آموزش بسته‌بندی کتاب جهت اثاث‌کشی

هرکسی که عشق خود را به کتاب می‌داند قطعاً یک گنج واقعی است. این همان کتاب‌هایی است که والدین ما هنگام خواب برای ما می‌خواندند و سال‌ها بعد، ما برای بازدید از دنیاهای جدید خیالی در جهان موازی یا کشف مکان‌های شگفت‌انگیز خود استفاده کردیم.

بدون تردید، کتاب‌ها می‌توانند تأثیر زیادی در زندگی ما داشته باشند. درواقع، ارزش و اهمیت آن‌ها حتی با هیچ روش استاندارد دیگری قابل‌اندازه‌گیری نیست، زیرا یک کتاب واحد می‌تواند تا حد زیادی بر نحوه تفکر، درک و پردازش جهان پیرامون تأثیر بگذارد و درنتیجه، ما را به سمت بهتر تغییر دهد.

برای دوست داران واقعی کتاب، هیچ‌چیز بوی منحصربه‌فرد یک کتاب واقعی، صدای واضح ورق زدن آن و احساس دوست داشتن چیزی خارق‌العاده را در دستان شما ندارد.

و اگر اتفاقاً یک مجموعه کتاب دارید، پس یک‌خانه می‌تواند به‌سرعت مسائل را برعکس کند. مطمئناً دوست دارید همه کتاب‌هایتان را با خود ببرید، اما کتاب‌ها سنگین هستند بنابراین ممکن است مجبور شوید از برخی کتاب‌های خود جدا شوید.

همچنین، شما از دیدن هرگونه کتاب آسیب‌دیده درروند جابجایی متنفر هستید، بنابراین شما باید بهترین راه بسته‌بندی کتاب را برای جابجایی بدانید.

در اینجا نحوه بسته‌بندی کتاب برای جابجایی آورده شده است.

بسته بندی کتاب ها

مجموعه کتاب خود را بهینه کنید:

اگر مسیری طولانی را طی می‌کنید، کارگران حرفه‌ای باربری نه‌تنها برای مسافت بلکه برای کل وزن وسایل شما نیز از شما هزینه می‌گیرند.

فریب احساس هوای یک صفحه از کتاب‌ها را نخورید – وقتی کتاب‌ها را روی‌هم قرار دهید، کتاب‌ها بسیار سنگین هستند.

کتاب‌های کاغذی کوچک و مجلات باریک نیز به‌سرعت به وزن کلی, کل محموله اضافه می‌شوند؛ و این اساساً به این معنی است که هر کتاب اضافی که برای اثاث‌کشی با خود انتخاب می‌کنید، هزینه اضافی از جیب شما خواهد داشت.

بنابراین، قبل از بسته‌بندی کتاب برای جابجایی چه باید کرد؟

اول – وظیفه اولیه شما این است که با مرتب‌سازی و گروه‌بندی نسخه‌های خود، مجموعه کتاب خود را بهینه کنید.

بعضی از کتاب‌ها را به افراد دیگری که کتاب دوست هستند هدیه دهید… شاید پیدا کردن صاحب دیگری برای بعضی از آن‌ها منطقی‌تر باشد – یکی دیگر از عاشقان کتاب که همچنان به‌خوبی از آن‌ها مراقبت خواهد کرد و ممکن است به‌اندازه شما از خواندن آن‌ها لذت ببرد.

همه کتاب‌های خود را به دو گروه جداگانه تقسیم کنید: ازنظر ذهنی آماده‌باشید تا در فرآیند بهینه‌سازی کتاب تصمیمات سختی بگیرید.

به‌غیراز برندگان واضح (کتاب‌هایی که از آن‌ها جدا نخواهید شد) و بازندگان واضح (کتاب‌هایی که مطمئناً ارزش پرداخت هزینه‌های جابجایی را ندارند)، بسیاری از کتاب‌ها می‌توانند شمارا ناامید کنند.

با این روش، نه‌تنها پس‌انداز می‌کنید، بلکه در مورد اینکه مجبورید فضای کافی برای ذخیره تمام کتاب‌هایی را که با خود حمل می‌کنید پیدا کنید، در خود صرفه‌جویی می‌کنید – چیزی که هنگام اسباب‌کشی می‌تواند مشکل بزرگی باشد.

همه کتاب‌هایی را که در شرایط خوبی هستند به خیریه اهدا کنید و بنا به دلایلی تصمیم گرفتید پشت سر بگذارید. کجا می‌توان کتاب‌های دست‌دوم را اهدا کرد؟

با کتابخانه‌های محلی، مدارس، خانه‌های سالمندان، بیمارستان‌ها، مهدکودک‌ها (کتاب کودک) بررسی کنید که آیا آن‌ها تمایل به پذیرش کتاب‌های ناخواسته شما دارند یا خیر.

برای بازیافت هرگونه كتابی كه بیش‌ازحد آسیب‌دیده است و برای هر كس مفید نیست، دور بریزید. برای ترتیب دادن به ترک آن‌ها با مرکز بازیافت محلی خود در تماس باشید.

لوازم بسته‌بندی کتاب را آماده کنید:

شما برای بسته‌بندی ایمن کتاب‌های خود به مواد بسته‌بندی مناسب احتیاج دارید.

از همه مواد بسته‌بندی برای اثاث‌کشی کتاب‌ها کمک بگیرید – جعبه‌های مقوایی کوچک (جعبه کتاب)، کاغذ بسته‌بندی تمیز، بسته‌بندی کردن حباب‌دار، نوارچسب بسته‌بندی و قلم مار کر.

برای استفاده از جعبه‌های دست‌دوم تا زمانی که آن‌ها قوی، تمیز، خشک و عاری از آلودگی است می‌توانید کمک بگیرید. با استفاده از جعبه‌های اسباب‌کشی، می‌توانید هزینه‌های بسته‌بندی خود را کاهش دهید.

تمام جعبه‌های کتاب را برای جابجایی در برابر علائم آسیب قبلی یا رطوبت یا لکه‌های موضعی، با دقت بررسی کنید. اگر چنین کارتن‌های غیرقابل‌اعتمادی را پیدا کردید، بلافاصله آن‌ها را دور بریزید.

خرید دو رول نوار باکیفیت که شما نه‌تنها برای آب‌بندی ظروف بسته‌بندی‌شده، بلکه برای تقویت جعبه کتاب برای اسباب‌کشی نیز نیاز دارید.

مطمئن شوید که یک‌قلم نشانگر سیاه نیز دارید که به‌محض پر شدن از کتاب‌های خود، جعبه‌ها را برچسب‌گذاری می‌کنید.

لوازم بسته بندی کتاب

بسته‌بندی کتاب‌ها برای اثاث‌کشی:

شما مجموعه کتاب خود را بهینه کرده و لوازم بسته‌بندی لازم را تأمین کرده‌اید. تاکنون خیلی خوب. حال، بهترین راه برای بسته‌بندی کتاب برای جابجایی چیست؟

برای اطمینان خاطر بیشتر در صورت لزوم، درزهای کناری هر جعبه را نیز بگیرید. به خاطر داشته باشید که کتاب‌ها وقتی در کنار هم قرار بگیرند بسیار سنگین می‌شوند.

آغاز بسته‌بندی را از قفسه پایین قفسه کتاب خود به سمت بالا شروع کنید. ثابت‌شده است که این روش آسان‌تر و سریع‌تر است و فشار کمتری به پشت شما وارد می‌کند.

ابتدا کتاب‌های ارزشمند را با کاغذ بسته‌بندی نرم بسته‌بندی کنید تا از آن‌ها در جاده بهتر محافظت کنید. همین کار را با کتاب‌های قدیمی انجام دهید که به‌راحتی آسیب می‌بینند.

روش بسته‌بندی کتاب برای اسباب‌کشی این است که با قرار دادن درست کتاب‌ها در جعبه‌ها به‌خوبی می‌توانید آن‌ها را بسته‌بندی کنید. در صورت امکان، کتاب‌های سنگین‌تر را اول انتخاب و بسته‌بندی کنید تا ابتدا برای اسباب‌کشی قرار گیرند.

کتاب‌ها را مرتب کنید – مهم است که از چه روشی برای بسته‌بندی کتاب استفاده می‌کنید زیرا اگر درست چیده نشوند بعد از جابجایی هنگام بیرون آوردن آن‌ها به‌طور تصادفی آسیب می‌بینند.

اگر کار با ردیف اول تمام شد و فضای کافی داشتید ردیف دوم را شروع کنید. اگر فضای کافی برای ردیف دوم کتاب یا ردیف سوم وجود ندارد، می‌توانید خانه‌ها را به‌صورت کناری مرتب کنید اما مطمئن شوید که صفحات یک کتاب با صفحات کتاب دیگر تماس نداشته باشد.

اگر گزینه دیگری ندارید، کاغذ خردشده رابین این دو کتاب قرار دهید تا از هم جدا شوند.

فضای باقی‌مانده را با کاغذ بسته‌بندی مچاله یا تکه‌هایی از بسته‌بندی کردن حباب پرکنید این کار برای جلوگیری از تغییرات غیرضروری و آسیب احتمالی به کتاب در طول اثاث‌کشی کمک می‌کند.

بسته‌بندی کتاب‌های سنگین در چمدان‌ها:

استفاده از جعبه‌های کوچک و محکم برای جمع‌آوری حجم در اکثر موارد بسیار خوب عمل می‌کند – به‌هرحال، این متداول‌ترین روش حمل کتاب‌بین دوخانه است. بااین‌حال، جعبه‌های مقوایی هنوز کاملاً در معرض آسیب هستند، به‌ویژه هنگامی‌که بیش‌ازحد مجاز وزن خودبارگیری می‌شوند.

توجه داشته باشید زمانی که در حال بسته‌بندی کتاب برای اسباب‌کشی هستید، جعبه‌های بسته‌بندی در عرض چند دقیقه بسیار سنگین می‌شوند. حتی قبل از اینکه متوجه شوید پس برای حمل‌ونقل ایمن‌تر دقت کافی داشته باشید.

و دقیقاً به همین دلیل است که استفاده از چمدان هنوز هم بهترین راه برای بسته‌بندی کتاب‌های سنگین هنگام اسباب‌کشی است.

چگونه می‌توان کتاب‌های سنگین را برای جابجایی بسته‌بندی کرد؟

از چمدان‌های چرخ‌دار استفاده کنید تا بیشترین حجم را به خود اختصاص دهند – مانند دائره‌المعارف‌های ضخیم و دارای اضافه‌وزن یا دیکشنری‌ها. داشتن چمدان‌های مسافرتی جدید با چرخ‌های پایین برای جابجایی کتاب‌هایتان منطقی است.

اطمینان حاصل کنید که حجم زیاد داخل چمدان جابجا نمی‌شود – اگر چنین است، از مواد پرکننده برای بی‌حرکت نگه‌داشتن آن‌ها استفاده کنید.

بستن چمدان و بروشورهای فشرده به‌عنوان یک راهکار خوب مطرح می‌شود.

بسته‌های کتاب برای ذخیره‌سازی:

اگر بعد از جابجایی قصد دارید کتاب‌های خود را در انبارهای کوتاه‌مدت یا بلندمدت قرار دهید – یا در یک مکان ذخیره‌سازی جدید یا در یک مرکز ذخیره‌سازی در شهر یا شهر مقصد خود، پس باید چند مرحله اضافی برای فرآیند بسته‌بندی اضافه کنید.

بهترین راه برای بسته‌بندی کتاب برای ذخیره‌سازی چیست؟

بسته‌بندی هر یک از کتاب‌های فردی دربسته بندی کاغذ نرم برای محافظت بهتر.

قرار دادن هر حجم ذخیره‌سازی در نظر گرفته‌شده دربسته بندی‌های پلاستیکی که بیش از لایه اولیه کاغذ بسته‌بندی می‌آید. به‌این‌ترتیب، لایه پلاستیکی نهایی از کتاب‌های گران‌بها در برابر گردوغبار و رطوبت احتمالی در محل ذخیره‌سازی خانه‌های جدید یا تاسیسات ذخیره‌سازی شهر جدید محافظت می‌کند.

کتاب‌ها را با خیال راحت بسته‌بندی کنید:

اگرچه وظیفه بسته‌بندی و جابجایی کتاب خیلی پیچیده به نظر نمی‌رسد، شما هنوز هم باید مراحل فوق را برای بسته‌بندی کتاب برای جابجایی دنبال کنید. همچنین، حتماً به این نکات بسته‌بندی کتاب توجه داشته باشید که برای ایمن نگه‌داشتن کل مراحل بسته‌بندی تا حد امکان انجام می‌شود.

چگونه هنگام اسباب‌کشی با خیال راحت کتاب بسته‌بندی کنیم؟

کتاب‌های خود را در جعبه‌های مقوایی دست‌دوم که برای حمل یا نگهداری محصولات غذایی از هر نوع استفاده‌شده است، بسته‌بندی نکنید. چرا؟ خطر آلودگی زیاد است.

برای بسته‌بندی و جابجایی کتاب‌ها از جعبه‌های کوچک استفاده کنید (جعبه‌های با اندازه متوسط ​​نیز گاهی اوقات نیز خوب نیستند). به یاد داشته باشید که از جعبه‌های بزرگ‌تر برای وسایل سبک مانند لباس و وسایل تختخواب استفاده می‌شود، نه برای وسایل سنگین مانند کتاب.

هرگز کتاب‌هایی را که ستون فقرات آن‌ها رو به روی شما باشد بسته‌بندی نکنید زیرا خطر آسیب دیدن بندهای آن‌ها را افزایش می‌دهید.

پک کتاب‌های سنگین‌تر در پایین و حجم سبک‌تر برای ردیف بالا استفاده شود.

هر جعبه پر از کتاب را ایمن نگه‌دارید تا از شکستن جعبه و آسیب‌های احتمالی شخصی در روز اثاث‌کشی جلوگیری شود.

هنگام ترس از آسیب رساندن به یک نسخه از کتاب، در استفاده از کتاب‌ها در خانه جدید خیلی محکم بسته‌بندی نکنید. برای جلوگیری از جابجایی کتاب‌ها در داخل جعبه کتاب، بهتر است از مواد پرکننده استفاده کنید.

نکات بالا در مورد بسته‌بندی کتاب برای اسباب‌کشی- که هم توسط کارگران حرفه‌ای و باتجربه باربری و هم از سوی کتابداران باتجربه توصیه می‌شود – به شما کمک می‌کند کتاب‌های ارزشمند خود را حتی در هنگام اثاث‌کشی در سراسر کشور در شرایط عالی نگه‌دارید.

کارگر باربری

هنوز هم، اگر در نحوه بسته‌بندی کتاب یا عدم اتمام وقت خود مطمئن نیستید، به یاد داشته باشید که بسته‌بندی کننده‌های حرفه‌ای باربری تهران آماده کمک به شما هستند. از این گذشته، هیچ‌کس نمی‌خواهد به دلیل بسته‌بندی نامناسب، کتاب‌های باارزش خود را هنگام اسباب‌کشی در خانه آسیب‌دیده ببیند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments