آموزش حمل و اسباب کشی کمد در 12 مرحله

نحوه اسباب کشی کمد هنگام آماده شدن برای نقل مکان، یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید آیا مبلمان بزرگ و سنگین خود را جابجا می کنید یا خیر. به خاطر داشته باشید که اسباب کشی اثاثیه نه تنها به دلیل ابعاد بزرگ و وزن جدی اکثر اقلام مبلمان دشوار و حتی خطرناک است، بلکه هزینه اضافی نیز برای شما در بر خواهد داشت – به هر حال گاهی اوقات بیشتر از ارزش مبلمان.

یکی از وسایل اتاق خواب که ممکن است بخواهید با خود ببرید، کمد است، به خصوص اگر یک واحد باکیفیت باشد یا اگر اتفاقاً یک عتیقه دوست داشتنی است که نمی توانید از آن جدا شوید. مطمئناً، بهترین راه برای اسباب کشی کمد، استخدام اسباب کشی های باتجربه برای انجام این کار برای شماست – آنها به خوبی از واحد محافظت می کنند و آن را با خیال راحت به هر کجا که می خواهید منتقل می کنند.

با این وجود، سناریوهای خاصی برای جابه‌جایی خانه وجود دارد که در آنها منطقی‌تر است که خودتان کمدتان را جابه‌جا کنید، به‌ویژه زمانی که به صورت محلی در حال حرکت هستید. در چنین مواردی، شما باید بدانید که چگونه یک کمد را خودتان بسته بندی و جابجا کنید – یعنی بدون هیچ گونه کمک حرفه ای.

بنابراین، چگونه یک کمد را به یک خانه جدید منتقل کنیم؟

این 12 مرحله را دنبال کنید تا مطمئن شوید که مبلمان اتاق خواب و اسباب کشی کمد کاملاً دست نخورده به خانه جدید می رسد.

مرحله 1. ببینید آیا حرکت دادن کمدتان منطقی است یا خیر

اسباب کشی کمد

تکانشی بودن اغلب هنگام تغییر خانه نتیجه معکوس دارد. بله، شما کمد را دوست دارید و اولین واکنش شما این است که بخواهید آن را با خود جابجا کنید تا بتوانید آن را در اتاق خواب مکان جدید نگه دارید.

با این حال، شما همچنین باید سعی کنید تا حد امکان عملگرا باشید و وضعیت را از نظر مالی و عملی ارزیابی کنید. قبل از عجله برای جمع کردن و اسباب کشی کمد به این نکات فکر کنید:

در حال حاضر وضعیت کمد چیست؟ آیا آنقدر قدیمی، فرسوده یا آسیب دیده است که ارزش تلاش برای بسته بندی و اسباب کشی آن را داشته باشد؟

آیا صندوق عقب برای شما ارزش احساسی دارد؟

حساب کنید – این امکان وجود دارد که پول بیشتری برای حمل و نقل مبلمان بپردازید تا اینکه بعد از اسباب کشی یک واحد کاملا نو خریداری کنید. این امر به ویژه در مورد حرکات طولانی مدت صادق است.

آیا کمد با چیدمان اتاق خواب جدید مطابقت دارد و با طراحی داخلی آن مطابقت دارد؟

اگر ارزیابی کمد شما نشان می‌دهد که آماده رفتن هستید، زمان مرحله 2 است – آماده کردن لوازم بسته‌بندی مورد نیاز.

آیا بعد از اسباب کشی باید مبلمان خود را جابجا کنید یا نو بخرید؟

مرحله 2. مواد بسته بندی لازم را جمع آوری کنید

تصمیم برای جابه‌جایی کمد شما، مجموعه‌ای از اقدامات را به حرکت در می‌آورد که ایمنی قطعه مبلمان را تضمین می‌کنند. حقیقت این است که باید مطمئن شوید که واحد مبلمان اتاق خواب به خوبی برای جاده پر دست انداز پیش رو محافظت می شود، زیرا یک اسباب کشی خانه می تواند خطرات زیادی را برای کمد پنهان کند.

طبیعتاً نمی‌خواهید اتفاق بدی برای واحد مبلمان بیفتد، بنابراین راز دستیابی به حداکثر سطح محافظت از وسایل خانه شما این است که قبل از شروع فرآیند بسته‌بندی، لوازم بسته‌بندی مناسب را آماده کنید.

در اینجا لوازمی که برای بسته بندی کمد برای اسباب کشی نیاز دارید آمده است:

بسته بندی وسایل شکننده
  • نحوه بسته بندی کمد برای اسباب کشی
  • برخی از کمدها زیباتر از بقیه هستند.

پتو مبلمان . اینها پتوهای محافظ ضخیم (پدها) هستند که دور کمد می چرخند و آن را در برابر هر گونه نیروی مضر خارجی محافظت می کنند. لایه بالشتک نرم نیز هرگونه ضربه و ارتعاش را در کل حمل و نقل جذب می کند.

روکش پلاستیکی . ایده آل برای پیچیدن آن در اطراف کشوها با هدف نگهداری هر چیزی که داخل آن است بدون نیاز به بیرون آوردن. برای اطلاعات بیشتر قسمت زیر را مطالعه کنید.

  • تکه های مقوا . برای محافظت از شکننده ترین قسمت های مبلمان اتاق خواب خود به چندین ورق مقوای ضخیم نیاز دارید.
  • نوار ماسک . از آن برای جلوگیری از باز شدن کشوهای کمد استفاده کنید – زیر را ببینید.
  • نوار بسته بندی . برای محکم کردن پتوهای مبلمان روی کمد، به نوار بسته بندی نیاز خواهید داشت.

مرحله 3. لغزنده مبلمان بخرید

قبل از اینکه بتوانید کمد را برای اسباب کشی بسته بندی کنید، باید قطعه مبلمان را از دیوار دور کنید.

اکنون، حتی زمانی که تمام کشوهای کمد را خالی می‌کنید، به احتمال زیاد صندوق عقب برای شما و کمکتان سنگین خواهد بود تا آن را بلند کنید و راحت به وسط اتاق بروید. برای تسهیل این کار، در استفاده از لغزنده مبلمان تردید نکنید.

لغزنده های مبلمان قطعاتی از لاستیک سخت یا پلاستیک بادوام هستند که اصطکاک بین یک جسم سنگین و کف را تا حد زیادی کاهش می دهند، بنابراین به شما این امکان را می دهند که با کمترین تلاش و آسیب صفر، چیز بزرگ را در سراسر اتاق بلغزانید.

نوع مناسب لغزنده مبلمان را تهیه کنید – برای کف‌های چوبی سخت و کف‌های کاشی‌شده، به لغزنده‌هایی نیاز دارید که در قسمت پایینی آن نمد داشته باشند. از طرف دیگر، برای کف های موکت شده، گلایدر مبلمان را با لاستیک یا پلاستیک در قسمت پایین تهیه کنید.

نحوه انتقال مبلمان به حالتی دیگر: 10 مرحله

مرحله 4. یک عروسک مبلمان بگیرید

بسته به نوع کمدهایی که در حال اسباب کشی هستید، مبلمان ممکن است بین 100 تا 150 پوند وزن داشته باشد. وزن مخصوص هر واحد به موادی که از آن ساخته شده است – چوب جامد یا تخته خرده چوب – و اندازه آن بستگی دارد – اینکه کمد چقدر بزرگ است.

همانطور که می بینید، حمل کمد خود با دستان خالی – بدون استفاده از نوع مناسب وسایل اسباب کشی – راه توصیه شده ای نیست حتی زمانی که در روز اسباب کشی یک کمکی تهیه کرده اید. بنابراین، بهتر است از یک عروسک مبلمان برای حمل کمد سنگین به کامیون در حال حرکت استفاده کنید.

عروسک مبلمان یک پلت فرم کم مسطح – ساخته شده از چوب یا فولاد – است که دارای 4 چرخ چرخان در پایین است. نکته مهم در مورد عروسک های مبلمان این است که می توانند بارهای تا هزار پوند و گاهی حتی بیشتر را تحمل کنند.

یک عروسک مبلمان را از یک شرکت حمل و نقل محلی اجاره کنید یا به سادگی از نزدیکترین فروشگاه لوازم منزل خریداری کنید.

مرحله 5. از باربری ظریف بار بخواهید که به شما کمک کند تا کمد را جابجا کنید

چک لیست تمیز کاری

اسباب کشی کمد

اگر نتوانستید حداقل یک کمک قابل اعتماد را به دست آورید، پس کار معقول را انجام دهید و اسباب کشی را استخدام کنید.

باید در نظر داشته باشید که اسباب کشی کمد به تنهایی به این معنا نیست که باید وسایل بزرگ و سنگین را به طور کامل به تنهایی جابجا کنید. معنی آن این است که به جای پرداخت هزینه به اسباب کشی حرفه ای، تصمیم خود را گرفته اید که با یک دوست یا چند نفر از دوستان، وسایل خانه را بسته بندی و جابجا کنید.

بنابراین، از یک دوست خوب بپرسید که آیا آنها می توانند به شما کمک کنند تا وسایل سنگین اتاق خواب را جابجا کنید. این احتمال وجود دارد که شما علاوه بر کمد، چند مبلمان دیگر نیز داشته باشید، بنابراین یک کمک قابل اعتماد ضروری است. اگر بتوانید بیش از یک دستیار جمع آوری کنید، این برای شما بهتر است.

اما اگر اینطور شد که نمی توانید کسی را پیدا کنید که به شما کمک کند، منطقی باشید و سعی نکنید یک قهرمان تنها باشید. در عوض، برای جلوگیری از سردردهای قوی، با افراد باتجربه تماس بگیرید.

چگونه می توان از دوستان برای کمک به حرکت کمک کرد

مرحله 6. هر چیزی را از قسمت بالای کمد جدا کنید

وقت آن است که کمد خود را برای حرکت آینده بسته بندی کنید.

در حال حاضر، اولین مرحله در فرآیند بسته بندی کمد، حذف هر چیزی است که در بالای کمد قرار دارد – شمع، عطر، لوازم آرایش، جواهرات، عکس های قاب شده، گلدان ها، لامپ ها یا هر اقلام متفرقه دیگری که به خوبی به عنوان دکوراسیون خدمت کرده اند.

بسته به ماهیت آن چیزهای مختلف، از کاغذ بسته بندی یا بسته بندی حباب دار (برای مواردی که به راحتی شکسته می شوند) استفاده کنید و آنها را در جعبه های جداگانه بسته بندی کنید. در انتها نباید چیزی در بالای کمد وجود داشته باشد، فقط آینه بزرگی که باقی می ماند باید با خیال راحت برداشته شود و کمی بعد جداگانه بسته بندی شود.

جهت حمل کمد می توانید از خدمات وانت بار تهران استفاده کنید.

مرحله 7. کشوهای کمد را خالی کنید… یا نه

سوال بزرگی که باید از خود بپرسید این است که آیا می توانید هنگام خانه تکانی لباس را در کمد جا بگذارید؟

این یک سوال عالی است – در نهایت، گذاشتن لباس های خود در داخل کشوها، روند بسته بندی و اسباب کشی را به میزان قابل توجهی سرعت می بخشد. و این یک واقعیت است که در حین اسباب کشی صندوق عقب، لباس ها آسیب نمی بینند، پس آیا باید کشوها را خالی کنید یا خیر؟

تکه‌های لباس ممکن است وزن زیادی نداشته باشند، اما وقتی لباس‌های زیادی در کشوهای متعدد قرار می‌گیرند، وزن اضافه می‌شود. به یاد داشته باشید که هر وزن اضافی کار انتقال کمد به یک خانه جدید را بسیار سخت تر می کند.

بنابراین، روش توصیه شده این است که کشوهای کمد را خالی کنید تا یونیت مبلمان سبک تر و راحت تر شود. لباس‌ها، ملحفه‌ها، حوله‌ها، پتوها و هر چیز دیگری را که در داخل آن کشوها وجود دارد را بردارید و آنها را جداگانه در جعبه‌های مقوایی متوسط ​​تا بزرگ قرار دهید.

اگرچه توصیه نمی‌شود، اما همچنان می‌توانید هنگام جابه‌جایی لباس‌ها را در کشوهای کمد نگه دارید، به‌خصوص اگر خود مبلمان خیلی سنگین نباشد، فقط لباس‌های سبک وزن (مانند لباس زیر) را در آن نگه دارید و کمک‌های کافی برای این کار دارید. کار را سبک تر کنید

بایدها و نبایدها هنگام اسباب کشی مبلمان

مرحله 8. کشوهای کمد را محکم کنید

نمونه کار الوبار16

از افتادن کشوها جلوگیری کنید

مطمئن شوید که کشوهای کمد در حین حمل باز نمی شوند. باربری سعادت اباد

صرف نظر از اینکه آیا انتخاب می کنید لباسی را در کشوهای کمد نگه دارید یا خیر (تخلیه کشوها روش توصیه شده است)، قدم بعدی این است که اطمینان حاصل کنید که کشوها به طور تصادفی در حین حمل و نقل باز نمی شوند.

بنابراین، چگونه از افتادن کشوها هنگام حرکت جلوگیری کنیم؟ یکی از راه ها استفاده از تکه های کوچک نوار نقاش (نوار ماسک) در هر لبه است تا کشو محکم به ساختار اصلی واحد مبلمان چسبیده بماند. برای این منظور از نوار بسته بندی معمولی استفاده نکنید زیرا ممکن است به سطح ظریف کمد آسیب برساند.

روش دیگر محکم کردن کشوها هنگام اسباب کشی کمد استفاده از کشوها بر روی کشوها و اطراف کل واحد است. مانند نوار نقاش، روکش کششی هیچ اثر بدی روی سطح کمد باقی نمی‌گذارد.

مرحله 9. آینه کمد را جداگانه بردارید و بسته بندی کنید

یکی از حیاتی ترین مراحل در انتقال کمد به خانه جدید، جدا کردن آینه از مبلمان اتاق خواب و بسته بندی ایمن آن برای حمل و نقل است.

در اینجا نحوه بسته بندی آینه کمد برای اسباب کشی آورده شده است:

زیر هر پا یک نوار لغزنده مبلمان قرار دهید و کمد را از دیوار دور کنید.

پیچ های نگهدارنده آینه یا قاب آینه را بردارید. این کار را به آرامی با کمک پیچ گوشتی مناسب انجام دهید و از کمک خود بخواهید که همیشه آینه را نگه دارد.

آینه را روی زمین قرار دهید، سپس یک ورقه مقوای بزرگ را روی سطح آینه قرار دهید و تمام قسمت آینه را بپوشاند. از تکه‌های نوار چسب برای محکم کردن برش مقوا روی آینه استفاده کنید.

آینه را در پتوهای مبلمان ضخیم بپوشانید، سپس پتوها را با چسب محکم کنید.

یک لایه نهایی حباب را روی لایه لایه اضافه کنید تا بهترین محافظت را برای آینه بسیار شکننده ایجاد کنید.

تمام پیچ ها و سایر عناصر اتصال را در یک کیسه پلاستیکی برچسب دار نگهداری کنید.

نحوه جدا کردن مبلمان هنگام اسباب کشی

مرحله 10. کمد را در پتو بپیچید

بهترین راه برای بسته بندی کمد برای اسباب کشی این است که آن را در چندین پتوی مبلمان بپیچید تا به خوبی آن را در برابر ضربه، ضربه، یا لرزش در طول حمل و نقل بپوشانید.

در بیشتر موارد، شما به ۴ تا ۵ پتوی باربری تهران نیاز دارید تا کل سطح میز آرایش را بپوشانید. در این مرحله عجله نکنید – در عوض، مطمئن شوید که هیچ قسمتی از وسایل مبلمان در معرض دید باقی نمانده است. پس از اتمام کار، از نوار بسته بندی معمولی برای محکم کردن پتوها استفاده کنید تا در حین اسباب کشی از بسته بندی باز نشوند.

آخرین مرحله برای بسته بندی کمد برای اسباب کشی این است که آن را جمع کنید. به این ترتیب از گرد و غبار و کثیف شدن کل دستگاه جلوگیری می کنید و پتوها نیز کاملاً تمیز می مانند. به عنوان یک امتیاز، هیچ مقدار رطوبت نیز نمی تواند به داخل آن نفوذ کند.

چگونه از مبلمان هنگام اسباب کشی محافظت کنیم

مرحله 11. کمد را روی دالی قرار دهید

بسته بندی پلاستیکی

بسته بندی کمد برای اسباب کشی

این همان چیزی است که کمد شما باید قبل از بیرون آوردن آن از خانه به نظر برسد.

وقت آن است که کمد را روی دالی بگذاریم. از کمک یا دستیاران خود بخواهید تا واحد مبلمان را کمی از یک طرف آن کج کنند، در حالی که دالی را زیر آن قرار می دهید. سپس، از دوستانتان بخواهید که کمد را به سمت شما فشار دهند تا زمانی که کالای سنگین به طور کامل روی پلت فرم 4 چرخ پایین بیاید.

از تسمه یا یک تکه طناب بلند برای محکم کردن بار سنگین روی دالی استفاده کنید، سپس کمد را به سمت درب جلو چرخانید تا با خیال راحت از خانه خارج شود.

تنها مشکلی که هنگام استفاده از عروسک مبلمان برای اسباب کشی کمد خود به وسیله نقلیه در حال حرکت است این است که این نوع عروسک ها برای اسباب کشی پله ها طراحی نشده اند. برای غلبه بر پله ها، به یک دالی لوازم خانگی نیاز دارید – اهرم دو چرخ L شکل که به عنوان کامیون دستی نیز شناخته می شود. با این حال، پایین رفتن از پله‌ها با دالی لوازم خانگی باردار برای افراد غیرحرفه‌ای بسیار خطرناک است، به خصوص زمانی که بار آنقدر حجیم است که نمی‌توان با خیال راحت حمل کرد.

اگر برای رسیدن به کامیون باربری تهران مجبور به گذر از پله ها هستید، بهتر است با اثاث کشی های مجرب در تماس باشید.

چگونه مبلمان سنگین را به تنهایی جابجا کنیم

مرحله 12. کمد را در کامیون بارگذاری کنید

وقتی به کامیون اجاره ای رسیدید، از رمپ بارگیری استفاده کنید تا کمد را به عقب خودرو ببرید. در حالی که اثاثیه سنگین را در امتداد سطح شیب دار می چرخانید، از تمام نیروی انسانی که در روز اسباب کشی در دسترس دارید استفاده کنید، بسیار آهسته پیش بروید و قبل از برداشتن هر مرحله برنامه ریزی کنید.

اگر کامیون اجاره ای مجهز به درب بالابر است، در عوض برای تجربه بارگیری ایمن تر از آن استفاده کنید.

هنگامی که داخل کامیون هستید، مبلمان اتاق خواب را با استفاده از تسمه در پشت خودرو محکم کنید. ضروری است که کمد در طول سفر اسباب کشی جابجا نشود.

انتقال کمد به یک خانه جدید به هیچ وجه کار آسانی نیست. کل فرآیند اسباب کشی مبلمان شامل خطرات خاصی مانند صدمات شخصی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments