آموزش گام به گام حمل و جابجایی آکواریوم

بهترین راه برای جابجایی آکواریوم جای تعجب نیست که جابجایی برخی از وسایل خانه به خانه دیگری بسیار دشوارتر از سایرین است. این ایده نسبتاً در اوایل نقل مکان، معمولاً در مرحله آماده سازی که با تکنیک های ارزیابی ریسک در سطوح مختلف پر شده است، آشکار می شود.

به عنوان مثال، انتقال مجموعه کتاب به خانه جدید بسیار ساده است و در مقایسه با انتقال آکواریوم به خانه جدید بسیار پیچیده تر است.

چگونه یک آکواریوم را به خانه دیگری منتقل کنید یک سوال عالی است که پاسخ آن شامل مقدار زیادی از مشکلات مربوط به جابجایی، تعدادی از خطرات عمده برای ماهی ظریف شما، مخزن شکستنی شما و ملکی است که به زودی می خواهید ترک کنید. و مگر اینکه درک روشنی از آنچه برای آماده شدن برای جابجایی آکواریوم خود لازم است و سپس جابجایی آکواریوم و ماهی دوست داشتنی خود به روشی کاملاً ایمن داشته باشید، حتی ممکن است در حین انجام پروژه چالش برانگیز جابجایی با خطرات واقعی روبرو شوید.

بهترین راه برای انتقال آکواریوم ماهی به خانه جدید چیست؟ آن را در زیر بیابید.

هنگام جابجایی آکواریوم چه نکاتی را باید بدانید

تجهیزات اثاث کشی

قبل از اینکه وارد مرحله آماده سازی شوید، ظریف بار چند نکته مهم وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری برای انتقال آکواریوم خود به خانه دیگری بدانید. برخی از این مشخصات را می دانید، در حالی که سایر جزئیات ممکن است کمی شما را شگفت زده کند.

ماهی های آکواریومی آب شیرین نه تنها برازنده هستند، بلکه حتی به تغییرات جزئی در محیط از قبل ایجاد شده خود نیز بسیار حساس هستند. بنابراین، با توجه به اینکه فرآیند انتقال ماهی شما به خانه دیگری شامل انتقال این موجودات ظریف به چندین ظروف و دور ماندن طولانی مدت از منطقه آسایش آنها می شود، ماهی های آکواریومی می توانند به قدری از این موضوع جابجایی تحت فشار قرار بگیرند که دیگر غذا نخورند و برخی دیگر هرگز نخورند. به مقصد جدید خود نیز برسند. دانستن این مهم است زیرا می تواند در وهله اول بر تصمیم شما برای جابجایی ماهی و آکواریوم شما تأثیر بگذارد.

بیشتر مخازن ماهی نسبتاً شکننده هستند و اگر می‌خواهید با خیال راحت به مقصد برسانید، باید با دقت بیشتری از آنها استفاده کنید. خانه شیشه ای ماهی زیبای شما معمولاً به هم چسبانده می شود و طوری طراحی می شود که روی یک سطح کاملاً صاف و بدون هیچ گونه حرکات نامشخص یا لرزش های نامنظم قرار گیرد. در زیر چند نکته عالی برای ایمن نگه داشتن آکواریوم خود در طول نقل مکان پیدا کنید.

آیا جابجایی آکواریوم مشکلی ندارد؟

ماهی های آکواریومی وقتی از منطقه آسایش خود خارج می شوند واقعاً از آن لذت نمی برند.

بهترین شانس شما برای بقای ماهی هایتان این است که مدت زمانی را که آنها خارج از محیط طبیعی خود می گذرانند به حداقل برسانید. به عبارت دیگر، آکواریوم شما باید یکی از آخرین وسایل خانه باشد که برای جابجایی آماده می کنید، و البته – اولین چیزی که به محض عبور از آستانه خانه یا آپارتمان جدیدتان باید راه اندازی کنید.

سفر نقل مکان شما چقدر طول خواهد کشید؟ اگر قصد دارید تانک ماهی را به مسافت طولانی جابجا کنید و ارزیابی می کنید که شانس زنده ماندن ماهی گرانبهای شما بسیار اندک است، چند گزینه بسیار مطمئن تر دارید: 1) برای اهدای ماهی به دوستانی که آکواریوم مناسبی دارند، مکان خود را تغییر دهید. فقط آکواریوم را به عنوان یک ساختار، و سپس وقتی در خانه جدید خود مستقر شدید، ماهی جدید بخرید، و 2) کل آکواریوم را با ماهی و همه آن کنار بگذارید، و بعد از جابجایی یک آکواریوم جدید و ماهی جدید خریداری کنید.

قبل از جابجایی آکواریوم ماهی خود چه کاری باید انجام دهید؟

مرحله آماده سازی پروژه جابجایی آکواریوم شما برای موفقیت کل عملیات ضروری است. به خاطر داشته باشید که نمی‌توانید بدون انجام مراحل آماده‌سازی اولیه، تخلیه آکواریوم ماهی خود را شروع کنید. خوب، در واقع شما می توانید این کار را انجام دهید، اما به احتمال زیاد نتایج را دوست نخواهید داشت.

در اینجا مراحل آماده سازی وجود دارد که باید برای آماده سازی آکواریوم خود برای حمل و نقل ایمن دنبال کنید:

جابجایی آکواریوم

مرحله 1 : اول از همه، لوازم مناسبی را که در طول حرکت به آن نیاز دارید، در دست بگیرید. چندین سطل 5 گالن را آماده کنید که تمیز، ضد نشت، تا حد زیادی مات و مجهز به درب هستند. همچنین تور ماهی خود را آماده کنید، همچنین یک شلنگ سیفون، چند جعبه مقوایی با دیواره های ضخیم، یک دسته کاغذ بسته بندی و یک رول کاغذ حباب دار تهیه کنید.

مرحله 2 : در صورت امکان، خانه جدید خود را بررسی کنید تا بهترین مکان را برای آکواریوم خود پس از نقل مکان پیدا کنید. به یاد داشته باشید که این یک اولویت اصلی است که در اسرع وقت آکواریوم را راه اندازی کنید تا ماهی های تحت استرس بتوانند تقریباً بلافاصله دوره سازگاری را شروع کنند. به دنبال مکانی با دسترسی آسان به برق، با محافظت خوب در برابر نور مستقیم خورشید و مکانی با فضای کافی برای ساختار آکواریوم و تمام لوازم جانبی آن باشید. تکه مبلمانی که آکواریوم خود را روی آن قرار می دهید باید کاملاً تراز، محکم و محکم باشد تا در زمانی که آکواریوم پر از آب است، وزن آکواریوم را تحمل کند.

مرحله 3 : اگر یک روز کامل قبل از روز اسباب کشی به ماهی خود غذا ندهید، بهتر است – نگران نباشید، دوستان ماهی شما خوب خواهند بود. این اقدام احتیاطی آب را نسبتاً عاری از ضایعات نگه می‌دارد و علاوه بر این، حیوانات خانگی شما به‌دلیل استرس‌های آینده، تمایل زیادی به غذا خوردن ندارند.

راهنمای گام به گام نحوه جابجایی آکواریوم توسط خودتان

چگونه یک آکواریوم را توسط باربری سنندج به خانه دیگری منتقل می کنید؟ حمل ماهی به خانه دیگر را نباید دست کم گرفت. اکنون که می دانید وقتی باید با ماهی خود حرکت کنید چه انتظاری دارید و 3 مرحله آماده سازی که در بالا توضیح داده شد را تکمیل کردید، زمان آن فرا رسیده است که در واقع یاد بگیرید چگونه خودتان یک آکواریوم را جابجا کنید. فقط راهنمای گام به گام زیر را به دقت دنبال کنید تا کار را سریع، آسان و مهمتر از همه – با خیال راحت تمام کنید!

چگونه یک آکواریوم بزرگ را جابجا کنیم

فقط یک یادآوری متفکرانه برای گربه شما.

مرحله 1 : با کمک شیلنگ سیفون، مقداری آب از مخزن داخل سطل ها بریزید تا ظروف تقریباً دو سوم پر شوند. برای جلوگیری از ریختن احتمالی بعداً در حین حرکت، سطل ها را تا لبه پر نکنید. توجه داشته باشید که نمی توانید یک آکواریوم را که آب در آن است، حداقل به خانه دیگری منتقل کنید. اگر یک آکواریوم را به اتاق دیگری منتقل می کردید، بله، این امکان وجود دارد که آکواریوم خود را بدون تخلیه ابتدا منتقل کنید.

مرحله 2 : با کمک تور قابل اعتماد خود، هر ماهی که دارید را با احتیاط صید کنید و آنها را به آرامی در یک سطل قرار دهید. اگر تعداد زیادی دوستان حیوان خانگی دارید، ممکن است لازم باشد آنها را بین دو ظرف متحرک تقسیم کنید. در اینجا قانون مشخصی وجود ندارد، بنابراین از عقل سلیم خود برای تصمیم گیری در مورد زمان انجام آن استفاده کنید.

مرحله 3 : دوستان ماهی خود را بشمارید تا مطمئن شوید که همه آنها به طور ایمن به سطل های حمل و نقل منتقل شده اند. آکواریوم خود را برای هر موردی از نزدیک بررسی کنید.میتوانید آکواریوم خود را توسط باربری تهران حمل کنید.

مرحله 4 : سطل ها را با درب خود ببندید اما مطمئن شوید که هوای تازه هنوز داخل آنها باشد. حتی می توانید در صورت لزوم سوراخ های کوچکی در درب های پلاستیکی ایجاد کنید. اگر ماهیان شما نیاز دارند زمان زیادی را در زیستگاه های موقت خود بگذرانند، اکسیژن اضافی را از طریق پمپ های هوا در نظر بگیرید.

مرحله 5 : هر نوع تزئینی (سنگ، گیاهان زنده، قلعه و غیره) و لوازم جانبی (پمپ، بخاری، وسایل روشنایی، لوله، فیلتر و غیره) را که ممکن است در آکواریوم شیشه ای داشته باشید، بردارید. تا جایی که می توانید آنها را خشک کنید، آنها را با کاغذ بسته بندی نرم یا بسته بندی حباب دار بسته بندی کنید و سپس در یک جعبه مقوایی نگهداری کنید.

مرحله 6 : آب باقیمانده را به طور کامل از مخزن تخلیه کنید. به یاد داشته باشید که هر مقدار آب باقی مانده در داخل ممکن است به محض اینکه بخواهید آن را بلند کنید، یکپارچگی آکواریوم شما را به خطر بیندازد.

مرحله 7 : اگر آکواریوم شما شن یا ماسه در کف خود دارد، وقت آن است که از شر آن خلاص شوید و همچنین وزن اضافی آن می تواند باعث شکستن ساختار شیشه شود. آن شن یا ماسه را دور نریزید، اما آن را در یک سطل یدکی نگه دارید تا بتوانید پس از پایان نقل مکان، آن را به داخل زیستگاه ماهی برگردانید.

مرحله 8 : هنگامی که آکواریوم کاملاً خالی شد، از مقدار زیادی نایلون حباب دار برای پوشاندن کامل آن استفاده کنید و مواد محافظ پر از هوا را با چسب محکم کنید. سپس ساختار شیشه ای را دوباره با پتوهای متحرک ضخیم بپیچید. برای مخازن بزرگتر، از چند دوست خوب دعوت کنید تا به شما کمک کنند تا ساختار شکننده را در وسیله نقلیه در حال حمل و نقل و بارگذاری کنید. صرف نظر از اندازه آن، آکواریوم خود را در طول حمل تا حد ممکن صاف نگه دارید.

مرحله 9 : لحظه ای که به محل اقامت جدید خود می رسید، باید فوراً به راه اندازی آکواریوم بپردازید تا ماهی های بیچاره شما در نهایت بتوانند به شرایط عادی زندگی خود بازگردند. باز کردن آن جعبه ها را فراموشکنید! ابتدا به دوستان باله دار وفادار خود توجه کنید.

مرحله 10 : آکواریوم پیچیده شده را به محل استراحت نهایی خود ببرید و آن را با احتیاط در آنجا قرار دهید. بررسی کنید سطحی که به تازگی آن را روی آن قرار داده اید صاف، پایدار است و به راحتی وزن را تحمل می کند یا خیر.

مرحله 11 : پس از برداشتن پوشش حبابدار با احتیاط، سنگریزه را به پایین آن برگردانید و سپس پمپ ها، بخاری، فیلترها و هر وسیله نوری را در محل اصلی خود قرار دهید. هنوز آنها را روشن نکنید زیرا داخل مخزن آب وجود ندارد!

مرحله 12 : تزئینات را داخل مخزن قرار دهید و به تدریج زیستگاه را با آب اصلی خود که به تازگی با سطل های 5 گالنی حمل کرده اید پر کنید.

مرحله 13 : یک بار دیگر از تور خود استفاده کنید تا همه ماهی ها را از سطل(ها) بگیرید و آنها را به آرامی در آکواریومی که از قبل تنظیم شده رها کنید.

مرحله 14 : تمام آب باقیمانده از سطل یا سطل ها را در آکواریوم بریزید و آن را با آب لوله کشی که قبلاً کلر زدایی شده است پر کنید.

اسباب کشی با حمل آکواریوم

خوب، اگر شما ماهی های آکواریومی را به خوبی می شناسید، کدام یک از این دلقک ماهی ها نمو است؟

برچسب گذاری

مرحله 15 : قبل از اینکه بخاری ها را روشن کنید، به شما توصیه می شود که اجازه دهید آکواریوم چند ساعت بماند تا دمای اتاق و دمای آب یکسان شود.

مرحله 16 : باربری شهرستان بخاری ها و پمپ ها را روشن کنید و به طور منظم وضعیت کارها را بررسی کنید. مطمئن شوید که پس از جابجایی استرس زا، وضعیت ماهی نیز خوب است.

مرحله هفدهم : یک فروشگاه حیوانات خانگی خوب در شهر یا شهر جدید خود پیدا کنید و اگر مشکل یا نگرانی در مورد سلامت ماهی زیبای خود دارید، با کارشناسان آنجا صحبت کنید.

آیا از چالش جابجایی استقبال می کنید؟ آیا صادقانه فکر می کنید که می توانید جزئیات انتقال یک آکواریوم به خانه جدید را به گونه ای انجام دهید که ایمنی ماهی گرانبهای شما و آکواریوم گران قیمت را تضمین کند؟

اگر طاقت ندارید آکواریوم مورد علاقه خود را پشت سر بگذارید، اما می دانید که نمی توانید آن را به تنهایی جابجا کنید، به نظر می رسد راه حل منطقی این است که بررسی کنید یک جابجایی حرفه ای چقدر از شما برای این کار هزینه خواهد گرفت. شغل خاص. تخمین قیمت رایگان را دریافت کنید و ببینید چقدر باید بپردازید تا آرامش خاطری که می خواهید داشته باشید. در واقع، ممکن است واقعاً از پیشنهادات قیمتی که دریافت خواهید کرد شگفت‌زده شوید – بالاخره ما در مورد امن‌ترین راه برای جابجایی آکواریوم به مسافت طولانی صحبت می‌کنیم.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments