آموزش بسته بندی لوازم شکستنی

هیچ شکی نیست که تعداد زیادی از وسایل شکننده در هر خانه وجود دارد – از وسایل آشپزخانه (بشقاب‌ها ، لیوان‌ها ، کاسه‌ها ، لیوان‌ها) ، قطعات هنری ظریف قاب شده (نقاشی‌ها ، تصاویر) و دستگاه‌های الکترونیکی حساس (تلویزیون‌ها ، رایانه‌های رومیزی ، مانیتور ، چاپگرها) و در پایان با اشیا مختلف شکننده در اطراف خانه مانند لامپ ، آینه ، جواهرات و حتی آکواریوم ماهی. مبلمان عتیقه را نیز فراموش نکنیم.

نکات بسته‌بندی لوازم شکستنی

بسته بندی

درحالی‌که برای اثاث‌کشی به خانه دیگری آماده می‌شوید ، یکی از مهم‌ترین وظایف شما بسته‌بندی وسایل شکستنی خود به‌گونه‌ای است که تا رسیدن به مقصد ، به‌خوبی محافظت شوند. بنابراین، کار محافظت از اثاثیه شکستنی مختلفی که شما در اختیاردارید و قصد دارید با خود ببرید کار ساده‌ای نخواهد بود.

درنهایت ، تنها راه موفقیت در هنگام بسته‌بندی وسایل شکستنی برای حمل‌ونقل این است که ابتدا چند مرحله آماده‌سازی را دنبال کنید تا هنگام شروع کار بسته‌بندی واقعی ، به همان اندازه که می‌توانید برای چالش بسته‌بندی آماده‌باشید.

هنگام بسته‌بندی وسایل شکستنی برای جابجایی از این مراحل اولیه عبور نکنید:

مرحله 1: یک چک‌لیست از اثاثیه شکستنی تهیه کنید

چک لیست باربری تهران

قبل از شروع بسته‌بندی وسایل ظریف خود برای جابجایی ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که لیست همه مواد شکستنی خود را تهیه کنید و مواردی را که ارزش بسته‌بندی و انتقال به خانه جدید را ندارند کنار بگذارید.

هرچه وسایل شکننده‌تری که قصد دارید با خود ببرید ، برای ایمن نگه‌داشتن آن‌ها در جاده‌ها به وسایل بیشتری برای بسته‌بندی نیاز دارید – به این معنی که هزینه‌های بسته‌بندی شما بیشتر خواهد شد. همچنین ، وسایل شکننده‌تر برای جابجایی به معنای صرف زمان بیشتر برای بسته‌بندی آن‌ها با کاغذ و بسته‌بندی حباب است.

از همه شکستنی‌های منزل خود عبور کرده و تصمیم بگیرید که کدام‌یک ارزش دردسر رادارند و کدام‌یک ارزش ندارند. چیزهای ظریفی را که در سنین استفاده نکرده‌اید و نوعی آسیب قبلی را ترک کنید.

مرحله 2: لوازم بسته‌بندی مناسب را تهیه کنید

بسته‌بندی وسایل شکننده برای جابجایی در ظریف بار به این معنی است که بدانید از چه مواد بسته‌بندی استفاده کنید و سپس نحوه استفاده مؤثر از آن‌ها برای محافظت از اثاثیه شکستنی خود استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال ، انتقال بشقاب آشپزخانه خود به‌طور مستقیم به داخل جعبه‌ها و بدون هیچ‌گونه محافظت مناسب ، نتیجه بدی خواهد داشت … بنابراین این کار را نکنید.

ترک هر یک از وسایل شکننده و شکستنی خود بدون محافظت مناسب گزینه‌ای نیست بنابراین در اینجا لوازم بسته‌بندی موردنیاز برای بسته‌بندی وسایل ظریف خود را آورده‌اید:

لوازم موردنیاز جهت بسته‌بندی شکستنی‌ها

بسته بندی اثاثیه شکستنی

جعبه‌های مقوایی. جعبه‌های مقوایی محکم ، تمیز و خشک آماده کنید. هنگام بسته‌بندی وسایل شکستنی اضافی مانند بشقاب‌های آشپزخانه و لیوان‌های آشپزخانه ، از بسته‌های ظرفی به‌اصطلاح استفاده کنید – جعبه‌های بسیار محکم که دارای دوجداره هستند تا از یک محافظت کلی بهتر برخوردار شوند.

کاغذ بسته‌بندی شما به مقدار زیادی کاغذ بسته‌بندی بدون اسید نرم و بدون جوهر نیاز خواهید داشت. به‌طور متوسط ​​، یک بسته 500 برگ کاغذ بسته‌بندی حدود 20 هزار تومان قیمت دارد.

بسته‌بندی حباب به زبان ساده ، بسته‌بندی مواد حباب‌دار هنگام بسته‌بندی وسایل شکننده برای یک اثاث‌کشی کاملاً ضروری است. بدون شک ، این بسته‌بندی پلاستیکی مملو از هوا بهترین محافظت برای جلوگیری از شکستن اثاثیه شکستنی شما خواهد بود زیرا دستگاه‌های حمل‌ونقل بین دوخانه منتقل می‌شوند. یک جعبه 150 FT Enviro-Bubble (100٪ قابل بازیافت و قابل‌استفاده مجدد) حدود 10 هزار تومان قیمت دارد.

ماژیک‌های برچسب گزاری که برای نوشتن محتویات داخل کارتن  و اتاق مقصد روی هر جعبه مقوایی ، یک‌قلم مارک دار تهیه کنید. یک برچسب قرمز برای نشان دادن شکستنی‌ها تهیه کنید.

مرحله 3: جعبه‌های مقوایی را محکم کنید

بسته‌بندی وسایل ظریف یک کار ظریف است و حتی در صورت استفاده از جعبه‌های اثاث‌کشی و باربری کاملاً جدید ، حوادث روزمره ممکن است اتفاق بیفتد. شایع‌ترین اتفاق هنگام بسته‌بندی و جابجایی وسایل شکستنی ، پاره شدن جعبه‌هایی است که زیر وزن بسته‌بندی‌شده در داخل آن‌ها پاره و یا بازشده است.

قبل از شروع بسته‌بندی وسایل شکستنی خود ، اطمینان حاصل کنید که برای احتیاط بیشتر ، قسمت پایین و کناره‌های هر جعبه مقوا یا همان کارتن را نوارچسب زده‌اید. با استفاده از نوار بسته‌بندی باکیفیت بالا جعبه‌های مقوایی را از بیرون تقویت کنید و آن‌ها را برای نگهداری از وسایل ظریف موجود در خانه مطمئن‌تر و ایمن‌تر کنید.

همچنین ، باید همیشه چند ورق کاغذ بسته‌بندی یا یک ورق بسته‌بندی حباب‌دار در قسمت داخلی پایین هر جعبه قرار دهید تا یک کوسن نرم برای چیزهای شکستنی اضافی که می‌خواهید داخل ظروف مقوایی ترتیب دهید ، ایجاد کند.

مرحله 4: همیشه جعبه‌ها را برچسب بزنید

به‌عنوان یک قانون کلی ، درست نیست که بلافاصله پس از بسته‌بندی جعبه ، آن را برچسب‌گذاری نکنید. عدم برچسب زدن به جعبه‌های مقوایی حاوی وسایل بسیار شکننده شما حتی اگر راهی خوب برای یادآوری آنچه در چه ظرفی بسته‌بندی کرده‌اید پیدا کنید ، یک اشتباه جدی است.

با برچسب زدن به جعبه‌های پر از شکستنی ، در هنگام شروع بسته‌بندی در خانه جدید در وقت شما صرفه‌جویی می‌شود ، اما حتی مهم‌ترین نقش این است که به هرکسی که این جعبه‌ها را حمل و یا جابه‌جا  می‌کند ، هشدار دهید که محتویات داخل آن به‌راحتی آسیب می‌بیند و شکستنی هستند، مگر اینکه احتیاط مناسب انجام شود.

با یک خودکار قرمز حداقل در 2 طرف هر جعبه‌ای که با وسایل شکننده بسته‌بندی کرده‌اید ، شکستنی و یا بااحتیاط حمل شود را بنویسید. البته ، باید توضیحات داخل جعبه و اتاق مقصد آن را نیز اضافه کنید – می‌توانید از نشانگر سیاه برای آن استفاده کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments