب شما را خراب کنند – تا حدی که شما ممکن است به دلیل همسایگان بد شروع به اثاث کشی کنید.

دوست داشتن همسایه آسانتر از انجام گفتن است.

چه همسایگان مشکل اخیراً در خانه یا آپارتمان مجاور اسباب کشی کرده باشند یا شما به تازگی به خانه جدیدی اسباب کشی کرده اید و خود را در محاصره همسایگان آزار دهنده قرار داده اید ، ممکن است به دلیل افراد همسایه وضعیت زندگی شما بسیار ناگوار شود. ممکن است به نظر برسد که مهاجرت تنها راه حل است.

اسباب کشی کردن در خانه هر زمان که با همسایه مشکلی دارید ، منطقی نیست – بسیاری از همسایگان بد واقعاً چندان بد نیستند و بسیاری از اختلافات با بحث و گفتگو حل می شود. برخی از میانجیگری ها نیز ممکن است کمک کند. شما باید همه مشکلات ممکن را امتحان کنید تا مشکل را به طور مدنی حل کنید و فقط در صورت بی اثر بودن به جابجایی متوسل شوید.

بنابراین ، اگر همسایگان شما بی توجه ، مخالف یا مشکل آفرین باشند ، چه کاری می توانید انجام دهید؟ آیا باید آنها را نادیده بگیرید ، از آنها اجتناب کنید ، یا سعی کنید با آنها استدلال کنید؟ آیا باید با مقامات محلی تماس بگیرید و اقدامات قانونی انجام دهید؟ یا باید به دلیل همسایگان بد جابجا شوید؟

ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید که چگونه با همسایگان بد برخورد کنید و چه موقع برای دور شدن از افراد منزجر همسایه بهتر است که اثاث کشی کنید

همسایه بد چیست؟

همسایه

همسایه بد هر کسی است که در نزدیکی شما زندگی کند و از هر لحاظ شما را ناراحت کند.

همسایگان بد انواع مختلفی دارند – از کمی آزار دهنده تا کاملاً غیر قابل تحمل و حتی کاملا خطرناک. بسته به نوع مشکلی که ایجاد می کنند ، ممکن است بتوانید آنها را نادیده بگیرید یا ممکن است لازم باشد به اقدامات شدیدی متوسل شوید – از جمله تماس با پلیس ، مراجعه به دادگاه یا حتی خانه تکانی.

بنابراین ، برای یافتن پاسخ به سوال ” آیا من باید به دلیل همسایگان خود اثاث کشی کنم؟” ، شما باید دقیقاً در نظر بگیرید که همسایگان مزاحم شما چقدر بد هستند و در مورد آن چه کاری می توانید انجام دهید.

بنابراین ، بیایید نگاهی به انواع مختلف همسایگان بد بیندازیم و اقدامات احتمالی را بررسی کنیم.

برخورد با همسایگان سرزده

همسایگان مدل معمول ترین نوع همسایگان آزار دهنده هستند. آنها احساس می کنند به هر طریقی که دوست دارند خود را به دیگران تحمیل کنند:

با دیدن همسایه فضول آشنا می شوید.

برخی معتقدند که جهان به دور آنها می چرخد ​​- آنها فکر می کنند همه به آنها و نظرات ، عقاید و مشکلاتشان علاقه مند هستند. این همسایگان هر بار که ملاقات می کنید ، شرح حال زندگی خود را به شما می گویند ، مسائل خود را برای شما بیرون می آورند و دائماً شما را با انواع و اقسام چیزهایی که برایتان مهم نیست آزار می دهند.

بعضی از آنها رئیس و مقتدر هستند – آنها فکر می کنند که بهتر از دیگران می دانند و دیگران احترام به آنها مدیون هستند. این قبیل همسایگان مشاوره ناخواسته ای را ارائه می دهند و سعی می کنند شما را به اطراف سفارش دهند

برخی بیش از حد نیازمند هستند – آنها همیشه از دیگران کمک می گیرند و توجه ویژه را می طلبند. این قبیل همسایگان دائماً از شما لطف می کنند و هرگز تلافی نمی کنند.

برخی بیش از حد کنجکاو هستند – آنها می خواهند همه چیز را در مورد همه بدانند و برای گسترش اطلاعات در اطراف آن خارش دارند. همسایگان شایعه کاری بهتر از جست و خیز در تجارت دیگران و دامن زدن به نمایش های محلی ندارند. چنین افرادی در زندگی شخصی شما فضول می شوند و شایعاتی را در مورد شما و خانواده شما پخش می کنند.

همسایگان مزاحم می توانند به راحتی اعصاب شما را خراب کنند و شما را بسیار ناامید کنند. با این حال ، آنها خیلی مشکل ساز نیستند – شما می توانید به راحتی آنها را نادیده بگیرید.

بنابراین ، آیا شما باید به دلیل همسایگان فضول باربری کنید؟

باربری

هر چقدر همسایه های مزاحم آزار دهنده باشند ، باربری به دلیل آنها قطعاً ارزش ندارد. بهترین راه برای مقابله با شایعات و افراد شلوغ این است:

آنها را از راه دور نگه دارید – هر زمان كه ممكن است فعالانه از آنها اجتناب كنید و هنگام مواجه شدن با آنها سریعاً خود را معاف كنید

هیچ توجهی به آنها نکنید – درگیر ماجرا نشوید و خود را با صحبت های آنها مشغول نکنید.

مراقب باشید هنگام صحبت با آنها اطلاعات شخصی را فاش نکنید.

مطالعه کنید: اثاث کشی بهتر است یا بازسازی خانه

برخورد با همسایگان پر سر و صدا

سر و صدا یکی از بزرگترین مسائل در بین همسایگان است – همسایگان پر سر و صدا می توانند خواب شبانه را غیرممکن کنند ، بهره وری و تمرکز شما را مختل کرده و سبک زندگی شما را مختل کنند.

سر و صدا از خانه ها یا آپارتمان های همسایه ممکن است منابع مختلفی داشته باشد:

وقت مهمانی است! …از نو….

احزاب – حزب گاه به گاه برای یک رویداد خاص یک مشکل نیست، اما احزاب با صدای بلند به طور منظم قطعا می باشد. اگر همسایگانتان هر روز دوم مهمانی های وحشی برگزار می کنند و بعد از نیمه شب به رقص ، آواز ، نوشیدن ، خندیدن ، فریاد کشیدن و انفجار موسیقی ادامه می دهند ، زندگی شما به یک کابوس تبدیل می شود.

آلات موسیقی – اگر همسایه شما هر روز پیانو (یا ویولون ، یا طبل و …) تمرین کند ، صدا ممکن است شما را دیوانه کند. و اگر بچه های همسایه نوجوان یک گروه راک داشته و از یک گاراژ نزدیک به عنوان استودیوی موسیقی استفاده کنند ، راکت ممکن است واقعاً دیوانه کننده باشد.

دعوا – از پدر و مادرهای بچه های بی قاعده که تمام روز فریاد می کشند گرفته تا زوج هایی که در تمام ساعت ها در مسابقات جیغ می کشند و خواهر و برادرها بر سر همه چیز و هر چیز دعوا می کنند ، فریاد می کشند ، فریاد می کشند و یا همسایگان گریه می کنند مطمئنا آرامش شما را بر هم می زنند.

بچه ها و حیوانات خانگی بد رفتاری – چه بچه های همسایه شما دائماً راکت درست کنند یا حیوانات خانگی آنها پارس ، میو یا میکینگ را متوقف نمی کنند ، شاید نتوانید آن را تحمل کنید.

به هر حال ، همسایگان پر سر و صدا بسیار آزار دهنده هستند و نمی توان آنها را نادیده گرفت – شما باید راهی برای حل مشکل پیدا کنید.

پس باید به دلیل همسایگان پر سر و صدا باربری کنید؟

هزینه های خانه ویلایی

جابجایی به دلیل همسایگان پر سر و صدا اتفاق نادری نیست ، اما نباید خیلی سریع وسایل را جمع کرد و رفت. ابتدا سعی کنید با همسایگان پر سر و صدا خود صحبت کنید – این احتمال وجود دارد که آنها حتی متوجه نشده باشند که شما را ناراحت کرده اند و به آنها گفته اند بنابراین بدون مشکل دیگری مشکل را حل می کند.

با آرامش اوضاع را توضیح دهید و مودب باشید – اگر همسایگان شما افراد منطقی باشند ، سر و صدای مزاحم به طور کامل متوقف می شود یا به طور قابل توجهی کاهش می یابد. در غیر اینصورت ، باید اقدامات جدی تری انجام دهید – به همسایگان پر سر و صدا خود هشدار دهید و در صورت عدم موفقیت ، با پلیس محلی تماس بگیرید.

اگر با این حال ، هیچ چیزی کمک نمی کند و سر و صدای وحشتناک ادامه پیدا می کند ، شما ممکن است چاره ای جز کوچ کردن نداشته باشید.

برخورد با همسایگان بی ملاحظه

همسایگان را نادیده بگیرید – سهل انگار ، غیرمسئول ، متجاوز ، و / یا افراد بی ادبی که به احساسات ، نیازها و حقوق دیگران اهمیت نمی دهند – می تواند برای شما دردسر زیادی ایجاد کند.

صاحبان سگ را نادیده بگیرید

چنین افرادی اهمیتی نمی دهند که سگهایشان در تمام ساعات شبانه روز پارس کنند ، خود را در چمن های دیگران راحت کنند یا بچه های همسایه را بترسانند. آنها تمایلی به مهار حیوانات خانگی خود و یا تمیز کردن آنها ندارند و مقابله با آنها در مورد این مسئله به ندرت به نتیجه می رسد.

یک متجاوز ناز.

در هنگام برخورد با صاحبان حیوانات خانگی غیرمسئول ، ممکن است در نهایت مجبور شوید با آژانس محلی کنترل حیوانات تماس بگیرید و از آنها کمک بگیرید.

زیر پا گذاشتن همسایگان

درگیری بر سر خطوط املاک بین خانه های همسایه کاملاً رایج است:

حصار همسایه شما ممکن است از اموال شما عبور کند.

شاخه های یک درخت در حیاط همسایه شما ممکن است از اموال شما امتداد داشته باشد (و جلوی دید شما را بگیرند یا باغ شما را از بین ببرند ، بدون اینکه خطر سقوط یک شاخه بزرگ به اموال شما را وارد کند و صدمه جدی وارد کند).

همسایه شما ممکن است برگهای حیاط خود را به حیاط شما بچرخاند و غیره

یک باربری مطمئن: باربری شمال تهران

در چنین مواردی ، شما باید بلافاصله با همسایه خود به این مسئله رسیدگی کنید ، مرزهای مالکیت خود را به روشنی مشخص کنید و به قوانین و مقررات مربوطه مراجعه کنید تا به افراد همسایه بفهمانید که آنها حق انجام کاری ندارند و چه کاری شما را انجام می دهند. حقوق هستند

اگر گفتگوی مودبانه تأثیری نداشت ، می توانید برای کمک به انجمن صاحب خانه خود مراجعه کنید یا به دادگاه مراجعه کنید.

همسایگان غیرمسئول

حمل لوازم سنگین

اگر همسایگان شما نوعی خسارت به اموال شما وارد کنند – مستقیم یا غیرمستقیم – از نظر قانونی مسئول این خسارت هستند و ملزم به پرداخت هزینه های تعمیر یا مرمت هستند.

آیا گربه همسایه ها وارد خانه شما شده و یک گلدان گران قیمت را شکسته است. یا بچه های آنها هنگام بازی با توپ در حیاط پنجره شما را شکسته اند. یا پیمانکار آنها باغ شما را در جریان پروژه بازسازی تخریب کرده است. یا لوله های آنها ترکیده و باعث آسیب آب به خانه شما شده است. و غیره ، همسایگان شما مسئول خسارت هستند و باید هزینه تعمیرات یا تعویض ها را پرداخت کنند.

در صورت امتناع همسایگان غیرمسئول از پرداخت ، می توانید علیه آنها اقدامات قانونی انجام دهید.

همسایگان سهل انگار

افراد همسایه ممکن است به درستی از حیاط خود مراقبت نکنند ، ممکن است مرتبا چمن خود را برش نزنند ، یا ممکن است زباله ای در اموال آنها بر جای بگذارد – چنین سهل انگاری نه تنها به زیبایی شناسی محله آسیب می رساند ، بلکه منجر به مشکلات بهداشتی می شود یا حتی ارزش فروش مجدد را تحت تأثیر قرار می دهد. از خانه های منطقه.

اگر خانه شما به دلیل همسایگان سهل انگار بی ارزش شده است – و آنها از انجام هر کاری در این مورد خودداری می کنند – ممکن است بهترین کار این باشد که هر چه زودتر ملک را بفروشید و به محله دیگری بروید.

برخورد با همسایگان خطرناک

یک کار هنری؟ یا علامت هشدار دهنده؟

برخورد با همسایگان مزاحم ممکن است دشوار باشد ، اما خطرناک نیست. با این حال ، گاهی اوقات ، همسایه ممکن است برای شما یا شخص دیگری خطری ایجاد کند – ممکن است فرد همسایه درگیر فعالیت های غیرقانونی شود یا ممکن است روانی باشد که رفتار او ممکن است سلامتی یا مال شما را تهدید کند.

در چنین مواردی – و به خصوص اگر شواهدی از فعالیت مجرمانه دارید – باید این موضوع را به مقامات اطلاع دهید. اگر سو ظن و ترس شما فقط مبتنی بر سرنخ های ظریف باشد ، ممکن است شما دلیلی برای تماس با پلیس نداشته باشید. در هر صورت ، اگر در محله خود احساس امنیت نمی کنید ، ممکن است بخواهید هرچه سریعتر دور شوید.

همسایگان بد ممکن است از مزاحمت تا کابوس متغیر باشند – ممکن است آنها غیر دوستانه یا بیش از حد دوستانه ، پر سر و صدا یا پر سر و صدا ، بی ملاحظه یا غیرمسئول ، ناپسند یا بدجنس ، بی ادب یا مقابله ای ، زورگو یا مجرم باشند. نقل مکان به دلیل همسایگان ، هر چقدر هم که دشوار باشند ، به ندرت ارزش آن را دارد. شما باید سعی کنید راه حل دیگری پیدا کنید.

در مورد همسایگان بد چه باید کرد

هنگام برخورد با همسایگان بد ، باید با رویکردی دوستانه شروع کنید و در صورت شکست تلاش های دیپلماتیک خود ، تدریجاً اقدامات سختگیرانه تری انجام دهید. 

با همسایگان خود صحبت کنید

کارگر باربری

درگیری ها به بهترین وجه با مذاکره حل می شود نه جنگ بنابراین ، هر مسئله ای که ممکن است با همسایگان خود داشته باشید ، اولین قدم شما باید نزدیک شدن به آنها با آرامش و توضیح مسئله به روشی آرام و منطقی باشد. همانطور که قبلاً قبلاً ذکر شد ، ممکن است فرد همسایه تصوری از اینکه شما را به دردسر می اندازد نداشته باشد و با یک مکالمه ساده ممکن است مسئله حل شود. علاوه بر این ، یک بحث صریح می تواند به رفع سوتفاهم ها کمک کند و از تشدید مشکلات جلوگیری کند.

فقط مطمئن باشید که مودب باقی بمانید و از همان ابتدا همسایه خود را متهم نکنید – هدف شما شروع یک دعوا نیست ، بلکه توضیح نگرانی خود است و می توانید به درک خوبی برسید.

گاهی اوقات ، گفتگوی مودبانه تمام آنچه برای دستیابی به توافق و تهیه راه حلی که رضایت همه را داشته باشد ، لازم است.

متأسفانه ، یک رویکرد دوستانه همیشه کارساز نخواهد بود – همسایه شما ممکن است درگیر شود و از تصدیق مشکل یا انجام هر کاری در مورد آن امتناع ورزد. در چنین شرایطی ، بحث نکنید ، اما به همسایه خود هشدار دهید که در صورت ادامه مزاحمت به اقدامات جدی تری متوسل می شوید.

به دنبال پشتیبانی باشید

هنر مذاکره به این آسانی نیست.

اگر یک مکالمه مودبانه کاری از عهده شما بر نمی آید ، باید از همسایگان دیگر ، صاحبخانه خود (اگر اجاره می دهید) یا انجمن صاحب خانه خود (اگر انجمن شما یکی از آنها را دارد) حمایت کنید.

در صورتی که تنها شما در محله (یا در ساختمان آپارتمان) نیستید که از رفتار همسایه ناراضی است ، با دیگران صحبت کنید و با هم با مجرم روبرو شوید – افراد وقتی دیگران را مورد مواخذه قرار دهند شرمنده تر و احترام بیشتری قائل می شوند ، بنابراین این ممکن است مشکل را حل کند. 

اگر شما یک مستاجر هستید و همسایگی شما را آزار می دهد ، صاحبخانه شما احتمالاً می تواند کمک کند – یافتن یک راه حل سودمند به نفع آنها به نفع آنها است ، بنابراین مطمئناً توافق می کنند که میانجیگری کنند. در موارد شدیدتر ، در صورت ادامه اخلال در آرامش سایر مستاجران ، حتی ممکن است صاحبخانه سازنده مزاحمت را به تخلیه تهدید کند.

اگر انجمن شما دارای انجمن صاحبان خانه است ، می توانید هنگام اختلاف با همسایه ، آن را درگیر کنید. HOA تقریباً برای همه موارد ، از جمله سر و صدا ، حیوانات خانگی و حصارها ، دستورالعمل ها و سیاست های روشنی دارد ، بنابراین انجمن می تواند وارد عمل شود و به حل مشکل به نفع شما کمک کند.

رجوع به حرف قانون شود

اگر همسایه مزاحم شما برخی از قوانین و مقررات منطقه ای را نقض می کند ، آنها را در مورد دستورالعمل های مربوط به سر و صدا و مزاحمت های محلی که در مورد وضعیت موجود اعمال می شود ، آگاه کنید – آنها ممکن است این نشانه را بگیرند و ممکن است مشکل از بین برود.

اگر هشدار تأثیری نداشته باشد ، می توانید همسایه مزاحم خود را به دادگاه برسانید. بهتر است یک دادخواست را بهمراه همسایگان دیگری که عقیده شما را دارند بنویسید – حتماً یک گلایه بسیار خاص و نتیجه مطلوب را بیان کنید و تمام شواهدی را که درباره رفتار مخل همسایه بد خود دارید ارائه دهید.

مسئولین را درگیر کنید

بسته بندی اثاثیه

در صورت ناموفق بودن همه روش های فوق ، شما چاره ای جز برقراری ارتباط با مقامات ندارید. موضوع و تلاشهای خود را برای حل آن توضیح دهید و امور را به مسئولان بسپارید.

اگر به نظر می رسد همسایه بد شما تهدیدی برای شما یا جامعه است ، باید بدون تاخیر با پلیس تماس بگیرید.

باربری کردن

گاهی اوقات ، باربری بهترین تاکتیک از همه است.

مهاجرت به دلیل همسایگان ممکن است یک گزینه افراطی به نظر برسد ، اما در بعضی موارد ، بهترین راه حل است.

اگر سعی کرده اید مسائل را با همسایگان خود به روش های مختلف حل کنید اما هیچ کمکی نکرده است – یا اگر همسایه بد نه تنها آزار دهنده است بلکه خطرناک است – دیگر چیزی برای انتظار ندارید. ایمنی و سلامتی شما بیش از هر چیز دیگری مهم است – استرس ناشی از برخورد با همسایگان بد می تواند تأثیرات جدی بر سلامتی شما بگذارد و نباید خطر زندگی نزدیک به روانپزشکان یا افراد درگیر جنایت را دست کم گرفت.

شما باید یک خانه یا آپارتمان خوب در یک محله امن و آرام پیدا کنید و از افراد خطرناک و همسایگان دشوار که نمی توانید با آنها استدلال کنید دور شوید. عوامل باربریی خوبی پیدا کنید تا به شما کمک کند هرچه سریعتر و روانتر جابجا شوید و از همسایگان از جهنم خداحافظی کنید .

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments