آموزش بسته بندی لباس

همانطور که می دانید اثاث کشی می تواند بسیار هیجان انگیز و استرس زا باشد و انرژی زیادی را از آدم بگیرد. شما باید برای بهتر انجام شدن کارهایتان برنامه ریزی داشته باشید تا حجم زیاد کارها به شما فشار وارد نکند.

دسته بندی و جابه جا کردن لباس ها نیز یکی از کارهایی است که ممکن است آسان به نظر بیاید اما انجام دادن آن وقت گیر باشد. در ادامه ی این مقاله می خواهیم نکات مفید و کاربردی برایتان بازگو کنیم که  می تواند به شما کمک کند تا کارتان برای دسته بندی کردن لباس ها راحت تر شود.

اول از هرچیز باید تمام لباس هایتان را بیرون بیاورید و هر کدام را که کهنه شده اند و به دردتان نمیخورند را دور بیاندازید و یا لباس هایی که سالم اند اما به هردلیلی دیگر برایتان قابل استفاده نیستند جدا کنید تا بعدا آن ها را به خیریه ها اهدا کنید.

با این کار می توانید کشوهای خود را خلوت کنید و دیگر اضافات را با خود  به مکان جدید نبرید. البته می توانید لباس هایی که قرار است دور بیاندازید را هنگام اثاث کشی لابه لای وسایل شکستنی خانه تان قرار دهید تا مانع شکسته شدن وسایل با ارزش منزلتان شود.

بسته بندی کردن

بسته بندی لباس

حالا بعد از این که لباس های به درد نخورتان را از لباس های دیگرتان جدا کردید، نوبت به بسته بندی کردن آن ها می رسد. لباس ها را بسته به نوع جنس و کاربردشان تقسیم بندی کنید. برای مثال تمام لباس های پشمی یا زمستانی را در یک جا قرار دهید یا لباس های کتان را از لباس های نخی و… جدا کنید.

 همچنین توجه داشته باشید که برای این که سردرگم نشوید هر کدام از لباس ها را از مابقی، جداگانه تقسیم بندی کنید.  مثلا شلوارها را از پیراهن ها یا زیرپوش و لباس های سبک جدا کنید.

بسته بندی جهت اسباب کشی

بسته بندی البسه

حالا لازم است لباس ها در چمدان، جعبه یا هر چیز دیگری قرار بگیرند تا حمل کردن آن ها راحت تر باشد. لباس هایی که می توانید تا کنید و مشکلی با چروک شدنشان ندارید را منظم تا کنید و در چمدان، جعبه و یا بقچه ای قرار دهید.

اما اگر با چروک شدن بعضی از لباس هایتان مشکل دارید می توانید آن ها را در جعبه های رگال دار بلند که در هر دو طرف دستگیره دارند  و بالای آن ها به یک آویز لباس مجهز است، قرار دهید.

یا اگر قصد دارید هزینه ی کمتری صرف کنید می توانید، چند لباس را منظم روی یکدیگر در چوب رختی قرار دهید. بعد کیسه زباله ی بزرگی را از سمت چوب رختی بر روی لباس ها بکشید طوری که تمام لباس ها داخل کیسه قرار بگیرند. این روش هم از کثیف شدن و گرد و خاک گرفتن لباس ها جلوگیری می کند و هم مقرون به صرفه می باشد.

بسته بندی کردن لباس های تاکردنی

لباس های تا کردنی

همانطور که در بالا گفتیم، لباس های تاکردنی را باید در چمدان، جعبه و یا بقچه ای قرار دهید تا حمل کردنشان راحت باشد. اگر چمدان دارید می توانید لباس ها را بطور آراسته تا کنید و در چمدان قرار دهید ناگفته نماند که استفاده از چمدان های چرخ دار در اثاث کشی بسیار راحت می باشد.

اگر می خواهید لباس هایتان را در جعبه قرار دهید توصیه می کنیم اول از هرچیز به جای استفاده کردن از جعبه های بزرگ، از تعداد زیادی جعبه ی کوچک استفاده کنید.

زیرا در جعبه های بزرگ ممکن است انباشته شدن لباس های زیاد بر روی هم باعث شود لباس های زیرین از زیر جعبه بیرون بیفتند و در نهایت حمل کردن آن ها بسیار سخت و زمان گیر شود.

همچنین بهتر است در جعبه های جدا، لباس های مربوط به فصل تابستان، پاییز، زمستان و بهار را قرار دهید تا به این صورت هنگام بازکردن لباس ها و جابه جا کردن آن ها وقت زیادی از شما گرفته نشود.

اگر هم می خواهید لباس هایتان را در بقچه ای بپیچید باید بگوییم پارچه ی بزرگی را پهن کنید و بعد اول از همه لباس های بزرگ را تا کنید و روی هم قرار دهید و بعد همینطور ادامه دهید تا لباس های کوچک. در انتها پارچه ی بزرگ را دور تمام لباس ها بپیچانید تا مطمئن شوید تمام لباس ها در بقچه محکم شده اند.

نکات کاربردی برای بسته بندی البسه

نکات بسته بندی
  • اگر می خواهید هنگام جا به جا کردن لباس هایتان گیج نشوید، توصیه می کنیم بر روی هر کدام از لباس هایی که بسته بندی کرده اید، برچسب بچسبانید تا زمان زیادی را برای پیدا کردن هر چیزی که می خواهید صرف نکنید.
  • وسایل مورد نیازتان را الویت بندی کنید . و همه را در یک جا قرار دهید تا بلافاصله بعد از رسیدن در خانه ی جدید آن ها را بیرون بیاورید.
  • اگر تعدادی  وسیله ی کوچک مرتبط با هم دارید می توانید آن ها را در کنار یکدیگر در جعبه ی کوچکتری قرار دهید.
  • مطمئن شوید تمام وسایلتان دقیق و سفت بسته بندی شده اند و حتما کارتنی را انتخاب کنید که محکم باشد.
  • لباس های زمستانی و پشمی معمولا بخاطر ضخامتشان کمتر چروک می شوند اما برای جا دادن آن ها به جعبه های بیشتری نیاز دارید. همینطور لباس های نازک تر یا  تابستانی با اینکه جای کمتری را اشغال می کنند اما بیشتر در معرض چروک هستند و اگر با چروک شدن آن ها مشکل دارید باید تعداد زیادی از آن ها را آویز کنید.
  • اگر لباس ها را منظم لوله کنید جای خیلی کمتری را اشغال می کنند. اما باید در نظر داشته باشید که تا کردن لباس ها کمتر از لوله کردن و بقچه کردن، باعث چروک آن ها می شود. بهترین راه هم برای تا کردن این است که آن ها را پشت و رو بپیچید. زیرا در این صورت بیشتر چروکی که بعد از پیچیدن لباس ها به وجود می آید در هنگام باز کردن آن ها راحت تر رفع می شود.
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments