آموزش حمل اثاثیه سنگین

همه می‌دانند که برداشتن اثاثیه سنگین جزئی جدانشدنی از هر اسباب‌کشی در خانه است. حتی اگر هیچ اثاثیه‌ای به خانه جدید منتقل نشود ، هنوز هم‌بارهای زیادی از جعبه‌های سنگین وجود دارد که باید بلند شوند و به داخل ماشین‌ها و کامیون‌های ویژه باربری انتقال دهند.

بلند کردن و حمل جعبه‌های سنگین و مبلمان سنگین در مورد ایمنی است – ایمنی خود شما ، امنیت دیگران و ایمنی خانه‌ای که از آن خارج می‌شوید و سپس خانه‌ای که به آنجا منتقل می‌شوید. اما درحالی‌که خسارت‌های مالی بد است ، صدمات جسمی از هر لحاظ قابل‌تصور است ، ازاین‌رو باید به هر قیمت پیشگیری شود.

ادامه مطلب را بخوانید تا بیاموزید چگونه جعبه‌ها و مبلمان سنگین را حمل کنید بدون اینکه در این کار به خود آسیب بزنید.

تکنیک‌های مناسب به شما می‌آموزد که چگونه از آسیب‌دیدگی خود پیشگیری کنید، اما در ابتدا، مهم است که ماهیت آسیب‌های اسباب‌کشی را درک کنید – به یاد داشته باشید که پیشگیری همچنان بهترین راه است.

آموزش حمل اثاثیه سنگین شامل موارد زیر

 • حمل و باربری پیانو
 • حمل و باربری و بسته بندی یخچال ساید
 • حمل و باربری گاو صندوق

انواع صدمات ناشی از حمل نامناسب اثاثیه سنگین

حمل اثاثیه سنگین

استفاده از تکنیک‌های بالابری مناسب که در زیر توضیح داده‌شده است از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا به‌این‌ترتیب شمارا از آسیب‌های احتمالی در روز اثاث‌کشی بازمی‌دارد.

با آشنایی با رایج‌ترین آسیب‌های حرکتی، مایل خواهید بود که مسائل را با جدیت بیشتری رعایت کنید و درنتیجه از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنید که متأسفانه ممکن است هزینه بیشتری نسبت به تصور شما داشته باشند.

عدم اطلاع از چگونگی بلند کردن و حمل صحیح جعبه‌های سنگین یا قطعات مبلمان سنگین، می‌تواند منجر به آسیب‌های شخصی زیر شود:

آسیب‌دیدگی پشت

شایع‌ترین آسیب‌های کمر هنگام حمل وسایل سنگین هنگام اسباب‌کشی عبارت‌اند از:

به هر قیمتی باید از آسیب‌دیدگی کمر خودداری کنید!

 • اعصاب خردشده
 • فشارها
 • دیسک‌های فتق شده

هنگام حمل وسایل نسبتاً سبک، فقط عضلات بازوها را خسته می‌کنید. بااین‌حال، هنگام حمل اجسام سنگین‌تر، عضلات ضعیف پشت خود را نیز فعال خواهید کرد.

بنابراین، اگر بلند کردن را نادرست انجام دهید یا بار بیش‌ازحد سنگین باشد، فشار ناشی از آن در پشت شما بیش از آن خواهد بود که با خیال راحت تحمل کند.

آسیب‌های عضلانی

شایع‌ترین آسیب‌های عضلانی هنگام حمل وسایل سنگین هنگام جابجایی در خانه عبارت‌اند از:

کشیدگی‌های عضلانی (خفیف، متوسط ​​، شدید)

کوفتگی عضلانی

گرفتگی عضلات

مطمئناً، هنگام بالا بردن و حمل جعبه‌ها و وسایل سنگین هنگام اثاث‌کشی، عضلات و بافت‌های شما تمام‌کارهای سخت را انجام خواهند داد. گروه‌های مختلف عضلانی تمام‌وقت در فعالیت‌های روزمره کار می‌کنند، اما وقتی بیش‌ازحد سالم خود دچار تنش شوند، آسیب‌های مختلف عضلانی به‌راحتی رخ می‌دهد.

آسیب به دست، پا، انگشتان و انگشتان پا

شایع‌ترین آسیب‌های دست، پا، انگشتان و انگشتان پا هنگام حمل و نقل جعبه‌های سنگین یا مبلمان هنگام اسباب‌کشی و جابجایی عبارت‌اند از:

برش

خراش

کبودی

پیچ‌خوردگی

شکستن

از دست دادن تمرکز یا خستگی می‌تواند به‌راحتی منجر به آسیب‌دیدگی اندام‌های انتهایی شود. با یک‌قدم اشتباه می‌توانید تعادل خود را از دست بدهید چون‌که خستگی می‌تواند شمارا مجبور به از دست دادن قدرت هنگام نگه‌داشتن و حمل یک وسیله سنگین کند.

نکات ایمنی برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی هنگام اسباب‌کشی

حمل لوازم سنگین

نحوه برداشتن و حمل جعبه‌های سنگین و اثاثیه سنگین

اکنون‌که می‌دانید هنگام بلند کردن و حمل جعبه و مبلمان چه نوع آسیب‌های جدی را می‌تواند به شما وارد کند، زمان آن رسیده است که روش‌های مناسب اسباب‌کشی را بیاموزید که باقدرت جسمانی خود به‌تنهایی برای جابجایی اجسام سنگین، بدون نیاز به درخواست از دوستان خود و یا پرداخت هزینه‌های ویژه برای انجام این کار را می‌توانید بکار گیرید.

در اینجا نحوه بلند کردن جعبه‌های سنگین و نحوه حمل مبلمان سنگین بدون خطر را آموزش می‌دهیم:

قبل از اثاث کشی کفش مناسب بپوشید

قبل از شروع به باربری وسایل سنگین در روز جابجایی و اسباب‌کشی، مهم است که مطمئن شوید راحت‌ترین کفش را که دارید می‌پوشید.

مسئله این است که حتی اگر تمام روش‌های اسباب‌کشی صحیح را دنبال کنید تا حوادث را از خود دور کنید، ممکن است به دلیل استفاده از کفش‌های نامناسب خطرناک‌ترین آسیب‌ها را ببینید.

هر یک از این کارها باید برای اسباب‌کشی مناسب باشد.

هنگام بلند کردن و حمل جعبه‌ها و مبلمان سنگین، به کفش‌هایی نیاز دارید که

 • کف ضد لغزش ساخته‌شده از لاستیک (کشش عالی)،
 • انگشتان بسته هستند (محافظت بهتر از انگشتان پا)،
 • به‌اندازه کافی انعطاف‌پذیر هستند (حرکات آزادتر برای پاهای شما)،
 • از مچ پا محافظت کنید (حداقل احتمال آسیب‌دیدگی مچ پا).

در کل، کفش‌های ورزشی یک انتخاب خوب و ایمن است.

برای باربری جسم سنگین، وضعیت را ارزیابی کنید و یا آموزش حمل اثاثیه سنگین را مطالعه نمایید

عجله غالباً ممکن است در روز اثاث‌کشی منجر به آسیب‌دیدگی شود، بنابراین قبل از اینکه چیزی را که به نظر ناراحت‌کننده سنگین است بلند کنید، باید همیشه وضعیت را با دقت ارزیابی کنید تا بفهمید آیا واقعاً می‌توانید از پس آن بار برآیید یا نوعی کمک توسط کارگران باربری نیاز دارید.

به‌عنوان یک قاعده کلی، شما باید وزنی را که بلند می‌کنید و خودتان حمل می‌کنید را در نظر بگیرید. درنتیجه، وقتی می‌خواهید باری بیش‌تر از وزن خود را حمل کنید، باید اول بدانید که آیا می‌توانید آن را حمل کنید یا باید از کارگران ویژه حمل بار کمک بگیرید.

بااین‌حال، با توجه به تکرار بودن جابجایی جعبه‌های سنگین و اینکه چگونه بدن شما از فشار دائمی خسته می‌شود، بهتر است جعبه‌ها یا قطعات مبلمان خود را سبک‌تر کنید.

سعی نکنید به خود یا دوستان خود ثابت کنید که چقدر قدرت دارید – فشار آوردن به حد خودکاری خطرناک است در روزی که همه خطرات عملاً در همه‌جا وجود دارد و تنها قدرت بدنی برای جلوگیری از دردسر کافی نیست.

پایه خود را با پاها حفظ کنید

قبل از حمل جعبه‌های سنگین یا مبلمان، باید همیشه به یاد داشته باشید

 • یک‌پایه گسترده و پایدار را با پاها نگه‌دارید
 • موقعیت پاهای شما به‌اندازه عرض شانه
 • یک‌پا کمی جلو بروید (معمولاً یک‌پا)
 • تعادل خوبی را با پای دیگر حفظ کنید

نحوه حالت گیری صحیح شما برای حمل جسم سنگین باعث توزیع وزن بار در کل بدن شما می‌شود، بنابراین از فشار بیش‌ازحد در یک ناحیه خاص جلوگیری می‌کند. همان‌طور که در زیر خواهید دید، توزیع مناسب وزن یک مفهوم حیاتی در حفظ خود بدون آسیب در تمام طول دوره اسباب‌کشی است.

هنگام باربری حالت صحیح پشت را حفظ کنید

به یاد داشته باشید که پشت خود را به‌اندازه یک تیر صاف نگه‌دارید.

آسیب‌دیدگی هنگام برداشتن جعبه و اثاثیه ممکن است بلافاصله اتفاق بیفتد – قبل از اینکه وقت آن را برطرف کنید. لحظه بلند كردن یك جسم سنگین از زمین یك فعالیت سنگین است زیرابه تمركز قدرت بالایی نیاز دارد، بنابراین پتانسیل زیادی برای آسیب‌دیدگی خصوصاً در پشت شما پنهان می‌شود.

به هر قیمتی باید از آسیب‌دیدگی کمر خودداری کنید!

قبل از بلند کردن یک جعبه سنگین یا یک قطعه مبلمان از زمین،

 • پشت خود را تا حد ممکن صاف نگه‌دارید
 • شانه‌های خود را به عقب برسانید
 • مستقیم به جلو نگاه کن

مهم است که به خاطر داشته باشید که باید بیشتر از اندام تحتانی قوی خود (زانو) در روز اسباب‌کشی کمک بگیرید، نه قسمت فوقانی کمر.

تجهیزات و ابزارهای در حال جابجایی را که باید هنگام اسباب‌کشی داشته باشید

زانوها را خم‌کنید، هرگز کمرتان را خم نکنید

برخی از تکنیک‌های بالابرنده بسیار مهم‌تر از سایر روش‌ها هستند و در اینجا مهم‌ترین قانون هنگام بلند کردن مبلمان و جعبه‌های سنگین هنگام اثاث‌کشی وجود دارد:

زانوها را خم‌کنید، نه پشت را.

اما چرا؟ هنگامی‌که زانوها را خم می‌کنید، از عضلات پا (قوی‌ترین ماهیچه‌های بدن انسان) به‌عنوان مکانیزم بالابری استفاده خواهید کرد، بنابراین خطر آسیب‌دیدگی تقریباً صفر است به شرطی که با وزن سنگین راحت باشید.

بااین‌حال، اگر در عوض اشتباه پشت خود را خم‌کنید، فشار زیادی را روی عضلات پشت وارد خواهید کرد که چندین برابر ضعیف‌تر از عضلات پا هستند. درنتیجه، درنهایت منجر به صدمه شدید در ناحیه کمر می‌شود.

بنابراین، به یاد داشته باشید، پشت خود را قوس ندهید، فقط زانوها را خم‌کنید و پایین بیاید تا بتوانید دستان خود را روی یک جعبه یا یک مبلمان قرار دهید که باید بلند شود و به‌وسیله نقلیه در حال جابجایی منتقل شود.

اجسام سنگین را محکم بگیرید

بی‌توجهی کردن به‌وسیله ای که قرار است جابجا کنید (شل گرفتن اشیا) باعث می‌شود که بار را روی زمین بیندازید (آسیب به اموال) یا بدتر از آن – آن را روی پاها و انگشتان پا بیندازید (آسیب شخصی).

احتمال صدمات زمانی افزایش می‌یابد که بیش‌ازحد خسته شده‌اید، کف دستان شما از گرمای تابستان یا از کار شدید عرق کرده یا بار بیش‌ازحد سنگین یا بیش‌ازحد نامناسب است تا بتوانید راحت آن را نگه‌دارید.

برای بهبود چسبیدن و محافظت از دست‌ها و انگشتان خود در هر زمان حتماً از دستکش کار باکیفیت بالا استفاده کنید. هر زمان که لازم است، وسایل سنگین را روی دسته‌های تعیین‌شده یا دهانه‌های مخصوص آن‌ها نگه‌دارید تا خطر حوادث خطرناک را در روز اثاث‌کشی کمتر کنید.

جعبه‌ها را نزدیک به بدن خود حمل کنید

وقتی جعبه‌های سنگین را از خانه خود حمل می‌کنید یا آن‌ها را به خانه جدید خود منتقل می‌کنید، هنگام راه رفتن مطمئن شوید که آن ظروف سنگین را نزدیک کمر خود نگه‌دارید.

به همین دلیل است که شما باید این کار را انجام دهید: با داشتن وسایل سنگین بیشتر یا کمتر در ارتباط با بدن خود، در این صورت می‌توانید برای مدت‌زمان طولانی پایدار بمانید، فقط به این دلیل که باری که حمل می‌کنید نزدیک به شما خواهد بود. مرکز گرانش. این‌یک قانون فیزیک است، بنابراین بهتر است باور کنید که کار می‌کند.

حفظ ثبات به‌ویژه هنگامی‌که جعبه‌های سنگین را در طبقه پایین یا طبقه بالا حمل می‌کنید بسیار مهم است. برای دستیابی به بهترین نتیجه، باید سعی کنید هنگام جابجایی به سمت مکانی که می‌خواهید، آرنج‌ها را فرورفته و چشمان خود را به حالت ایستاده نگه‌دارید.

پاهای خود را حرکت دهید، پیچ نخورید

همان‌طور که در بالا ذکر شد، حوادث روزانه اسباب‌کشی ممکن است قبل از اطلاع از آن اتفاق بیفتد. اگر کسی در حین حمل جعبه‌های سنگین‌وزن یا وسایل مبلمان، شمارا به نام صدا کند چه اتفاقی می‌افتد؟ مطمئناً از کمرت دور خواهید زد و خواهید دید که آن‌ها از شما چه می‌خواهند؛ و این می‌تواند ثابت کند که یک اشتباه بزرگ است.

آموزش حمل اثاثیه سنگین را مطالعه نمایید

هنگام حمل اشیا سنگین، هرگز نباید پشت خود را بچرخانید زیرا ممکن است منجر به آسیب کمر شود. در عوض، همیشه پاها را همراه با بار حرکت دهید تا بچرخید. متأسفانه، بسیاری از مردم این جزئیات مهم را فراموش می‌کنند، فقط به این دلیل که دور کمر حرکت طبیعی‌تر است مگر اینکه در همان لحظه بدن شما تحت‌فشار زیادی قرار گیرد.

همچنین، هنگام جابجایی وسایل سنگین به اطراف نباید خم شوید – بلکه باید همیشه از قدرت پاها کمک بگیرید.

جعبه‌ها را زیر سطح کمرتان نگه‌دارید

آموزش حمل اثاثیه سنگین

ایمن بودن و آسیب ندیدن در حین اسباب‌کشی اغلب به استفاده از عقل سلیم شما برمی‌گردد.

بنابراین، درحالی‌که جعبه‌ها و مبلمان سنگین را به‌عنوان راهی برای حفظ ثبات بدن خود نزدیک و حمل می‌کنید، چرا می‌توانید اجسام دارای اضافه‌وزن را از بالای سرخود بلند کنید؟

تا زمانی که به قدرت بدنی و استقامت خود اعتماد ندارید، باید وسایل سنگین را فقط تا کمر بلند کرده و حمل کنید. در غیر این صورت، کشیدگی اضافی در عضلات کمر و عضلات بازو از بار بالا رفته ممکن است منجر به آسیب شود، معمولاً عضله کشیده می‌شود.

همچنین، برداشتن بارهای سنگین بالای سر ممکن است باعث شود تعادل خود را به دلیل مختل شدن ناگهانی توزیع وزن از دست بدهید.

به‌آرامی و آرام حرکت کنید

آموزش حمل اثاثیه سنگین به صورت حرفه ایی

سلامتی خود را به خطر نیندازید. (آن جعبه‌ها خیلی سنگین به نظر می‌رسند!)

ایجاد هر نوع حرکت ناگهانی هنگام جابجایی جعبه و مبلمان بسیار خطرناک است زیرا حرکت سریع و غیر برنامه‌ریزی‌شده می‌تواند فشارهای زیادی را در مناطق خاصی از بدن ایجاد کند.

سعی کنید هنگام حمل بار سنگین به‌راحتی اسباب‌کشی کنید و همیشه هنگام حرکت به جلو یا عقب از مراحل کوچک و با دقت اندازه‌گیری شده استفاده کنید. عجله واقعاً می‌تواند باعث صدمه جدی شود، بنابراین هرچقدر هم از برنامه عقب‌افتاده باشید به‌آرامی آن را انجام دهید.

فراموش نکنید که سلامتی شما و عزیزان اطراف شما اولویت اول شما در هنگام اثاث‌کشی و جابجایی است؛ بنابراین، اگر از دست زدن به جعبه‌های سنگین و مبلمان سنگین احساس عصبی می‌کنید و این احساس رادارید که اتفاق بدی قراراست بیفتد، با کمک گرفتن از کارگران متخصص و حرفه‌ای باربری، خیال خود را راحت کنید.

تمامی این خدمات حمل و نقل بار در تمامی شعب باربری الوبار از جمله باربری سنندج و باربری کردستان نیز انجام می شود.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments