آموزش بسته بندی لوازم الکترونیکی

از بین همه چیزهایی که ممکن است در هنگام اسباب کشی آسیب ببینند، لوازم الکترونیکی در لیست بالایی قرار دارند و مطمئناً می توانند بیشترین ناراحتی را برای شما ایجاد کنند، به خصوص اگر برای کار در خانه به لپ تاپ خود متکی باشید. و اگر کنسول بازی آنها در حین نقل مکان شما به خانه آسیب ببیند، بچه ها تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت!

دانستن نحوه محافظت، و نحوه بسته بندی وسایل الکترونیکی برای اثاث کشی در حین نقل مکان به خانه، چه در شهر یا خارج از ایالت، یک مهارت مفید برای اسباب کشی خانه است.

بنابراین، در این وبلاگ باربری تهران، توصیه های درستی در مورد نحوه بسته بندی وسایل الکترونیکی هنگام نقل مکان به خانه به شما ارائه می دهیم.

6 مرحله آسان برای بسته بندی وسایل الکترونیکی برای اسباب کشی

 • از تمامی فایل های الکترونیکی خود بک آپ بگیرید.
 • از تمام کابل ها و اتصالات مربوطه عکس بگیرید و برچسب بزنید.
 • کارتریج‌های جوهر را از چاپگرها جدا کنید، کابل‌ها را جدا کنید و اتصالات هر یک از اجزا را به هم بچسبانید.
 • در صورت وجود، دستگاه ها را در جعبه های بسته بندی اصلی سازنده بسته بندی کنید.
 • مواد بسته بندی جعبه های مقوایی سه لایه، بسته بندی حباب ضد الکتریسیته ساکن، کاغذهای بسته بندی، و نوار و خودکارهای نشانگر را جمع آوری کنید.
 • راهنمای بسته بندی ما را دنبال کنید تا از ایمنی وسایل الکترونیکی گرانبهای خود اطمینان حاصل کنید.

شماره 1 از همه فایل های الکترونیکی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید – از هر فایلی که نمی توانید خطر از دست دادن آنها را تهدید کنید یک کپی تهیه کنید. از مموری استیک، ذخیره‌سازی اطلاعات خارجی، ایمیل یا امکانات ذخیره‌سازی اطلاعات امن مبتنی بر اینترنت استفاده کنید تا همه فایل‌های ارزشمند خود را ایمن نگه دارید. آنها را در دو مکان مختلف پشتیبان بگیرید تا مطمئن شوید که ایمن هستند.

#2 از همه کابل‌ها و اتصالات مربوطه عکس بگیرید و برچسب بزنید – کدگذاری رنگی کابل‌ها و پایانه‌هایی که به آن‌ها متصل می‌شوند با برچسب‌های کوچک تضمین می‌کند که دقیقاً می‌دانید چه چیزی کجا می‌رود. همچنین توصیه می شود یک برچسب اضافی که نشان دهد کابل ها متعلق به کدام دستگاه هستند. بنابراین، در پایان باید یک برچسب رنگی در هر انتهای کابل، با کد رنگی با کانکتورها، و یک برچسب نشان دهد که کابل متعلق به کدام دستگاه است. عکاسی از کابل ها در حالی که در محل هستند نیز به عنوان یک یادآوری بصری ایده خوبی است.

شماره 3 کارتریج های جوهر را از چاپگرها، هر باتری، کابل ها را جدا کنید و اتصالات هر یک از اجزا را با هم جدا کنید – پس از برچسب زدن به همه کابل های خود، آنها را جدا کنید، بپیچید و سپس با نوارهای الاستیک یا بسته های کیسه مواد غذایی محکم کنید تا از گره خوردن های اجتناب ناپذیر جلوگیری کنید. همه کابل ها را با هم بچسبانید تا دقیقاً بدانید همه چیز کجاست، اما آنها را با دستگاه مربوطه خود بسته بندی کنید تا قاطی نشوند. آنها را می توان با خیال راحت در جعبه های باربری شهرستان بسته بندی کرد. اطمینان حاصل کنید که وقتی در جعبه هستند نمی توانند حرکت کنند و به دستگاهی که با آن بسته بندی شده آسیب وارد کنند.

بسته بندی لباس

شماره 4 در صورت وجود، دستگاه‌ها را در جعبه‌های بسته‌بندی اصلی سازنده بسته‌بندی کنید – این امن‌ترین راه برای حمل لوازم الکترونیکی گرانبهای شماست، به‌ویژه اگر محافظ‌های فومی را نگه داشته باشید که اقلام شما در هنگام نو در آن قرار گرفته‌اند.

شماره 5 اگر بسته بندی اصلی را ندارید، مواد بسته بندی را جمع آوری کنید . شما به جعبه‌های مقوایی سه لایه نیاز دارید زیرا محکم‌ترین و ضد الکتریسیته‌ای حباب‌دار، کاغذهای بسته‌بندی و نوارهای مهر و موم و خودکار هستند. مقدار زیادی پتو یا کاغذ داشته باشید که بتوانید از آنها برای پر کردن فضاهای موجود در جعبه های بسته بندی استفاده کنید تا از حرکت محتویات در حین اسباب کشی جلوگیری کنید.

همچنین ببینید: جدول زمانی بسته بندی برای اسباب کشی با وانت بار تهران

نکات اثاث کشی منزل برای وسایل الکترونیکی

بهترین راه برای بسته بندی لوازم الکترونیکی برای اسباب کشی، استخدام خدمات یک شرکت بسته بندی و اثاث کشی حرفه ای است زیرا آنها مهارت ها و مواد بسته بندی صحیح را برای اطمینان از ایمن ماندن لوازم الکترونیکی شما دارند، اما اگر تصمیم بگیرید که لوازم الکترونیکی گرانبهای خود را خودتان در اینجا بسته بندی کنید. نکات برتر بسته بندی ما

نکات بسته بندی لوازم الکترونیکی

نه، این روش صحیحی برای بسته بندی وسایل الکترونیکی هنگام نقل مکان به خانه نیست.

قبل از بسته بندی وسایل الکترونیکی برای عکس سفر وضعیت آنها را یادداشت کنید، سازنده، شماره مدل و هر شماره سریال را یادداشت کنید. سپس یک لیست بسته بندی لوازم الکترونیکی تهیه کنید تا در صورت نیاز به درخواست بیمه در تاریخ بعدی بتوانید تمام اطلاعاتی را که شرکت بیمه ممکن است نیاز داشته باشد ارائه دهید.

پس از برچسب زدن و جدا کردن همه کابل ها، کابل ها را بپیچید تا به هم ریخته نشوند و با بند کشی مانند کش، زیپ یا بسته های کیسه غذا در جای خود محکم شوند.

آیا بسته بندی کردن حباب یا روزنامه قرار طور مستقیم بر روی صفحه نمایش از الکترونیک خود را به عنوان این می توانید صفحه نمایش آسیب برساند. در عوض یک تکه کارت به اندازه صفحه نمایش ببرید.

 • قرار دادن دستگاه در کاغذ نرم و یا یک پتو. چسب را محکم بچسبانید تا حفاظ در حین کار نتواند حرکت کند.
 • محل محافظ مقوایی که شما قبلا قطع کردن، بر روی صفحه نمایش و امن در محل با نوار.
 • پوشش تمام چیزی که در بسته بندی کردن حباب یا پتو به ضخامت و دوباره امن با نوار.
 • از جعبه های مقوایی 3 لایه برای حمل وسایل الکترونیکی ظریف خود استفاده کنید و این جعبه ها بهترین محافظت را برای اثاث کشی و انباشته شدن ارائه می دهند.
 • پد پایین از جعبه با یک پتو، لباس و یا بسته بندی کردن حباب که هر اثرات جذب خواهد شد زمانی که آیتم در زمین قرار داده شده.
 • محل آیتم مورد نظر در جعبه. چندین اقلام را روی هم قرار ندهید، بدون اینکه یک لایه محافظ اضافی مانند بالشتک بیشتر داشته باشید، همیشه مطمئن شوید که اقلام سنگین‌تر ابتدا در جعبه بسته‌بندی می‌شوند. به شدت توصیه می شود که در هر جعبه فقط یک کالای الکترونیکی بسته بندی کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که محتویات جعبه نمی توانند در حین اثاث کشی حرکت کنند، با پر کردن هر شکافی با روکش حباب دار، کتانی یا روزنامه.
 • قبل از اینکه جعبه را محکم ببندید باید لایه دیگری از لایه روی اقلام گذاشته شود. برای ایمنی بیشتر جعبه را از طول و از یک طرف به طرف دیگر ببندید.
 • در نهایت به وضوح جعبه را با عنوان « شکننده – با احتیاط رفتار کنید – به این سمت بالا » برچسب بزنید. اطمینان حاصل کنید که برای آسان‌تر کردن کار برای اسباب کشی‌ها، جعبه را در کدام اتاق قرار دهید.
 • به وضوح مشخص کنید که صفحه نمایش کدام طرف جعبه است تا اسباب کشی ها بتوانند مراقبت بیشتری برای جلوگیری از آسیب دیدن صفحه نمایش انجام دهند.
 • به دلایل امنیتی، علامت گذاری روی جعبه حاوی تجهیزات الکترونیکی ارزشمند توصیه نمی شود.

اگر در روز اسباب کشی منتظر باران هستید، جعبه را به طور ایمن در پلاستیکی مانند سطل زباله بپیچید تا جعبه و محتویات آن خشک بماند. به یاد داشته باشید که برچسب های جعبه را در قسمت بیرونی لفاف پلاستیکی و همچنین روی خود جعبه ها بچسبانید تا در صورت بعید بودن که پلاستیک از روی جعبه های شما پاره شود، همچنان به خوبی برچسب خورده باشند.

مفید: بهترین نکات بسته بندی برای اسباب کشی شما

نکته صرفه جویی در پول در مورد ساده ترین راه برای بسته بندی ایمن تلویزیون : اگر تلویزیون بزرگی برای اسباب کشی دارید، به جای خرید یک جعبه تلویزیون خاص که می تواند فوق العاده گران باشد، حدود 150 دلار برای کارتن، با فروشگاه دوچرخه محلی خود تماس بگیرید. هر جعبه دوچرخه یدکی اینها معمولاً بسیار محکم هستند و اکثر اندازه‌های صفحه تلویزیون را در خود جای می‌دهند. اطمینان حاصل کنید که تلویزیون را به خوبی بپوشانید تا مطمئن شوید که در داخل جعبه حرکت نمی کند.

نکته صرفه جویی در هزینه در مورد نحوه بسته بندی رایانه رومیزی یا مانیتور برای اسباب کشی : اگر چمدان سختی دارید، این یک راه حل بسته بندی ارزان ارائه می دهد. هنگام بسته بندی وسایل الکترونیکی در یک چمدان، حتماً قبل از قرار دادن وسایل الکترونیکی داخل چمدان، هر دیوار چمدان را با پتو یا محافظ دیگری بپوشانید. نکات بسته بندی بالا را در مورد محافظت از دستگاه قبل از قرار دادن در چمدان دنبال کنید.

با گرفتن عکس از نحوه سیم‌کشی دستگاه‌های الکترونیکی قبل از جدا کردن آنها، در زمان پس از اسباب کشی صرفه‌جویی کنید.

ایده خوب : اگر در مورد اتصال مجدد هر یک از دستگاه های خود شک دارید، ممکن است بخواهید قبل از شروع فرآیند بسته بندی، راهنمای کاربر را از اینترنت دانلود کنید. بدیهی است که قبل از اینکه کامپیوتر و چاپگر خود را جدا کنید، می خواهید این کار را انجام دهید. اگر می توانید از طریق تلفن خود به ایمیل های خود دسترسی داشته باشید، یک نسخه الکترونیکی از دفترچه راهنما را به آدرس ایمیل خود ارسال کنید. همچنین ایده خوبی است که در صورت نیاز به کمک در هنگام مونتاژ مجدد وسایل الکترونیکی، شماره های خط کمک مشتری سازنده را در تلفن همراه خود ذخیره کنید.

بیمه شوید : وسایل الکترونیکی از جمله مواردی هستند که در هنگام نقل مکان به خانه آسیب می بینند. بررسی کنید که به اندازه کافی برای پوشش هزینه تعویض کالا بیمه شده اید و به طور کامل با شرایط بیمه نامه خود مطابقت دارید. برای اطمینان از اینکه برای هر احتمالی تحت پوشش بیمه هستید، وقت بگذارید. به یاد داشته باشید که از وسایل الکترونیکی خود قبل و بعد از بسته بندی عکس بگیرید زیرا در صورت ادعای بیمه، شواهد مفیدی خواهند بود.

توجه داشته باشید: اگر نقل مکان شما شامل اثاث کشی محتویات منزل شما از طریق هوایی است، ممکن است شرکت هواپیمایی شما دستورالعمل‌های بسیار خاصی برای بسته‌بندی وسایل الکترونیکی برای سفر هوایی داشته باشد، بنابراین لطفاً با آنها تماس بگیرید تا از رعایت شرایطی که ممکن است اعمال کنند اطمینان حاصل کنید. همچنین به یاد داشته باشید که بررسی کنید آیا می‌توانید وسایل الکترونیکی را در چمدان تحویل‌شده ببندید یا خیر، هرچه قبل از روز اسباب کشی بیشتر تحقیق کنید، غافلگیری کمتر و روز اسباب کشی استرس کمتری خواهد داشت.

احتیاط شماره 1 : از بادام زمینی های بسته بندی برای وسایل الکترونیکی استفاده نکنید زیرا می توانند استاتیک ایجاد کنند که می تواند باعث آسیب دائمی به وسایل الکترونیکی حساس شود. با این حال، در صورت تمایل می توانید بادام زمینی بسته بندی را خریداری کنید که دارای پوشش آنتی استاتیک است. هنگام استفاده از لباس یا پتو به عنوان ماده بسته بندی باید احتیاط مشابهی داشت زیرا مواد پشم گوسفند مخصوصاً می توانند باعث استاتیک شوند.

اثاث کشی با کودکان

احتیاط شماره 2 : اگر قصد دارید از انباری برای کالاهای خانگی و الکترونیکی خود استفاده کنید، در نظر بگیرید که آیا ذخیره سازی نیاز به کنترل آب و هوا دارد یا خیر. بهتر است این موضوع را با شرکت ذخیره سازی در میان بگذارید تا مشخص شود که آیا امکانات آنها برای نوع لوازم الکترونیکی که می خواهید ذخیره کنید مناسب است یا خیر.

نکته امنیتی شماره 1 : اگر لوازم الکترونیکی بسیار گران قیمت یا غیر قابل تعویض دارید، ممکن است بخواهید قبل از بسته بندی، یک دستگاه ردیاب را به آن وصل کنید. اینها اکنون نسبتاً ارزان هستند و به این معنی است که می توانید مکان دقیق اقلام خود را از یک برنامه در تلفن هوشمند خود ردیابی کنید.

نکته امنیتی شماره 2 : در حالی که بسیاری از مردم یک رمز عبور برای بسیاری از دستگاه‌ها دارند، یا یک رمز عبور نسبتاً ضعیف برای رایانه‌ای که همیشه در خانه است، دارند، شما در آستانه حذف رایانه خود از امنیت خانه خود هستید. ایده خوبی است که رمزهای عبور خود را برای هر دستگاه تغییر دهید تا هر کدام رمز عبور متفاوتی داشته باشد. در موارد بسیار بعید که دستگاه یا رایانه شما هنگام نقل مکان به خانه دزدیده شود، با آگاهی از اینکه هر مورد را با یک رمز عبور امن محافظت کرده اید، ایمن خواهید بود. فقط به یاد داشته باشید که رمزهای عبور را با خیال راحت ذخیره کنید تا بدانید که آنها برای هر دستگاه چیست!

باید بخوانید: اشتباهات رایج در بسته بندی که باید از آنها اجتناب کنید

باز کردن بسته بندی تجهیزات الکترونیکی حساس

وسایل الکترونیکی خود را با دقت باز کنید و بررسی کنید که هیچ کانکتور یا کابل کوچکی در مواد بسته بندی دور ریخته نشده باشد. هیچ گونه مواد بسته بندی را دور نریزید تا زمانی که هر کابل و کانکتور در نظر گرفته شود.

نکاتی در مورد بسته بندی لوازم الکترونیکی

شما از دیدن آسیب دیدن هر یک از وسایل الکترونیکی گران قیمت خود در حین اسباب کشی متنفر هستید، اینطور نیست؟ نکات ما را برای بسته بندی وسایل الکترونیکی دنبال کنید تا ایمن بمانید.

پس از نقل مکان به خانه، به ویژه در ماه های گرم یا سرد سال، حداقل 24 ساعت فرصت دهید تا لوازم الکترونیکی حساس شما با محیط جدید خود سازگار شوند، این امر از تشکیل تراکم در داخل دستگاه که در نهایت می تواند باعث خوردگی شود، جلوگیری می کند.

اگر لوازم الکترونیکی خود را به درستی برچسب گذاری کرده اید و از آنها عکس گرفته اید، اتصال مجدد باید ساده باشد، اما در صورت نیاز، اکثر تولیدکنندگان خطوط کمکی دارند.

قبل از اتصال مجدد دستگاه بعدی تست کنید که هر دستگاه به درستی کار می کند، به این ترتیب اگر مشکلی وجود داشت، عیب یابی آسان تر خواهد بود.

استخدام یک شرکت حرفه ای بسته بندی و اثاث کشی در واقع می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد، به خصوص اگر یک اسباب کشی بین ایالتی از راه دور انجام دهید. آنها مهارت ها و مواد بسته بندی صحیح را خواهند داشت تا اطمینان حاصل کنند که وسایل الکترونیکی شما در همان شرایطی که خانه قدیمی شما را ترک کردند به خانه جدید شما می رسد. دریافت قیمت از یک شرکت حمل‌ونقل معتبر کاملاً رایگان است و در صورت آسیب دیدن اقلام بسته‌بندی نامناسب شما می‌تواند از درد و هزینه‌های زیادی شما را نجات دهد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments